Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

1 hour ago, 4th and Goal said:


Nije isti avatar, imao si onu maskotu Radničkog iz Kragujevca valjda s košarkaškom loptom (neka zvijer je u pitanju).

Edit: lažem, bila je to pantera iz Železnika 😁

Ovako nešto

 

spacer.png

Čak sam i zaboravio.... U pravu si. Hvala na podsećanju. Nik (valjda) 😂 nisam menjao....

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2023 at 11:39 AM, fancy said:

Eh, setio sam se starih drugara aktivista Eraserheada i Croqyja :s_w:

 

Ma zeznuto je što ne mogu da pretražujem po toj arhivi, (a nije ni cela, na žalost) pa je to bukvalno prvo na šta sam naleteo a da ima mog četvrtastog Garfielda :classic_biggrin:

 

E, ozbiljno... kakav fleš kad sam pogledao nickove... usput, videh tu negde na politici Perkosa i Džudi od ljudi koji su i sad ovde.

 

Jaoj, ja sam na B92 imala mali, malecki broj postova..i bila sam tamo kratko, pa se preselila na RTSF..i posle na neke privatne, male forume. 

 

Ne mogu da nađem svoje postove u arhivi B92 foruma.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Ovo ispod mi je iskocilo na ovom forumu kao reklama.

 

PB3kXU6.png

 

Moje pitanje. Da li forum moze da se ogradi od pojedinih reklama, ako moze, zamolio bih da ova govna obelezite kao nepozeljno na ovom forumu.

Ne možeš da se ogradiš, ako on ispunjava uslove Gugla. Ono što ti možeš jeste da odeš na onaj x u gore desnom uglu i kažeš da ne želiš da ti se više prikazuje i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo ispod mi je iskocilo na ovom forumu kao reklama.
 
PB3kXU6.png
 
Moje pitanje. Da li forum moze da se ogradi od pojedinih reklama, ako moze, zamolio bih da ova govna obelezite kao nepozeljno na ovom forumu.
 
Provalili te da si im ciljna grupa, ne mo'š pobeći.
Ja to, recimo, ne vidim. 
 
Verovatno zato što sam konkurisao za posao u R.T. preko LinkedINa... :default_coffee:
 
Spoiler

a možda je i do adblockera :wicked:

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

Ovo ispod mi je iskocilo na ovom forumu kao reklama.

 

PB3kXU6.png

 

Moje pitanje. Da li forum moze da se ogradi od pojedinih reklama, ako moze, zamolio bih da ova govna obelezite kao nepozeljno na ovom forumu.

Ad block plus i nema reklama da ti iskacu.

Nema ni "Milica je na 5 km od tebe".

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Imam primedbu, ne znam je li se sme izneti a da se ne bude banovan?

Evo pokušaću, vi prosudite.

Smatram da je @fancy svojom pretnjom danas prekršio više članova OO foruma itd.

 

1.1. Cilj Vox92.net Foruma je da bude otvoren za sve one koji su zainteresovani za zdravu diskusiju, razmenu mišljenja i informacija, kao i deljenje znanja iz različitih oblasti (redosled nije po prioritetu): politike, nauke, sporta (profesionalnog i rekreativnog), umetnosti, kulture, filozofije, arhitekture, tehnike i tehnologije, medicine, različitih hobija, svakodnevice, itd.

 

 

 

1.2. Forum je otvoren za sve koji komuniciraju na jeziku Foruma (ex-YU jezicima, preciznije u tački 6.), bez obzira na životnu dob (sa donjom granicom od navršenih 14 godina), mesto življenja, iskustvo, profesiju, sportske afinitete i druga interesovanja. Forum neguje duh uzajamnog poštovanja i razumevanja, razvijanja kritičke misli, političkih stavova, zdravog rivaliteta, jednakosti između polova, seksualnih orjentacija, prihvatanja različitosti, kao i razmenu znanja u najširem smislu poput nauke, tehnologije, prirode, umetnosti, itd.

 

 

 

1.3. Forum je neformalni skup ljudi koji čine:

 

Administratori (uključujući i formalnog vlasnika foruma)

 

Moderatori i Supermoderatori

 

Regularni članovi Foruma

 

1.7. Postovi napisani na Forumu odražavaju stav članova Foruma, ali ne predstavljaju zvaničan stav Foruma u celini. Postovi napisani od strane članova administracije i moderacije su njihovi lični stavovi a ne stavovi administracije i moderacije, i takođe mogu biti predmet moderacije. Lični stavovi administracije i moderacije ne smeju uticati na pravilno obavljanje moderacijskih aktivnosti. 

 

Iako smo istomišljenici i vrlo verovatno učesnici istih protesta against AV, mislim da se ne bi smelo pretiti ostalima koji me dele stavove moderacije , sukladno gore napisanim pravilima, konkretno je bila pretnja na Vox Populi da ce biti banovani svi koji su imali drugačije stavove, dakle ljudi nisu trolovali nego izneli svoje mišljenje, za koje lično imam razumevanja jer mi je dosta suseda  ostalo bez krova nad glavom ili posla i odredjenom periodu , a da su bili izuzetni majstori svojih zanata ( neki su sada preko, neki usled ekonomskih nedaća više nisu sa nama na žalost, neki su razvedeni, ima i onih koji su se izborili)

Shodno tome, samo bi zamolio @fancy i ostale za šaku više razumevanja različitih stavova, a na korist svima.

Lp

Link to comment
Share on other sites

Kako što ovim protestima ne trebaju provokatori tako ni temi Vox Populi (koja je nekako slučajno postala tema za nekakav play-by-play dok traju protesti) ne trebaju provokatori ni širenje uvek vatrene (i hiljadu puta prežvakane) "svisuisti" diskusije.

Hoćeš svisuistisanje? No problem, otvori temu za to i idemo još jedan krug do beskonačnosti.

Ukratko - sviđalo ti se ili ne to je tako i tako će da bude ubuduće jer bi za vreme protesta većina ljudi ipak želela da se informiše šta se događa na licu mesta umesto da mora da preskače dosadne bočne rasprave koje se lako prošire ko šumski požar u naelektrisanoj atmosferi.
Takođe, nije lako ni čistiti temu od đubreta kad si na ulici...

Hvala što nas pratiš i hvala na konstruktivnim kritikama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

Kako što ovim protestima ne trebaju provokatori tako ni temi Vox Populi (koja je nekako slučajno postala tema za nekakav play-by-play dok traju protesti) ne trebaju provokatori ni širenje uvek vatrene (i hiljadu puta prežvakane) "svisuisti" diskusije.

Hoćeš svisuistisanje? No problem, otvori temu za to i idemo još jedan krug do beskonačnosti.

Ukratko - sviđalo ti se ili ne to je tako i tako će da bude ubuduće jer bi za vreme protesta većina ljudi ipak želela da se informiše šta se događa na licu mesta umesto da mora da preskače dosadne bočne rasprave koje se lako prošire ko šumski požar u naelektrisanoj atmosferi.
Takođe, nije lako ni čistiti temu od đubreta kad si na ulici...

Hvala što nas pratiš i hvala na konstruktivnim kritikama.
 

A znam ja to brate dragi, ali ima ih i koji žele da čitaju stavove , osobno ne verujem da su to zlonamerni ljudi, tim pre što imam slučaj u kući, koji ima takve stavove, a glasa za opciju protiv Vučića, i možda je bila baš uz tebe danas na protestu.

Samo želim reći da ne treba da stigmatišemo ovde ljude da ne bi sličili onome protiv čega smo kao liberali i slobodoumni ljudi.

Hvala i tebi na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

Imamo temu o opoziciji pa može tamo o "svi su isti". Nema potrebe da u svakoj temi pričamo o tome. To je kao kada je tema kosova nametana u 10 različitih tema a sama tema koja je previđena za to je imala jedan post mesečno.

Link to comment
Share on other sites

Puna podrška moderaciji od mene za zauzeti stav po pitanju svisuistisanja.
Mojih pet para: zajebite sa tim da treba promeniti kilavu opoziciju,a ne vlast. Nisam ni ja (pre)zadovoljan opozicijom i često sam o tome pisao,ali nemojmo da spinujemo prioritete.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

As far as I am concerned, ne smatram da treba kažnjavati svisuistituisanje na čitavom forumu kao takvo. Ali na temi Vox Populi, u trenutnoj situaciji - apsolutno da. Prva sam jasno izražavala svoj stav o opoziciji, o kojoj imam najgore mišljenje, ali nije vreme da se o tome raspravlja. Prvenstveno jer ovaj protest nije protest opozicije, Đilasa, Ćute, Marinike, ovog ili onog, već protest svih nas, građana i građanki. I kao takvog ga treba komentarisati. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovakvo vodjenje foruma vodi ka jednoumlju sto ga jednostavno cini dosadnim, nista manje, nista vise. To je ono sto sam ja kao povremeni korisnik FB92 video i postalo je dosadno deliti misljenje a potom i citati tudja jer se svodilo na lupetanje i onda se ponekad napiju Kinik i DWS ili onaj mentol St maurice istovremeno pa se posvadjaju. Ovaj forum ide istim putem, fancy je jedan od gorih moderatora ovde bas zbog tog stava gde mora da se naglasi da je njegova zadnja a ti ako ti se ne svidja ne moras da ucestvujes (uz redovno ucitavanje nacizma/srbizma/dopuni). Ali meni je to fair point, odabrali ste smer - stick to it. Drugi par rukava je cemu ovakav forum sluzi. 

 

Ta tema svisuisti je jako slicna temi neutralnosti kod UKR rata. Ja glasam redovno ali ne pada mi na pamet da idem na proteste jer ih vidim kao gubljenje vremena. Da li svisuisti znaci da je opozicija = vlast ILI da ovaj narod nema potencijal da napravi nesto drugo nego li novog Vucica (jer vrli otporasi ovoga smo sami doveli na vlast kolko god se gicali da to priznamo). Prvo je trolovanje, o drugom se vredi pricati, moderacija gusi obe rasprave. 

 

my 5c.  

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Evo lajk kao podrška,.šta god da dopunim samo može da me "košta", što cenim da se već par puta desilo. Ovo ke privatni forum i može se, kao i u svakoj privatnoj firmi, kako se hoće.

 

Sve u svemu, forum sve više liči na neki portal, a moderatore nemamo, osim Lakija i Moderatore sa Sporta, imamo "urednike". Ne baš kao najsrećnije rešenje, ali to je to...završavaju pos'o..

Pa ako ti se svidja-svidja...kao i meni.

Link to comment
Share on other sites

Cekajte, jel ovo lik dobio trajni zato sto je budalasto smatrao da je vojno zauzimanje severa Kosova izvodljivo, dok sa druge strane prizivanje nekog bombardovanja, ciscenja Srbije od "srbendi" cak i po cenu da stradaju i oni koji to nisu a da se oni koji ne budu kolateralna steta odsele odavde, to je ok? 

 

Ovom prvom se mozda moglo razumno odgovoriti i objasniti i promeiniti mu misljenje, ovom drugom vec godinama ne mozes izbaciti te ideje (i zelje) iz glave ma koliko da pokusas i to tako prolazi... 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites


Eto vidiš [emoji1]
Ja znam da mi je to veliki minus, ali šta ću, takav sam. Elem, ne vidim razlog za trajni ban navedenom čoveku, Milenko je samo usput pomenut, ali Milenko je "zaštitno lice" foruma, pa ajde, nešto može i da prodje...a da ne prezubi. Tako ga ja doživljavam, a on seronja još uvek "pije na recku", na moj račun, kod Mileta u "Raginu glavu"...u centar varoši...pitaj ga ako ne veruješ...:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...