Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, drakon1 said:

Pa valjda dobija platu redovno i dalje. Ne bih rekao da mu se odmah isplacuje i sledeca sezona. To moze kad se dogovori, ali posto smo na BAT-u bili onda to nije dogovor. Mislim da on ne moze ni da ide u drugi klub do kraja sledece sezone i da tako bude duplo placen. Nisam citao odluku, ali po meni on se vodi na platnom spisku kluba do kraja sledece sezone. Do tada moze da odmara i prima platu. Ako nadje novi klub, onda...

Nije nas tuzio pred Batom (Fiba) nego pred arbitrazom EL.

 

Mora da mu se isplacuju dogovorene plate bez bonusa jer je tuzbom zeleo i te iznose da ubaci u ostetni zahtev.

Odbijeno na arbitrazi.

Ako se ne budu postovali rokovi isplate tada ide pred Fibu (Bat), sto ne znaci da nece i tamo traziti jer ima jace pravno dejstvo nego arbitraza EL.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

 

moje pitanje se pre svega odnosilo na to da pojedini ovde misle da bi nama roster izgledao drasticno drugacije da je radonja bio tu od pocetka i selektirao ekipu

ja tvrdim da ne bi, i da bi to bio 90% isti roster

 

ko ne bi bio potpisan u tih 10% ?

Ja sumnjam da bi Radonja i uzeo u razmatranje potpise:

Roč, Kolom, Terry, Job, Rit, Uskok ...otcepio si prejak procenat. A ne može to tako...:smiley60:

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

ko ne bi bio potpisan u tih 10% ?

Ja sumnjam da bi Radonja i uzeo u razmatranje potpise:

Roč, Kolom, Terry, Job, Rit, Uskok ...otcepio si prejak procenat. A ne može to tako...:smiley60:

racunam da bi u rosteru svakako bili:

volden, loyd, laza, dobric, simon, davidovac, kuz, kuridza - to je vec 8 igraca

dodatno radanov, uskok i rit - tradicionalni prelazak iz filijale u prvi tim - dodjemo do 11

noko ako je bio nudjen, u tom trenutku vec EL centar - ne verujem da bi bio odbijen to je dakle 12 igraca

 

mozemo mi sad da mastamo da radonja ima ne znam kakav skauting pa bi uspeo da iskopa nekog under-the-radar pangosa...ali ja sam siguran da ne bi

kao reper za to imamo i sezonu u kojoj smo cekali AJ price-a do septembra pa docekali mekela, koga smo silbovali posle 2 meseca

mozda bi radonja doveo i neku mamojeb cetvorku, 5 puta bolju od dzonija naravno...ali opet, istorijski gledano, verovatnije je da bi tu ponovo gledali luku mitrovica

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kako stvari sada stoje nama bi i Marko Tejic bio dobar, odnosno ne bi bio gori od nasih cetvorki, missim onaj pas Duopa sinoc u noge

Dobricu, majko mila, a tek nivo beskorisnosti Kuzmica, covek ne lici na nista, Hall sa onim balerina style, nit sut ima, nit probije, nit podeli pass, sta smo mi gledali kad smo kupovali 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo se mi ukopali doselekcijom a ne primarnom selekcijom. 

 

?, Hall

Loyd, Walden

Dobric, Lazic, Davidovac

?, MJK, Simonovic

?, Kuzmic, Rit

 

Da su kod ovih upitnika dovedeni ozbiljniji igraci, lakse bismo prezivjeli minute ocajnih igraca na bek ap pozicijama. 

 

Ovako smo sa Pangosa spali na matorce Rocha i Kina kao iznudjena rijesenja, na PF je doveden JOB koji je brzo prebacen na poziciji 5 a onda u Tursku. Na centru doveden ocajni Terry u trenutku kad su na trzistu bili npr. Reynolds i Reed, a kasnije Nnoko isto kao iznudjeno rijesenje nakon 8 mjeseci pauze.

 

Bojim se da je neophodno pljunuti dobre pare za bar 2 igraca jer je sve teze iskopati top igraca ispod radara a domacih nada nema na vidiku. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, PERICA!!! said:

Ocikivati unutrasnju igru visokih igraca bez pleja, nema smisla, jos nasih visokih igraca koji su prije svega defanzivno orijentisani igraci tokom cijele karijere.

Govoriti o O'Brajntu kao napadackoj opciji pod kosem isto ne ide jedno sa drugim, bar ne kod nas. Covjek je uzimao vise suteva za tri od Voldena.

Kod "hranjenja" centara loptama, plej nije neophodan, ali je svakako je poželjan. Postoje i drugi načini kako cetar završava, o tome kasnije. Sada malo o našim problemima sa ballhandlerima.

 

Hall ne može nikoga da probije 1 na 1, samim tim ne možemo da stvorimo višak, nema prodora i pomaganja ili udvajanja gde bi naši centri jednostavnom kretnjom ka košu došli do dobre pozicije pod obručem. Kuz pravi jako loše blokove za ballhandlera, po neka "livada" i to je to. Jako sporo se odmotava kod rolla i gotovo je nemoguće uhvatiti dobar tajming za tu njegovu kretnju, posebno ako je u pitanju visoki pik. Nekada je imao dobar pop sa midrangea, sada to ni ne pokušavamo, a koliko sam mogao da vidim, guramo neki pick and slip sa njim, što takođe zahteva određenii vid spretnosti i brzine koje Kuz nema.

 

Većinu stvari koje mu nedostaju poseduje Nnoko, pa eto još jednom da izrazim čuđenje da se pik sa njim gotovo i ne pokušava. Ne mora Hall, može Volden. On probija prvu liniju i može da stvori višak i napadne ulazom, ali vidimo da je akcija takva da mu se čisti strana koju napada i da on sam završava ili flouterom ili polaganjem. I Lojd može lepo da probije i iznudi ili svič ili udvajanje, ali opet nema lopte za Nnoka. Ako pak bacaju pas Volden ili Lojd, onda on ide spolja posle čega obično sledi šut za 3, ili odmah ili posle dodatnog pasa. Ja ne mogu da verujem da su sve to situacione odluke naših bekova, jednostavno ih ima u prevelikim procentima da bi bile slučajne. Biće da je u pitanju sistemska odluka struke da se ne ide na centre. 

 

Mi smo dobra trojkaška ekipa i u ABA i u EL. Imamo opciju da strečujemo odbrane i da ostane dovoljno prostora u reketu za centre. Nema toga. Imamo Davidovca koji može sa pozicija 3 i 4 da odigra pik sa centrom, nema ni toga. Imamo Nnoka koji može da trči kontre i pozicionira se u brzom napadu u reketu, obično protiv beka, kao što je nekad pod Radonjom radio Cirbes. Ni toga nema.

 

Napisao si da su naši centri mahom defanzivni, ali sve i da je to potpuno tačno, postoje razni načini da i oni budu upotrebljivi u napadu, makar zakucavali svaku loptu koju dobiju. No, mi to skoro da ni ne pokušavamo. Previše se oslanjamo na spoljnu liniju, šut za 3 ili prodor, nema tih preko potrebnih poena centara iz reketa, da bi se rasteretila spoljna linija i napravio balans. Jašemo cele sezone na lead guard talasu, ostaje da vidimo hoćemo li se domoći obale ili razbiti o stenu. 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Ridji said:

Pa ni Vujošević (prvi koji mi pao na pamet kao dobar primer) nije govorio engleski u Partizanu pa nije nešto smetalo da ih odvede na F4 EL

 

Е што волим ове чуваре ватре, баш ти је поређење🙂

Драган Бајић је био фудбалер (играо за Слогу из Трна једно мјесто поред Бањалуке) и са кошарком није имао ама баш никакве везе док у 30тим годинама није постао помоћни тренер. ОК, занимљива биографија за неки часопис забавног карактера, али ако ти мислиш да је нормално да почисти са паркета Радоњића онда ок.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Константин said:

 

...али ако ти мислиш да је нормално да почисти са паркета Радоњића онда ок.

Ja koliko umem da procenim, upravo se to i desilo...Radonja je taj koji prvenstveno dobio po guzi...sve ostalo je došlo pride.

kad onako zasereš otvaranje tekme i vratiš nakon prvog TO istu petorku kao da ga je rival pozvao a ne ti...onda brate mili...ćao - zdravo...vijaj petnajs razlike kroz ostale tri četvrtine. Žešće loše rođače.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 12Laki said:

A sto ne bi bilo normalno?

 

Ево га још један чувар ватре:classic_laugh:

Зато што би морало да буде 1/1 да је Радоњић бољи тренер и јер је играо са бољим и скупљим ростером. Порази су саставни дио посла и за тренере али оно јуче је било растављање на саставне комаде.  Стефан Пот је до сада био једино џек пот за противнике али ако се мисли да је и он класа у односу на наше играче, заједно са Јовановићем, Јошилом и Атићем, онда ок. Наставите оправдавати слободно...

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Константин said:

 

Е што волим ове чуваре ватре, баш ти је поређење🙂

Драган Бајић је био фудбалер (играо за Слогу из Трна једно мјесто поред Бањалуке) и са кошарком није имао ама баш никакве везе док у 30тим годинама није постао помоћни тренер. ОК, занимљива биографија за неки часопис забавног карактера, али ако ти мислиш да је нормално да почисти са паркета Радоњића онда ок.

Cuvari vatre čega? Vujosevica? 
Prakticno sam rekao da ocenjivati trenera po time koliko ume da govori engleski je glupost a evo sad i bukvalno kažem - to je glupost.

Pešić jedva da ume i srpski da priča, a ni engleski mu nije sjajan, pa je jedan od najboljih trenera ikad.

A ono ako ćemo iskreno gledajući Radonjiceve konferencije vrlo često možemo da se zapitamo otkud mu (i ovi) rezultati.

 

Naravno da je normalno, šta bi trebao onda da se kaže za Pabla Lasa, Atamana, Sita Alonsa, Sferopulosa, Plazu, Jasekeviciusa... jer ih je pobedio tamo neki nepoznati dečačić od 30 godina prezimena Alimpijević

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ponavlja se ta opsesija Radonjica bez obzira koliko ga cenio ali to sto jase glavne igrace nebitno dal pobedjivali 50 ili gubili 30 je skroz diskutabilno

ako je tacno 0v0 za Waldena onda sta reci. 

Edited by Profaarmor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram ljude po kojima Bajić ne smije da bude dobar trener i da Pot, Atić i ekipa nemaju pravo da odigraju dobru utakmicu. A odlično igraju čitavu sezonu. A i Bajić je ne tako davno bio prvi u ligaškom dijelu ABA, isto sa nekim momcima koje bi forum uglavnom opisao kao nekošarkaše. Čemu stalno toliko potcijenjivanje?

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Citam po tviterima da Volden igra s blokadama i da ne trenira vec 7 dana zbog povrede ledja.

Sjajno, u zao cas nam drugi najbolji igrac maltene beskoristan.

 

Takva stvar da je istinita ne bi ostala na tviteru. Mada kada nas obaspe tuga svaki put kada cujemo Radonjiceve izjave onda to mozda i nije cudno za nas.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Cuvari vatre čega? Vujosevica? 
Prakticno sam rekao da ocenjivati trenera po time koliko ume da govori engleski je glupost a evo sad i bukvalno kažem - to je glupost.

Pešić jedva da ume i srpski da priča, a ni engleski mu nije sjajan, pa je jedan od najboljih trenera ikad.

A ono ako ćemo iskreno gledajući Radonjiceve konferencije vrlo često možemo da se zapitamo otkud mu (i ovi) rezultati.

 

Naravno da je normalno, šta bi trebao onda da se kaže za Pabla Lasa, Atamana, Sita Alonsa, Sferopulosa, Plazu, Jasekeviciusa... jer ih je pobedio tamo neki nepoznati dečačić od 30 godina prezimena Alimpijević

 

Овако тривијализовати могу само чувари ватре. Зашто је проблем да јасно кажемо да јесте ненормално да у једној од одлучујућих мечева скромни Драган Бајић одучи од кошарке Радоњића? Није ми пораз као пораз био у фокусу, већ фрустрирајућа немоћ бољег тренера и јачег ростера. Прво од енглеског сам кренуо само због надимка како сам чуо да га зову у БЛ, али човјек играо фудбал и до 30тих година није имао никакве везе са кошарком, еееј!? Друго , Радоња је играо ЕЛ и имао озбиљне побједе у истој а богами и трофеје у Звезди па и због тога није нормално да овако забагује против Бајића. Треће, једног класног Карија трпати у ову причу ниђе везе , а прилично је безобразно рећи да једва уме и српски да прича. Четврто, да је Алимпијевић добијао Ласа, Атамана и Јасекивичијуса у полуфиналу или Ф4 онда би за њих нешто требало рећи. Сваке године у дугом лигашком дијелу ЕЛ деси се да нека слабија екипа изненади фаворита, али сваке. Ипак до разигравања се све рашчисти, најбољи темпирају форму и до изражаја треба да дођу многе ствари, а рекао бих посебно и тренерски квалитети.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Ne kapiram ljude po kojima Bajić ne smije da bude dobar trener i da Pot, Atić i ekipa nemaju pravo da odigraju dobru utakmicu. A odlično igraju čitavu sezonu. A i Bajić je ne tako davno bio prvi u ligaškom dijelu ABA, isto sa nekim momcima koje bi forum uglavnom opisao kao nekošarkaše. Čemu stalno toliko potcijenjivanje?


To rade ljudi koji se verovatno nikad nisu iole ozbiljnije bavili sportom, drugačije objasnjenje mi je teško da zamislim.

Da je tako onda ne bi uopšte trebalo da se igraju utakmice i odrzavaju takmicenja, nego oni koji imaju više para, trofeja, iskustva, pedigrea da budu pobednici/šampioni. 
Sta ima tamo neka Igokea, Mornar, Mega... da bude konkurent Zvezdi, ili ne daj bože pobedi. To je nedopustivo i sramota.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Константин said:

 

Овако тривијализовати могу само чувари ватре. Зашто је проблем да јасно кажемо да јесте ненормално да у једној од одлучујућих мечева скромни Драган Бајић одучи од кошарке Радоњића? Није ми пораз као пораз био у фокусу, већ фрустрирајућа немоћ бољег тренера и јачег ростера. Прво од енглеског сам кренуо само због надимка како сам чуо да га зову у БЛ, али човјек играо фудбал и до 30тих година није имао никакве везе са кошарком, еееј!? Друго , Радоња је играо ЕЛ и имао озбиљне побједе у истој а богами и трофеје у Звезди па и због тога није нормално да овако забагује против Бајића. Треће, једног класног Карија трпати у ову причу ниђе везе , а прилично је безобразно рећи да једва уме и српски да прича. Четврто, да је Алимпијевић добијао Ласа, Атамана и Јасекивичијуса у полуфиналу или Ф4 онда би за њих нешто требало рећи. Сваке године у дугом лигашком дијелу ЕЛ деси се да нека слабија екипа изненади фаворита, али сваке. Ипак до разигравања се све рашчисти, најбољи темпирају форму и до изражаја треба да дођу многе ствари, а рекао бих посебно и тренерски квалитети.

Jebote.Sta da kazu Duda Ivkovic i Zeljko Obradovic kad ih je trener Karsljake(Ufuk Saridza ili sta vec) pobedio i osvojio Tursko prvenstvo 2015 ako se ne varam?Al dobro to nije normalno....

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, 12Laki said:

Jebote.Sta da kazu Duda Ivkovic i Zeljko Obradovic kad ih je trener Karsljake(Ufuk Saridza ili sta vec) pobedio i osvojio Tursko prvenstvo 2015 ako se ne varam?Al dobro to nije normalno....

Je l igrao fudbal do 30te? I kako priča engleski? 

Link to comment
Share on other sites

Bajic je za Igokeu ono sto je Vujosevic za Partizan - u cisto kosarkasko-strucnom smislu (na stranu Duletova borba sa imaginarnim zmajevima). Dakle to je tip trenera, kako se to nazvalo "bez roaming-a", onaj koji je uspeo samo u jednom klubu, pokusavao nesto vani, a nije cak ni u reprezentaciji uspeo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kooineeperk said:

Bajic je za Igokeu ono sto je Vujosevic za Partizan - u cisto kosarkasko-strucnom smislu (na stranu Duletova borba sa imaginarnim zmajevima). Dakle to je tip trenera, kako se to nazvalo "bez roaming-a", onaj koji je uspeo samo u jednom klubu, pokusavao nesto vani, a nije cak ni u reprezentaciji uspeo. 

Baš bih voleo da ga vidim u nekom finansijski jačem klubu. Očigledno ima dobru tu trenersku žicu, što za vođenje tima, što za skauting, iako mi više izgleda da je za popiti pivo ispred zadruge. 

Vidim da se preko okušao samo u Bugarskoj i to vrlo kratko, pa mi nije relevantno, a reprezentativna i klupska trenerska karijera ne moraju biti striktno u vezi. 

Dva puta je dobijao nagradu za najboljeg trenera sezone i stvarno ume da učini igrače boljim nego što stvarno jesu, a to je jedna od najbitnijih stvari. 

Ume on da zabaguje, nije to krem kvaliteta, ali mi se sviđa kako igra Igokea pod njegovom palicom. Voli i da menja odbranu, prilagođava protivniku, a u napadu dosta tečno izgleda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Vidim da se preko okušao samo u Bugarskoj i to vrlo kratko

Otisao da proslavi Novu Godinu u Bugarskoj 😄  

 

Mislim da su on i Igokea kao guza i nosa, perfect fit. I tu ne treba nista menjati. Mogu oni tako fino da funkcionisu jos dugo. Nema mnogo kvalitetnijih trenera od njega u ABA ligi, svakako je bolji od brace Pavicevic, eto Milojevic i Radonjic samo, a nisam siguran da su Golemac i Mrsic bolji od Bajica, pa cak ni Vlada Jovanovic. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Након Ласа и Јасекивичијуса и екипе, преко Карија, дођосмо до Жељка Обрадовића и Дуде. Оно кад самом себи не даш да видиш даље од носа.:classic_laugh:

Ништа, надам се да ће Дејан Радоњић у мајсторици заличити на старог, у противном за следећу сезону довести код нас Драгана Бајића заједно са Потом, Јовановићем, Јошилом, Атићем, Илићем и Фундићем. Не сумњам да ћете бити задовољни прелазним роком...

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...