Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Bob je jedan od najlegendarnijih likova domace kinematografije.

Vruc vetar je sjajno napisana serija totalno netipicna za ovo podneblje na prvom mestu sto se timelina tice a onda i samog glavnog lika. 

 

Bora Todorovic iz nekog razloga nikada nije pricao o toj ulozi dal zbog neke svadje ili necega nisam uspeo da iskopam. 

 

Istorija je od majmuna napravila coveka a sada od coveka pravi konja... ja mislim da ste vi negde pri kraju tog puta.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Vruć vetar i Bolji život su vrhunac Pavićevog pisanja. Onda je nekako postao užasno repetitivan, napravio je u nizu još nekoliko sličnih serija, očigledno slabijeg kvaliteta. Poslednjih godina je već potpuno potonuo, i njegovi radovi nemaju baš nikakvu vrijednost. Bela leđa je dobar primjer tog srozavanja, skroman kvalitet pisanja, humor banalan do granica bola. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao bih da tu ima i nesto do publike, jer opet to sto pravis trazis da imas prolaz kod nje. Zato sto cim krenes u manje-poznate sfere, gubis fokus i gledanost. Znaci mora to da bude u nekim nazovi opsteprihvacenim okvirima i mogucnost identifikacije sa likovima/situacijama. Nije se njegova ciljna grupa pomerila puno od tacke iz 90ih. Kada je neko duze vreme na sceni i ima vecu popularnost, teze mu je da se pomera napred onokoliko koliko mi ocekujemo ili se nadamo tome. A i puno odmaze sto smo generalno malo trziste, nije da sada serije imaju potencijal da ih barem plasiras u EU/globalno pa da mozes malo vise da ih zacinis.

 

Bela Ladja je umela da poentira sa nekim stvarima, ali svaka radnja koja je jace odvojena od Sojica/politike prilicno je nezanimljiva. Previse dosadnih segmenata, ali je imalo prolaz kod njegove publike jer im je sve to blisko.

 

Ovu poslednju nisam ni gledao, ali mi kao laiku na osnovu par scena deluje da se vrtimo u krug. Kome se svidja, neka gleda.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ta'veren said:

Rekao bih da tu ima i nesto do publike, jer opet to sto pravis trazis da imas prolaz kod nje.

 

Naravno da ima do publike. Meni je bukvalno IQ test Bela Ladja. Kome je to smece i malo dobro u bilo kom segmentu taj nije moj sagovornik na bilo koju temu. Dno dna po svakom kriterijimu. 

 

Frapantan je podatak da Netflix sakuplja podatke o svakoj sekundi svojih proizvoda, kada si prekinuo, koju si vratio scenu vise puta, sta si guglao posle.... procene kazu da se 80% sadrzaja cak na Netflixu snimi na osnovu statistike i 

skrivenih zelja gledateljstva. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod takvih serija je problem sto Beogradjani zauzimaju svoju perspektivu. Jednostavno je protok informacija mnogo brzi i nema tu sta da vas impresionira ili generalno da vidite nesto novo. I to je skroz u redu, ali nije svaki grad ko Beograd i mnogo tu izmice, tim pre sto je u Beogradu ogoljena politika i njena povezanost sa drugim sferama, a sa druge strane narodu van Beograda(mada zato se i desila Tesna Koza) je bio potreban neko poput Sojica kako bi video neke stvari koje ne bi mogao da vidi kod lokalnih kabadahija ili ne u toj meri. Ovo je ipak u poredjenju sa drugim gradovima satirican prikaz politike na visem nivou. Zato sam i napisao, da su druge jasno odvojene radnje kvare utisak o seriji i vise sluze kao klasicni fileri. Gomilu ljudi nije interesovalo to. Neko ko nije gledao redovno seriju u trenutku kad je bila aktivna, trazio je kompilaciju Sojica na jutjubu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Haklberi said:

Odgledah Ubice mog oca, ostale još dve epizode... Sezona stvarno nije loša ali takva serija da nema za 10 epizoda pucnjavu? 

Da, ova zadnja sezona je bolja od prethodnih nekoliko. Popravili su se, čak je i Vuk počeo da glumi, iako i dalje samo sa jednom facom na licu cijelo vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Šesta kreće da se snima za koji dan, tako da ne bi me čudilo da gruvaju još jednu. Mada kako je do sad tekla serija ovo kako se završilo nećemo ni videti kao nastavak u novoj, to uvek rade... Menjaju režisere za svaku sezonu ali ova devojka koja je to radila u ovoj petoj sezoni je stvarno podigla seriju na viši nivo.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Haklberi said:

Šesta kreće da se snima za koji dan, tako da ne bi me čudilo da gruvaju još jednu. Mada kako je do sad tekla serija ovo kako se završilo nećemo ni videti kao nastavak u novoj, to uvek rade... Menjaju režisere za svaku sezonu ali ova devojka koja je to radila u ovoj petoj sezoni je stvarno podigla seriju na viši nivo.

Serija je lepo krenula u prvoj sezoni. Onda je krenula da pada. Vrhunac pada je bio kraj cini mi se trece sezone kada Rados Bajic kao superheroj upada u seriju i spasava cerku. Ova peta je na nesto licila, ali im nastavak stvarno nije potreban.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/14/2022 at 9:07 AM, Haklberi said:

Šesta kreće da se snima za koji dan, tako da ne bi me čudilo da gruvaju još jednu. Mada kako je do sad tekla serija ovo kako se završilo nećemo ni videti kao nastavak u novoj, to uvek rade... Menjaju režisere za svaku sezonu ali ova devojka koja je to radila u ovoj petoj sezoni je stvarno podigla seriju na viši nivo.

 

S obzirom na sta je serija licila ranije to i nije bio toliko tezak posao.

Link to comment
Share on other sites

Dobra ideja za Blok 27, pogotovo sto taj blok stvarno ne postoji, tj samo on fali u nizu. Mislim da je scenografija lepo odradjena, snimili su bas najgore kadrove blokova, kao najgora getojcina. Tamo zivim i nije bas toliki raspad, ali su stvarno kadrirali dobro.

Najveca mana je sto klinci nisu na dovoljnom nivou glume. Mogli su da pomere godiste na fakultetsku decu i uzmu 25+ glumce kako bi to bilo malo bolje. 

 

Spoiler

Svidja mi se ideja sto su uzroci svaljeni na ''prirodu i reku''. Na pocetku poslednje epizode vide se snimci divljih svinja kako vrsljaju Novim Beogradom i to su pravi snimci, nastali pre nekoliko godina kada se podigao nivo Dunava pa su svinje dosle sa Velikog Ratnog Ostrva. Takodje snimci jezeva, koji su redovni u Savskim blokovima.

 

Zanimljiva je inspektorka Sonja, posto je nikad ranije nisam video. U pitanju je Ivana Milosevic iz Kladova, koja je zapravo studirala u Bukurestu, pa ima slican put kao Darko Peric iz La Case. Pise da je rediteljka, pa mi je cudno da je sada dobila da glumi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...