Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

onda nam je najbolji rim protector reath, koji bas i nema neke minute

Tako nešto :classic_smile: Nnoko je napravio čitavu pometnju ...

Kad sam pominjao Jacob Wiley-a reakcije su bile tipa  :ajme: nemoj pobratime ... :lol_2:

cenim da je bolji igrač za iste pare, sad je džaba krečiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

 

Kolektivna igra u napadu je igra sa puno kretanja bez lopte, ukrstanja, blokova i utrcavanja sve dok se ne nadmudri odbrana sa ciljem da neko od  saigraca ostane sam bez cuvara, gde bi taj igrac trebalo da zavrsi napad. Ukoliko se tako nesto ne uspe do nekih 6,7 sekundi do kraja napada onda lopta ide na najboljeg individualca koji bi to resavao 1na1.

 

Svakako je mnogo efikasnije da ti napad zavrsi bilo koji igrac (Lazic stop) koji je sam na sutu, nego konstantno jedan ili dva igraca sa covekom na ledjima ili preko ruke.

 

Tako nesto moze da prodje nekoliko puta, ali kad se oni izmore, napune licnim greskama, ili jednostavno naidju na zajebanog cuvara onda je ceo tim u problemu jer drugih razigranih igraca nemas, i takvi timovi obicno prolaze sa neuspehom. Da ne govorim koliko je teze da protivnik odgovori na raznovrsnu i diversifikovanu igru nego na predvidivu gde i vrapci na grani znaju kako cemo odigrati napad.

 

Razlog zasto vecina nasih igraca nije toliko dominantno u 1na1 se ne resava tako sto ces naci nekog dominantnijeg u tom segmentu da ga konstantno forsiras u napadu jer svakako da mi imamo manje takvih majstora od konkurencije i u takvom dvoboju nemamo sta da trazimo. 

 

Evo Majstor majstorski - održao čas. Svaka ka u Njegoša.

 

Dodao bih samo jedno, ogledni primer onoga o čemu priča najlepše se vidi na primeru Žalgirisa i onoga što je Šaras godinama radio tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv Primorske je skok bio katastrofa a tu je u pitanju zelja a ne toliko znanje. Ceo tim mora da ucestvuje u skoku a ne samo centri. Bez obzira na ocajnu igru nasih centara ne sme jedan protivnicki igrac da ima skoro 20 skokova. Strasno.

Jagodic odigrao najgoru utakmicu u sezoni. Dobro da je protiv primorske 🙂. Igrace on bolje naredne sigurno.

Terry mi je do sada razocarenje. Nisam ocekivao mnogo od njega ali sam ocekivao malo vise kosarkaske inteligencije. Covek bre reaguje na fintu suta obrvom. O njemu je dosta ispisano i nema se sta dodati. 

Obradovic je postavio vise kretnji u napadu od proslih trenera ali i dalje izgleda bledo u praksi/na terenu. Igraci slabe blokove postavljaju i akcije gube smisao. Juce je bilo par puta ok kada je Dobric (ili Lazic ne secam se) blokirao Roc-ovog cuvara skroz ispod kosa pa je i Roc ostao sam na trojci posle kretnje. To je stvar treninga i bice bolje (ako nam ritam utakmica dozvoli da imamo kvalitetne treninge).

Bice zanimljivo kako ce Loyd i O'B da se razumeju i igraju zajedno.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Čvarkov said:

Igramo za nešto više od 2 dana protiv ekipe koja grca finansijski kao i mi, reklo bi se da su i njima vezane ruke i noge pa Parker očajnički traži pomoć države. Šta mislite ko ima veće šanse u meču dva evroligaška siromaha? 🤔

Vece sanse ima onaj kome su vezane ruke i noge.A to nismo mi... :D

Link to comment
Share on other sites

Asvel je zreo da ih nabiemo sa kung fu i sa salto...baš sad kad nemaju za baget...:capone_2:

Ako ih ne nabiemo onda će jedan od krupnijih razloga biti zato što je Kuz opet spojio na parketu jebenih 4-5 minuta i ostavio Terija da ga Mustafa pojede za jednu četvrtinu sa sve šangajkama, pa će Džoni da glumi peticu do pete lične a njegove šuteve spolja vraćamo Lojdu...i nešto Dedi ako doguramo do vađenja. Greota je pustiti ludog Kureta na Fall-a jer će nam tek trebati.

Ovo je tek Asvel jebeni...šta sa Tavaresom, Milutinovim, Mirotićem i Dubljevićem.

 

Ovo sa Kuzom baš ne ide nikako uz svo naše strpljenje i vađenje na Nnoka nam nesuđenog. Ne bi me čudilo da sa njim sporazumno raskinemo ugovor jer po nekim pričama potpisana je veoma fleksibilna forma koja nam omogućava izlaz u slučaju da ne bude vidnog napretka, a mi bez operativnog Kuzmića ne možemo da računamo na Terija koji nije doveden da bukvalno menja Kuza već da nam da širinu sa te pozicije. 

Iskreno, na kraju priče...Kuzmiću KKCZ ne duguje ništa...upravo nasuprot.

Zadužili smo ga najozbiljnije i ne mora da vraća ako ne može bolje od ovoga. Poso majkumu.

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A šta se to tačno očekuje od Kuzmića, da u tridesetoj godini postane ofanzivno potentan centar sa odličnim rukama i prefinjenom tehnikom, ili da se pak transformiše u mobilnu atletsku peticu? ABA ligu doduše nisam gledao ove sezone, al' ovo što sam video od njega u EL mi je skroz ok, imajući u vidu ulogu koju ima a koja nije velika. Sada gledam i statse i uopšte nisu loši, štaviše... On je i u prajmu bio drven i pomalo smotan igrač u napadu, vrednost mu je bila na drugoj strani terena i u skoku + kvalitetni blokovi. Koje su to zamerke na njegov račun, šta on to ne radi što se od njega očekuje, u čemu je do sada podbacio? 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Guru said:
A šta se to tačno očekuje od Kuzmića, da u tridesetoj godini postane ofanzivno potentan centar sa odličnim rukama i prefinjenom tehnikom, ili da se pak transformiše u mobilnu atletsku peticu? ABA ligu doduše nisam gledao ove sezone, al' ovo što sam video od njega u EL mi je skroz ok, imajući u vidu ulogu koju ima a koja nije velika. Sada gledam i statse i uopšte nisu loši, štaviše... On je i u prajmu bio drven i pomalo smotan igrač u napadu, vrednost mu je bila na drugoj strani terena i u skoku + kvalitetni blokovi. Koje su to zamerke na njegov račun, šta on to ne radi što se od njega očekuje, u čemu je do sada podbacio? 

 

 

U prva tri kola Kuzmić je isporučivao nešto u napadu i bio odličan u skoku ali u zadnja tri EL susreta postigao je 8 poena za ukupno 40 minuta, od toga svih 8 protiv Himkija i skupio osam skokova...ukupno. Ono što je previše i za centra kojem je odbrana forte je da u 4 utakmice (59 minuta) nije šutnuo ni jedno bacanje a na tri utakmice ga nisu ni jednom faulirali ni u napadu ni u odbrani, ni u bonusu ni van njega, sa loptom ili bez.  Ukupno za svih 6 EL kola i 105 minuta šutnuo je 4 bacanja. 

Nije imao veću minutažu u zadnja tri kola ne samo zbog dolaska i implementiranja Terija već što je jednostavno morao napolje...bez daha, skoka i bez učinka. Pa su redom Rit, Kure pa i Džoni glumili petice.

 

Manje je bitno kako ćemo meriti gde je Kuz do sada podbacio, koliko je bitno da li nam treba ovakav na poziciji prvog centra i da li uprava planira da zbog spleta okolnosti samo nastavimo dalje, pa kako nam je suđeno. 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Od Kuzmića se očekuje da proba makar neku loptu da uhvati, a da je ne ispusti. Ok, jeste on bio drvo i ranije, Jović je od njega napravio zver pnr igrom i time ga prodao Realu. Kao da su mu refleksi još više otupeli. Drag mi je Kuz, ali malo vajde imamo od njega zasad. Ok, rano je, ali ako se po jutru dan poznaje... Maglovito.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

A šta se to tačno očekuje od Kuzmića, da u tridesetoj godini postane ofanzivno potentan centar sa odličnim rukama i prefinjenom tehnikom, ili da se pak transformiše u mobilnu atletsku peticu? ABA ligu doduše nisam gledao ove sezone, al' ovo što sam video od njega u EL mi je skroz ok, imajući u vidu ulogu koju ima a koja nije velika. Sada gledam i statse i uopšte nisu loši, štaviše... On je i u prajmu bio drven i pomalo smotan igrač u napadu, vrednost mu je bila na drugoj strani terena i u skoku + kvalitetni blokovi. Koje su to zamerke na njegov račun, šta on to ne radi što se od njega očekuje, u čemu je do sada podbacio? 

ocekuje se skok i neka kontrola reketa

ono sto trenutno imamo je mile ilic za siromasne

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Wingwalker said:

 

U prva tri kola Kuzmić je isporučivao nešto u napadu i bio odličan u skoku ali u zadnja tri EL susreta postigao je 8 poena za ukupno 40 minuta, od toga 8 protiv Himkija i skupio osam skokova...ukupno. Ono što je nedopustivo za prvog centra je da u 4 utakmice (59 minuta) nije šutnuo ni jedno bacanje a na tri utakmice ga nisu ni jednom faulirali ni u napadu ni u odbrani, ni u bonusu ni van njega, sa loptom ili bez...gde dalje od toga?Ukupno za 6 kola i 105 minuta šutnuo je 4 bacanja. Statistika kaže da je izgubio do sada samo jednu loptu ? Nije imao veću minutažu u zadnja tri kola ne samo zbog dolaska i implementiranja Terija već što je jednostavno morao napolje...bez daha, skoka i bez učinka. 

 

Manje je bitno kako ćemo meriti gde je Kuz do sada podbacio koliko je bitno da li uprava planira ovako da nastavimo pa šta nam je suđeno.

 

 

 

 

 

Pa jel' dobijao loptu, jel' se igralo išta za njega, jel' se ispromašivao? Ja se jedino sećam da mu je protiv Žalgirisa spuštena lopta na desni blok i tu je uspeo da izvuče njegovu klasičnu frljoku na drugi obruč, sem toga je u napadu služio samo za postavljanje blokova od početka sezone, nisam primetio da bilo ko sem donekle Hall-a uopšte gleda u njegovom pravcu, niti da postoji neka želja da se on razigra.

 

Ovako možeš i za Davidovca da izvučeš da je u poslednja 3 kola za 73 minuta dao ukupno 5 poena. Jel' i on bivši igrač sa kojim ćemo da raskidamo ugovor, ili je možda do toga što nam je napad još uvek statičan i predvidljiv, što nemamo dobar protok lopte i što su nam igrači koji imaju rekordan usage striktno orijentisani na scoring, pa su ostali uglavnom nemi posmatrači? 

 

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ocekuje se skok i neka kontrola reketa

ono sto trenutno imamo je mile ilic za siromasne

 

4.8 skokova za 17.3 minuta, 9. skakač EL per 40:

 

Spoiler

Kuz-2.png

 

U kontroli reketa smo među boljim ekipama u EL uz Baskoniju, Real i Makabi, ne bih baš rekao da nam je to neki problem, a posebno ne da nam ga Kuzmić stvara.

 

 

Trenutno smo 13. napad EL sa ofanzivnim rejtingom 105.0  i 9. odbrana sa defanzivnim rejtingom 110.2, znači Efficiency Differential nam je -5.2 (15. u EL). Kuzmićev ofanzivni rejting je 140.8, a defanzivni 109.2, efficiency differential mu je čak 31.6 - najbolji u ekipi. PER mu je drugi u ekipi (prvi je naravno Lojd), ovo malo lopti što je do sada dobio je pospremio u visokom procentu (60.9 FG%), izgubio je 1 loptu na 6 utakmica, ne pravi ni puno faulova...

 

Znači naša igra ne da ne trpi sa njim na parketu, nego smo bolji i skakački i defanzivno i ofanzivno. On da izvlači neke dabl-dablove i da dominira Bobi style svakako ne može, ako je projektovan kao prvi centar sa 20+ mpg onda je to epski zajeb, ako se pak na njega gleda kao na korisno telo za bekap rolu - onda zaista ne vidim nikakav problem, niti domaćeg igrača koji bi to bolje odradio od njega. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U pravu si da je dobijao veoma malo lopti i ne sećam se ni par akcija koje su izgledale kao namenske za njegovu završnicu.

Ali Kuz u svakom narednom kolu pokazuje da je početak sezone odigrao na neku svežinu i da je daleko od forme. Beleži sve manje skokova jer i tehnički ne skače, aerobno je već nakon nekoliko minuta na rezervi a ta neartikulsana motorika ukazuje da je totalno van fokusa i u glavi.

Jako je nelagodno gledati sve te grimase nakon svake nove ''te jedne izgubljene lopte'' koju statistika broji drugačije. Meni izgleda kao da ni on ne veruje da može bolje. A mi smo ostali na njemu i Teriju. Nebitno je ko je sad prvi centar ako smo na taknuto-maknuto.

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je neko rekao pred početak sezone (iskreno zaboravio sam ko), ali mi je podatak ostao urezan u svesti, da Kuz "radi" nakon nesreće maltene samo na jedno plućno krilo. Nekako mi se čini nakon ovog vremena da taj info ima neku podlogu.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Poslednje kolo je bilo protiv Bajerna i ja stvarno ne videh tog neartikulisanog Kuzmića sa grimasama... Sećam se da mu je u prvom poluvremenu Rejnolds ćapio jedan ofanzivni skok i poentirao (inače prvi ofanzivni skakač EL), sem toga nisam primetio neke skakačke i defanzivne propuste... Pohvatao je par lopti, pik je dobro branio, nekoliko puta je čak preuzeo spoljne igrače - Šiška, Lučića (kada mu je maksimalno zasmetao na šutu za tri) i valjda Cipsera... Niti su oni poentirali u tim situacijama, niti sam uopšte stekao utisak da defanzivno ispaštamo sa njim na parketu, niti generalno mislim da nam je odbrana bila problem na tom meču. U napadu je postavljao blokove i to je to, čini mi se da saigrači nisu nijednom ni pokušali da mu dodaju loptu. Odigrao je svega 8 minuta i za to vreme svakako nije mogao Bog zna šta da uradi, a da je bio nešto upadljivo loš - mislim da nije. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Laki21 said:

Meni je neko rekao pred početak sezone (iskreno zaboravio sam ko), ali mi je podatak ostao urezan u svesti, da Kuz "radi" nakon nesreće maltene samo na jedno plućno krilo. Nekako mi se čini nakon ovog vremena da taj info ima neku podlogu.

Pričalo se i da mu je vid oštećen ... i svašta. Nema šanse da bi prošao lekarske preglede, a još mu je ponuđen i novi ugovor.

Mnogo je dezinformacija i raznih gluposti ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nego šta sa Fall-om...?

jedan od nekolicine EL centara koji su teži od Džonija. Sa 2.18 i pored prilično brzih kretnji i velike snage ima više težište u zagradjivanju a Džoni je ipak na univerzitetu igrao povremeno peticu...nije da ne poznaje fundamente.

Bar da ga izmori koliko može na početku i spreči da udje u seriju i da izbegnemo da Kuz uleti rano u problem sa penalima jer Teri će ulaziti u igru samo kada Mustafu tankiraju vodom.

 

O'Brian-a će bekovi u napadu već morati da gadjaju loptom da ih ne bi Sale posle kar'o.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...