Jump to content

Tenis u doba Korone


gggggggg

Recommended Posts

I Raonic je izjavio nesto slicno kao Opelka.

Ali najbitnije je ko ce sve biti u tom sindikatu, kakav ce im biti nacin borbe, sigurno je jedan od nacina strajk, ali to ponovo povlaci prvo pitanje, ko ce sve da bude tu.

Jedno je jasno, ako ne budu jedinstveni, uzalud su krecili

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

I Raonic je izjavio nesto slicno kao Opelka.

Ali najbitnije je ko ce sve biti u tom sindikatu, kakav ce im biti nacin borbe, sigurno je jedan od nacina strajk, ali to ponovo povlaci prvo pitanje, ko ce sve da bude tu.

Jedno je jasno, ako ne budu jedinstveni, uzalud su krecili

Simon je letos imao nekoliko intervjua (jedan s Monfom) oko cele situacije s ATP.

Shapovalov je takodje izjavio da je bio besan zbog situacije s Peljom i Delienom. Bilo je jos nekih izjava igraca letos, samo sto one nisu dobile publicitet u anglosaksonskim medijima (na celu s Benom i Brigsom).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Zna se ko je najbitniji, Federer i Nadal, presudno je kojoj strani ce se oni prikloniti.

Da, bas ce se slabije rangirani igraci prikloniti dvojcu koji uzima visestruko vise od njih, a da ih pritom maltene briga za probleme.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Da, bas ce se slabije rangirani igraci prikloniti dvojcu koji uzima visestruko vise od njih, a da ih pritom maltene briga za probleme.

 

Laz koja je postala istina, Federera bas briga za slabije rangirane tenisere, a dok je on bio predsednik saveta igraca, nagrade za prva kola su visestruko povecane. 

 

Druga stvar je ono sto nisi shvatio, kako ce ovi da se bore da dobiju bolje uslove? Ako rese da strajkuju, a neki igraci ipak nisu tu i oni hoce da igraju, a medju njima budu Nadal, Fed, Tim, Zverev,...sta ce se onda desiti?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Zna se ko je najbitniji, Federer i Nadal, presudno je kojoj strani ce se oni prikloniti.

Da li ti ozbiljno mislis da je Feda briga za citava ova desavanja, pogotovu sad na samom kraju karijere? Nema pametnija posla nego da trosi energiju na to. I onako je u ovaj PC prakticno primoran da udje, a kako je nekoliko igraca vec izjavilo, nije se bas preterano aktivirao.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

Da li ti ozbiljno mislis da je Feda briga za citava ova desavanja, pogotovu sad na samom kraju karijere? Nema pametnija posla nego da trosi energiju na to. I onako je u ovaj PC prakticno primoran da udje, a kako je nekoliko igraca vec izjavilo, nije se bas preterano aktivirao.

 

Vec sam objasnila zasto je bitno

2 minutes ago, Vamos Laki said:

Postoje izjave par tenisera/ki, koji objasnjavaju koliko Fed brine o drugima. Pardon sebi...

Kako ja znam kako ce se boriti. Pa nisam ja u savetu.

 

Kao sto i postoje izjave gde ga hvale, jer je on dosta dugo bio predsednik saveta i izborio se za povecanje nagradnog fonda.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

 

Laz koja je postala istina, Federera bas briga za slabije rangirane tenisere, a dok je on bio predsednik saveta igraca, nagrade za prva kola su visestruko povecane. 

 

Druga stvar je ono sto nisi shvatio, kako ce ovi da se bore da dobiju bolje uslove? Ako rese da strajkuju, a neki igraci ipak nisu tu i oni hoce da igraju, a medju njima budu Nadal, Fed, Tim, Zverev,...sta ce se onda desiti?

Mislis: Straka (clan ATP Boarda, sef turnira u Beca i Timov menadzer) i Godsick kontrolisu Tima i Zvereva i njihovo ponasanje/odluke u vezi ovog i slicnih odluka?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

Mislis: Straka (clan ATP Boarda, sef turnira u Beca i Timov menadzer) i Godsick kontrolisu Tima i Zvereva i njihovo ponasanje/odluke u vezi ovog i slicnih odluka?

 

Pa normalno da kontrolisu, previse je to velika igra, ogromne su pare u pitanju

A plus, evo sta Stakhovski kaze

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da neće biti jedinstveni, nije ni moguće da se ovakve odluke donesu konsenzusom. Ziki je objašnjavao kako neki igrači nisu potpisali jer su vezani raznim ugovorima, što sa IMGom što sa drugima, i takvih ima sigurno dosta.

Fedal mislim da je jasno da nisu za uniju, inače bi se izjasnili odavno. To mi je sasvim i normalno, posebno za Feda koji je baš konzervativan i teško prihvata promene, on sigurno ne veruje u radikalna rešenja, a i Rafa mi deluje kao takav tip. To uopšte ne znači da ih nije briga za druge igrače, ali naravno da je svako sam sebi najpreči. Još da i Novak to shvati :classic_sad:

 

Link to comment
Share on other sites

Strajk nije dobar za same igrace to je jasno ne verujem ni da je Novak spreman da strajkuje, suvise voli da igra , mozda imaju neke druge ideje za vrsenje nekog pritiska ne toliko efikasne ali ipak - mislim tipa - nose neke majice sa tekstovima, na intervjuima sa novinarima pricaju politizovano i slicno, za pocetak vec nesto pa ce onda u hodu da vide kako se razvijaju stvari

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ima raznih nacina da se zarade pare, Rubin Noa je dobio sigurna sam vise para za ovo pljuvanje Novaka po novinama u poslednje vreme nego igrajuci tenis tokom cele karijere do sada

 

Edit : a postoji i pitanje principa za neke, na majici mozes da napises nesto sto zelis da porucis i sto ce imati odjeka, ne mora direktno da donosi pare, naravno to je samo jedna od ideja koja mi je pala na pamet verovatno oni imaju bolje jer su o tome vec razmisljali

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Boxy said:

 

Pa normalno da kontrolisu, previse je to velika igra, ogromne su pare u pitanju

A plus, evo sta Stakhovski kaze

 

 

Pa naravno da se radi o parama, da nije tako ne bi toliko ni dizali frku protiv Pospisila i Novaka, pustili bi ih da se igraju sindikata ili cega vec.

 

A Stakhovski je sad neki etalon istine? Pa on se nije slagao s ostalima u PC (tvrdio je kako je on jedini citao CV-eve aplikanata za Gimelstobovu funkciju), pa ga je i napustio. Naravno da ce sada da ih pljuje, kao i Vilvedu.

Zaboravlja se da je Stakhovski bio prvi vrlo glasan o tome da ne zeli jednako placanje muskaraca i zena (a to se sad spocitava ovoj novoj asocijaciji u povoju iako nemamo pojma koji je stav zena po svim ovim pitanjima - mozda samo cekaju da vide kako se situacija razvija pa da i same donesu neke odluke), da je svasta govorio o homoseksualcima, posebno lezbejkama na turu... Sad je to sve oprano i on je primer tenisera "naprednih" shvatanja.

 

Ceka se Stan da napise PISMO.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni hoce da nateraju čelnike da bude drugacija raspodela novca na turnirima, da igraci dobijaju veci procenat, osim radikalnih poteza, kao sto je strajk, nista drugo im nece doneti neki pomak. NBA igraci tek kad su stupili u strajk i u tome bili dosledni, izborili su se za svoja prava.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ciao said:

Ima raznih nacina da se zarade pare, Rubin Noa je dobio sigurna sam vise para za ovo pljuvanje Novaka po novinama u poslednje vreme nego igrajuci tenis tokom cele karijere do sada

Ovo je odlicna prilika da se Rubin aktivira i preuzme ulogu lidera "ostatka" tenisera, sad kad su ovi "neradnici" napustili pozicije :bravo:

 

 

Edited by wwww
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, Boxy said:

Oni hoce da nateraju čelnike da bude drugacija raspodela novca na turnirima, da igraci dobijaju veci procenat, osim radikalnih poteza, kao sto je strajk, nista drugo im nece doneti neki pomak. NBA igraci tek kad su stupili u strajk i u tome bili dosledni, izborili su se za svoja prava.

 

 

Videcemo. Valjda imaju neki plan.


Elem, mislim da su manje-vise svi Novakovi navijaci ovde na forumu (plus njegovi treneri) saglasni s tim da bi radije da vide Novaka da juri GS i ostale titule i rekorde ovo godina sto mu je ostalo na turu nego da se bavi politikom. Ali on je tvrdoglav i tera inat, hoce u politiku pa to ti je.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego ako nisu jednistveni, onda ce biti dzabe ste krecili, vec sam to napisala.

A nisam stala niti na jednu stranu jer se nista ne zna, sve je u mraku, nista nije transparentno, nikakvo saopstenje nisu jos izbacili.

@wwww

evo, tacno ono sto sam rekla, Thiemu su vec objasnili da je protiv :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Ne, nego ako nisu jednistveni, onda ce biti dzabe ste krecili, vec sam to napisala.

A nisam stala niti na jednu stranu jer se nista ne zna, sve je u mraku, nista nije transparentno, nikakvo saopstenje nisu jos izbacili.

Pa naravno da nisu jedinstveni kad interni e-mailovi budu prosledjeni medijima (evo Ben je sam rekao da je dobio doticno pismo igracima na uvid, plus je dobio informaciju da su i Novak i Isner dali ostavke iako to jos nije oficijelno). I ovo nije prvi put, regularno se desava da britanski mediji (plus Ben) dobijaju ekskluzivne informacije koje podrivaju interese igraca.

To je tako uvek na pocetku, zato moraju da preseku tu praksu i odvoje se. Simon je govorio o metodama koje se koriste da se igraci drze pod kontrolom i ne bune (a i sama si to potvrdila u prethodnom komentaru).

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...