Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

52 minutes ago, berti said:

A i ovaj u Majamiju je povredio vazduh. Da li bi Feda izbacili da je uradio ono sto i Nole? Na sta bi se kladila? Ja bih sve stavio na to da ga ne bi izbacili. Hipoteticki, naravno.

 

Nije on povredio vazduh, nego je reketom pogodio klinca koji skuplja loptice, a objasnjenje zasto nije diskvalifikovan je zato sto ga nije povredio. Nesto slicno se dogodilo i kad je ja mislim Bedene pogodio kamermana, ovaj rekao da je sve ok i nije doslo do diskvalifikacije. Federer nije nikog pogodio, bukvalno je lansirao lopticu u vazduh (imas Rodika koji savetuje da se bas to i radi :classic_biggrin: ), vidjeno milion puta, tako da je taj primer los, ali kad se vidi ko je ostavio taj post, sve je jasno...

 

ATP tu mora da zauzme jasan i cvrst stav, inace ce ovako uvek biti sive zone, pa ce jedni ispadati jednakiji od drugih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

 

Nije on povredio vazduh, nego je reketom pogodio klinca koji skuplja loptice, a objasnjenje zasto nije diskvalifikovan je zato sto ga nije povredio. Nesto slicno se dogodilo i kad je ja mislim Bedene pogodio kamermana, ovaj rekao da je sve ok i nije doslo do diskvalifikacije. Federer nije nikog pogodio, bukvalno je lansirao lopticu u vazduh (imas Rodika koji savetuje da se bas to i radi :classic_biggrin: ), vidjeno milion puta, tako da je taj primer los, ali kad se vidi ko je ostavio taj post, sve je jasno...

 

ATP tu mora da zauzme jasan i cvrst stav, inace ce ovako uvek biti sive zone, pa ce jedni ispadati jednakiji od drugih.

 

 

Da li postoji propisani stepen povrede, da li postoji skala za diskvalifikaciju? Klinac je pogodjen. 

Bez odgovora na pitanje o hipotetickoj opkladi. Dakle, da li bi Fed bio diskvalifikovan da je uradio apsolutno istu stvar kao Novak na USO. Da ili ne, ali onako iskreno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Da li postoji propisani stepen povrede, da li postoji skala za diskvalifikaciju? Klinac je pogodjen. 

Bez odgovora na pitanje o hipotetickoj opkladi. Dakle, da li bi Fed bio diskvalifikovan da je uradio apsolutno istu stvar kao Novak na USO. Da ili ne, ali onako iskreno.

 

Nemam pojma da li postoji, ja ti samo kazem koje je bilo objasnjenje jer sam gledala taj mec.

 

Da, bio bi diskvalifikovan i to apsolutno zasluzeno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Instinkt said:

@berti

 

Čekaj, stvarno si očekivao iskren odgovor? Nisam stekao utisak da si naivan, šta je ovo 😂

Hm, pa vidis da sam dobio iskren odgovor. Zar si sumnjao😉

8 minutes ago, Boxy said:

 

Nemam pojma da li postoji, ja ti samo kazem koje je bilo objasnjenje jer sam gledala taj mec.

 

Da, bio bi diskvalifikovan i to apsolutno zasluzeno.

Ok. Dakle, kladila bi se u to, Ja bih sve sto imam staviio da ne samo sto ga ne bi izbacili, vec bi se od toga napravio simpatican dogadjaj. Jedan zagrljaj, par fotki i ovacije sa tribina.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Hm, pa vidis da sam dobio iskren odgovor. Zar si sumnjao😉

Ok. Dakle, kladila bi se u to, Ja bih sve sto imam staviio da ne samo sto ga ne bi izbacili, vec bi se od toga napravio simpatican dogadjaj. Jedan zagrljaj, par fotki i ovacije sa tribina.

 

Zasto me pitas kad ne postujes moje misljenje i moj odgovor?

Pitas me samo da bi me ismejavao i dobijao lajkove od istomisljenika, doduse to sam i ocekivala, zato i nisam odmah odgovorila.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Zasto me pitas kad ne postujes moje misljenje i moj odgovor?

Pitas me samo da bi me ismejavao i dobijao lajkove od istomisljenika, doduse to sam i ocekivala, zato i nisam odmah odgovorila.

Pa ti malopre rece da cim se vidi da je moj post, onda je sve jasno. Isto tako je jasno cim se vidi neki tvoj post o Fedu, a i o Novaku.

Pitao sam te za misljenje zbog tvog glorifikovanja svega sto ima veze se Fedom i  uvek negativnog stava prema Novaku koji vrlo cesto prelazi granicu.

Ok, to je tvoje misljenje oko njegove diskvalifikacije. Ipak, ako je istorija odnosa prema Fedu svega i svih povezanih sa tenisom, ogromna verovatnoca je da do diskvalifikacije nikad ne bi doslo.

Ismejavanje mi nije bila namera uopste i  izvinjavam se ako je tako ispalo.

Link to comment
Share on other sites

Da, svi smo mi ovde zbog skupljanja lajkova.. ujedinili se berti i instinkt da ismejavaju trećeg forumaša. Istine radi, nas dvojica se mačujemo na dnevnoj bazi. A prethodni tvoji upisi te diskredituju da mu spočitavaš kako se "pokazao". Još se duriš kao da ti je ne znam šta rekao.

Link to comment
Share on other sites

Kako vam ne dosadi jebote i dokle cete da se vracate na svaku toboznju nepravdu koja se cini prema nama samo zato sto smo Srbi? Lakmus papir je i Sapovalov koji je pogodio sudiju u glavu, kao i Nalbandijan koji je povredio linijskog sudiju u finalu Kvinsa. Obojica su dobili default iako nisu Srbi (sokantno!!!) a kriterijum je upravo onaj koji Boxy ponovo ovde velikodusno deli sa vama - povreda. Ako nema povrede, nema ni defaulta. Ali da, nepravda! Iz Srbije! #ivanaspanovic

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Kako vam ne dosadi jebote i dokle cete da se vracate na svaku toboznju nepravdu koja se cini prema nama samo zato sto smo Srbi? Lakmus papir je i Sapovalov koji je pogodio sudiju u glavu, kao i Nalbandijan koji je povredio linijskog sudiju u finalu Kvinsa. Obojica su dobili default iako nisu Srbi (sokantno!!!) a kriterijum je upravo onaj koji Boxy ponovo ovde velikodusno deli sa vama - povreda. Ako nema povrede, nema ni defaulta. Ali da, nepravda! Iz Srbije! #ivanaspanovic

tenor.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Kako vam ne dosadi jebote i dokle cete da se vracate na svaku toboznju nepravdu koja se cini prema nama samo zato sto smo Srbi? Lakmus papir je i Sapovalov koji je pogodio sudiju u glavu, kao i Nalbandijan koji je povredio linijskog sudiju u finalu Kvinsa. Obojica su dobili default iako nisu Srbi (sokantno!!!) a kriterijum je upravo onaj koji Boxy ponovo ovde velikodusno deli sa vama - povreda. Ako nema povrede, nema ni defaulta. Ali da, nepravda! Iz Srbije! #ivanaspanovic

 

Razume se. Žena pala u komu dok je ovaj burazer stoički izdržao na nogama. Dabome slučajevi nisu za poređenje, drugačije je kad ti smrt pokuca na vrata 😂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je ona to preuvelicala ili ne je potpuno druga prica koja uopste ne utice na odluku koja je donela. Bitno je da mozes da joj poverujes da je povredjena.

 

Nije ni onom sudiji kojeg je povredio Nalbandijan otkinuta noga, pa je zasluzeno dobio default.

Link to comment
Share on other sites

Znači diskvalifikacija zapravo zavisi od toga da li je pomoćno osoblje dobre volje i koliko su isti zapravo dobro odglumili povredu. Nego, ima li tu ponekog medicinskog radnika i nekog sa FDU da svako u svojoj oblasti donese sud o stepenu povrede i kvalitetu predstave? Kapiram da postoji neka procena o stepenu povrede, nije isto kao kad te Đoković pogodi raketom i upadneš u komu, i kad teniska loptica pogodi recimo kamermana Hulka 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi to postojalo, jer se desava jednom u tri godine. Niti specijalno definisano. To sve ide u skladu sa tim za sta se i generalno daju kazne i stepen prestupa, pocev od razbijanja reketa, obscenityja, bacanja loptica, nedolicnog ponasanja.

 

Kada se desi da uz citavu nepaznju za koju bi svakako dobio opomenu/point penalty, pogodis i povredis nekoga, ide default.

 

I to nema neke veze sa tenisom, ima veze sa tim kako funkcionise ljudsko drustvo, pa recimo, kao sto sam sigurand a znas, ako sednes da vozis pijan i ne napravis prekrsaj pisu ti kaznu, ako vozis prebrzo tesko delo protiv bezbednosti u saobracaju, a ako povredis/ubijes nekog, kazne se povecavaju i delo kvalifikuje razlicito, iako je sve krenulo od toga sto si seo da vozis pijan, kao sto je ovde sve krenulo od toga sto si nepazljivo zviznuo lopticu u nivou necije glave ne gledajuci gde ona ide.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Preformulisaću; Ko procenjuje stepen povrede, i na osnovu čega? Sposobnosti oštećenog da napravi teatralni performans i da li će širi auditorijum poverovati da je akter povređen? 

Shvataš zašto sam pomalo skeptičan kada je primena ovog pravila u pitanju, tumačenje, veštačenje, okolnosti, selektivnost u primeni, dobra/loša gluma, modrica ili besvesno stanje.. (:

 

Da banalizujem, ti i ja sudimo Rogerov meč; Rođa nehajno odbaci lopticu ka;

-tebi, pogodi te u vrat, ti stoički izdržiš na nogama tomahavk, izviniš se đuri što te je tukao i još zatražiš suptilno autogram

-meni, pogodi me u vrat, al ja nisam toliko hrabar. Padnem kao pokošen i skinem Nejmarovo kotrljanje sa SP u Rusiji.

 

Daj mi epilog ove dve situacije, znatiželjan sam da utvrdimo šta je presudno u donošenju odluke i da li je selektivno primenjujemo u istim situacijama

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije preterano bitan taj teatralni performans, kao u slucaju Nalbandijana, jasno je bilo da je mogao i gore da ga povredi. Kao sto je mogao i Djokovic, kao sto je mogao i Sapovalov.

 

Dakle taj teatralni performans ne bi trebalo da utice na odluku. Da li utice stvarno ne bih znao, rekao bih da ne, ali da bismo mogli o tome da sudimo treba nam jos slucajeva da bi mogli to da nijansiramo. Djokovicev slucaj je za mene potpuno cist, kao i prethodna dva pomenuta.

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebao da utiče, ali ipak nekako utiče. Bedene je recimo imao sličnu situaciju, a nije diskvalifikovan. Takođe, to zapravo nije jedini slučaj pa da pričamo o nekom izuzetku. E sad, ako nisam nešto propustio u međuvremenu gospođa nije dobila nikakav medicinski nalaz o bilo kakvoj povredi što nam sugeriše da povrede nije bilo. Ko se u celoj priči našao merodavan da proceni stepen povrede i na osnovu čega? 

 

3 hours ago, McLeod said:

a kriterijum je upravo onaj koji Boxy ponovo ovde velikodusno deli sa vama - povreda. Ako nema povrede, nema ni defaulta. 

 

Dolazimo do toga da se pravilo primenjuje selektivno i to na osnovu teatralnosti oštećenog te cela ova priča koju zagovaraš nije tačna.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

Ne bi trebao da utiče, ali ipak nekako utiče. Bedene je recimo imao sličnu situaciju, a nije diskvalifikovan. Takođe, to zapravo nije jedini slučaj pa da pričamo o nekom izuzetku. E sad, ako nisam nešto propustio u međuvremenu gospođa nije dobila nikakav medicinski nalaz o bilo kakvoj povredi što nam sugeriše da povrede nije bilo. Ko se u celoj priči našao merodavan da proceni stepen povrede i na osnovu čega? 

 

 

Dolazimo do toga da se pravilo primenjuje selektivno i to na osnovu teatralnosti oštećenog te cela ova priča koju zagovaraš nije tačna.

 

Kao sto sam rekao, nije jedina povreda otkidanje glave. Sapovalov je sudiji zatvorio oko, pa ne znam da li je bilo posle nekog medicinskog izvestaja o povredi.


Da li se u fudbalu trazi medicinski izvestaj o povredi nastale posle starta s ledja s dve noge? Ne, cak i ako ga promasis, ili samo zakacis, opet dobijas crveni.

 

U drugim sportovima postoji slican set pravila, cak i u americkom fudbalu, koji je full contact sport, ne smes da hvatas nikoga za kacigu, prvenstveno zbog onoga sto bi moglo da se desi, a ne sta se desilo posle takvog starta.

 

Ovo pravilo je potpuno u skladu sa duhom sporta, logikom i to trazenje igle u plastu cene i nekakve ostre granice u tom smislu u kojima ih ti trazis su potpuno nepotrebne za potpuno ispravno i rutinsko sprovodjenje pravila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...