Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

 

Zar nije imao Partizan onomad ponudu 12m i da su cekali bolju ponudu za njega ?

To je govorio samo Milosevic, odnosno mediji su prenosili njegove navodne izjave. Vazura se mozda jednom oglasio o tome jer su mu ipak finansije posao. Naravno da je pokusano da se sto vise nabudzi cena. Pa vi ste to isto uradili sada sa Vulicem. To je i tada bila nerealna cifra, a kamoli sada kad se nece dokazivati u Evropi. Meni je ovih 5m realna cifra. Pa ne mislite valjda da je Sadik perspektivniji i bolji igrac od Mitra?!

Mene vise bode ovih 10% sto ce ici Romi. Prvo je bilo da se mi samo pitamo ako pljunemo 1,7m jer smo takvu klauzulu dogovorili. Onda je Roma, ne znam kako, trazila 5m. I mi onda platimo tih 1,7m i Sadik je nas. Posle 10 dana pojavi se info da je i 10% od naredne prodaje dodato na ovih 1,7m. I onda je valjda Vazura dao izjavu da to nije tacno. E tih 10% je verovatno ono sto sam pisao - "male tajne velikih majstora". Neko se tu ogradio i podelio tih 500k.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Unazad 20 godina se prica kako novac od prodaje ne zavrsava u kasi kluba. Kako to da nijedan rezim nije uspeo da zatvori niti jednog funkcionera za navodnu kradju. Dobro, Djuric jeste, ali za drugu stvar. Najlakse je optuziti nekog za nesto i da nemas nikakve dokaze. Naravno da uvek postoje "male tajne velikih majstora" i da se verovatno uvek ugrade pojedinci. Da li su svi funkcioneri toliko veliki majstori - ne verujem. Da li su svi rezimi isti i trpe kradju - sumnjam. Ono u sta sam siguran je da ova garnitura, kao i neke prethodne sigurno nisu radile na rusenju Partizana. U ideji sklapanja tima se jasno vidi da je bilo zelje da se napravi dobar tim. Dovedeni su solidni stranci, od domacih sta je moglo moglo je. Misljenja sam da su neki malo preplaceni, ali sta je tu je. Ali to je politika kluba. Sutra ce mozda doci neki novi koji ce uspostaviti salary cap od npr 300k i forsirati mladje igrace. I neki ce i tada reci da su i ti dosli da uniste klub.
Uostalom, govorimo o stvarima na koje ne mozemo uticati. Ko zna do kada ce VVV ostati na celu kluba i kada cemo videti neke nove.

ovo sto oni rade je jedan lopovluk, kurcobolja i amaterizam

ne treba da cudi jer i nas i cigane treba gledati kao i svako drugo drzavno preduzece kojim upravlja drzava a drzavom upravlja lopovluk, kurcobolja i amaterizam

Quote

Ono u sta sam siguran je da ova garnitura, kao i neke prethodne sigurno nisu radile na rusenju Partizana.

sigurno nisi u pravu

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Zvezdinho said:

Zar nije imao Partizan onomad ponudu 12m i da su cekali bolju ponudu za njega ?

 

To je malo marketing (budzenje cene), malo zelje a mogla je da bude i realnost da je FKP usao u LE i da je ovaj tamo zablistao (zasto da ne, isto tako sa nekim bonusima da dodje do 12m?).

 

Tako radi Dinamo Zagreb... koliko puta se kod njih cuje npr. "necemo prodati igraca ispod 20mil". 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ovde gotovo niko ne spominje da je pandemija u toku i da je većina klubova na ivici. Ne znam kako su uopšte uspeli da prodaju Sadika. Ako ode i Natho bićemo 50% slabiji nego zimus... što i nije previše bitno, sezona je završena za nas. Ne razumem baš ovo gomilanje igrača sada, trebalo je ova tri, četiri klinca isforsirati. Verovatno su bili dzaba, pa što ih ne uzeti.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Alek The Great said:

......

 

Skratio sam ti upis da citat ne zauzima pola strane, nadam se da se ne ljutis.

 

Procitao sam da Partizan vraca Nikolica, a da Matic ide na pozajmicu. Ne znam bas kakva je logika da Nikolic dolazi ako su tu vec Holender i ovaj novi napadac?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Alek The Great said:

Ono sto je Natho igrao zimus nije isto sto pruza sada. A igrace u takvim godinama ne mozes cekati. Ovo sto je na terenu kao da nije tako da, ako ode, njegovo se odsustvo nece osetiti. Suma igra mnogo bolje kad udje u drugom poluvremenu. Verovatno je to povezano sa njegovom fizickom spremom.

Ne slažem se. Radi se o verovatno najboljem strancu koji je igrao kod nas. Nije to igrač za naše livade, to stoji, ali bez njega mi ne možemo da igramo ozbiljan fudbal. Nešto je poremećeno u ekipi tokom ove pauze, niko ne igra na nivou od prošle jeseni. Pitanje je da li igrači dobijaju plate redovno i koliko su ih zakinuli zbog korone. Mislim da je negde u tome i pravi razlog Savinog odlaska.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Skratio sam ti upis da citat ne zauzima pola strane, nadam se da se ne ljutis.

 

Procitao sam da Partizan vraca Nikolica, a da Matic ide na pozajmicu. Ne znam bas kakva je logika da Nikolic dolazi ako su tu vec Holender i ovaj novi napadac?

Zato sto je Nikolic 3 klase iznad Matica i trenutno je jedan od najboljih napadaca u ligi. No, pre zime nista od toga...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Alek The Great said:

Ono sto je Natho igrao zimus nije isto sto pruza sada. A igrace u takvim godinama ne mozes cekati. Ovo sto je na terenu kao da nije tako da, ako ode, njegovo se odsustvo nece osetiti. Suma igra mnogo bolje kad udje u drugom poluvremenu. Verovatno je to povezano sa njegovom fizickom spremom.

Svaka kombinacija u kojoj je Jojić ( ili bilo ko drugi) ispred Natha mi je bukvalno škk momenat. Ponavljam se, nešto se očigledno dešava s njim, ne deluje na oko raspoloženo kao u prošloj sezoni ali malo je i do toga što nas je navikao da igra za dvojicu, pa nam je sad ovo malo. 

 

Možda je slučajnost i mali uzorak, ali pazi niz:

- Novi Pazar - Partizan 3-2 (Natho je izašao na 2-1 za nas),

- Vojvodina - Partizan 3-2 (nije igrao),

- Šarleroa - Partizan 2-1 (izašao na 1-1),

- Metalac - Partizan 1-1 (nije igrao).

 

Iz ovoga deluje da se itekako oseća kad ga nema na terenu.

............................

 

Sa ove distance gledano, imam utisak da je plan bio da se sa postojećim kadrom nekako dogura do pred kraj prelaznog roka i uđe u LE (sve zajedno nekih 12-13 utakmica, nije preveliko opterećenje), tako obezbede pare za funkcionisanje do kraja jeseni, a usput pokupuje za dopunu tima - kad padnu cene i igrači izgube druge opcije. Nema šanse da bi se sa ovim sastavom igralo do kraja sezone, tako da bi se dokupilo više od dva-tri igrača, a imena bi zavisila od konkretne situacije i potreba. S obzirom na krizu zbog korone ne verujem ni da bi se prodavali kapitalci.

 

Novi Pazar je definitivno uticao na rasulo u timu, a Vojvodina je samo stavila pečat. Savo je još na početku provukao nešto o lošim odnosima kojih nije bio svestan. Verovatno je i do para, pritiska zbog moranja da se održi ritam pobeda po svaku cenu, a eventualno je bilo i međusobnih pljuvanja zbog konstantnih grešaka i gluposti na terenu.

 

Ove kupovine deluju pomalo haotično, ali su i razumljive. Kažem, neke su bile planirane (broj, ne imena), neke su prinudne (ostali smo bez napadača) a i novi trener želi da ostavi svoj pečat. Biće mu potrebno čudo da sve ukomponuje dok je sezona u punom jeku, derbi je pred vratima, osetan je pad energije zbog skoro pa propale sezone, a i novci će ostati kao problem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Poteze se pitanje da li je potrebno da placas igraca pola milke godisnje ako apsolutno nemas potrebe za tim. Stojim iza toga da cemo biti barem drugi, sa Nathom i bez njega.

uh ovo me pre podseća na razmišljanje navijača Mladosti iz Lučana nego na nekog od navijača kluba kakav je Partizan. Od igrača kakav je Natho mnogo toga se moglo naučiti od kad je došao u Partizan samo što izgleda to nikog ne zanima.

ne znam cene ni igrača u zvezdi a kamoli u partizanu ali NAtho vredi poprilično, bolje on za pola miliona nego tri naša balvana po 150000 hiljada koja ne mogu da dodaju loptu na tri metra saigraču. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti ocito ne gledas isti Partizan ove sezone kao ja. Sem slobodnjaka ove sezone je ili nevidljiv ili gresi. Uostalom, na njegovoj prirodnoj poziciji ima i previse igraca - Suma, Jojic, Pavlovic, Stojkovic, a novi trener sve vise gura Markovica u sredinu. Uvek moze da zameni Zdjelara ili Scekica, samo ne znam kako bi se snasao na toj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Igor028 said:

Ko je ovaj Denis, nisam cuo za njega ranije, zapazio sam ga pre par utakmica kada je uso sa klupe, uzeo da izvede korner odma i bas je lepo centrirao, posle obratim paznju skroz okej je delovao.

 

Jos jedan u nizu igraca u SuperLigi Srbije koji dolazi iz Calcio-a gde se nije nametnuo... Iako ima nas pasos nikada nije igrao u Srbiji do sada. Ali jeste odigrao nesto za mladje kategorije srpske reprezentacije. Vozio se od Juventusa/Torina, preko Austrije i Slovenije.

 

Inace taj niz koji pominjem pre svega mislim na pojavu da su ofanzivni igraci dolazili kao na traci - Boace, Falcinelli, Sadiq... nedavno u FKCZ ovaj Luka Markovic koji je poslat u N.Pazar a da nije ni ozvanicen dolazak. Ranije smo imali Radonjica u FKCZ... jel bilo jos nekog u FKP, ne mogu da se setim sada?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...