Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

19 hours ago, n4l1m said:

poraz ko poraz ocekivan, nakon saznanja da nam nece igrati dvojica, pogotovo hall, al ovolika inferiornost je vec sramotna..

salo iz kola u kolu sve vise razocarava..

price o nekom top8 su samo za budale i zlonamernike..

to nam je sto nam je, idenmo dalje..:default_coffee:

 

Ako je poraz od tima bez 8 igraca ocekivan, onda bolje preispitaj ocekivanja, jer se prilicno potire sa ambicijama o plejofu u samom startu 😏

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

 

Ako je poraz od tima bez 8 igraca ocekivan, onda bolje preispitaj ocekivanja, jer se prilicno potire sa ambicijama o plejofu u samom startu 😏

 

dovoljno je što igraju larkin, singleton, kruno simon i moerman - ili je za tebe to postava koja mora da se dobije?

 

ja nisam baš siguran ni da real i barca upisuju pobedu protiv ove četvorice a ne zvezda

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, đubrivo. said:

 

bio je post "ako ne možemo sigurno u top8, onda daj omladinu", parafraziram.

 

delim misljenje sa @Chaos Is Me oko radanova, ostali mladi kontam uglavnom dobijaju svoje minute po zasluzi.

možda i ja tripujem kada mislim da radanov treba da dobije više, moja projekcija njegove odbrane i napade je u malih xy minuta koje vidim na tvu

 

edit što se tvog bolda mog teksta tiče, luka mitrović je po meni bio nakon prve ozbiljne povrede nevažan u bilo kom smislu, ostali osim gudure su bili nevažni u svakom smislu.

 

poštujem dejov pokušaj ali ništa od toga nije ispalo ni za zvezdu ni za repku.

 

Replicirao si  @Perkos2-u  koji je napisao da ako već ne možemo da se sa ovim timom bijemo za top 8 u EL, ne vidi zašto Radanov i Boriša ne bi igrali umesto veterana koji ništa ne doprinose rezultatu. Ja to zaista nisam razumeo kao predlog da radikalno podmladimo ekipu, nego da konkretno njih dvojica dobiju šansu umesto npr. Lazića i Simonovića... Neka me ispravi Perkos ako grešim i ako sam ga pogrešno shvatio.

 

Poenta onoga što sam ja ispisao nije u tome da su kod Radonje sve ruže procvetale, nego da davanje šanse mlađim igračima ne znači automatski da neće biti rezultata i trofeja, tj. da je jare/pare izbor. Takođe, tada nije bilo 16 igrača u rosteru i krilatice "neka se izbori za priliku" pored par stranaca i domaćih veterana, nego se roster konstruisao tako da oni u startu imaju određeni prostor, a na njima je da li će onda taj prostor iskoristiti ili neće. To je svakako poptuno različit koncept od ovog koji gledamo sada.

 

20 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

dziberski nadimak vec imamo - celavi prepotenko

sto radonja ne napravi igrace onda i od rebica, cveloa i tejica?

 

Zato što se ne može od svakog klinca napraviti igrač, to nisu uspevali ni mnogo veći i bolji treneri od Radonjića. Ni sada niko ne očekuje (bar se nadam) da Sale nakrca roster mladim domaćim igračima, da ih sve razvije u EL kvalitet i da pored toga ostvari super rezultate, nego tek da njima zameni par veterana koji slabo doprinose. To zaista ne bi predstavljalo neki radikalan zaokret i ubeđen sam da se ne bi negativno odrazilo na rezultate, posebno kada se vidi ko su u našem rosteru ti veterani i kako igraju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kao sto je vec neko dobro napisao na topiku, Efesu se potrefilo da im ostane po jedan igrac na svakoj poziciji i imali su jednu vrhunsku petorku + par igraca sa klupe da ih odmore malo i to je to. Na jednoj utakmici se ne oseti to toliko.

 

I kad je takva situacija obicno ovi sto su tu odigraju iznad mogucnosti jer nemaju zamenu, znaju da ce igrati 30+ minuta i sta sve ostalo ide uz to. Tako je i bilo, ispogadjali su dosta toga, a mogli su da dodju sa kompletnom ekipom i sutiraju 30% ove iste suteve.

 

Tako da mozda se znacaj tih izostanaka precenjuje. Nismo izgubili od petorke Asvela, vec od jedne ozbiljne petorke Efesa, trojica ili cak cetvorica njih startuju i kad su kompletni. Mi jesmo odigrali ispod nivoa, ali to je druga prica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Replicirao si  @Perkos2-u  koji je napisao da ako već ne možemo da se sa ovim timom bijemo za top 8 u EL, ne vidi zašto Radanov i Boriša ne bi igrali umesto veterana koji ništa ne doprinose rezultatu. Ja to zaista nisam razumeo kao predlog da radikalno podmladimo ekipu, nego da konkretno njih dvojica dobiju šansu umesto npr. Lazića i Simonovića... Neka me ispravi Perkos ako grešim i ako sam ga pogrešno shvatio.

 

 

pitanje zašto radanov i boriša ne dobijaju minute u odnosu na lazića i simonovića - je isto ovo, tj ne menja celu priču za više od dva pedlja.

 

zašto njih dvojica ne dobijaju minute - ja ne znam. voleo bih da makar radanov dobije 20 min a i da i boriša i radanov uspeju u košarci pa makar i u partizanu.

 

dakle, radujem se mladim igračima, zašto nemaju minute, pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, đubrivo. said:

 

dovoljno je što igraju larkin, singleton, kruno simon i moerman - ili je za tebe to postava koja mora da se dobije?

 

ja nisam baš siguran ni da real i barca upisuju pobedu protiv ove četvorice a ne zvezda

 

Pa kvote kazu da je bilo 1,5 na Crvenu zvezdu. To je znak da nema sigurne pobede, ali da je jedan tim veliki favorit.

 

Ovaj Efes bez 4 igraca je na samom dnu sto se tice kvaliteta EL (opet, u EL je vazno da imas i kvalitetnu klupu, ne mozes igrati sa 4, 5 ili 6 igraca). Ja ne znam cemu stalna potreba da se svako misljenje koje ne odgovara onom sto neki misle da je "realnost" proglasava za besmislice i lupanje gluposti, proizvod toga sto se nema pojma o kosarci ili o takmicenju i tako dalje?

 

Evo meni smeta kad neko napise da je dovoljno 5 igraca da se igra kosarka i da za jedan mec nema veze da li se petorci Crvene zvezde u EL Walden - Loyd - Davidovac - O'Bryant - Terry pridruze ostali igraci Crvene zvezde ili Voncina, Nemanic, Hrabar i Radulovic iz Primorske, kao, pa ova petorka je bas jaka, koga briga ko je zamena.

 

Mogu da kazem da bi tim Crvene zvezde sa gore pomenutom petorkom i ostatkom Primorske bio zestok autsajder protiv bar 4 ekipe iz ABA lige i ako bi takve meceve i dobio to je zato sto bi protivnicki treneri zestoko fejlovali.

 

Uostalom, pogledajmo koliko su faulova protivnici pravili protiv Crvene zvezde do sada: 16, 21, 21, 22, 19, 23, 17, 26, 19, 15. Jos gore upada u oci nasih bednih 13 faulova, naspram 24,22,20, 21,22 u ranijim mecevima.

 

Umesto da ih ubacimo u ritam gde se maksimalno trose, mi smo igrali brz mec sa mnogo besmislenih i nemogucih suteva, samo da se trosi sto manje energije. Zato je ovaj poraz katastrofa i veliki neuspeh Obradovica, ne trenira on ekipu koja ce imati 4 pobede u EL na kraju, nego ekipu koja ce imati sigurno vise od 10 pobeda i ni po cemu nije zalutala u takmicenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Del Piero said:

Kao sto je vec neko dobro napisao na topiku, Efesu se potrefilo da im ostane po jedan igrac na svakoj poziciji i imali su jednu vrhunsku petorku + par igraca sa klupe da ih odmore malo i to je to. Na jednoj utakmici se ne oseti to toliko.

 

Ovo bas i nije tacno i vise je posledica mogucnosti igraca da igraju na vise pozicija.

 

U Efesu 1 i 2 pokrivaju Larkin, Beaubois, Micic i Balbay, na 3 su Simon i Anderson, na 4 Singleton i Moerman i na 5 Dunston i Pleiss. U ovom mecu su imali 2 beka (Larkin i Balbay), dva krila i dva krilna centra.

 

To je kao da mi protiv Buducnosti odigramo sa Waldenom, Davidovcem, nekim KC Riversom, O'Bryantom i Reathom uz zamene Dobric i 4-5 igraca Primorske. Pa svakako ne bi bili favoriti.

6 minutes ago, đubrivo. said:

 

ti onda to lepo raspravi sa kladionicama i kockarima, mene apsolutno zabole za isto 💙

 

Uopste me ne interesuje tvoja nebriga za kladionice i kockare, kvota je tu kao argument protiv teze "ali to je Efes, da dodju samo Larkin i Simon tesko bi ih dobili".

 

Jedno je da svako ima svoje misljenje, drugo je da se svako tudje misljenje proglasava za esenciju idiotizma samo jer je tudje i jer smo mnogo vezani za svoju predstavu o evropskoj kosarci i odnosima u njoj.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Al si uporedio Efes vs Zvezda i Zvezda vs Budućnost : D

 

Pre će biti Zvezda vs Borac Čačak. 

 

Pa evo ne mora Buducnost, moze Cedevita i Mornar.

 

A zasto ne moze Borac iz Cacka? Pa da li bi Borac iz Cacka imao 10+ pobeda u ligi u kojoj igraju 10-12 ekipa snaga Partizana, Crvene zvezde, Buducnosti, Mornara i Cedevite?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

daj nam 2 igraca koji svaki kosta skoro kao ceo budzet buducnosti pa da vidimo

 

Nijedan igrac Efesa ne kosta kao ceo budzet Crvene zvezde (koji je svakako preko 6 miliona i svakako oko 3 miliona za plate, ne ispod).

 

E sad, moze da se kaze, pa Partizan bi dobio sa jednom petorkom neki Split, ali Split nema naviku da dobija jace rivale u ABA ligi, a Crvena zvezda je do sada ili dobijala ili igrala egal meceve. Tako da ne mozemo da sve to posmatramo kao "Split u ABA ligi" situaciju.

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, Larkin je za evroligu nesto kao Curry za NBA. Da je Larkin izostao a da je igrao neko drugi od ovih koji su falili, mozda bismo dobili.

 

Efes svakako ne moze da se podvede pod autsajdera protiv nas prakticno nikad. Pali smo na taj "hajp" da ce nam doci kao mecki na rupu. Jak je to tim svejedno. Da se igra serija plej ofa sa njima, osetilo bi se manjak igraca, ovako na jednu tekmu bi i Voncina i Hrabar bili dovoljni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

@goldberg idi brate u kladionicu, pricaj o kvotama sa ljudima koji te razumeju i podrzavaju. ovde se prica o kosarci.

 

Ne, necu.

 

Pisacu ovde o svom vidjenju utakmice bez ozbira da li u njemu ima 100%, 50% ili zrnce istine ili nema ni tog zrnca. Ti ako si alergican na tudja misljenja, nemoj da ih citas. Nisam ja ovde pisao i zgrazavao se nad idejom da je u EL kosarci legitimno smatrati sastav od 5+1 igraca za nekakvu silu, iako se nimalo ne slazem sa tom idejom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa evo ne mora Buducnost, moze Cedevita i Mornar.

 

A zasto ne moze Borac iz Cacka? Pa da li bi Borac iz Cacka imao 10+ pobeda u ligi u kojoj igraju 10-12 ekipa snaga Partizana, Crvene zvezde, Buducnosti, Mornara i Cedevite?

Pa samo da prebacimo budžet Efesa na Zvezdu, a Zvezde na Borac/Krku (bolje poređenje). 

 

Nije ni Efes igrao sa nekime iz vrha EL, kao što su Cedevita ili Mornar u ABA.

 

Mislim, nismo mi bili kompletni pa da sad pričamo kako smo morali da dobijemo izuzetno slab Efes. 

 

Kao što napisah iznad, kvota 1.5 je stavljena pre nego što se znalo da Johnny ne igra. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

Ne, necu.

 

Pisacu ovde o svom vidjenju utakmice bez ozbira da li u njemu ima 100%, 50% ili zrnce istine ili nema ni tog zrnca. Ti ako si alergican na tudja misljenja, nemoj da ih citas. Nisam ja ovde pisao i zgrazavao se nad idejom da je u EL kosarci legitimno smatrati sastav od 5+1 igraca za nekakvu silu, iako se nimalo ne slazem sa tom idejom.

 

samo piši. ali nemoj u kladionicu, to je bolje samo od heroina.

Link to comment
Share on other sites

je-bo-te

ja evo ne mogu vise

raspravi ti to sa klubovima i djordijem ko je kad smeo da odigra sa energijom, ko bez energije, a ko se usudio da pogresi na 38 sekundi do kraja meca

pa nek alba pobedi cska jos jednom ako je nije sramota

 

Quote

Evo jos jedna pobeda Zenita u gostima, ma cirkus.

Quote

 CSKA - Real smehotres od zavrsnice, toliko malo energije CSKA, ali su imali srece da otvoreni sutevi ne udju. Pa onda cirkus dodavanje za zicer Tavaresa na +3 za CSKA.

Quote

Alba je bolja od Khimkija za 20 razlike, da bas je tako.

Quote

Ne moze to tako vise, da Alba moze da dobije CSKA u Moskvi

Quote

Recimo da ne gube loptu onako besmisleno na 38 sekundi do kraja meca dok imaju +2 i da pre i posle toga ne odigraju onako losu odbranu.

Quote

CSKA je to trebalo lagano da dobije, Real je dosao bez jednog od dva najbolja igraca.

Quote

Ovo juce je miljama daleko od toga i samo je podsetilo na Barcelona - CSKA 74-93 ili neke takve rezultate.

 

edit: sad vidim da se alba usudila da dobije i himki i cska

pa to je vec prevrsilo svaku meru

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Ako je poraz od tima bez 8 igraca ocekivan, onda bolje preispitaj ocekivanja, jer se prilicno potire sa ambicijama o plejofu u samom startu 😏

Kojih 8 igraca? Igrali su bez micica danstona plajsa i rodija.

Dobro nije napisano da su igrali bez 12 igraca.

Btw dobar deo sezone su igrali bez Larkina i Danstona. Juce je Larkin igrao npr.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...