Jump to content

Snooker


dekkard

Recommended Posts

Mene Selbi ne smara nimalo. Ja više volim hladnokrvne igrače koji imaju svoj stil (Dejvis, Hendri, Higins, Selbi) nego one živčane koji igraju ili sjajno ili očajno (Vajt, Dot, Parot, O'Saliven, Robertson, Tramp...). A tek što ne podnosim one koji nit smrde nit mirišu (Ebdon, Vatana, Doerti, Bingam, Marfi, svaki Kinez koji je uzeo tak u ruke...)

Link to comment
Share on other sites

Mašina.

Mene Selbi ne smara nimalo. Ja više volim hladnokrvne igrače koji imaju svoj stil (Dejvis, Hendri, Higins, Selbi) nego one živčane koji igraju ili sjajno ili očajno (Vajt, Dot, Parot, O'Saliven, Robertson, Tramp...). A tek što ne podnosim one koji nit smrde nit mirišu (Ebdon, Vatana, Doerti, Bingam, Marfi, svaki Kinez koji je uzeo tak u ruke...)

Mene ne smara defanzivna igra koju igra, već neko otezanje poteza, posebno kad je vidio da je Ronnie pogubio živce. Nije sportski jbg.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mickey said:

Koliko talenta za ovu igru ima u Roniju, neverovatno. Covek je fenomen, da mu je bar malo ove mirnoce Selbija covek bi bio neunistiv!

 

Takav igrač je već igrao ovu igru, Stiven "Ledeni" Hendri. I jeste bio neuništiv.

Link to comment
Share on other sites

Kakav kralj je Roni! Kad mu je malerozno usla ona bela kod 13:13  bio sam ubedjen da ce se raspasti i jeste. Stvarno je igrao sulude udarce u narednih par frejmova, ali onda poslednja tri kao iz snova, pa promasaj na mec kuglu, srce mi stalo, al srecom Selbi nije imao pravi organ da napadne poslednju crvenu dok je bio za stolom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Romantik said:

Kakav kralj je Roni! Kad mu je malerozno usla ona bela kod 13:13  bio sam ubedjen da ce se raspasti i jeste. Stvarno je igrao sulude udarce u narednih par frejmova, ali onda poslednja tri kao iz snova, pa promasaj na mec kuglu, srce mi stalo, al srecom Selbi nije imao pravi organ da napadne poslednju crvenu dok je bio za stolom.

Ja sam kod tog promasaja bio uveren da ce Selbi rutinirati do kraja. Situacija na stolu je bila cista, al ga pozicioniranje bele pri kraju izdalo. Stisla se muda verovatno i propustio je sansu. Al kako namesta lepo sejftije kad ne gura belu par santimetra, nego onako muski. Svaka mu cast, malo je falilo da tako isprovocira Ronija na gresku kad je ovaj raspalio onako iz sve snage, pa ispao i to sjajan sejfti.

Link to comment
Share on other sites

Nakon Ronija i izjava isao snimak poslednjeg frejma Vilsona i Mekgila, auuu sta su ljudi sve promasili za tih 60 minuta! Onoliko promasaja i propustenih prilika nema ni za celu sesiju u proseku, a ne u jednom frejmu. Da sam gledao uzivo, i da sam navijac nekog od njih 🙂 ne bih pretekao da vidim ko je prosao u finale.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao uživo i iznevjerovao. Epic choke obojice, žao mi je McGilla, ovo mu je bila jedinstvena prilika i igrao je snooker života, napadao svaku šansu, u tom shootoutu nije imao nimalo sreće, par šansi je promašio bukvalno za milimetar.

Taman kad sam mislio da ne može neizvjesnije krenu Ronnie i Selbi, doduše to je bio drugi nivo neizvjesnosti, i jedan i drugi su odigrali maestralan snooker, jedan ofanzivno drugi defanzivno, na kraju ga je Ronnie dokrajčio njegovim oružjem malo i na sreću. Selbiju zamjeram što nije imao više herca u shootoutu, ipak je on prekaljeni igrač, trostruki šampion, mada da je Ronnie bolje odigrao pozicioniranje ne bi dobio ni tu šansu.

Sve u svemu, juče je bio najbolji dan za snooker u ovom vijeku, ali danas je novi dan.

Vidjećemo koliko Ronnie ima snage za finale, mada je sve na njegovoj strani, apsolutni je favorit.

Idemo po novu titulu majstore!

Link to comment
Share on other sites

Realno očekivan scenario..

Mečevi 1/4 finala Williams/O' Sullivan i Selby/Robertson su bila polufinala ispadanjem Trumpa, a Selby/O'Sullivan finale pre finala (što je uistinu i bilo) uz svo dužno poštovanje ostalih. 

Maestro ovo finale rutinski odrađuje, i nosi kući pola milke funAta i šesti pehar.. da ne čekamo previše na sledeći..  :smiley7:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...