Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, dulematic said:

Nelson zna jako i do samog kraja, dok Hall kad ide na ulaz to se obicno tragicno zavrsi. 

I dalje smatram da nije problem u Rochu, on je drugi plej, problem je sto mi nemamo prvog.

 

rochestie je treći plej, pošto walden ima 10 minuta tamo. ili je walden treći plej tako da je bilo šta iznad rocha za drugog koji igra 10-15min luksuz

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dulematic said:

Nelson zna jako i do samog kraja, dok Hall kad ide na ulaz to se obicno tragicno zavrsi. 

I dalje smatram da nije problem u Rochu, on je drugi plej, problem je sto mi nemamo prvog.

 

Tako koga god prvog pleja dovedemo koji nije u formi (sa slabom naznakom da ce u nju ikad vise i da udje) mozemo da opravdamo proglasavajuci ga drugim plejom. Jel od starta sezone planirano da Hol bude prvi plej? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, đubrivo. said:

 

rochestie je treći plej, pošto walden ima 10 minuta tamo. ili je walden treći plej tako da je bilo šta iznad rocha za drugog koji igra 10-15min luksuz

Moje razmisljanje je da je Sale imao ideju da koristi Waldena primarno na dvojci, tj. da mu u paru igraju Hall/Loyd i Roch/Walden, gde bi Walden povremeno pomagao i u organizaciji igre.

To se vrlo brzo promenilo i Walden sada igra vise na pleju, posto ne dobijamo dovoljno od Halla/Rocha, pa sad bukvalno izgleda s obzirom na trenutnu formu i minutazu da nam je Walden prvi plej.

Roch je mnoigo lucidniji igrac od Halla i od njega je cak i u ovim godinama losiji samo u odbrani, posto Hall sve sto radi u napadu, radi ili prosecno (poludistanca i pas) ili ispodprosecno (ulaz).

Ja ne znam kakve pare primaju Hall i Loyd i koliko bi mi bili sposobni da se isprsimo kesha za zamenu, ali cenim da bi nam bolji plej od Halla resio posao (ono bar da zna da spoji centre sa kosem), a da Roch ostane na svojih 10-15 minuta a tu je uvek Walden da pripomogne ako zatreba.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dulematic said:

Nelson zna jako i do samog kraja, dok Hall kad ide na ulaz to se obicno tragicno zavrsi. 

I dalje smatram da nije problem u Rochu, on je drugi plej, problem je sto mi nemamo prvog.

 

Isto tako je Nelson u EL i ABA šutirao trojke 25.3%, dok ih Hall za sada šutira 51.6%.

Takođe, Nelson je imao 5.1 asistenciju per 40, uz Ast/To ratio 1.75, dok Hall ima 9.1 asistenciju per 40, uz Ast/To ratio 2.66.

 

Čisto da poređenje bude kompletnije, kada se već porede igrači koji su potpuno različiti...

 

1 hour ago, dulematic said:

Moje razmisljanje je da je Sale imao ideju da koristi Waldena primarno na dvojci, tj. da mu u paru igraju Hall/Loyd i Roch/Walden, gde bi Walden povremeno pomagao i u organizaciji igre.

To se vrlo brzo promenilo i Walden sada igra vise na pleju, posto ne dobijamo dovoljno od Halla/Rocha, pa sad bukvalno izgleda s obzirom na trenutnu formu i minutazu da nam je Walden prvi plej.

Roch je mnoigo lucidniji igrac od Halla i od njega je cak i u ovim godinama losiji samo u odbrani, posto Hall sve sto radi u napadu, radi ili prosecno (poludistanca i pas) ili ispodprosecno (ulaz).

Ja ne znam kakve pare primaju Hall i Loyd i koliko bi mi bili sposobni da se isprsimo kesha za zamenu, ali cenim da bi nam bolji plej od Halla resio posao (ono bar da zna da spoji centre sa kosem), a da Roch ostane na svojih 10-15 minuta a tu je uvek Walden da pripomogne ako zatreba.

 

 

Walden sigurno nije doveden da bi igrao samo bekap dvojku, jer bi mu u tom slučaju minutaža bila vrlo mala, tako da je potpuno očekivano da uzima minute i na poziciji 1, pošto je jedan od boljih igrača u ekipi.

 

"Mnogo lucidniji Roch" ima manje asistencija per 40 od Hola (7.8), uz lošiji odnos sa izgubljenim loptama (2.24).

 

Zaista mi je jako teško da vidim logiku u otpuštanju 29-ogodišnjeg igrača na dvogodišnjem ugovoru, radi zadržavanja 35-ogodišnjeg igrača na dvomesečnom ugovoru koji pritom izgleda i igra lošije. 

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Guru said:

 

 

 

"Mnogo lucidniji Roch" ima manje asistencija per 40 od Hola (7.8), uz lošiji odnos sa izgubljenim loptama (2.24).

 

Zaista mi je jako teško da vidim logiku u otpuštanju 29-ogodišnjeg igrača na dvogodišnjem ugovoru, radi zadržavanja 35-ogodišnjeg igrača na dvomesečnom ugovoru koji pritom izgleda i igra lošije. 

Rochestie ima bolju statistiku u EL od Hall-a i u asistencijama i u turnoverima na 40min.

 

Meni je to relevantnije od ABA lige. Ako je neko statisticki bolji od drugog igraca u jacem takmicenju, lakse ce preneti na slabije, posebno sto je Rochestie dosao u odron stanju, pa mu treba vremena da dostigne formu u kojoj je Hall od samog pocetka. Statistika, koja inace nista ne znaci, moze u nastavku sezone samo da ide na stranu matorog penzosa.

 

Nisam ni ja trenutno za produzenje Taylora, posebno sto mislim da kad ode nece biti nista bolja igra, pa ce se i videti da nije bio najveci problem. Ne verujem da cemo dovesti nekog gamechangera, vec cemo opet 2 meseca uigravati nekoga za koga cemo posle 3 utakmice pisati "teraj i ovog".

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

O tome je trebalo ranije da se misli. Zasto je dovodjen penzos?

I sad kao pa kako ce novi igrac da se uklapa 2 meseca.

Pa samo 6 meseci su imali da dovedu prvog pleja.

Jako neozbiljan management kluba, to je moj zakljucak.

Edited by Vamos Laki
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se Hall iskreno najviše dopada po skilu i raznovrsnosti od svih igraca spolja samo nisam siguran da li ima kvalitet da sve to iznese na EL nivou. 

 

U principu treba ga sačekati jer mozemo dosta da dobijemo. Nekim igračima treba više vremena da se aklimatizuju na jace takmičenje. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Neozbiljno jeste, ali zato baš mislim da neće menjati ništa : D i da će ostati matori i dalje. 

Nadam se da nece.

Bolje nek Volden onda igra nesto vise na 1, a Dobric i Deda dobiju veci protagonizam.

Da se malo zbiju redovi i pojaca timski efekat sinergije.

A ne da Dobric udje 2 minuta i napravi 2 dobra poteza i posle ne vidi vise teren.

Uglavnom ostao, ne-ostao, placamo danak lose selekcije, a placacemo i buducnosti ukoliko se nesto ne promeni.

Link to comment
Share on other sites

ako se rastajemo sa rochom, trebalo bi gledati malo preko bare. polako su neki granicni igraci poceli da traze angazmane u evorpi i australiji. meni je prva yelja NWG i mislim da bi bio savrseni fit ya ekipu, ali sigurno se moye probrati i nesto od ovih g-league zvezdica, mada je ponuda na mestu pg tu najtanja. tacnije svi su mahom skoreri

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

Ajd da se podsetimo da je sad uveliko decembar, nije avgust 2/5, sezone je završeno. 

 

Koliko sad može koštati igrač ranga NWGa s one strane bare?

stvar je relativna.

letos je u jednom trenutku izgledalo da nam je i pangos dostupan i on dobi nepristojnu ponudu  iz rusije.

nama ni lojd, ni obrajen nisu platezno dostupni pa su spletom okolnosti zavrsili u zvezdi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...kada se planira izlazak iz ove Kalimero faze sa Pengosom i Nnokom ? 

Za Nnokom i da se zarida tajm-2-tajm, jer je već bio deo tima...al eto, sudba kleta.

Ali Pengosa nismo ni omirisali, nije bilo predugovora i ispostavilo se ubrzo da smo kratki 500K. Valjalo bi da smo to već ostavili iza sebe.

Bilo bi prilično neozbiljno da eventualno produžavanje Roča uprava opravda nepostojanjem slobodnog plejmejkera koji bi nama pasovao po profilu i cenovnom rangu. Da je vaterpolo u pitanju pa i da razumem ali neko je fino primetio da danas svi igraju košarku.

Ostalo je još 6 plata do kraja sezone (bez KLS), znači treba nam 120-150K za pleja u rangu 200-250K. 

Ovim ispadanjem Hall-a iz rotacije umesto po eventualni brejk u Tel Aviv idemo na garantovano tamburanje i to baš u trenutku kada nam valja hvatati priključak. Veoma je prosto...ako nam Wilbekin i Dorsey pojedu Roča, šta ako i Albu i Oly dočekamo bez Hall-a...pitam na vreme jer posle nam svejedno.

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...