Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

13 hours ago, Eddard said:

Biti vernik je stvar izbora, biti gej nije. Ako ti tu ne vidiš suštinsku razliku onda jebiga.

 

Ako je nešto stvar izbora, ne znači da je ok da se vređa i nipodaštava. Na forumu ne treba da postoji ovaj vid diskriminacije, a u RL naravno da su pripadnici LGBT populacije u težem položaju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Eddard said:

Biti vernik je stvar izbora, biti gej nije. Ako ti tu ne vidiš suštinsku razliku onda jebiga.

I jedno i drugo su stvar izbora - samo sto te roditelji uvode u veru onda kada nemas pravo izbora - kao bebu.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ako je nešto stvar izbora, ne znači da je ok da se vređa i nipodaštava. 


Ovde je Stiletto lepo opisao prosečnog srBskog vernika. Takvi zaslužuju svako vređanje, podsmevanje i nipodaštavanje. 
 

Ne, ono što neko svesno izabere nije zaštićeno od kritike, podsmeha, pa i vređanja, zarad nekakvog imaginarnog “poštovanja tuđeg izbora”. Ne bih ja imao nikakav problem sa vernicima u Srbiji da nisu tako agresivni i napadni kao što jesu. E pa, kad idu tako đonom na mene, idem i ja đonom na njih. Jebe mi se za njihov izbor. Ja nemam pojma ko je od mojih prijatelja, kolega, komšija… u Nemačkoj vernik, a ko ne. Niko mi to ne natrljava na nos kao u Srbiji. Za to mogu da imam poštovanje. 
 

Religija i vera su poslednje stvari na svetu koji a priori zaslužuju bilo kakvo poštovanje. A pogotovo takva kvazireligija kakva obitava u Srbiji.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:


Ovde je Stiletto lepo opisao prosečnog srBskog vernika. Takvi zaslužuju svako vređanje, podsmevanje i nipodaštavanje. 
 

Ne, ono što neko svesno izabere nije zaštićeno od kritike, podsmeha, pa i vređanja, zarad nekakvog imaginarnog “poštovanja tuđeg izbora”. Ne bih ja imao nikakav problem sa vernicima u Srbiji da nisu tako agresivni i napadni kao što jesu. E pa, kad idu tako đonom na mene, idem i ja đonom na njih. Jebe mi se za njihov izbor. Ja nemam pojma ko je od mojih prijatelja, kolega, komšija… u Nemačkoj vernik, a ko ne. Niko mi to ne natrljava na nos kao u Srbiji. Za to mogu da imam poštovanje. 
 

Religija i vera su poslednje stvari na svetu koji a priori zaslužuju bilo kakvo poštovanje. A pogotovo takva kvazireligija kakva obitava u Srbiji.

 

 

Gde nađe natrljavalje nosa religijom u Srbiji nije mi jasno... Ispašće da sveštenici hvataju za ruku ljude i uvlače ih u crkvu... Drugo pitanje je što ovde ljudi rade neke stvari pod plaštom vere, bez nekog racionalnog objašnjenja zašto je to tako, sem čuvenog: to tako treba... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najtragičnije je što o religiji negativno pišu i govore pripadnici raznih ideologija. Naravno oni smatraju da su te ideologije jedino vredno na ovom svetu i ništa drugo ne priznaju. Pošto je i religija sličnih pogleda na svet naravno da se sukobljavaju i je trpe jedni druge.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Eddard said:


Ovde je Stiletto lepo opisao prosečnog srBskog vernika. Takvi zaslužuju svako vređanje, podsmevanje i nipodaštavanje. 
 

Ne, ono što neko svesno izabere nije zaštićeno od kritike, podsmeha, pa i vređanja, zarad nekakvog imaginarnog “poštovanja tuđeg izbora”. Ne bih ja imao nikakav problem sa vernicima u Srbiji da nisu tako agresivni i napadni kao što jesu. E pa, kad idu tako đonom na mene, idem i ja đonom na njih. Jebe mi se za njihov izbor. Ja nemam pojma ko je od mojih prijatelja, kolega, komšija… u Nemačkoj vernik, a ko ne. Niko mi to ne natrljava na nos kao u Srbiji. Za to mogu da imam poštovanje. 
 

Religija i vera su poslednje stvari na svetu koji a priori zaslužuju bilo kakvo poštovanje. A pogotovo takva kvazireligija kakva obitava u Srbiji.

 

 

 

Pročitala sam Stilettov upis između ostalog jer je njime odgovorio na moj. I ne osporavam ono što je u njemu napisao.

 

Imam problem što očigledno smatraš, a i moderacija na PDF-u, da je vređanje nekim forumašima dozvoljeno dok drugima nije, da je učitavanje i podmetanje zabranjeno forumašima dok istovremeno to pojedini moderatori rade (ulaze nam u glavu). Nije ni čudo što postoji podela na forumu kad je ljudima svaki vid komunikacije kul dok god se ideološki i vrednosni poklapaju. A kad im se na isti način obrati neko sa kim se baš ne slažu - drvlje i kamenje.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, JohnnyDragon said:

...

Od  svoje 23 godine koliko se sećam čitam forum, i eto, učestvujem od pre god, godinu i po, i moram da kažem da sam u mladosti bio naivan i zaveden srpskim nacionalizmom a da su mi upravo ljudi sa foruma i njihove diskusije bili jedni od mehanizama sagledavanja realnosti i hvala Bogu (zamislite vernik sam 😂) bežanja od nacional-klerističkih stavova.

Inače, apropo SPC i nekog kao vredjanja vernika, meni je mnogo veća uvreda da ljudi koji se predstavljaju kao Božija administracija imaju antiljudske i anticivilizacijske stavove.Mene je stid sveštenstva SPC kad već njih nije.

I u diskursu teme da dodam, biti LGBT nije stvar izbora, nego se sa tim čovek rodi.Budite sigurno da je tako.

...

 

 

 

 

Nisi ti neutralan. Mozda samo nisi svestan kojoj strani pripadas. 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Ovako je lepše. Može @Constantin neometano da me pecka 😜

AKo ćemo pošteno, ti si se javio, u ovom slučaju, da braniš "sedmi nivo svesti" moderacije. Tamo mi se gore "kerebečiš" kad kažem da nisam tražio ban za veselog Puzigaću. Stvarno nisam, samo sam hteo da se malo upristoji. Vidim da moderacija nije saglasna s tim, da je "jebanje dece" prihvatljiv izraz za njih i ja sam iskoristio druge pogodnosti koje mi forum pruža, stavio sam ga na "ignore" pa ko voli nek se  igra rečima s njim, ja neću. Ne volim takvo što da čujem, i to je to, rešeno. Sećaš se, ranijih godina, jednom ili dvaput, ti si nešto "preterao" da li je bila psovka ne znam, uglavnom, što kažu deca "ružna reč", nešto te ponela diskusija i ja sam te javno prozvao zbog toga....a šta si ti uradio?.....rekao si "izvini, preterao sam". Ti si odreagovao, ljudski, pošteno i to je to, nigde sujete. Zato imaš respect. A ovi sad.....sujeta na kilo.  To jedna stvar, a druga..."ovo nije bilo baš za ban, ali prethodni opus forumaša...."  ... šije mu ga Djura.....da titlujemo....zajebali smo se što te ranije nismo banovali, ali sad smo te čekali na krivini i dolijao si.....tja. To li su ozbiljni ljudi...? Ja se javno pohvalih, kako sam najstariji forumaš ovde i to bez bana, kad ono....iznervirao se Dragan, traži da mi daju medalju (sarkazam naravno), al' ne lezi Haže....koliko sutra, oplajvaziše me "retorikom Slobodana Miloševića" i 10 dana u fijoku. Jebote, bolje da su mi, kao što je St.Moris svojevremeno uradio, editovali post i ubacili nešto inkriminisano, pa nek biju....ali SMrad i ja.....što bi rek'o Mile Francuz iz Jagodinu, razlika "ki oko i dupe"......

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Ne, ono što neko svesno izabere nije zaštićeno od kritike, podsmeha, pa i vređanja, zarad nekakvog imaginarnog “poštovanja tuđeg izbora”.

 

Pristojan čovek neće vređati drugog čoveka zbog njegovog izbora, neslaganje, kritika da, podsmevati se nekom zato što je vodoinstalater, lekar, Amerikanac, Oženjen, Što ima ili nema decu, što živi u gradu, selu, što vozi bicikl, može samo neko ko ne zna za pristojnost, neko ko govori o individualizmu kao cilju, a priznaje samo svoj izbor. 
 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

... Ja se javno pohvalih, kako sam najstariji forumaš ovde i to bez bana, kad ono....iznervirao se Dragan, traži da mi daju medalju (sarkazam naravno), al' ne lezi Haže....koliko sutra, oplajvaziše me "retorikom Slobodana Miloševića" i 10 dana u fijoku. ...

 

 

1. nisam se iznervirao

2. ti si prvi poceo sa time "sta ces ti balavac novi ovde da na nam solis pamet"

3. ogradjujem se od bilo kakve insinuacije da sam trazio bilo ciji ban, ili da imam ikakve veze sa tvojim banom

4. smatram da vi "stariji" i po godinama i po stazu na forumu, imate itekako sta da doprinesete forumu, ali da na vama lezi i

veca odgovornost za njegovo uspesno funkcionisanje

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2022 at 2:24 PM, Constantin said:

.i ovoga gore Helmeta banuju trajno, a onaj muflon nesmetano bljutavi u svakom postu, rečnikom koji nije primeren ni najgorim klošarima, njemu "popovi jebu decu" a moderacija ne uzme za shodno ni da razmatra šta je u stvari kreten rekao. Inače to je krivično delo.

 

On 8/26/2022 at 4:28 PM, Constantin said:

Gledam i ne vidim da je "jebanje dece" sankcionisano. 

 

On 8/27/2022 at 12:31 PM, Constantin said:

Niko nije tražio ban za Puzigaću......


Q.E.D.

 

Zato se kerebečim.

 

5 minutes ago, Div said:

 

Pristojan čovek neće vređati drugog čoveka zbog njegovog izbora, neslaganje, kritika da, podsmevati se nekom zato što je vodoinstalater, lekar, Amerikanac, Oženjen, Što ima ili nema decu, što živi u gradu, selu, što vozi bicikl, može samo neko ko ne zna za pristojnost, neko ko govori o individualizmu kao cilju, a priznaje samo svoj izbor. 
 


A o ovom mešanju baba i žaba neću dalje.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragan said:

1. nisam se iznervirao

2. ti si prvi poceo sa time "sta ces ti balavac novi ovde da na nam solis pamet"

3. ogradjujem se od bilo kakve insinuacije da sam trazio bilo ciji ban, ili da imam ikakve veze sa tvojim banom

4. smatram da vi "stariji" i po godinama i po stazu na forumu, imate itekako sta da doprinesete forumu, ali da na vama lezi i

veca odgovornost za njegovo uspesno funkcionisanje

1. dobro je onda, tako si delovao

2. mislim da nisam rekao da si balavac, insinuirao sam samo da si "čekao u zasedi" duže vreme pa uleteo klizeći. Ne sećam te se sa starog foruma i nadam se da ne zameraš.

3. ban nema veze s tobom nego sa moderatorom. Onda nisam znao ko je a sad znam.....konsezus.

4. ne volim kad me neko diskvalifikuje, podjebava, učitava. Onda to nema veze s mojim mišljenjem, koje ta druga strana iskrivljuje i zloupotrebljava i to već prelazi na čino prepucavanje. Čemu to ?  Da budem "neutralan" ?

1 minute ago, Eddard said:

Q.E.D.

 

Zato se kerebečim.

 

 

Brisanje posta, opomena.....vama u moderaciji ubacili mod za banovanje i ništa drugo ?

(bold) ovo bi trebalo da bude simpatično, a ne uvredljivo....tako sam ga osmislio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Constantin said:

 

2. mislim da nisam rekao da si balavac, insinuirao sam samo da si "čekao u zasedi" duže vreme pa uleteo klizeći. Ne sećam te se sa starog foruma i nadam se da ne zameraš.

 

4. ne volim kad me neko diskvalifikuje, podjebava, učitava. Onda to nema veze s mojim mišljenjem, koje ta druga strana iskrivljuje i zloupotrebljava i to već prelazi na čino prepucavanje. Čemu to ?  Da budem "neutralan" ?

 

"Cekao sam u zasedi" jer sam se zapravo odavno "oprostio" od Srbije.

Barem na medijskoj bazi. I onda dodje ovaj rat i rekoh hajde da vidim sta se misli/radi u Srbiji, kad ono ...

i naravno "ulecem klizeci". 🙂

Na forum B92 sam se ulogovao za vreme Gedze i bio nekih par godina na njemu.

Posle toga se prebacio na forum.hr gde sam se slucajno ulogovao zbog jedne teme (kasnije bio i moderator tamo na Duhovnosti; btw nema foruma na kome se ne raspravlja o nepravdama moderacije 🙂 ).

Jezik je taj koji me jos uvek veze za te prostore i naravno nostalgija za nekim srecnim davnim vremenima (mada su meni i sada srecna, ali na jedan drugaciji nacin).

Ne mogu da objektivno ocenim rad moderacije ovde, jer nisam i ne pratim sve.

Imam utisak da su nesto stroziji prema "vama", nego prema "nama", ali da je to sa razlogom, tj. na "vama" je veca odgovornost da ne predjete granicu, na kojoj se razdvajaju razlicitost misljenja i podrzavanje nepodrzivog.

Meni bi bilo drago da je sto vise ucesnika na forumu, sa bilo koje strane, jedino gde ne vidim kompromis je - kada neko siri putinovu propagandu.

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ispratio Helmetove postove, ovo meni definitivno nije bilo za trajni ali ako je bilo nesto u backlogu onda su doneli odluku kakvu su doneli. Medjutim ucestvovao sam na nekim temama gde je primer bila Ukrajinska i gde se tacno vidi da moderacija ne radi dobro svoj posao. Uzrok je, po meni, nesto sto je @Dragan pomenuo na nekoj predhodnoj strani, a to je ta zamisljena podela na mislecu, drugu Srbiju i onu krezubu, nepismenu. Ta zamisljena podela je bila jako ziva na predhodnom forumu, ona ga je na kraju krajeva i ubila, a i ovde se zapatila. I na temi o UKR to je kulminiralo: imate pro Ukrajinske diskutante, a onda u nedostatku pro Ruskih vi ste izmislili, pazi ovo: neutralne. A iza svega stoji ta potreba da postoje MI i ONI. I sad tu je problem moderacije: u redu je da odredjujete pravac diskusije, ali ne u tako da ista ta diskusija zamre. Ovako ste ubili tu temu i to je greska moderacije. Ima slucaja gde su teme bile isto "skakljive" pa su se odrzale i pisalo se kvalitetno (primer Rio Tinto). Razlog zasto je to bilo tako je zbog nacina moderisanja koji je dozvoljavao iznosenje razlicitih misljenja pa je moglo da se procita i cak nauci. 

 

Mislim, da ne preterujemo... ovo je ipak nacin razonode, ali nekima od nas koji odolevamo Nj.V Twitteru, forum je bitan nacin saznavanja informacija tipa kada se nesto "desi" pa se javi neko "sa terena". Ako gusite diskusiju, samo sebi stetite.  

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Cuj izmislio neutralne 🙂

 

Steta sto vise pro ruskih ne pise i sto su neki dobili i trajne banove. Bilo je dobre diskusije, treba znati da ipak u 80% slucajeva u Srbiji su pro ruski ili ovde tkz neutralci. Jes da njih mozes cuti od radnje, pijace pa do televizije svaki dan 0-24h ili jos gore ceo zivot, ali sami smo birali kad smo ostali u ovoj vukojebini od zemlje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2022 at 6:27 AM, Devil In My Pants said:

Cuj izmislio neutralne 🙂

 

treba znati da ipak u 80% slucajeva u Srbiji su pro ruski ili ovde tkz neutralci. Jes da njih mozes cuti od radnje, pijace pa do televizije svaki dan 0-24h ili jos gore ceo zivot, ali sami smo birali kad smo ostali u ovoj vukojebini od zemlje.

 

Srecom, ja nisam (ostala u vukojebini). :classic_tongue:

 

Gde vecinski, Srbi, brane telom Rusiju od stalnog targetiranja (TARGETIRANJA jebote) i sve to hostovano na informativnim sajtovima koji izvestavaju na naslovnim stranama da je Putin cestitao rodjendan Lukasenku telefonom, sta je danas rekao mudri Kadirov, kako geopoliticku situaciju ocenjuje gradonacelnik Minska, kako jede jagode umetnica sa sibirske magistrale zvana Z-aha-rova, kao i mnogih drugih izvora mudrosti, u zemlji u kojoj je manje vise svaki emitovani i stampani medij FSB megafon. Borba neprestana do pada mrske Nemacke, Hrvatske, Amerike  - jer ko je pobio, od pocetka civilizacije, sve sto mu je stalo na put a sve u ime progresa i te iste civilizacije - pa - taj isti Zapad.:ajme:

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...