Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ma nema Mitar pojma, u stvari ne mogu se menadžerčići ogrebati neki % od njega, samo kod nas može čim se ispili neki polu-igrač sa srpskih livada da mu se traži mesto u reprezentaciji na uštrb igrača koji godinama igraju ozbiljan fudbal u ozbiljnim klubovima. Jebiga tkao je kad selektora čini komisija  stojić, ramadani, rajo i još po koji drkoš

Zato nema Matića, Ivanovića, Milivojevića, Nastasića  u A timu

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Maksimović je bio kriminalan, lošiji čak i od Gudelja, nama je potreban igrač koji zna doneti loptu kroz pas do Tadića koji stoji previsoko i odsečen je. Imamo i Sergeja i Gruju na klupi, pa daj ljudim šansu, ako Turci mogu zemeniti svih 11 igrača možeš i ti 2-3 konjino izlapela. Ili spusti Tadića niže ili u manevar ubaci pismenog igrača.

Nemamo takvih. Veznjak odavno igra u oba pravca. Zadnji vezni sto mi kazemo je izuzetno bitan sraf u ekipi, ali takav igrac u modernom fudbalu ima i tehniku dobru, i pas, kreaciju, ali je takodje izuzetno odgovaran takticki i brz je uglavnom. Mi takve nemamo, ne proizvodimo jer imamo zastarelu skolu.

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Je l' ovo "Mitar nema mesta u timu vol. 2"?

Ja to nisam rekao, niti sam tog mišljenja. Verujem da bi nam korisnija bila formacija sa dva napadača! Takođe sam konstatovao da je u poslednjih 20 minuta protiv Turske mogao probati sa Vlahoviće, obzirom da je Mitar lipsao i da je Vlahović dosta agilniji napadač. Mitar je celo vreme bio odvojen od ostatka ekipe i nije imao nikakav uticaj na igru, naravno to nije njegova greška, ali je i dalje bio neupotrebljiv. Valjda je posao selektora da takve stvari primeti i da nešto pokuša promeniti, ili u samoj igri ili da se pokuša sa drugim profilom napača.

Link to comment
Share on other sites

Nije ni bilo tebi upućeno. :wink2:

 

Ne bih se složio da je bio potpuno neupotrebljiv, jer je u onakvoj postavci naše igre (hitni loptu što dalje od gola) uradio sve šta je bilo do njega. Kod njega važi da primi 90% tih dugačkih lopti koje idu ka njemu. Ili odmah odloži na stranu ili je zadrži ili naprave faul. Uvek je tako. E, sad, sinoć je imao samo ulogu da odmori odbranu par sekundi jer nije imao kome da odloži, ali je opet sve primio što je išlo ka njemu, a i konstantno su ostavljali dvojicu na njemu.

 

Ako mi se nešto svidelo to je onih nekoliko minuta pred kraj kada smo pokušavali da iznesemo loptu pa i da napadnemo. Đuričić je uneo prodornost, takođe je i Gaćinović lepo prolazio po strani, ali nažalost nije uputio nijedan centaršut blizu naših igrača (možda grešim dušu, ne znam ko je centrirao kada je Đuričić promašio loptu). U takvoj situaciji i pri razređenoj odbrani je i Mitar potencijalno jako opasan.

 

Naravno, legitimno je predložiti da kada se već tako branimo, probamo 20 minuta sa par nekih bržih i veštih igrača, da iskoriste uspavanu odbranu. Ali je osnovni problem bilo opredeljenje da sednemo Rajkoviću u krilo. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto su izmene ostale striktno tri kada mnogima sezona nije pocela i dusa im je bila u nosu. Ako je moglo u svim takmicenjima u poslednjih par meseci da bude cetiri, trebalo je to i sada da bude slucaj. Mi smo dve izmene ispucali prinudno i jedino je mogao Djuricic ili ko vec da udje nekoliko minuta ranije. Radonjic je po meni svakako trebao da leti pre Mitrovica. Mitrovic je imao takvih meceva kada je nevidljiv i samo odjednom udje u sansu. Imao je onu polusansu kada nije mogao da zakaci loptu. Covek ima osecaj za prostor. Mislim da svakako juce nisu dozvoljavale okolnosti da igramo sa dva spica, inace verujem da bi se i to pokusalo. Imali smo vise igraca koji su trebali da budu zamenjeni.

 

U prvom mecu se jurio rezultat, pa svakako nije bila jedna od zamisli da se krene ofanzivnije protiv Rusa. Dve izmene smo vec napravili pre nego sto smo primili drugi gol.

 

Ne samo da zbog crvenog Kolarova smo bili prinudjeni da se branimo nego sto neki igraci nisu dobili sansu zbog datih okolnosti+povreda Lazovica. To je najveca ironija, sto smo pozvali cetiri spica i niko nije dobio sansu. U oba meca, jedan od igraca koji je ulazio u drugom poluvremenu je bio stoper. 

Link to comment
Share on other sites

Mitrović je jedini igrač kod nas koji igra sa samopouzdanjem. Nije oduvek bilo tako, možda neće biti neki put u budućnosti, ali trenutno je tako i zbog toga je nezamenljiv. Ne vidim da ima alternativu u ovom trenutku. Lik je za dva koplja ispred svih igrača. Onoliko koliko je Tadić bio ispred svih u kvalifikacijama za SP '18. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Je l' ovo "Mitar nema mesta u timu vol. 2"?

 

Da je Mitar trunku losiji igrac, mi bi bili u tri puta vecoj buli. Jeste decko i spor i ovo i ono, ali daje golove, daje bitne golove, radi svoj posao i jedan je od retkih koji je potpuno posten prema reprezentaciji Srbije. 

 

Da je 10 golova manje dao, mi bi sad igrali sa Andorom i San Marinom. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma Mitrovic je dobar. U pravom sistemu on ce da igra dobro, nadam se da ce da pokida PL sada i da Fulam nece biti bas tolika kanta kao prosli put. A iskreno mogao bi i sredinu da proba da promeni, samo pod uslovom da bira pazljivo i dobro a ne da se zaleti za parama kao sto se to obicno radi. Uvek sam verovao u njega jer i pord svih tih mana koje ima i igracki i ovako in uopste nije los igrac generalno. Naravno postoji 150 boljih spiceva od njega ali takodje postoji i 550 losijih. Sto se ne bi moglo reci za nase vezne fudbalere gde smo ispod proseka. 

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

Ja sam tog Vlahovića par puta gledao u mladoj repki i loptu pipnuo nije, možda je i do selektora koji ne znaju da postave igru koja mu odgovara

U Seriji A prošle sezone 13 puta starter na još 17 utakmica ušao sa klupe, 6 golova i to sve sa napunjenih 20 godina u januaru. Milslim da i to što se izborio za toliko nastupa, a nije slaba konkurencija, dosta govori o njemu. Nadam se da će dobiti još veću šansu u narednoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

U Seriji A prošle sezone 13 puta starter na još 17 utakmica ušao sa klupe, 6 golova i to sve sa napunjenih 20 godina u januaru. Milslim da i to što se izborio za toliko nastupa, a nije slaba konkurencija, dosta govori o njemu. Nadam se da će dobiti još veću šansu u narednoj sezoni.

Nasuprot 50 golova u Čempionšipu i Premijer ligi  i što je najbitnije solidan broj golova u reprezentaciji koje je postigao Mitrović, jedna od najvećih boljki srpskog fudbala je prebrzo i prenaglašeno forsiranje igrača kroz reprezentaciju. Nema reda i sistema kako se zaslužuje mesto u ekipi, na klupi i u prvih 11 zato i tavorimo u blatu sve ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Nasuprot 50 golova u Čempionšipu i Premijer ligi  i što je najbitnije solidan broj golova u reprezentaciji koje je postigao Mitrović, jedna od najvećih boljki srpskog fudbala je prebrzo i prenaglašeno forsiranje igrača kroz reprezentaciju. Nema reda i sistema kako se zaslužuje mesto u ekipi, na klupi i u prvih 11 zato i tavorimo u blatu sve ove godine. 

Ja ne vidim gde sam napisao da bi on trebalo da bude ispred Mitrovića :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne vidim kako mozemo da napravimo pozitivan rezultat sa Norvezanima, mi smo totalno u kurcu. Najpostenije bi bilo da posle svega ovoga jednostavno neki igraci se pridruze Maticu. Ako ne zele da pricaju nista ne moraju, niko nije corav i naivan i svi znamo kakav je savez, ali brate mili budi posten i idi. 

Iako cemo na konferencijama da izadjemo sa stavom da su vrlo kvalitetna ekipa, neugodna, da moramo maksimum da damo i ostale gluposti. Atmosfera u ekipi ovako interno bice potcenjivacka i lezerna. Ne znam na osnovu cega nasi igraci i nasa reprezentacija moze nekog potcenjivati ali ja sam ubedjen da ce tako biti u svlacionici i naravno pice se pivo i slaviti unapred plasman. A ko zna na kraju krajeva mozda ih i zabole za plasman.

 

Mnogo smo losi kako god okrenes i ovako pojednicano po kvalitetu i kao tim. Tim nikada nismo ni bili u fudbalu ali ajde u nekim periodima imalo je naznaka za nesto. Ovo sada ima naznaka da nam sledi visegodisnje mucenje sa svim reprezentacijama sa kojima budemo igrali.

 

Mogu samo da kazem za sebe da sam ispao teska majmuncina sto sam prizeljkivao smenu Muslina sto nije hteo Sergeja da uvrsti u ekipu i igra sa njim. Sergej je zaista bio te sezone u Lacio maestralan, vrhunski box to box igrac i verovatno u vrhu veznjaka u ligi, bas je kidao ali on sledece sezone i ove sada nije ni senka onog igraca i ne vredi ni 30m i cena ce mu jos padati ako ovako nastavi. Ali menjati nesto sto uspeva i lici na nesto zarad pojedinca je katastrofalan potez i sada placamo cenu zbog toga. Isto kada smo oterali Antica imali smo onaj period nicega, sada je ista situacija. 

 

Sto se mene tice sledeci selektor koji bude dosao i bude pokazao nesto moze da ne uvrsti 2 Jovica, 3 Sergeja i 4 Azara (ako ih budemo nekada imali) u tim ako mu ide kako treba i ako to lici na nesto dizem i ruke i noge za selektora a ne igrace. Jer na kraju krajeva fudbal je timska igra i najbitnije je stvoriti KOMPAKTAN TIM sve ostalo je nebitno. Individualni kvalitet upakovan u tim moze samo da bude plus ali tim mora da bude osnova svega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Markoss said:

Ma Norveskoj je dovoljan Haland da nas dobiju, a i generalno su kvalitetniji od nas, tako da nema tu sta mnogo da se ocekuje. 

 

Prvi deo recenice je tacan.

 

Dodas tu Odegarda, sto imaju desne bekove i Berga kao potencijala ali nista trenutno boljeg od Milivojevica, dok su na skoro svim drugim pozicijama slabiji od nas. Uopste se ne slazem sa tim da su bolji od nas. Izmedju ostalog, Turci su za razliku od nas i njih zasluzili da se nadju na EP.  Austrijanci koji su ih dobili nekoliko dana ranije isto. Mi od njih ne gubimo zbog nedostatka kvaliteta, nego zbog drugih stvari. Iako ih vodi ispusena mustikla Lagerbek, on je klasa za naseg tantuza.

 

Sa ovom formacijom sa dva spica, ima da ih pojedu na EP. Protiv nas to moze da prodje zato sto nismo uigrani i menjamo formacije i vise igrace iz meca u mec. Doduse i znamo zasto je to tako, zato i jesmo osudjeni na propast.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...