Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, goldberg said:

 

 

Bio je slobodan i Hermannsson.

 

Ne znam sta nama znaci sto je gomila skorera i igraca koji prvi put igraju u Evropi sada slobodno, samo bi se zakopali sa vecinom takvih igraca.

 

Jednostavno, da bi funkcionisali kako treba, treba nam plej koji je atletski los, koga krijemo u odbrani, ali koji moze da spoji saigrace sa kosem. I onda da uvezbavamo kretnje, a Loyda da koristimo kao jokera koji ce da trpa kad primarni napad zastane.

 

Loyd je nas De Colo, treba nam neko kao Sloukas (ako se posluzimo primerom Fenerbahcea). Nas poraz je bio onda kada smo se napravili ludi i odjednom prihvatili da "Waldenu treba mnogo minuta, a i Hall treba da igra", pa hajde da nikoga ne dovodimo, a tu su i Uskokovic i Radanov. Mozemo mi imati jos 2 Waldena i 3 Halla, i dalje nam nedostaje taj plej.

 

Onda smo na takav sastav ugurali cetvorku/peticu koja napada licem (koje ekipe u EL imaju takve igrace na 4 i 5 u sastavu - samo one najbolje), pa se jos vise zakopali i onda je dosla povreda Halla gde nam se opet govori "sad ce on, samo sto nije" svake nedelje, iako je ocigledno da je igrac povredjen vec duze od mesec dana i da je povreda mnogo ozbilljnija.

 

Ne slazem se ni da je Obradovic imao dobre rezultate, pa kao, radio je dobar posao. Mozda je jako lose poredjenje, ali i Nemacka je u WW2 izgubila rat vec 1942. iako su drzali citavu Evropu. Ostali su bez goriva, sa ogromnim logistickim problemima, sa protivnikom koji je trebalo da se preda, ali se ispostavilo da je mnogo jaci nego sto su mislili i sa USA u ratu.

 

Tako i Obradovic, vozio je on dobro, ali je ekipa ostala bez goriva, unistena je stalnim tumbanjem, a dokusurena nesrecnim porazima u EL. On vise nista nije mogao da ucini nakon lose selekcije koje je napravio, pokusao je panicno sa Rochestiem i Colomom, a samo dobio gomilu igraca sa kojim nije znao sta vise da radi (osim Loyda).

Bio je slobodan i Hermason i bio nam je, bar kako Sasa kaze, prvi pik. Ali posto ga je Valensija pozvala on je verovatno dvaput razmislio. Valensija ili Beograd, Zemlja EU-Spanija ili Srbija, vlasnik kluba koji je jedan od najbogatijih ljudi na svetu ili Covic?

Probali smo da dovedemo Sajksa, ali nam ga je Pao oteo. Jednostavno nema trenutno kvalitetnih plejeva. Ovde se predlazu neki igraci iz Eurokup ekipa(cak je i Trinkijeri doveo jednog), ali to je isto nivo Hola, da pokusamo, pa da vidimo. To ne bi zadovoljilo vecinu navijaca, jer oni hoce neku zver.

Doveli smo neatleticnog razigravaca koga krijemo u odbrani kao sto si i predlozio.

Sto se drugog dela tice, mislim da je zanimljivo stanoviste, koje ja nisam video tako, ali je moguce da je istina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Sad se svaki promasaj od pojacanja prica da je Obradovic odabrao. I Terija i Obrajanta. A tad je bilo "nije njega hteo Radonjic, Covic mu nametnuo". Pa taj Rajan Tompson i Mekel su bili njegovi epski zajebi. I taj pocetak sezone je izgledao slicno kao utakmica u Laktasima pre neki dan, koliko god da Radonjic za ovo sad nije odgovoran. Isto onako je lopta kruzila na perimetru, bez ikakve ideje sta da se uradi.

 

Posto je evidentno da se necemo sloziti ni oko cega, najbolje da batalimo pricu. Ja imam svoje vidjenje, ti svoje i to je to.

 

 

 

Skratio sam ti post, jer uglavnom govoris da Obradovic nije imao prostor za manevar i ja se slazem tu sa tobom.

 

Onog trenutka kad je prihvacen stav (a mnogi su ga ponavljali ovde na forumu), da nema prostora za 4. igraca i da su nam Hall, Walden i Loyd dovoljni, nase nade u nekakav rezultat u EL su osudjene na propast. Dodatni ekser u sanduk je zakucan kad je doveden igrac koji trosi mnogo lopti u reketu. Takvog igraca nema ni Zalgiris, ni Alba, ni Baskonia, ni Fenerbahce, ni Panathinaikos, da ne nabrajam dalje.

 

Mi nismo Barcelona ni Maccabi, nismo ni Real pa da imamo neku jeftinu kopiju Randolpha, Singletona, Mirotica, a uz to uopste nemamo pleja. Ne moze se tako igrati.

 

Nama je najbolji asistent i jedini plejmejker neko ko ima 3,4 asistencije po mecu, ali to je varka jer u poslednjih 5 meceva ima 3,1,3,1,3 asistencije.

 

Zato se slazem sa onim sto pise @Losmi17, u delu da, umesto da ojacavamo nebitne pozicije, imamo temelje, a za pomocno osoblje ako ima, ima. Ako se vec mislilo da se igra sa jednim plejmejkerom, onda je trebalo da dovedu Hermannssona, umesto da se zaludjuju sa atleticizmom i odbranom. Ponudis mu veliki ugovor, dovedes centra (tu nije bilo srece), dovedes jednog skorera, tu je Walden da krpi, ostalo mogu da popune MJK, Dobric, Davidovac, Kuzmic, takvi igraci.

 

Samo da napomenem jos jednom: nase rezerve na 1,2 i 3 (Colom, Walden, Lazic, Dobric) su bolje od rezervi Baskonie (Kurucs, Dragic, Sederkeskis, Raieste), Zalgirisa (Milaknis, Jokubaitis) Albe, pa mozda i jos nekih ekipa, a mi smo gori od ovih ekipa.

 

Prosto je trebalo imati balans - 10+1 igrac, Simanic i Radanov/uskokovic na klupi, ostalo je trebalo da popune igraci do 18 godina kao i drugim EL ekipama. Islo se na 16 igraca da se jacinom i duzinom rostera uzme ABA liga, jer nisu hteli da rizikuju da zavise od malog broja igraca i to je jedina istina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Bio je slobodan i Hermason i bio nam je, bar kako Sasa kaze, prvi pik. Ali posto ga je Valensija pozvala on je verovatno dvaput razmislio. Valensija ili Beograd, Zemlja EU-Spanija ili Srbija, vlasnik kluba koji je jedan od najbogatijih ljudi na svetu ili Covic?

Probali smo da dovedemo Sajksa, ali nam ga je Pao oteo. Jednostavno nema trenutno kvalitetnih plejeva. Ovde se predlazu neki igraci iz Eurokup ekipa(cak je i Trinkijeri doveo jednog), ali to je isto nivo Hola, da pokusamo, pa da vidimo. To ne bi zadovoljilo vecinu navijaca, jer oni hoce neku zver.

Doveli smo neatleticnog razigravaca koga krijemo u odbrani kao sto si i predlozio.

Sto se drugog dela tice, mislim da je zanimljivo stanoviste, koje ja nisam video tako, ali je moguce da je istina.

 

Kako smo doveli Williamsa, kako je dosao Rochestie?

 

Reci cu ti kako, tako sto smo im ponudili glavnu ulogu u slabijem sastavu, tako sto smo naglasili da verujemo u njih i dali im kljuceve ekipe.

 

Moguce da je Hermannsson tip koji bi polako da se probija na veliku scenu ili koji igra na sigurno, kod nas bi bio prvi plej sa 30 minuta u igri i slobodom, sa Uskokovicem/Potom kao drugim plejmejkerom i Waldenom kao kombom, bez gomile Kalinica, Willaimsa, Dubljevica i drugih koji cekaju svoju kvotu suteva.

 

Nije bitan Hermannsson, pominjao se i Walkup. Sve je bolje od neproverenog EC resenja.

 

Colom je stigao prekasno, vise nema vremena da se uigra sa ekipom, da udje u kretnje saigraca, da vezanih ociju nauci ko gde treba da stoji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@goldberg 

Samo da dodam, išlo se na veći broj igrača i zbog jebene korone. Da se ne desi da ostanemo sa Simanićem i Radanovim, ako se 2-3 igrača zaraze. 

Rizično je bilo i ovako i onako. 

Sad vidimo kako izgledamo bez Loyda i prvog pleja. Zato je morao da bude i kvantitet za EL, ali je kvalitet omanuo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Kako smo doveli Williamsa, kako je dosao Rochestie?

 

Reci cu ti kako, tako sto smo im ponudili glavnu ulogu u slabijem sastavu, tako sto smo naglasili da verujemo u njih i dali im kljuceve ekipe.

 

Moguce da je Hermannsson tip koji bi polako da se probija na veliku scenu ili koji igra na sigurno, kod nas bi bio prvi plej sa 30 minuta u igri i slobodom, sa Uskokovicem/Potom kao drugim plejmejkerom i Waldenom kao kombom, bez gomile Kalinica, Willaimsa, Dubljevica i drugih koji cekaju svoju kvotu suteva.

 

Nije bitan Hermannsson, pominjao se i Walkup. Sve je bolje od neproverenog EC resenja.

 

Colom je stigao prekasno, vise nema vremena da se uigra sa ekipom, da udje u kretnje saigraca, da vezanih ociju nauci ko gde treba da stoji.

Pa hteli smo da ga angazujemo, ali on nije hteo. Sto se tice Volkapa, pominjao se samo na forumu, posto je imao vazeci ugovor u Zalgirisu. Sto bi on dosao kod nas?

Imas jucerasnji  intervju Koloma gde je rekao da nije hteo da ide iz Valensije i da je hteo da pokusa jos jednom iako su mu rekli da im ne treba.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-kina-koloma-reprezentacija-mi-pomogla-da-naem-klub-zvezda-bila-strpljiva/374696

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

@goldberg 

Samo da dodam, išlo se na veći broj igrača i zbog jebene korone. Da se ne desi da ostanemo sa Simanićem i Radanovim, ako se 2-3 igrača zaraze. 

Rizično je bilo i ovako i onako. 

Sad vidimo kako izgledamo bez Loyda i prvog pleja. Zato je morao da bude i kvantitet za EL, ali je kvalitet omanuo. 

 

I prosle i pretprosle sezone je bilo 15 igraca a nije bilo korone. Neko ima interes da sto vise igraca bude pod ugovorom. Ne vidim sta to trenerima specijalno koristi jer smo videli koji je stepen njihove iskoriscenosti u pomenutom periodu. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VISOKOLETAC said:

 

Imas jucerasnji  intervju Koloma gde je rekao da nije hteo da ide iz Valensije i da je hteo da pokusa jos jednom iako su mu rekli da im ne treba.

 

 

Kolom je u Valensiji za tu ulogu imao solidne cifre...ali rekli su mu da im ne treba takav.

I pored 26 tekmi u EL : 7,3ppg, ozbiljnih 18.28mpg, uz upgrejd rostera to nije bilo dovoljno i ispada i pored važećeg ugovora. 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

 

Kolom je u Valensiji za tu ulogu imao solidne cifre...ali rekli su mu da im ne treba takav.

K

"Istina je da sam otišao malo razočaran jer nisam uspeo u klubu kao što je Valensija. I grad je spektakularan. Bilo je dobrih momenata, drugarstva sa mnogo ljudi iz dana u dan. Nisam želeo da pričam o tome jer sam prihvatio situaciju i ne smatram sebe kontroverznom osobom. Bilo je čudno da reprezetativni igrač koji je stigao pre godinu dana i koji je bio drugi najkorisniji igrač svog tima sada nema mesta. To je čudno, ali sam morao sa tim da se pomirim".

Da li je bilo nemoguće da se Kolom i Valensija dogovore pre starta sezone?

"Kada smo seli da razgovaramo, pozicije su bile daleke da nije bilo moguće da se nađemo na sredini. Bilo je mnogo razlika između onoga što sam ja smatrao za fer odnos i šta su oni mislili. Imao sam ugovor na još godinu dana, mislio sam da treba da ostanem u klubu čak iako ne igram jer sam se nadao da će nešto dobro izaći iz sastanaka sa klubom".

 

Evo da se osvrnem na intervju. Valensija je spektakularan grad.(to ja zbog Hermasona)

Prosle godine je bio drugi najkorisniji igrac tima.

Imao je odlicnu platu, oni su hteli da ga skrate za pare, a on se nije dao, pa je i ostao kod njih.

Ima i jedan deo gde kaze da smo ga cekali, pa se moze dogoditi, da smo ga cekali, a u medjuvremenu doveli Roca da pokrpi rupu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dropkick Murphys said:

@goldberg 

Samo da dodam, išlo se na veći broj igrača i zbog jebene korone. Da se ne desi da ostanemo sa Simanićem i Radanovim, ako se 2-3 igrača zaraze. 

Rizično je bilo i ovako i onako. 

Sad vidimo kako izgledamo bez Loyda i prvog pleja. Zato je morao da bude i kvantitet za EL, ali je kvalitet omanuo. 

 

Da je to tako kako kazes, svi bi imali 16 igraca starijih od 20 godina u sastavu, ali to nije slucaj.

 

Baskonia: 9 igraca + Kurucs (2000) + Sederkeskis (1998) + Raieste (1999) + Sow (2003). Sta bi bilo da neko od njihovih 9 igraca dobije koronu?

Zalgiris: 11 igraca + Lukosiunas + Blazevic (Zamenu za Garina nisu doveli, u ovih 11 su i Geben i mladi Jokubaitis, sad im je i Vasturia povredjen).

Alba: 15 igraca, od kojih su tu Mattisseck (2000), Brenneke (2000), Delow (2001), Nikic (1999), a malo igra i Schneider (1997).

 

Maccabi ima 12 igraca + 3 mlada koji nikad ne igraju + Sandi Kohen koji retko kad igra.

 

Od nasih velicanstvenih 16, Uskokovic moze da prodje kao mladi igrac koji je tu da popuni broj, Simanica i Radanova vucemo kao pas buve kojih nikako da se oslobodi, uz to imamo 13 igraca u rotaciji, pa stalno neko visi. Nemamo nijednog registrovanog igraca mladjeg od 20 godina ni u ABA ni u EL, a u KK FMP ih imamo trojicu.

 

12 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa hteli smo da ga angazujemo, ali on nije hteo. Sto se tice Volkapa, pominjao se samo na forumu, posto je imao vazeci ugovor u Zalgirisu. Sto bi on dosao kod nas?

Imas jucerasnji  intervju Koloma gde je rekao da nije hteo da ide iz Valensije i da je hteo da pokusa jos jednom iako su mu rekli da im ne treba.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/intervju-kina-koloma-reprezentacija-mi-pomogla-da-naem-klub-zvezda-bila-strpljiva/374696

 

Ko zna sta smo mu mi nudili i kako su tekli ti pregovori.

 

Cak i da je sve tako kao sto kazes, posteno je izaci i reci da nisi zadovoljan sastavom, a ne da je Hall, Walden, Loyd nekakva legitimna bekovska linija.

Link to comment
Share on other sites

Pa zamislite onda koliko je Radonjić dobro radio svoj posao kad je tako brzo ispravio greške. Tad je bila grupna faza od 10 utakmica, bukvalno nisi smeo da odigraš 2,3 utakmice loše jer se šanse za prolaz dalje odmah svedu na minimum. Obradoviću da smo dali fore još 3 meseca, smem da se kladim da bi opet bilo brdo problema i nikakve igre. Sad da baciš niz vodu 5,6 utakmica nije strašno, može da se nadoknadi. Otud su se i pojavile mantre da za svako pojačanje treba vremena da se uigra, da uđe u formu, da se fizički spremi... Ne daj Bože da se odmah vidi neki kvalitet. Mada ima i do načina rada kluba, sad je postao trejdmark da se dovode isluženi starci i ti "provereni" stranci poput Ročestija, Koloma, Gista, Derika Brauna i ostalih. Ni slučajno da se baci pogled preko bare da se nađe neko pristojno pojačanje koje će bar fizički biti spremno i neće imati period od 7,8 meseci neigranja košarke.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boaće said:

Pa zamislite onda koliko je Radonjić dobro radio svoj posao kad je tako brzo ispravio greške. Tad je bila grupna faza od 10 utakmica, bukvalno nisi smeo da odigraš 2,3 utakmice loše jer se šanse za prolaz dalje odmah svedu na minimum. Obradoviću da smo dali fore još 3 meseca, smem da se kladim da bi opet bilo brdo problema i nikakve igre. Sad da baciš niz vodu 5,6 utakmica nije strašno, može da se nadoknadi. Otud su se i pojavile mantre da za svako pojačanje treba vremena da se uigra, da uđe u formu, da se fizički spremi... Ne daj Bože da se odmah vidi neki kvalitet. Mada ima i do načina rada kluba, sad je postao trejdmark da se dovode isluženi starci i ti "provereni" stranci poput Ročestija, Koloma, Gista, Derika Brauna i ostalih. Ni slučajno da se baci pogled preko bare da se nađe neko pristojno pojačanje koje će bar fizički biti spremno i neće imati period od 7,8 meseci neigranja košarke.

 

 

Ne znam za prosle godine, ali za ovu me vec mrzi da pisem. Nema igraca preko bare. Plejof NBA se zavrsio kasno, nova sezona je krenula vrlo brzo i posto vreba korona, tek ovih dana se pojavljuju neki igraci. Mnogi nece ni da idu iz Amerike zbog korone.

Osim nas pleja traze i Fener, Real, Barsa. Zar mislis da Real ne bi vec doveo nekoga, a za Kampaca se znalo da odlazi u NBA od pocetka sezone, pa su i oni pokusali da im odigra do pocetka NBA sezone u nadi da ce tada neko da odpadne.

Link to comment
Share on other sites

Mi svakako ne dovodimo igrače iz ekipa koje igraju NBA plej of. Ima tu nešto i po G ligi da se probere, ali nebitno. Evo prošle sezone vizija kluba i pojačanja, kakva doselekcija je urađena:

Jagodić-Kuridža 33 godine
Kalin Lukas 31 godina (dugo nije igrao pre dolaska u Zvezdu)
Vladimir Štimac 32 godine

Ove sezone još gori potezi, a iskreno nisam očekivao da tako nešto može:

Simonović 34 godina, dvogodišnji ugovor
Kuzmić 30 godina, dvogodišnji ugovor, fizička sprema kao da ima 50 godina
Lazić 31 godina, ugovor na još 2 godine

 

Na ovo dodaj strance: Ročesti (35) i Kolom (32) koji opet dugo nije igrao. Najmlađi igrač koji je ove godine igrao u kontinuitetu je Teri (24) koga više nema, naravno opravdano, ali to ne menja činjenicu kako poslujemo.

Ja ovde vidim neki obrazac, svake sezone se dovlače ti stariji kojima je zenit karijere daleka prošlost a često se desi da ne donesu nikakav kvalitet, već samo potroše tih par meseci koliko im treba da se "uigraju, dovedu i red i slično."

Edited by Boaće
Link to comment
Share on other sites

 

Nije problem rang iz kojeg dolazi Kolom, nismo ni Barsa ni Real da budemo izbirljiviji.

Apsurd je da gasimo vatru dovođenjem igrača koji je digo ruke od toga da će ove sezone igrati košarke, i to na poziciji koja nas ubija dva meseca. 

 

Dodatni problem je što su nas nakon one početne dominacije u ABA sada namirisali konkurenti iz regiona jer nas se više ne plaše...nasuprot. Jedva čekaju da se sretnemo.

Zato nije pitanje koliko, već kada će Kolom doneti razliku ako se na bacanjima bori za vazduh.

Ozbiljan je rizik davati mu veću minutažu i ulogu dok se ne dovede u red.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Boaće said:

Mi svakako ne dovodimo igrače iz ekipa koje igraju NBA plej of. Ima tu nešto i po G ligi da se probere, ali nebitno. Evo prošle sezone vizija kluba i pojačanja:

Jagodić-Kuridža 34 godine
Kalin Lukas 31 godina (dugo nije igrao pre dolaska u Zvezdu)
Vladimir Štimac 32 godine

Ove sezone još gori potezi, a iskreno nisam očekivao da tako nešto može:

Simonović 34 godina, dvogodišnji ugovor
Kuzmić 30 godina, dvogodišnji ugovor, fizička sprema kao da ima 50 godina
Lazić 31 godina, ugovor na još 2 godine

 

Na ovo dodaj strance: Ročesti (35) i Kolom (32) koji opet dugo nije igrao. Najmlađi igrač koji je ove godine igrao u kontinuitetu je Teri (24) koga više nema, naravno opravdano, ali to ne menja činjenicu kako poslujemo.

Ja ovde vidim neki obrazac, svake sezone se dovlače ti stariji kojima je zenit karijere daleka prošlost.

Ok. Igraci iz Glige(koja se ne igra ove godine) su ostali na pripremama NBA timova u pokusaju da dobiju ugovor, a oni koji nisu mogli ili koji su katovani cekaju da se neko ne daj boze razboli kako bi mogli da dobiju neki 10dnevni ili mesecni ugovor, ali ko ne zeli da shvati on ne zeli i mozemo do sutra da se ovako dopisujemo. 

Mozemo da uzmemo bilo koji tim iz Eurolige, ali evo vec pominjami Real: Ljulj(33), Kerol(37), Fernandez(35), Rejes(40), Rendolf(31),Dzefri Tejlor(31), Trej Tompkins(30),Laprovitola(30), Tajus(32), Kozer(33).

Da li su problem godine ili odredjeni igraci u godinama?

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wingwalker said:

 

Nije problem rang iz kojeg dolazi Kolom, nismo ni Barsa ni Real da budemo izbirljiviji.

Apsurd je da gasimo vatru dovođenjem igrača koji je ozbiljno van forme i to na poziciji koja nas ubija dva meseca.

Naravno da su Čokijeve projekcije o vrhu EL - o klin odavno,

ali su nas namirisali konkurenti iz regiona, ne plašimo ih ič, nasuprot.

Sad nije pitanje koliko već kada će Kolom doneti razliku ako na bacanjima ovako guta vazduh. 

Ozbiljan je rizik davati mu veću minutažu i ulogu dok se ne dovede u red.

Tu mozemo da se slozimo. Pitanje je zasto dovodimo igraca van forme da gasi pozar. Mozda su shvatili da nema nista od TOP8, pa su se okrenuli plejofu ABA lige i misle da ce do tada da mu podignu formu. Stvarno ne znam, ali imas pravo.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ok. Igraci iz Glige(koja se ne igra ove godine) su ostali na pripremama NBA timova u pokusaju da dobiju ugovor, a oni koji nisu mogli ili koji su katovani cekaju da se neko ne daj boze razboli kako bi mogli da dobiju neki 10dnevni ili mesecni ugovor, ali ko ne zeli da shvati on ne zeli i mozemo do sutra da se ovako dopisujemo. 

Mozemo da uzmemo bilo koji tim iz Eurolige, ali evo vec pominjami Real: Ljulj(33), Kerol(37), Fernandez(35), Rejes(40), Rendolf(31),Dzefri Tejlor(31), Trej Tompkins(30),Laprovitola(30), Tajus(32), Kozer(33).

Da li su problem godine ili odredjeni igraci ugodinama?


Pa nema samo 10 igrača u G ligi pa se čeka NBA ako se otvori šansa nekim slučajem da naprave 2 slike za instagram. Ima tu veliki broj igrača koji bi sigurno u slučaju dobre ponude došli u Evropu. Problem je što mi ne rizikujemo. Iako je Teri opasan promašaj, meni se bar svideo rizik da uzmeš koliko-toliko mlađeg centra od koga možda možeš nešto da napraviš. Sad ko ga je skautirao i doveo, to je druga priča.

 

Isto ne mogu da se uporede ti stariji igrači iz Reala. Mogu u zubima da nose sve ove naše, plus su klasa, ne menjaju tim godinama. I ti igrači u Real nisu došli kao isluženi starci, već su odavno tu, deo su jednog sistema. Kod nas dolaze stariji igrači na zalasku karijere, bez ikakve forme gde im je sezona pre toga bila očajna ili nisu dobar deo ni igrali. Jedino nas uspeju da prevare za poslednji dobar ugovor u Evroligi. Da se mi nismo javili za Koloma, on ove godine ne bi nastupao u Evroligi. Ista priča kao i za Sofoklisa, Derika Brauna, Ročestija...

Mogao bi pogled malo da se baci na to kako posluje Žalgiris recimo. Nisu to cene za igrače da te zaboli glava. Često im najbolji stranci odu jer ne mogu da ispariraju drugim ponudama, ali iz sezone u sezonu oni ta pojačanja ispod radara sjajno izaberu i imaju sistem koji je odličan. Eto i Šaras im je otišao, nije se osetilo, rekao bih da su čak i bolji. Mi smo kod Radonjića donekle uspostavili neki sistem, umesto da nastavimo sličnim putem, mi smo otišli skroz u drugom pravcu. Bukvalno smo imali primer Cedevite pre nešto što se prebacila u Sloveniju sa onom gomilom iskusnijih stranaca, eto mi nešto slično radimo. Da ne pričamo što imamo FMP gde možemo uvek da dovedemo nekog mlađeg igrača, bilo domaćeg ili stranog i da ga spremimo za Zvezdu ako ima kvalitet, mi ni to ne radimo.

Edited by Boaće
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Čekaj, ti pored toga što nećeš neproverena EC rešenja (to smo apsolvirali još letos), nećeš ni igrače iz Amerike bez evropskog iskustva? Znači tvoje originalno rešenje je da dovodimo isključivo proverene EL igrače? 'Ajde na stranu koliko je to nerealno i finansijski neizvodljivo za nas, al' da li zaista misliš da bilo koji trener Zvezde ne bi prvo birao upravo takve da je u mogućnosti? Pa Obradovićeve najveće želje su i bila ta poznata imena, nije sigurno doveo neproverene igrače zato što ima neki fetiš na njih, nego zato što ove proverene jednostavno nismo uspeli da privolimo da dođu kod nas.

 

Mislim pored toliko stvari koje realno jesu za kritiku, vi se uhvatili toga zašto nije doveden igrač koji je iz Barselone prešao u Zenit, igrač koji je iz Albe prešao u Valensiju i igrač koji je imao važeći ugovor sa Žalgirisom i ostao tamo... Biće da su Obradoviću oni promakli dok je marljivo skautirao plejmejkera Promiteasa.

Edited by Guru
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Boaće said:



Simonović 34 godina, dvogodišnji ugovor
Kuzmić 30 godina, dvogodišnji ugovor, fizička sprema kao da ima 50 godina
Lazić 31 godina, ugovor na još 2 godine

 

 

 

Lazicev ugovor gore stari od Vestbrukovog. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Boaće said:


Pa nema samo 10 igrača u G ligi pa se čeka NBA ako se otvori šansa nekim slučajem da naprave 2 slike za instagram. Ima tu veliki broj igrača koji bi sigurno u slučaju dobre ponude došli u Evropu. Problem je što mi ne rizikujemo. Iako je Teri opasan promašaj, meni se bar svideo rizik da uzmeš koliko-toliko mlađeg centra od koga možda možeš nešto da napraviš. Sad ko ga je skautirao i doveo, to je druga priča.

 

Isto ne mogu da se uporede ti stariji igrači iz Reala. Mogu u zubima da nose sve ove naše, plus su klasa, ne menjaju tim godinama. I ti igrači u Real nisu došli kao isluženi starci, već su odavno tu, deo su jednog sistema. Kod nas dolaze stariji igrači na zalasku karijere, bez ikakve forme gde im je sezona pre toga bila očajna ili nisu dobar deo ni igrali. Jedino nas uspeju da prevare za poslednji dobar ugovor u Evroligi. Da se mi nismo javili za Koloma, on ove godine ne bi nastupao u Evroligi. Ista priča kao i za Sofoklisa, Derika Brauna, Ročestija...

Ok. Koji igraci? Znas nekoga ko je dosao u Evropu? Mislim od igraca sa kojim vredi da rizikujes, neko ko je imao i neku statistiku na koledzu ili G-ligi? 

Pa rizikovali smo sa Holom.

Sto se godina tice, znaci problem je koji su igraci. Kazes oni su u sistemu, a kod nas Lazic, Kuzmic, Simonovic, Stimac godinama. Sta mislis zasto kod nas dolaze isluzeni dobri kosarkasi, a kod njih igraju ovi bolji koji nisu isluzeni?

Doveli su i oni Kozera. Doveo je i npr Zalgiris Rubita. Svi igraci bez obzira na stanje i godine u dobrom sistemu izgledaju dobro. Zamisli Rejesa kod nas, a on je sa svojih 40 igrao i utakmice u Euroligi koji su oni izgubili. Sta bi se desilo kod nas da je obrnuta situacija.Ovaj forum ne bi preziveo. Cak bi i Rocesti odigrao ok kod nas da mu se dala prava uloga. Kako Kerol igra sa 37 u Madridu? Uloga mu je samo da sutira, a u odbrani ga kriju. Mi bi da Rocesti i prevodi loptu i kreira i pogodi i igra odbranu u 35, pa ne moze, mnogo je.

Na kraju je uvek koliko para toliko muzike, koliko god mi mislili da nije tako. 

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guru said:

@goldberg

 

Čekaj, ti pored toga što nećeš neproverena EC rešenja (to smo apsolvirali još letos), nećeš ni igrače iz Amerike bez evropskog iskustva? Znači tvoje originalno rešenje je da dovodimo isključivo proverene EL igrače? 'Ajde na stranu koliko je to nerealno i finansijski neizvodljivo za nas, al' da li zaista misliš da bilo koji trener Zvezde ne bi prvo birao upravo takve da je u mogućnosti? Pa Obradovićeve najveće želje su i bila ta poznata imena, nije sigurno doveo neproverene igrače zato što ima neki fetiš na njih, nego zato što ove proverene jednostavno nismo uspeli da privolimo da dođu kod nas.

 

Mislim pored toliko stvari koje realno jesu za kritiku, vi se uhvatili toga zašto nije doveden igrač koji je iz Barselone prešao u Zenit, igrač koji je iz Albe prešao u Valensiju i igrač koji je imao važeći ugovor sa Žalgirisom i ostao tamo... Biće da su Obradoviću oni promakli dok je marljivo skautirao plejmejkera Promiteasa.

 

Napisao sam, da bi za glavne igrace trebalo da uzimamo uglavnom proverena EL resenja.

 

Na kraju krajeva, ove sezone mi imamo Loyda i O'Bryanta, prosle Gista, u neku ruku D.Browna, Jenkinsa, dolazili su ranije Tarence Kinsey, Marcus Williams, moguce je da sam nekog zaboravio.

 

Mozemo mi da dovedemo vrhunsko krilo i cetvorku (recimo Petersa i Datomea) i da ih okruzimo sa nekim no name plejmejkerima i centrima, taj tim nece vredeti nista.

 

Mi smo uvek, kad smo bili uspesni, imali tu vezu plejmejker - centar i zato tu ne dolaze u obzir neki eksperimenti ako zelimo da licimo na konkurentan EL klub. Dakle, asistencija i skok kosta, igra pod kosem i izmisljanje poena kostaju i to treba prvo da se plati.

 

Mi smo poslati u Maxi da kupimo dobar komad mesa za rucak i neke sastojke, vratili se sa svim sastojcima, ali posto nismo nasli meso, svratili smo u lokalnu cevadzbinicu i tamo kupili nesto jeftinije. Mozda nismo imali novca, mozda nas je neko izgurao, mozda nismo bili dovoljno grlati, tek, to sto smo nasli ekstra salatu ne znaci da ce jelo biti ukusno kao sto smo mislili.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Napisao sam, da bi za glavne igrace trebalo da uzimamo uglavnom proverena EL resenja.

 

Na kraju krajeva, ove sezone mi imamo Loyda i O'Bryanta, prosle Gista, u neku ruku D.Browna, Jenkinsa, dolazili su ranije Tarence Kinsey, Marcus Williams, moguce je da sam nekog zaboravio.

 

Mozemo mi da dovedemo vrhunsko krilo i cetvorku (recimo Petersa i Datomea) i da ih okruzimo sa nekim no name plejmejkerima i centrima, taj tim nece vredeti nista.

 

Mi smo uvek, kad smo bili uspesni, imali tu vezu plejmejker - centar i zato tu ne dolaze u obzir neki eksperimenti ako zelimo da licimo na konkurentan EL klub. Dakle, asistencija i skok kosta, igra pod kosem i izmisljanje poena kostaju i to treba prvo da se plati.

 

Mi smo poslati u Maxi da kupimo dobar komad mesa za rucak i neke sastojke, vratili se sa svim sastojcima, ali posto nismo nasli meso, svratili smo u lokalnu cevadzbinicu i tamo kupili nesto jeftinije. Mozda nismo imali novca, mozda nas je neko izgurao, mozda nismo bili dovoljno grlati, tek, to sto smo nasli ekstra salatu ne znaci da ce jelo biti ukusno kao sto smo mislili.

 

I šta misliš, zašto baš na pleju nismo doveli to provereno EL rešenje? Zašto je od igrača koje si nabrojao samo Marcus Williams plej? Zašto PAO nije našao zamenu za Kalatesa, zašto Real nije za Kampaca, zašto više klubova čeka da se razreši saga oko Ertela? 

 

Kada si KK Crvena zvezda, eksperimenti dolaze u obzir na apsolutno svakoj poziciji na kojoj ne možeš dovesti provereno rešenje. A mi sa našim finansijama do proverenih rešenja na pleju možemo samo nekim neverovatnim spletom okolnosti, jer je to ubedljivo najtraženija i najskuplja roba koja se vrlo brzo razgrabi i jer su bogatiji klubovi i njihovi treneri još manji ljubitelji eksperimentisanja sa neproverenim plejmejkerima od tebe.

 

Za centra se tek ne slažem, to je pozicija gde i bogatiji od nas uzimaju igrače bez prethodnog EL iskustva. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je i Rochestie pre 3 godine bio dobro resenje na pleju (bolji asistent od svih nasih plejmejkera osim Jovica i Marcusa).

 

Napisao si da mnogi klubovi traze pleja, a zaboravio da je bas Barcelona katovala Pangosa, da Hermannsson bas i nije zavrsio u Realu, da je Walkup i dalje u Zalgirisu.

 

Dalje, nisam napisao da treba juriti najbolje EL igrace. Kazes da i bogatiji jure igrace bez EL iskustva, pa kako smo mi potpisali Nnoka? Ne verujem da su svi ostali klubovi u EL znali za njegove probleme. Prosto, dokazali smo da mozemo da uzimamo igrace sa EL iskustvom, recimo Loyda bi neki EL klubovi svakako rado videli u svojim redovima (Alba, Zalgiris, Baskonia, ASVEL, Bayern).

 

Sad ces reci, promakao im je, pa nije im promakao nego niko nije hteo ili mogao da mu ponudi apsolutnu slobodu u napadu. Takodje, da ovde moze da se glasa za ostanak Lorenza Browna ili dovodjenje Hermannssona, koliko bi njih izabralo ovog drugog, a on nam se mnogo vise uklapa u sastav?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

Meni je i Rochestie pre 3 godine bio dobro resenje na pleju (bolji asistent od svih nasih plejmejkera osim Jovica i Marcusa).

 

I potpisao je za nas tri nedelje pred početak te sezone (8. septembra 2017.). Drugim rečima: bio bez ugovora celo leto, čekao neku unosnu ponudu i kada istu nije dočekao na kraju prihvatio našu. Znači nismo se oko njega takmičili sa drugim evroligaškim ekipama, nego ga one tada očigledno nisu ni htele. 

 

30 minutes ago, goldberg said:

Napisao si da mnogi klubovi traze pleja, a zaboravio da je bas Barcelona katovala Pangosa, da Hermannsson bas i nije zavrsio u Realu, da je Walkup i dalje u Zalgirisu.

 

Barselona katovala Pengosa, mi ga hteli, Zenit mu ponudio više para i on otišao tamo. Hermanson nije završio u Realu - završio je u Valensiji, jel' ti zaista misliš da sa njima možemo da se takmičimo oko igrača koga žele u sezoni kada su rešili da napadaju vrh EL (al' stvarno, ne kao mi)? Walkup je i dalje u Žalgirisu jer ima važeći ugovor sa njima, šta je bilo rešenje, da im pljunemo obeštećenje za njega? 

 

Ja bih razumeo da ti imaš neki primer ala Ročesti iz 2017. ovo mi je totalno nerealno šta pišeš...

 

41 minutes ago, goldberg said:

Dalje, nisam napisao da treba juriti najbolje EL igrace.

 

Još bi samo falilo to da si napisao.

 

42 minutes ago, goldberg said:

Kazes da i bogatiji jure igrace bez EL iskustva, pa kako smo mi potpisali Nnoka? Ne verujem da su svi ostali klubovi u EL znali za njegove probleme.

 

Tako što za njega sigurno nije postojalo interesovanje kao za gore pomenute plejmejkere

 

1 hour ago, goldberg said:

Prosto, dokazali smo da mozemo da uzimamo igrace sa EL iskustvom, recimo Loyda bi neki EL klubovi svakako rado videli u svojim redovima (Alba, Zalgiris, Baskonia, ASVEL, Bayern).

 

Znači ako smo uzeli Lojda i Noka, to znači da smo mogli i Pengosa/Hermansona/Vokapa?

 

1 hour ago, goldberg said:

Sad ces reci, promakao im je, pa nije im promakao nego niko nije hteo ili mogao da mu ponudi apsolutnu slobodu u napadu.

 

A ti znaš da im nije promakao, nego je deal breaker bio to što nisu hteli da mu ponude apsolutnu slobodu u napadu?

 

1 hour ago, goldberg said:

Takodje, da ovde moze da se glasa za ostanak Lorenza Browna ili dovodjenje Hermannssona, koliko bi njih izabralo ovog drugog, a on nam se mnogo vise uklapa u sastav?

 

Kakve veze ima koga bi forumaši izabrali, kada niti smo mogli da zadržimo Zoa, niti da dovedemo Hermansona? 

 

 

 

Uzgred, odakle je taj Kevin Pangos svojevremeno došao u Žalgiris? Jel' imao pređašnje EL iskustvo? A Walkup? Odakle je Hermanson došao u Albu? 

 

Znači ti bi mudro čekao da takvi igrači odigraju jednu sezonu u EL za svaki slučaj, ne bi ih doveo tako neproverene bez EL iskustva sezonu ranije? Smatraš da je za klub poput našeg realnije da se oko takvih igrača takmiči sa Zenitom i Valensijom, ili otkupi od Žalgirisa, nego da ih dovede iz Gran Kanarije, Ludvigsburga, Chalon Reims-a? Oni svi nekom magijom postanu EL kvalitet tek kada odigraju jednu sezonu u tom takmičenju?

 

Jel' Lorenzo Brown bio promašaj? Quincy Miller? Charles Jenkins u prvom mandatu (a bio je u trećem kada je već imao pregršt EL iskustva)?

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...