Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

On 4/13/2020 at 9:16 PM, vuleta said:

Jednostavno serija je loša. Počev od glume pa do režije scenarija i tako dalje. Sama serija je dosta nestabilna kao i sam scenario. Meni najveća nelogičnost ako pričamo o priči jeste sam Maraš. Celu seriju ga prikazuju kao mirnog i onda poludi u jednoj epizodi i hoće da pobije sve. Posle sudara odluči da se vrati mafiji, pritom niko ga do tada nije dirao. Zar nije logično za samu priču da je imao 'nesporazum' sa Bugarima i Crnogorcima i nakon toga odluči da se sveti. Ovako nema nikakvog smisla i to je meni najveća zamerka.
Vidim da mnogi pljuju Manojlovića zbog glume ali mislim da mu je uvaljen vruć krompir. Jednostavno glumi lika koji je na zalasku karijere recimo ostario postao slabiji i nije mogao mnogo toga da pokaže a takođe nije mu legla uloga. Bilo bi veoma zanimljivo videti Bjelogrlića u ulozi. Takodje ne mogu da se otmem utisku da je njegovim odlaskom serija jako puno izgubila ne samo sama uloga nego uopšteno režija scenario itd...
Definitivno pomenuta rečenica od dotičnog političara im nije trebala.
Btw da li neko možda prati Tajkuna čini mi se kao mnogo bolja i zanimljivija serija? Kako vam se čini?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

Ma nije to baš odmah, prvo su ga izjebali sa projetkom oko prodaje polovnih automobila, uvalio se u dugove, uzeo lovu za kola a ovi mu dostavili pogrešna. Bilo je tu još nekih stvari koji pokazuju da nije tako lako ostaviti prošlost iza sebe i da ima mnogo stvari koje ga vuku nazad u kriminal. Na sve to dodaj i porodičnu situaciju, - keva umrla/ćale šlagiran/brat zapalio preko/žena ga napustila. Jedini koji ga prihvataju su krimosi, i bilo je samo pitanje kada će se vratiti. Da se to moglo bolje odraditi, slažem se, cela serija je na gledljivom nivou, ali ništa više od toga. Samo bih pohvalio Mladena Sovilja koji tumači lik Drke, odlično odrađeno. Odlazak Bjelogrlića je veliki udarac za seriju, pogotovo na polju scenarija. Manojloviću je uvaljena koska, jednostavno scenarijo je očajan, generalno u nastavku jako loše napisana uloga Cara, mislim da se zbog toga i Bjelogrlić povukao.

 

Priča kao priča je imala potencijal, bilo je zaista finih delova, ali loš i nespretan scenarijo je odradio svoje, a tu posebno mislim na poslednje 2 epizode.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li otkrivam rupu na saksiji ali skidati torente zarad nekih poznatih serija/filmova više nema potrebe već jedno pet godina ako ne i duže, samo ukucajte u google "serije online" ili "filmovi online" i dobićete 10-tak naših sajtova i to sa sve prevodom. @wrach tu sam ja pre par nedelja odgledao prve "Senke" natanane dok sam se spremao za drugi deo.

 

Jedino što ja svlačim sa torenata su neki filmovi u HD formatu, ali to isključivo kada u startu znam da će mi se film dopasti pa da gledam u punom svetlu.

 

Ako sam prekršio pravila foruma slobodno neka moderacija briše.

Link to comment
Share on other sites

Sve što gledam uglavnom skidam preko torenta i prebacim na fleš pa na TV. Lakše mi je tako nego da gledam na dekstopu ili laptopu plus mogu da se ispružim na krevetu a ne da se ukocim na stolici. Takodje prevod se lako nalazi.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vuleta said:

Sve što gledam uglavnom skidam preko torenta i prebacim na fleš pa na TV. Lakše mi je tako nego da gledam na dekstopu ili laptopu plus mogu da se ispružim na krevetu a ne da se ukocim na stolici. Takodje prevod se lako nalazi.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

 

Ja sam uzeo HDMI i spojio komp sa TV. U dnevnoj isto to samo preko laptopa i lepo gledaš na TV sa tih sajtova. Nema zajebancija sa prevodima i tome slično. Pre par meseci sam štelovao subtitle za Midway i skontao sam da sam polako zaboravio kako se radi u Subtitle Workshop-u.

 

U spavaćoj sam kupio bežični miš pa ne moram da ustajem tako da tamo gledam YT.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Liska Manjina said:

Ma nije to baš odmah, prvo su ga izjebali sa projetkom oko prodaje polovnih automobila, uvalio se u dugove, uzeo lovu za kola a ovi mu dostavili pogrešna. Bilo je tu još nekih stvari koji pokazuju da nije tako lako ostaviti prošlost iza sebe i da ima mnogo stvari koje ga vuku nazad u kriminal. Na sve to dodaj i porodičnu situaciju, - keva umrla/ćale šlagiran/brat zapalio preko/žena ga napustila. Jedini koji ga prihvataju su krimosi, i bilo je samo pitanje kada će se vratiti. Da se to moglo bolje odraditi, slažem se, cela serija je na gledljivom nivou, ali ništa više od toga. Samo bih pohvalio Mladena Sovilja koji tumači lik Drke, odlično odrađeno. Odlazak Bjelogrlića je veliki udarac za seriju, pogotovo na polju scenarija. Manojloviću je uvaljena koska, jednostavno scenarijo je očajan, generalno u nastavku jako loše napisana uloga Cara, mislim da se zbog toga i Bjelogrlić povukao.  

 

Priča kao priča je imala potencijal, bilo je zaista finih delova, ali loš i nespretan scenarijo je odradio svoje, a tu posebno mislim na poslednje 2 epizode.

Nije se on povukao, već se snimanje senki odužilo, i nisu više mogli da ga čekaju

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li otkrivam rupu na saksiji ali skidati torente zarad nekih poznatih serija/filmova više nema potrebe već jedno pet godina ako ne i duže, samo ukucajte u google "serije online" ili "filmovi online" i dobićete 10-tak naših sajtova i to sa sve prevodom. [mention=547]wrach[/mention] tu sam ja pre par nedelja odgledao prve "Senke" natanane dok sam se spremao za drugi deo.
 
Jedino što ja svlačim sa torenata su neki filmovi u HD formatu, ali to isključivo kada u startu znam da će mi se film dopasti pa da gledam u punom svetlu.
 
Ako sam prekršio pravila foruma slobodno neka moderacija briše.

Losiji kvalitet slike i zvuka, sužen izbor serija i filmova, reklame, malveri i ostala sranja koja ti iskaču ... zadrzacu se na torentima. [emoji1]
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vuleta said:

Da li samo meni ima sličnosti između smrti Cara i Vita Korleonea. Iskopirali kuma...

 

Original. I nisu iskopirali samo Kuma. Vajo je kopirani Toni Soprano. Careva zena je imala istu frizuru kao Karmela Soprano. Bacina lupetanja a la Kristofer Moltisanti. Puno kadrova snimljeno u kuhinjama njihovih kuca - Sopranovi. Maraseva prica - isti Karlito Brigante. Setite se da je Karlito u filmu imao san da ode na neko ostrvo (Bahami?) i da se bavi rentakarom. Onaj ko je pisao scenario kao da je pred pisanje resio da odgleda Kuma, Sopranove Dobre momke i Karlitov put i da sklepa nesto.

Bilo mi je jasno da ce probati nekako da zaokruze pricu, kako ne bi ostali nikakvi repovi za naredni film. Malo je reci da su omanuli. Ali ajde, nekako su se dovukli do kraja.

Meni samo nije jasno ukljucivanje Albanaca u pricu i kakve veze oni imaju za Crvenim i sa Bolivijom?

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites



 
Meni samo nije jasno ukljucivanje Albanaca u pricu i kakve veze oni imaju za Crvenim i sa Bolivijom?

Verovatno nešto za sledeću sezonu.
Ljubomir Bandović i Bogdan Diklić maestralno odigrali u poređenju sa ostalima.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vuleta said:

Verovatno nešto za sledeću sezonu.

Ljubomir Bandović i Bogdan Diklić maestralno odigrali u poređenju sa ostalima.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

 

Tako je, i uz njih dvojicu vredni pomena Sovilj, Sepetkovski i Espozito.

 

Edit: bilo je lepo videti ekipu iz moje omiljene serije "Grlom u jagode" zajedno - Bercek, Manojlovic i Diklic 🙂

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Original. I nisu iskopirali samo Kuma. Vajo je kopirani Toni Soprano. Careva zena je imala istu frizuru kao Karmela Soprano. Bacina lupetanja a la Kristofer Moltisanti. Puno kadrova snimljeno u kuhinjama njihovih kuca - Sopranovi. Maraseva prica - isti Karlito Brigante. Setite se da je Karlito u filmu imao san da ode na neko ostrvo (Bahami?) i da se bavi rentakarom. Onaj ko je pisao scenario kao da je pred pisanje resio da odgleda Kuma, Sopranove Dobre momke i Karlitov put i da sklepa nesto.

Bilo mi je jasno da ce probati nekako da zaokruze pricu, kako ne bi ostali nikakvi repovi za naredni film. Malo je reci da su omanuli. Ali ajde, nekako su se dovukli do kraja.

Meni samo nije jasno ukljucivanje Albanaca u pricu i kakve veze oni imaju za Crvenim i sa Bolivijom?

Pa i ono krstenje Vaja dok Crnogorci napadaju Bugare je iz kuma.

Ima elemenata i Gomore.

 

A Albanci, pa moraju imat neke likove za film i 2 sezonu serije.

 

Bercek, Diklic a i Bandovic fenomenalni

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zavrsi se i ova tragedija od serije... 

 

Ako neko hoce jaku kinematografiju on mora da ima jak zanrovski film. I Juzni vetar kao film tu radi posao. Krimi dzimi prica bez mnogo pametovanja, razradjivanja 

udri me do zore. Malo sise, malo dupe, malo pucnjava, kurcenje, obavezna droga i eto recepta. 

Problem nastaje kada jedan prost recept treba da nadogradis a nemas apsolutno kapaciteta za to a ne pada ti na pamet da se posavetujes sa iskusnijima. 

Milos Avramovic kao scenarista i reditelj ove spodobe od serije nije uspeo u nameri da iskoraci iz zanra vec je pao na skoro svim testovima koji odvajaju dobru seriju od lose. 

 

Na prvom mestu scenario... kuku i lele... i jos jednom kuku i lele. Prica sa 100 rupa, sa bespotrebnim zapletima, dijalozima koje je pisao infantilni lik posle gledanja Scarface-a. 

Mislim da sami scenaristi ne bi umeli da mi odgovore na neka pitanja vezana za radnju al ajde da pokusamo mi ovde. 

Bugarin odlazi u Boliviju da ugovori kokain. Iz nekog razloga taj avion slece u Srbiju i Sjenicu i tu treba da ga docekaju Srbi i transportuju u BG. Sve se desava pod patronatom korumpiranog dela DB-a koji iz nekog razloga ne moze sam da izvrsi taj prevoz ali moze da ubije koga hoce bez posledica. To se ne svidja Crnogorcima koji hoce da otmu drogu, za koje se ispostavi da je DB od pocetka znao i koji su radili sa njim nesto, sta niko ziv ne zna, a jos ludje je sto Srbi nisu imali pojma ko je Crveni sef DB-a i da on postoji. Mindfukc.

 

Kako i zasto se Maras vrati u mafiju to valjda ni samom scenaristi nije jasno. Razumem da je ideja reditelja bila od proslosti se ne moze pobeci, gledao se Karlitov put, ali do 2 epizode pred kraj mi smo pratili dve odvojene price koje se nisu preklapale niti u jednom momentu. Na kraju saznajemo i da su Marasev otac i vodja mafija klana DB-a stari znanci i da Maras nije slucajno odabran, sto je u redu ali njegovo vracanje u mafiju je nelogicno iz svakog ugla price.

Naravno ovo su samo vece rupe oko manjih koje su odnosi izmedju likova ne vredi ni polemisati, odnos Bikovica i Stoiljkovicke je toliko nebulozan da se zapitam da li su ikada imali devojku ili zenu ljudi koji su ono pisali. Bikovic otima sina, bije komsiju, brutalno prebija sadasnjeg muza Stoiljkovicke a ona mu se baca pod kola i kaze stani hocu i ja sa tobom... brateu...

 

 

 

Dalje... glavni likovi su uzasni. Na prvom mestu nesrecni Miki Manojlovic. Da mu neko vrati talenat ili da mu kaze da se ne blamira vise. Ne znas kad je tuzan kad je veseo kad je besan ali je zato uvek patetican sa energijom lava u savani na 45C posto je pojeo pola zebre. 

Vec sam pisao, ali glumcima su smernice ocigledno bile ti si jak ti ci mafija bre ima da ih karas sve ajde idemooooo, gledao si Al PAcina, i onda svaki polupismeni glumac kaze sebi kakav bih ja bio mafijas, jak, mudonja, agresivan, ne bojim se uperenog pistolja, i mnogo da karam...Ako uporedimo videcemo da su svi likovi, Miki je izvan ove ekipe, od glavnog Marasa, preko Crnogoraca, Bugara, pa do onog zalizanog Italijana bukvalno isti. Samo se fizicki razlikuju, ali karakteristike i kao ljudi i kao mafijasa su im apsolutno iste. 

Ljudi zaboravljaju da nije promenjen samo Bjelorglic vec i Nela Mihajlovic kao njegova zena. Odnos MIkija i Anite Mancic je malo manje los od odnosa Bikovica i Stoiljkovice ali isto sto vazi za njih vazi i za ovo dvoje. 

Vahidin Prelic je verovatno najpateticniji inspektor u srpskom filmu. Dok je lik upravnika zatvora koga igra Nenad Ciric sigurno najjadnije napisan i najjadnije odigran lik u sprskoj kinematografiji. Ima scena kada se on kao upravnik zatvora jada Marasu zatvoreniku kako mu je sin seka persa i ne zna sta da radi, a Mara mu kaze ma boli me bre kurac, a ovaj krene da mu se izvinjava jao izvini, ma izvini muka mi je, izvini sta te ja davim tu hoces viski, izvini... jebote... 

 

 

Rediteljska resenja... Sve je ocajno, od glume do price, od likova do dijaloga. Ono sto me posebno nervira su reference ka drugim filmovima na koje reditelj ima pravo naravno

samo je steta da ih takav diletant koristi. Od Bercekove jao kako montira u bioskopu, verovatno najsramotnije replike poraslo dete, osamostalilo se, preko poslednje epizode i celih scena koje su referenca na Kuma (smrt Cara, narandze koje Bercek nosi, krstenje dok se desavaju ubistva... ima tu jos al sam zaboravio). Zakonom bih zabranio da bilo ko ima omaze prema Kumu i tako skrnavi to remek delo. 

Gej scena Stupara ubacena samo marketinski, bez ikakve veze sa radnjom. 

 

 

Neki pokusaj Rana 21 veka. Jedino sto valja je uvodna spica, napravljena je odlicno. Od glumaca izdvojio bih Diklica, Berceka, Radovana Vujovica, Pejakovica, Sepetkovskog i Sovilja, i nesrecnog Kuburu koji se posle 20 godina u glumi konacno pronasao u ulozi Kineza iz Radakovac. 

 

 

edit: lik Vaja Djurasinovica... izvucen energijom dezmekastog Bandovica, nista manje tragicno napisan, one scene sa doktorom ili pokusajima da mu zena zatrudni, 

bi trebale da budu komicne ali sumnjam da bi prosle u u film Adama Sendlera. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što najviše fali seriji jeste autentičnost. Ne vidim potrebu za kopiranjem određenih filmova serija likova i tako dalje. Nažalost imamo podosta materijala iz prošlosti (90te godine) i na osnovu toga mogu se stvoriti autentične uloge i samim tim i priča. Ne mislim na pravljenje neke poludokumentarne serije nego uzeti odredjene elemente i na osnovu toga stvoriti kvalitetnu i zanimljivu priču.
Svaka serija koja kopira druge serije osudjena je na propast.
Sve u svemu film je bio dobar serija ne, gledljiva je ali ništa više od toga.
Ono što me najviše iznenadilo jeste da 80% komentara na društvenim mrežama su oduševljenja i "prosto ne mogu da veruju kako je serija dobra".

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, vuleta said:

Ono što me najviše iznenadilo jeste da 80% komentara na društvenim mrežama su oduševljenja i "prosto ne mogu da veruju kako je serija dobra".

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

 

Kako je ovo uspelo da te iznenadi? Pa valjda znas u kakvom drustvu zivis. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...