Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 minutes ago, SunZero said:

Ja ili se ne razumem u sudjenje ili sam slep ali od svih tih silnih kradja ove(kao i svake sezone) ne videh nista, niti se secam da sam napisao jedno slovo o sudjenju za vreme kompletnog boravka na forumu. Za vreme jedne kosarkaske utakmice sudije moraju da donesu bezbroj odluka i uvek, ali ponavljam, uvek se moze izvuci nekoliko diskutabilnih i na osnovu toga izvuci nekakav subjektivan zakljucak. 

 

U sustini se slazem sa tvojim postom samo da dodam da ipak ona treca utakmica u PG pre par godina je ipak retko vidjena kradja. 

 

Sudija mora da donese bezbroj odluka ali to mu je posao. Ima ih troje zato. Zato su i placeni na kraju krajeva. 

 

Nisam teoreticar zavere niti neko ko tvrdi da je sve protiv Zvezde pogotovo od kada je na njenom celu jedan od najvecih olosa ove zemlje, ali ne mogu da se nacudim kako troje sudija kojima je to posao ne vide da Milutinov 40 minuta grli bukvalno Marjanovica ili Sehovic sa obe ruke grli Feldina u kontri i to bide obican faul? 

 

Ne pratim NBA toliko ali meni je smesno kad pogledam neki hajlajt a Harden izvuce faul kad lupi samar protivniku ili Janis 4 puta za cetvrtinu napravi korake iz udzbenika, ali to je mozda druga prica i kod njih je vise kriva liga koja to dopusta zarad atraktivnosti. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cavani said:

Ono sto je ovako iz glave da je sumnjivo, bez gledanja snimka:

1. faul Lazica na Kobsu

2. smesan faul Lojda na alejup Rida,

3.Faul Simonovicu na kraju na udvajanju na bacakanje Ivanovica

4. Faul Lazica na kraju na sekund do kraja, voleo bih da pogledam ponovo

5. Trojka Delavala kada su gledali snimak, delovalo je da je unutra dobrih 20cm,

6. Faul u napadu za njih kada smo krenuli u kontru sudjen nakon 3 sekunde

 

Bilo je jos situacija sigurno, pored generalno neujednacenog sviranja faulova, ovo je ono na prvu iz glave.

 

 

Ovo (5) mislim da je bilo kada su sudjena 3 slobodna bacanja. I meni se cini da je gazio liniju, mada ne bih rekao bas 20cm. Jos je pri tome dosta uskocio napred u reket cime je dobrim delom inicirao kontakt. Gledali su snimak vrlo kratko, secam se da su Edin i Kole rekli 'nikad krace gledanje snimka'

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Tamburinjo said:

 

U sustini se slazem sa tvojim postom samo da dodam da ipak ona treca utakmica u PG pre par godina je ipak retko vidjena kradja. 

 

Sudija mora da donese bezbroj odluka ali to mu je posao. Ima ih troje zato. Zato su i placeni na kraju krajeva. 

 

Nisam teoreticar zavere niti neko ko tvrdi da je sve protiv Zvezde pogotovo od kada je na njenom celu jedan od najvecih olosa ove zemlje, ali ne mogu da se nacudim kako troje sudija kojima je to posao ne vide da Milutinov 40 minuta grli bukvalno Marjanovica ili Sehovic sa obe ruke grli Feldina u kontri i to bide obican faul? 

 

Ne pratim NBA toliko ali meni je smesno kad pogledam neki hajlajt a Harden izvuce faul kad lupi samar protivniku ili Janis 4 puta za cetvrtinu napravi korake iz udzbenika, ali to je mozda druga prica i kod njih je vise kriva liga koja to dopusta zarad atraktivnosti. 

Naravno, ali to je bilo pre hiljadu godina, a ovde na lajvu ne prodje ni 2 poseda bez posta o sudjenju. Ja ne znam sta ce biti, ne iskljucujem mogucnost da sudije u 4. tekmi obuku dresove Buducnosti i saplicu nase igrace, samo kazem da u ove tri utakmice nije bilo tolike disproporcije u kriterijumu da bi plakanje zbog zbog sudjenja zauzimalo 80% topika jer mi u tom slucaju nikako ne bi mogli da dobijemo 2 tekme (a i u trecoj smo bili u igri sve do poslednjih 12 sekundi) sa ovakvim procentima suta za 3 i ukupno 3 igraca koji uopste gledaju na kos u napadu. Sto se tice NBA mogao bih se delimicno sloziti sa tobom, ima tu dosta brljanja sa sudjenjem, ima igraca koji prakticno sami sebi sude faulove, desi se da i ti igraci budu osteceni i pokradeni i to u plej of-u, ali sveukupno dosta je bolje nego u Evropi. 

Edited by SunZero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SunZero said:

Naravno, ali to je bilo pre hiljadu godina, a ovde na lajvu ne prodje ni 2 poseda bez posta o sudjenju. Ja ne znam sta ce biti, ne iskljucujem mogucnost da sudije u 4. tekmi obuku dresove Buducnosti i saplicu nase igrace, samo kazem da u ove tri utakmice nije bilo tolike disproporcije u kriterijumu da bi plakanje zbog zbog sudjenja zauzimalo 80% topika jer mi u tom slucaju nikako ne bi mogli da dobijemo 2 tekme (a i u trecoj smo bili u igri sve do poslednjih 12 sekundi) sa ovakvim procentima suta za 3 i ukupno 3 igraca koji uopste gledaju na kos u napadu. 

 

Kao sto rekoh slazem se sa tobom.

 

Samo nisu sudije bas toliko naivne da ne vide stvati koje sam nabrojao. Setih se i obostrane licne Pavlovica i Lazica kao jedne od vecih wtf odluka koje sam video u zivotu. Tu su zakulisne radnje debelo uzele maha i kada je Covic to razmontirao i posle okrenuo na nasu stranu imas slucaj da sudije pomazu Zvezdi protiv nekih aba ligasa a kada oni kukaju docekuju se na noz i mazu govnima po forumu tu si 100% u pravu.

 

P.s. koji je to treci nas igrac koji gleda ka kosu 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sudjenje je generalno kriticno u sportu gde ima kontakta. Vrlo lako se moze prebaciti momentum sa jedne strane na drugu, pogotovo u utakmicama sa mnogo emotivnog naboja.  Mislim da nije fer reci da smo sami krivi jer nismo bili bolji. Imamo svoje probleme i dosta smo limitirani, ali to ne znaci da sudije treba da odaberu pobednika. 

Da li neko ima primere gde je napravljena greska na stetu buducnosti?

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SunZero said:

Ne lupetaj, imaju ljudi pravo da rade svašta ali to ne znači da je i ispravno. Hajde da se ispišamo svi po Mitroviću jer je stisnuo pesnice, još bolje da ga presretne neko i gadja pišaćom, ima pravo.

 

Pa o cemu se uopste prica, posto na tribinama u Beogradu nije bio vredjan? Par ljudi je krenulo sa Luka siptare, sto je odmah zaustavljeno. Jedino sto su mu skandirali je bilo - Ti si nas kapiten Luka.

Link to comment
Share on other sites

dve  male digresije

-tek sad vidim da kls odma krece od plej ofa(sto je pohvalno), al je debilno da krece dva dana nakon zavrsetka finala u abi..

-valjalo bi podici gossa i drug odrona iz kubana za next season, missim ako im se igra el, ako ne, ko ih jebe..

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

@ Spa

Imagine, i was talking about that shit... E, sad, ponekad mi se cini, da umesto, Sreten i Radovica, nasi igraci posecuju, te Jamajke, jer ja drugacije ne mogu da objasnim, zasto skinu gace, svaki put kad slete u Titovgrad...

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Markoss said:

 

Pa o cemu se uopste prica, posto na tribinama u Beogradu nije bio vredjan? Par ljudi je krenulo sa Luka siptare, sto je odmah zaustavljeno. Jedino sto su mu skandirali je bilo - Ti si nas kapiten Luka.

prica se o vredjanju na drustvenim mrezama gde mu (zato sto je stisnuo pesnice, nije skakao, nije arlao, samo je stisnuo pesnice) prete i psuju familiju isti oni koji su kada je dao autokos pisali tako je brate, tako se voli klub, to je sportski i junacki itd itd

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, n4l1m said:

dve  male digresije

-tek sad vidim da kls odma krece od plej ofa(sto je pohvalno), al je debilno da krece dva dana nakon zavrsetka finala u abi..

-valjalo bi podici gossa i drug odrona iz kubana za next season, missim ako im se igra el, ako ne, ko ih jebe..

Upravo su ispali iz plej-ofa, odma za ruku i pravac Kalemegdan ... :classic_biggrin: e sad malo ozbiljnosti, imaće on ponude iz EL da bira, novce da ne pominjem.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Markoss said:

 

Pa o cemu se uopste prica, posto na tribinama u Beogradu nije bio vredjan? Par ljudi je krenulo sa Luka siptare, sto je odmah zaustavljeno. Jedino sto su mu skandirali je bilo - Ti si nas kapiten Luka.

Kako nije kad su skandirali pičko prodana kad je trebao da uđe u igru. Posle kad je napravio faul u napadu, svoj treći, su mu skadirali ti si naš kapiten...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Knipex said:

Kako nije kad su skandirali pičko prodana kad je trebao da uđe u igru. Posle kad je napravio faul u napadu, svoj treći, su mu skadirali ti si naš kapiten...

Zašto prosečan navijač ne bi vređao hebenog luku mitrovića?

A dozvoljeno je vređanje Lazića, Simonovića, Hola.... ma svih ostalih .

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SunZero said:

prica se o vredjanju na drustvenim mrezama gde mu (zato sto je stisnuo pesnice, nije skakao, nije arlao, samo je stisnuo pesnice) prete i psuju familiju isti oni koji su kada je dao autokos pisali tako je brate, tako se voli klub, to je sportski i junacki itd itd

Btw

 

Sme li Radonjic da se raduje protiv kluba sa kojim je osvojio ovo?
As player:
3× YUBA League champion (1999–2001)
Yugoslav Cup winner (2001)
As head coach:
7× Montenegrin League champion (2007–2012)
6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)

 

Vise puta sam video kako aplaudira posle nasih koseva i bodri igrace da daju jos vise, uz svakakve grimase, cak se radovao i pobedama. A kao neki gospodin je : D

  • Like 7
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavijan2 said:

Zašto prosečan navijač ne bi vređao hebenog luku mitrovića?

A dozvoljeno je vređanje Lazića, Simonovića, Hola.... ma svih ostalih .

pa nije isto kada psujes mater svom i tudjem detetu😁

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Knipex said:

Kako nije kad su skandirali pičko prodana kad je trebao da uđe u igru. Posle kad je napravio faul u napadu, svoj treći, su mu skadirali ti si naš kapiten...

 

Bio sam na obe tekme u hali, nisam cuo to picko prodana. Znaci nije bilo horski, nego manja grupa. To za kapitena je bilo i na prvoj i na drugoj utakmici i to od strane cele hale. 

Link to comment
Share on other sites

Zašto prosečan navijač ne bi vređao hebenog luku mitrovića?

A dozvoljeno je vređanje Lazića, Simonovića, Hola.... ma svih ostalih .

Zato što naše vredjamo kada igraju loše i bezvoljno...Luku vredjamo kada igra dobro i uz to pokazuje viši stepen egzaltiranosti. Red Star forever i taj rad.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/sport/kosarka/filip-covic-kosarka-fmp-zvezda-penzija-kraj-karijere/

 

 

Jesan smradovski tekst od istog takvog portala. Pokusaj pronalazenja istine na sredini i pomirenja hejtera i cuvara Nebojsine porodicne vatre sto svakako nije slucaj sa ovom celavom spodobom koja bi karijeru zavrsila pre 10 godina da mu nije bilo tate i njegovog privatnog kluba. To je cinjenica. 

 

Druga nebuloza u ovom tekstu su podaci o broju koseva i asistencija koje je Filip Covic imao tokom karijere a posebno ove sezone. Da bi se dobila realna slika samo pogledati sajt aba lige i kolone minuti i sutevi gde Filip dominira. 

 

Kad mi napisu breme prezimena... da se ne prezivava Covic ne bi mogao ni u skolskom dvoristu da igra osim ako ne bi kupio tu skolu. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Tamburinjo said:

https://nova.rs/sport/kosarka/filip-covic-kosarka-fmp-zvezda-penzija-kraj-karijere/

 

 

Jesan smradovski tekst od istog takvog portala. Pokusaj pronalazenja istine na sredini i pomirenja hejtera i cuvara Nebojsine porodicne vatre sto svakako nije slucaj sa ovom celavom spodobom koja bi karijeru zavrsila pre 10 godina da mu nije bilo tate i njegovog privatnog kluba. To je cinjenica. 

 

Druga nebuloza u ovom tekstu su podaci o broju koseva i asistencija koje je Filip Covic imao tokom karijere a posebno ove sezone. Da bi se dobila realna slika samo pogledati sajt aba lige i kolone minuti i sutevi gde Filip dominira. 

 

Kad mi napisu breme prezimena... da se ne prezivava Covic ne bi mogao ni u skolskom dvoristu da igra osim ako ne bi kupio tu skolu. 

Ne znam zasto te cudi taj tekst? Samo jedan u moru nasih burek novinara koji se razumeju u kosarku kao Mara u kriv kurac i pogledaju mozda cetiri,pet meceva ABA lige godisnje, od toga dva derbija. Pogledaju ponekad indekse i to ne celokupnu statistiku. Meni je bilo dovoljno kad cujem ona dva majmuna na SK kako se egzaltirano raduju kada Filip da neki poen u EL , posle sijaset gresaka u toku meca, a Lorenca polivaju govnima u svakoj prilici. I taj komentator je sto se tice kosarkaskog znanja natprosecan ako ga uporedimo sa ovakvim kolegama odozgo, a drugi je bivsi igrac.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

https://nova.rs/sport/kosarka/filip-covic-kosarka-fmp-zvezda-penzija-kraj-karijere/

 

 

Jesan smradovski tekst od istog takvog portala. Pokusaj pronalazenja istine na sredini i pomirenja hejtera i cuvara Nebojsine porodicne vatre sto svakako nije slucaj sa ovom celavom spodobom koja bi karijeru zavrsila pre 10 godina da mu nije bilo tate i njegovog privatnog kluba. To je cinjenica. 

 

Druga nebuloza u ovom tekstu su podaci o broju koseva i asistencija koje je Filip Covic imao tokom karijere a posebno ove sezone. Da bi se dobila realna slika samo pogledati sajt aba lige i kolone minuti i sutevi gde Filip dominira. 

 

Kad mi napisu breme prezimena... da se ne prezivava Covic ne bi mogao ni u skolskom dvoristu da igra osim ako ne bi kupio tu skolu. 

Sve 5 drugar,ali sto ovo ne stavi na topik o Legendogluu:whistling:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...