Jump to content

Predlozi, pitanja, problemi


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, CheshireCat said:

Ko otvara RG? Vreme je...

 

Uz primedbu da sam ja Rim "izgubio", a wwww "dobila" Madrid.

Sve je to fino i sjajno, ali cini mi se da smo na starom forumu primetili i tendenciju da ako neko otvori temu, pa zeljeni igrac pobedi, pa onda otvori narednu - obicno taj igrac ne pobedi... Tako da bih u Novakovom interesu preskocila ovo otvaranje, ako se slazete 😄

 

Mozda Ciao? Ipak je ona najoptimisticnija od svih.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalistenika u rutini said:

 

 

W - romantik

USO - wwww

AO - vanjabarsa 

 

obatroje zajedno da skockaju temu, nema da omane :thumbup:

 

ciao se cuva za iduci USO kad se bude zaokruzivao kalendarski slem :default_coffee:

 

Volim kad me neko razume :smiley53: i potpuno se slazem za otvaranje USO pred zaokruzavanje kalendarskog slema :classic_smile: jedva cekam:smiley34:

 

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ostavljate zaista jadan post u kojem se kaze da Novak nema respekta za tenis a taj tenis je cobanina sa planine napravio onim sto jeste. I to samo zato sto je po necijim umisljotinama on pobegao. Nema veze sto su i organizatori i Barbara rekli drugacije, on je pobegao i pokazao da ne postuje tenis.

Posle toga brisete postove kao reakciju na to. Ok. Bas lepo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U ovom postu istupam kao Borko clan foruma, a ne kao moderator.

 

Danas se na forumu desila jedna neprijatna situacija gde su ljudi kritike i sale na racun Novaka Djokovica shvatili kao atake na njih same sto ce, cini mi se, rezultovati time da smo ostali bez nekoliko clanova foruma na odredjeno vreme. Meni neshvatljivo, a njih molim, da ako ovo citaju, preispitaju svoju, po mom misljenju, ishitrenu odluku i vrate se na forum.

 

Novak Djokovic.. Teniser. Srbin. Za mene licno, najbolji teniser svih vremena.  Bez premca. Imam 350 CELIH njegovih meceva. ipak, kljucna rec - teniser. Igra tenis. Bavi se sportom. Ne moze da hoda po vodi. Ne moze da levitira. Neki misle da moze, ali ne moze.

 

Kada je niko69, odnosno krzna kako se ovde zove, rekao da je Novak Djokovic jedino vredno sto Srbija ima, uvredio je sve postene, vredne i obrazovane ljude koje ova zemlja ima. Drustvo nam je u dekadenciji u kakvoj verovatno nikada nije bilo, ali cvrsto verujem da je ostalo bar 20% ljudi kakve sam opisao. Na komentarima na b92, kada neko nesto kaze protiv Novaka, javi se njih 10 koji kada jedna osoba skrene paznju na to da Novak ipak ne moze da hoda po vodi, odgovore sa "to sto on radi ti ne bi mogao da postignes za 100 zivota."

 

Evo, usudicu se da sebe uporedim sa velikim Novakom Djokovicem i zasto sam se osetio uvredjenim kada je krzna napisao da je Djokovic jedino vredno sto Srbija ima. Novak Djokovic radi nesto sto ja ne bih mogao za 500 zivota da uradim, ali i ja sam uradio nesto sto on ne bi za 100 godina. Zavrsio Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, masterirao na istom, sa, da se ne hvalim sa kojim prosekom, uskoro cu (trebalo bi : D ) imati i polozen pravosudni ispit. A Novak Djokovic ima zavrsenu osnovnu skolu. I sada on meni treba da bude idol, nesto bezgresno sto nije podlozno kritici, zbog cega, zato sto je najbolji u udaranju loptice i prebacivanju iste preko mreze? Svaka cast Novace, znam da si ulozio beskonacno sati da bi postao to sto jesi, ali i mi koji smo obicni smrtnici smo ipak ulozili veliki trud da bismo se obrazovali i napravili nesto od sebe. Neki su podneli i verovatno daleko vece zrtve nego Novak i odricanja da bi uspeli da postanu doktori nauka, postanu specijalisti iz svoje oblasti medicine, proveli godine u inostranstvu da bi se usavrsili u svom inzenjerskom poslu, i tako dalje. Ne znam koji je zivotni opus gospodina nika 69, ali izjavom da je Djokovic jedino vredno sto Srbija ima pljunuo je prvo na sebe, a onda i na sve druge istinske kvalitetne ljude u ovoj zemlji (ne ubrajam tu sebe, to da li sam ja kvalitetan ili ne neka sude neki drugi ljudi).

 

Drugo, Gordana je pomenula nekakvu zastitu koji uzivaju navijaci Federera i Nadala na ovom forumu. Koja je to zastita i koji su to navijaci, ima ih (ja mislim) ukupno petoro na ovom forumu, cetiri muskarca i jedna zena. Da li oni moraju da navijaju za Novaka samo zatl sto je iz Srbije, a tenis se igrao vise od jednog veka pre nego sto se Novak Djokovic pojavio na teniskoj sceni? Bilo je ljudi koji su poceli da prate tenis i pre 2007. Mnogo ljudi. I njihovo je legitmno pravo da ne navijaju za Novaka Djokovica, iako je nas covek. Ja npr nikada nisam mogao da navijam za Jelenu Jankovic, jer mi je zaista antipaticna i bas me briga sto je iz Srbije. Tako je i nekim ljudima Novak antipatican, jer ne vidimo i ne treba svi da vidimo stvari i postupke istim ocima.

 

I na kraju, idealizacija i pravljenje kulta licnosti bilo kog sportiste je pogresna. Ljudi time unizavaju sebe, svoju porodicu, svoje prijatelje, kolege itd i sve sto su postigli u zivotu. Trositi energiju i shvatati kritike na racun nekog sportiste kao uvredu na sopstveni racun je zaista besmisleno. Ovo je samo forum i trebalo bi da sluzi za opustanje, a ne za nerviranje i stres zbog misljenja drugih u jednom virtuelnom prostoru.

 

Da li sam se nalupetao? Vrlo moguce, ali zaista je svako slovo koje sam napisao u ovom postu bilo iz dobre namere.

Edited by Borko
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...