Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Quote

Tennis Channel

@TennisChannel

·

5m

We’ve seen two cases among players in the Top 30 in 2020... The situation should be a wake-up call for the tour that it needs to put in place a set of policies covering abuse cases.

Allegations against Zverev should be ATP's abuse policy wake-up call

It would be in the interests of everyone in this dual-gender sport, including its male players, not to continue to lag behind other leagues when it comes to reacting to abuse allegations.

tennis.com

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ceo članak:

https://www.tennis.com/pro-game/2020/11/alexander-zverev-allegations-should-be-atp-wake-up-call-abuse-policies-sharypova-silence/91704/

Nisam ni znala da NBA i neke druge organizacije imaju pravilnik za ovakve slučajeve i mogu da vode istragu. Ne bi loše bilo i ATP da napravi nešto slično, ali oni standardno reaguju puževom brzinom.

Link to comment
Share on other sites

Ovo zadnje mu je poprilično tone-deaf s obzirom na okolnosti :frusty:

 

Johanson i Gofen se razišli. Johanson sebi dopušta neke prilično neukusne izjave o svojim bivšim poslodavcima, prvo ono s Filipom a sad ovo:

 

"I would like to thank him for everything he has done for me and all the moments we have shared together,'' Goffin said on social media.

Johansson was quoted by Belgian press saying that Goffin was not enjoying the game at the moment.

"I am seeing someone who is not having fun playing any more," he said. "It's painful seeing that your player isn't happy on court. I don't understand this blockage. The players are privileged at this time, they can keep playing their sport and win money, even if the circumstances are difficult."

 

Ne znam stvarno. Ako je Gofen ovo stalno slušao od njega, nije ni čudo što su završili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nisam ni znala da NBA i neke druge organizacije imaju pravilnik za ovakve slučajeve i mogu da vode istragu. Ne bi loše bilo i ATP da napravi nešto slično, ali oni standardno reaguju puževom brzinom.

 

 ja sam odslusala sinoc razgovor rothenberga i tignora , na stranu koliko su mi simpaticni, i isto prvi put cula kakva pravila imaju druge sportske organizacije profesionalaca u slicnim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

Cak i da postoji nesto tako u tenisu mislim da jednostavno nista ne mogu da urade ako ona ne podnese tuzbu jer ako treba da se istrazi da li je istina ili nije treba da se vidi da li ima nekih dokaza ili nema, ako ona nece da ucestvuje u tome ne vidim kako moze da se zakljuci sta je istina

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam kako to rade npr. u pomenutoj NBA, sigurno se i tamo dešava da ne dođe do suđenja a nešto se preduzima, kako sam shvatila. Kad bi bilo formalne tužbe ne bi valjda bilo ni potrebe da se neko time uopšte i bavi osim sudova. 

Na kraju krajeva i tuženi treba da ima priliku da dokaže da nije kriv, ako može, pošto svakako dobrom delu javnog mnjenja pravna pretpostavka nevinosti ne znači ništa niti traže dokaze.

Što ne znači da mislim da nije kriv, ali evo izgleda da postoje neki svedoci, pa ako ona ima dokaze trebalo bi da ide do kraja a ne da se to ovako ostavi, kad je već progovorila. Ovako će samo da se javnost podeli i zauzme strane nevezano za to šta se stvarno desilo.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem. I ne razumem ni njeno objasnjenje tj tekst - necu da ga tuzim necu pare samo hocu da se zna i da pomognem drugim zenama - pa valjda pomaze drugim zenama ako se siledzijama sudi zbog nasilja a ne ako ih ne tuzis. Mozda je ona samo zaljubljena izgubljena devojcica koja se sokirala kad je cula da ce covek njenog zivota dobiti dete sa drugom - otkud znam, to sad malo pod utiskom onog sto je wwww citirala da je njena mama rekla u nemackim novinama.

Nije jasno ni kakva je to veza bila, trajala 13 meseci a tokom tih 13 meseci ona sama kaze da je najvise vremena provodila u Moskvi gde je on maltretirao telefonom ako je izlazila sa drustvom a ona nije htela da ga prati na putovanjima jer joj je to otprilike dosadno.

Jel to bese godina kada je Sasha ono isao na dobrotvornu turneju sa Fekijem? Cini mi se da je to taj period, jel bila sa njima jel se zna?

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ciao said:

Potpuno se slazem. I ne razumem ni njeno objasnjenje tj tekst - necu da ga tuzim necu pare samo hocu da se zna i da pomognem drugim zenama - pa valjda pomaze drugim zenama ako se siledzijama sudi zbog nasilja a ne ako ih ne tuzis. Mozda je ona samo zaljubljena izgubljena devojcica koja se sokirala kad je cula da ce covek njenog zivota dobiti dete sa drugom - otkud znam, to sad malo pod utiskom onog sto je wwww citirala da je njena mama rekla u nemackim novinama.

 

nije njena mama, vec mama neke druge devojke-teniserke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto je totalno suludo. Zabraniti nekome da radi svoj posao samo zato sto je privatno kreten je odsustvo zdravog razuma, ali te lige to opravdavaju odbranom imidza datih liga. Ako Zvereva osude, ili bilo koga drugog, onda je suspenzija ok, ali protiv coveka nema ni tuzbe a oni treba da mu uskrate pravo na rad, e to definicija totalitarizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...