Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Da ne ispadne sada da ga kudim jer odlazi ali radi se o jednodimenzionom igracu koji je samo dobro fizicki pripremljen. Ponekad ubode neki dugi pas i to je to. On je zaista davao maksimum na terenu i tu nema price, zasluzio je svaku paru ugovora. A Stanojevic bas takve preferira.
Mogli bi da probamo sa Evertonom, istice mu ugovor na kraju godine. Nije vise mlad, ali takav tip igraca nam treba.

Link to comment
Share on other sites

Svakom našem igraču možeš da nađeš manu na keca i svaki se može zameniti. Problem je što nemamo adekvatnu zamenu. Uobičajeno pilićarsko ponašanje. Gmazovi iz uprave više nisu onako bahati u nastupu.

 

Zdjelar osim dugog pasa ima i pas unapred a sa loptom je u odnosu na Šćekića De Brujne lično.

 

Everton bi bio pad s konja na magarca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrac na poziciji defanzivnog veznog, sto je po meni najzahtevnija pozicija, treba pre svega da je odlicno pripremljen, da moze da izdrzi 180min. To je nesto sto treba da bude minimum minimuma, cak i za srpski fudbal. Za nesto vise igrac mora da ima i dobar pregled igre, da povremeno preuzme ulogu ofanzivnog veznog, da se ubacuje iz drugog plana (sto je i do taktike trenera).
Nemojmo sad porediti bilo koga sa Scekicem, za koga smo odavno zakljucili da je poprilicno limitiran igrac. Ne znam zasto smo se lako odrekli onog Radina svojevremeno. Sasvim korektan igrac je tada bio.

Link to comment
Share on other sites

U današnjem fudbalu skoro svaki igrač mora da bude odlično pripremljen. To je preduslov koji mi često ne ispunimo pa nam se dešavaju potopi. Taj na zadnjem veznom mora da ume i da igra fudbal unapred ako hoćemo da budemo iole ozbiljan tim. 

 

Amaterski je što smo dopustili da se igrač koji najviše igra približi isteku ugovora bez ikakve ozbiljne ponude a da pritom nemamo spremnu zamenu koja bi se na vreme uigravala. 

 

Radin je završio u Inđiji, to dosta govori o njegovom putu nakon nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren, Zdjelar je najpotcenjeniji igrac Partizana. Ima kondiciju, ima fizicku snagu i takticki je dobro potkovan. Ne ispada cesto na glupe nacine, kad je motivisan moze vrhunski da odigra. Ume nekad i vrhunsku loptu u prostor da posalje, a i ima neodbranjiv sut kad mu se lepo namesti lopta.  Ne pravi gluposti na terenu a ni van njega.Ne kazem da je Pirlo, ali u skladu sa nasim trenutnim mogucnostima on je kljucan igrac. Velika bi steta bila da ode..

Edited by Sir Alex Ferguson
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bez suta u okvir gola Vozdovca za ovih 40min. Jedini pokusaj sut Zdjelara sa 25m koji je zavrsio 5m od gola. Doduse ni oni ne briljiraju, ali nasa igra je sramotna. Morao je Lutovac poceti tog desnog beka. Ne vidim kako cemo dati gol sem da oni ne kiksnu.
A jeste Zdjelar zasluzio onaj zuti, ali Siroki ga daje na osnovu jaukanja igraca. Strasno.

Link to comment
Share on other sites

Skoro nas neko nije poništio kao Voždovac u prvom poluvremenu. Fino utegnuta ekipica, na njihov presing smo bili potpuno nemoćni. Prilično jednostavna formula, kada krećemo sa naše polovine ide pun sprint na igrača s loptom, ovaj ili vraća golmanu za ispucavanje ili sam šalje dugu loptu koju njihovi bekovi i štoperi bez problema kupe. Ako i prođe pas do sredine terena tu naši primaju loptu okrenuti leđima, odmah idu po dva, tri igrača agrersivno na igrača s loptom i ovaj greši u dodavanju. Tako su se završili svi naši napadi u prvom poluvremenu, osim onog kad je šutirao Holender. Uglavnom, to su stvari koje volim da vidim kada se igra presing. Pun sprint na igrača s loptom, sa željom i ciljem da se ona oduzme, a ne beskorisno alibi trčakaranje, samo da bi se reklo da eto igraš neki presing.

 

Sa Stanojem smo ipak dobili neku čvrstinu i sigurnost u odbrani, i to nam je suvo zlato protiv ovakvih ekipa, jer pre ili kasnije ćemo nešto uglavnom da umuvamo na individualni kvalitet ili sreću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko je do Stanoja a koliko do kadrovskih promena u zadnjoj liniji, pa i do spleta okolnosti, odnosno nespretnosti rivala. Na svakoj utakmici protivnik promaši bar po jednu veoma izglednu priliku, da ne spominjem penal u Subotici i tome slično. Smanjen je broj amaterskih grešaka (mada je i sinoć bila jedna), ali ne bih rekao da nam je odbrana baš čvrsta.

 

Ono što ja vidim kao plus su smanjena nervoza, pa i panika u svim linijama tima. Možda je do konteksta jer je borba za prvo mesto prežaljena pa je manji i pritisak, ko zna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...