Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

1 hour ago, Don Juan said:

Gardašević 6.51....još se zagreva 😁

Jeste, ali onaj komentaor ubi kako ima monoton glas. Imam player pa gledam bez komentatora 😁

 

Ja trenutno u Bosni, RTS mi zamračili kao i obično kad su sportski događaji u pitanju, na Eurosportu ne mogu da biram engleski komentar već moram onog nesretnika, a čovek monoton, propsuti pola stvari na stazi, a o tehničkim disciplinama da i ne govorim, jednom rečju horor iskustvo horor teško, srećom od ponedeljka se vraćam pa ću moći da biram.

 

Ovo sa vremenom je i mene nerviralo, plus je prenos i dalje u duhu onoga što se radi već 20-ak godina, a to je totalna degradacija tehničkih disciplina što se tiče živog prenosa, sve ide u snimku, ogavno do daske.

 

Takođe odluka da se u stiplu ne ide po vremeneu dalje je totalno suluda, sad faktički niko nema interes da stane na čelo i izgura jak tempo u kvalifikacijama.

 

Sve u svemu početak nimalo prijatan iz moje perspektive, uprkos uvek divnim sedmobojkama 🥰

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Romantik said:

Takođe odluka da se u stiplu ne ide po vremeneu dalje je totalno suluda, sad faktički niko nema interes da stane na čelo i izgura jak tempo u kvalifikacijama.

Ali evo kako zamalo da se vrati kao bumetang u drugoj grupi na 1500, pošto je ritam bio spor, svi su dobili šansu da se bore za polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da su kvalifikacione norme u nekim disciplinama toliko visoko postavljene, da postaju besmislene. Gledam norma za vis 2.30, ja ne znam koliko će takmičara da preskoči to. Juče u disku niko nije prebacio normu.

Kada smo kod normi Perković prvi hitac i preko norme i mislim da joj je to najbolji hitac u sezoni ili tu negde.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja favoritkinja je ova Nemica dugog imena, ne znam kakvo joj je koplje, ali izgleda nista od medalje.

 

Konacno se slozih sa ovim komentatorom oko Brooks. Zaista ne mogu shvatiti 3 prestupa zaredom, pogotvo kod visebojaca. Odmakni se 20cm od daske ako treba da budes siguran, ali u viseboju MORAS imati ispravan skok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Romantik said:

Moja favoritkinja je ova Nemica dugog imena, ne znam kakvo joj je koplje, ali izgleda nista od medalje.

 

Konacno se slozih sa ovim komentatorom oko Brooks. Zaista ne mogu shvatiti 3 prestupa zaredom, pogotvo kod visebojaca. Odmakni se 20cm od daske ako treba da budes siguran, ali u viseboju MORAS imati ispravan skok.

Nešto nije bilo potaman. Njen drugi skok je recimo jedan od najgorih koje sam ja video. Ne da je preatupila, nego je skoro celom nogom prešla preko.

Stević preskočio 218 iz prvog pokušaja.

Link to comment
Share on other sites

Objava sa European Athletics

Quote

 

European record watch on? 👀 

Havard Ingvaldsen 🇳🇴 smashes his Norwegian 400m record with 44.39 to qualify fastest for the semifinals at the #WorldAthleticsChamps.

The European record has stood at 44.33 since 1987! 🤯

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Don Juan said:

Objava sa European Athletics

 

 

Da, dr Tomas Šenlebe na SP 1987.

 

Ima još evropskih rekorda iz osamdesetih, kugla, disk, kladivo ...

 

Najstariji je čak iz sedamdesetih, Pjetro Menea na 200m postavio evropski rekord 1979.

 

Kod žena sve još uvek šije Jarmila Kratohvilova na 800m iz 1983., to teško da će iko ikad stići.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stiletto said:

 

Da, dr Tomas Šenlebe na SP 1987.

 

Ima još evropskih rekorda iz osamdesetih, kugla, disk, kladivo ...

 

Najstariji je čak iz sedamdesetih, Pjetro Menea na 200m postavio evropski rekord 1979.

 

Kod žena sve još uvek šije Jarmila Kratohvilova na 800m iz 1983., to teško da će iko ikad stići.

 

Da, ali ovaj dečko ima 20 godina, pa je sako pitanje vremena kada će da padne.

 

 

Elem, Stević završio takmičenje na 2.22.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...