Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

Na stranu sto je ovo verovatno najneregularnije takmicenje u istoriji rukometa, ostace zapamcene i neke od najboljih golmanskih predstava, kao i nekih urnebesnih raspada i kambekova.

 

Sve u svemu repriza finala iz 2018. Ko bi pogodio da ce se ove reprezentacije naci u finalu jedna naspram druge, ne pre turnira, nego pre pocetka polufinalnih meceva. 

 

U finalu cu naravno navijati za Svedsku, mada mi osecaj kaze da ce Spanci rutinski to resiti. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Del Piero said:

Palicka mozda jos jaca partija. Sta ti je golman u rukometu.

 

Ne gledam rukomet cesto, ali ovo kako su Svedjani maltene izgubili +2 i loptu na minut do kraja mi deluje amaterski. 


Briljantna partija Palicke, mislim da je došlo vrijeme da Šveđani konačno odu do kraja. Danci su definitivno pogriješili s odmaranjem Hansena i Gidsela u meču protiv Francuza. Španjolskoj je ovo prilika za treće uzastopno europsko zlato ako se ne varam!
 

Meni je nevjerojatno kako Hrvatska ima toliko medalja s velikih natjecanja kada u obzir uzmem koliko su nam golmani u prosjeku lošiji od većine drugih, i to skoro na svakom natjecanju. Prebitan je golman u rukometu.

Link to comment
Share on other sites

Meni je baš zanimljivo da Hrvatska ne moze da nađe barem solidnog golmana, na svim drugim pozicijama imali su igrače koji su sam vrh u rukometu ali golmani ni prosečni. Ne moze to ni jedna odbrana da nadoknadi, videlo se sinoć to i kod Francuza!  Srbija ima golmane ali zato bekovi ispid proseka.

Link to comment
Share on other sites

Izvučeni su parovi kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sledeće godine u Švedskoj i Poljskoj.

 

Srbija igra dve utakmice u aprilu protiv pobednika dvomeča Italija-Slovenija (oni igraju u martu).

 

Hrvatska ide na pobednika dvomeča Ukrajina-Finska.

 

Crna Gora igra protiv pobednika dvomeča Grčka-Bosna i Hercegovina.

 

Makedonci moraju u prvom krugu da izbace Rumune, da bi u drugom krugu za plasman igrali protiv Češke.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kriv i dužan said:

Težak ždrijeb za Srbiju, malo mi je čudno da Slovenci nisu “nositelji”.

 

Direktni učesnici SP iz Evrope su naravno domaćini (Švedska i Poljska) i prva četiri sa ovog EP. Pošto je Švedska u prva četiri, na SP direktno ide peti, Norveška. Sledećih osam su nosioci u baražu, znači od šestog do trinaestog mesta. Poljska je u prvih dvanaest, znači nosilac u baražu je i četrnaesti, tj. dva najbolja trećeplasirana tima iz preliminarnih grupa. Srbija, Mađarska, Slovenija i Belorusija imaju po dva boda, ali Srbija ima gol razliku +1, Mađarska -3, Slovenija i Belorusija po -10 i tako su još dva nosioca u baražu Srbi i Mađari, dok Slovenci i Belorusi moraju da voze dva kruga kvalifikacija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kriv i dužan said:

Pretpostavio sam kasnije da su na osnovu toga računali, po meni dosta bezvezan kriterij.

Ma kvalifikacije za rukometni SP su generalno skandalozne. Bukvalno zavisiš od žreba.

Neće biti jednostavno da Srbija ode na SP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja se ne sećam da je Srbija nekom dala 20 golova za poluvreme :classic_biggrin:

 

Slovenci uopšte nisu boranija i ovo je više nego solidan rezultat. Još drugo poluvreme u subotu u Kragujevcu da se odigra kako treba i da ekipa nastavi da raste kroz takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

Ja se ne sećam da je Srbija nekom dala 20 golova za poluvreme :classic_biggrin:

 

Slovenci uopšte nisu boranija i ovo je više nego solidan rezultat. Još drugo poluvreme u subotu u Kragujevcu da se odigra kako treba i da ekipa nastavi da raste kroz takmičenja.

I da se vratimo u Parizu na Olimpijske Igre....to bi bio pun pogodak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav je blesav žreb za SP to je neviđeno. Mi i Mađari smo jedine reprezentacije u trećem šeširu, što opet ne mora ništa da znači, ali može da bude jebeno,
 

Ne razumem kriterijum po kome je Belgija u drugom, a mi u trećem šeširu, to je ono baš wtf. A mislim da smo makar od Crne Gore bolji, ako ne i od Makedonije, a i oni su u drugom šeširu....

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Don Juan said:

Kakav je blesav žreb za SP to je neviđeno. Mi i Mađari smo jedine reprezentacije u trećem šeširu, što opet ne mora ništa da znači, ali može da bude jebeno,
 

Ne razumem kriterijum po kome je Belgija u drugom, a mi u trećem šeširu, to je ono baš wtf. A mislim da smo makar od Crne Gore bolji, ako ne i od Makedonije, a i oni su u drugom šeširu....

 

 

Nismo od onog prvenstva u Beogradu ostvarili neki rezultat pa nije čudo da smo u trećem šeširu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...