Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

22 hours ago, Mile1 said:

Pogledaj Kosti kada budes imao vremena. Neces zazaliti sigurno

 

Kosti su 2. deo trilogije , prvi deo je Meso, pa posto si gledao dal bi mi razjasnio ono sto sam pisao u spojleru na prosloj strani za Meso. Ne mora da mi saljes PM poruke ko prosli put :classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2020 at 12:08 AM, Zvezdinho said:

 

Odgledah Meso, odlicna serija , samo mi je sranje finale serije. Zbrzali su nesto nepovezano. A bas i nije nesto toliko bas teska serija kao sto ste pricali. Ja ocekivao srpski Leftovers kako ste pisali.

 

  Reveal hidden contents

Nisam shvatio sta se deslio nakon sto je Mirko zapalio lokal, da li je otisao na dobos, da li ga je prodao sta se desilo, kako su dosli do stana, kako je umro onaj Slavkov stric i ko je onaj lik na kraju sto ce kao da ubije Slavka.

 

 

To je mana svih Pejakovićevih serija, gde god je on u scenariju, serija ima sjajne dijaloge, odličnu priču i očajan kraj, koji uvek završi nekim hepiendom, npr Rode ili sada to Meso.

Ne zna čovek kraj da napiše.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadjoh neke stare CD-ove po kući. Uzeo sam i ponovo pogledao Sivi dom. Definitivno je to jedna od najautentičnijih domaćih serija svih vremena. Skroz je realno i surovo predstavljen život tih delikvenata. Generalno su to sve likovi iz nekih disfunkcionalnih porodica, neki ni ne znaju uopšte svoje porijeklo. Dobro su napisane epizode, izuzev možda dvije koje su malo smorile, likovi raznovrsni i zanimljivi, a neke scene su baš brutalne i teške za gledanje. Mihić je dosta obilazio domove tokom pisanja scenarija, otuda se i vidi ta autentičnost. 

 

Crni je bio pokretačka snaga serije. Scene sa njim su nekako bile i najuzbudljivije. Lečić je izdominirao fizičkom glumom. Pucao je od snage u mladjim danima. Pročitao sam da je jedino u dvije scene imao kaskadera. Da je kod nas bio razvijen neki akcioni ili borilački žanr filmova, ubio bi se od uloga. 

 

Najbolje je odigrao Cvijanović od svih glumaca u seriji. Njega čak i nema nešto puno, ali izdominirao je u svakom pojavljivanju. Šojka je vjerovatno najveći negativac u našoj kinematografiji. Možda je bilo gorih likova, u fazonu neki nacisti iz partizanske tematike, ali takav sadista, provokator i gad nije vidjen. Svaki njegov pokret odiše nekom zlobom i pokvarenošću.

 

Šilja je bio najtragičniji lik. Kroz njegov primjer se vidi da nije lako početi život iz početka čak i kada postoji dobra volja. Ostaje uvijek to nepovjerenje kod ljudi, a imao je i loš porodični status. Najbolja je scena kad dodje Crni kod njega, pokušava da ga vrati starom životu, ali ovaj odbija i govori da je ovako spokojniji i srećniji. Onda Crni izgovara: "Samo se zavaraš. Imaš li djevojku? Idete li zajedno u bioskop? Zovu li te kolege sa posla u bife? Igraš li fudbal sa drugovima? Nemaš ništa, živiš kao pas". Laušević je odigrao tu dobro tu ulogu. Imao je neki zanimljiv imidz i kamenu facu.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Jove Maksica mozda i do docaravanje lika Koste Govoruse ima cinjenica da je i sam bio proteran iz Knina.Slazem se za Micanovica da mu je ovo jedna od boljih uloga.Ne znam za vas ali ja sam jos pod utiskom cele serije kako je opisana citava realnost ljudi sa ovih prostora.Verujem da je zato i ova serija zabranjena u RS

Link to comment
Share on other sites

Biće na BN, kao deo novogodišnjeg programa.

 

Za promenu, Pejaković dobro odradio kraj, zaokružio priču, meni je malo zasmetao neobičan način prikaza katarze hiperbolom kojom vera i ljubav leče i sidu.

 

 

Edited by Baron23
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...