Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Neki ljudi žele da veruju da je situacija mnogo bolja nego što stvarno jeste. Zato biraju da veruju očiglednim lažovima koji šminkaju stvarnost zarad rejtinga vlasti. A štab je pun takvih ako ne i 100% takav.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LosmiSK said:

Citam juce komentare na Facebook-u na Blicu oko virusa i neverovatan broj ljudi daje podrsku Nestorovicu. On i Miroljub Petrovic bi uzeli na izborima 15%.

 

😂 Da mi je neki vremeplov da odem u 2051 da vidim ima li nekih promena.

Za sve je vlast kriva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Za sve je vlast kriva.

Naravno da jeste...

PRAVO svakog gradjanina je da veruje Nesterovicu,da veruje da virus ne postoji,da veruje da je zemlja ravna ploca,da veruje da  decu donose rode.... to da veruje u ovo ili ono je njegovo PRAVO i nije protivzakonito...

Sa druge strane OBAVEZA drzave je da zastiti stanovnistvo i sprovodi mere u skladu sa tim....

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

pogledao sam jucer preko youtube kanala Utisak nedelje, ali i Crvenu liniju. huh! nije totalna katastrofa (mada novinari forsiraju senzacionalisticki pristup), ali da je gadnije od mojih predvidjanja, jeste! imamo li na ovom forumu nekoga (zivog) iz Novog Pazara?

 

...

 

covid-hr-04-07-2020.jpg

 

u Osijeku situacija nije blistava (danas 14 novozarazenih), medjutim daleko je povoljnija od situacije u BiH i Srbiji. sutra su parlamentarni izbori. postoje samo preporuke, ne i obaveza nosenja maski na birackim mjestima. izaci ili ne izaci, pitanje je sad. bilo bi svakako imbecilno izaci na izbore, prekriziti listic, i za nekoliko dana zavrsiti u covid centru. posebno u slucaju mog starog. doduse, on veli da ima kandidata za kog bi glasao, al ima i dijabetes i 82 godine zivota.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=03&nav_category=12&nav_id=1703097

 

Quote

Dr Kisić Tepavčević: Virus nikada nije ni prestao da cirkuliše, visoke temperature ga ipak nisu uništile

 

Pa ko ozbiljan u svetu je rekao da će da ga uništi? Videli smo šta se desilo u Manausu i Guayaquil koji su blizu ekvatora, odakle im ta genijalna ideja?

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja stvarno nemam reci!!!

Malopre pricam s mamom, bila juce kod zubara (u drzavnoj) i kaze:"Zubar ne nosi masku".

Znam da je i jedna rodjaka isla ovih dana, pitam njenu cerku da proveri je l' imao masku (isti je zubar), kaze da nije.

Sad sam pisala svim lokalnim gradskim medijima! Pa sta sam ja nedeljama dzedzila u kuci da sacuvam mamu, a zubar, koji dnevno zaviri u 10 usta ne nosi masku?!

 

Svaki normalan zubar je nosio masku i pre korone!!!

  • Like 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Dodatni momenat gadnosti koju Nestorović donosi sa sobom, a to bi nosio i da je najkonzervativniji i najbistriji stručnjak na svetu, je taj vajb matorog švalera mi prčili strankinje na moru ovi klinci danas nemaju pišu. Grozno.

  • Like 8
  • Thanks 2
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Dodatni momenat gadnosti koju Nestorović donosi sa sobom, a to bi nosio i da je najkonzervativniji i najbistriji stručnjak na svetu, je taj vajb matorog švalera mi prčili strankinje na moru ovi klinci danas nemaju pišu. Grozno.

I meni, baš taj fazon. Laže confidently i sa osmehom, švalerski stil

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, freethrow said:

Dodatni momenat gadnosti koju Nestorović donosi sa sobom, a to bi nosio i da je najkonzervativniji i najbistriji stručnjak na svetu, je taj vajb matorog švalera mi prčili strankinje na moru ovi klinci danas nemaju pišu. Grozno.

Jedino Vucicu vise prija medijska eksponiranost od Nestorovica. 
Nesretnik svaki dan na nekoj tv i ne misli da stane.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sunshine State said:

Pa ja stvarno nemam reci!!!

Malopre pricam s mamom, bila juce kod zubara (u drzavnoj) i kaze:"Zubar ne nosi masku".

Znam da je i jedna rodjaka isla ovih dana, pitam njenu cerku da proveri je l' imao masku (isti je zubar), kaze da nije.

Sad sam pisala svim lokalnim gradskim medijima! Pa sta sam ja nedeljama dzedzila u kuci da sacuvam mamu, a zubar, koji dnevno zaviri u 10 usta ne nosi masku?!

 

Svaki normalan zubar je nosio masku i pre korone!!!

 

pa tocno. ja u biti i ne znam kako izgleda moja zubarka ispod ociju, uvijek ima masku, a kad radi uklanjanje kamenca spusta i vizir. dobro je da si pisala lokalnim medijima, takva praksa nenosenja maski je uistinu nedopustiva, pa i da nema ove epidemije. bravo!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Sunshine State said:

Pa ja stvarno nemam reci!!!

Malopre pricam s mamom, bila juce kod zubara (u drzavnoj) i kaze:"Zubar ne nosi masku".

Znam da je i jedna rodjaka isla ovih dana, pitam njenu cerku da proveri je l' imao masku (isti je zubar), kaze da nije.

Sad sam pisala svim lokalnim gradskim medijima! Pa sta sam ja nedeljama dzedzila u kuci da sacuvam mamu, a zubar, koji dnevno zaviri u 10 usta ne nosi masku?!

 

Svaki normalan zubar je nosio masku i pre korone!!!

Zao mi je sto to cujem. Svaka cast sto imas volje i motivacije da proguras to medija.
I ja sam pre neki dan hteo da podelim iskustvo koje sam imao kod privatnog zubara u NS pre nedelju dana. Zubarka nosila masku ispod nosa sve vreme. Jos ja sve vreme osetim njen dah na licu, ali ni korona ni bilo sta drugo da mi padne na pamet kako bih je zamolio da zatvori i nos, tako da je delimicno i moja krivica. Valda mi anestezija pomutila razum.

Edited by RatzenStadt
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

Naravno da jeste...

PRAVO svakog gradjanina je da veruje Nesterovicu,da veruje da virus ne postoji,da veruje da je zemlja ravna ploca,da veruje da  decu donose rode.... to da veruje u ovo ili ono je njegovo PRAVO i nije protivzakonito...

Sa druge strane OBAVEZA drzave je da zastiti stanovnistvo i sprovodi mere u skladu sa tim....

 

 

 

Naravno. Isto kao što je pravo svakoga da glasa za Vučića pošto on i drugi satrapi iz devedesetih nisu lustrirani na vreme, pa su savršeno legitimna opcija, i da uživa u potpuno legitimnim, normalnim i nužnim posledicama te odluke. Isto kao i ti ostali glupaci koje su pomenuo. Tako da se potpuno slažem sa tobom i hvala ti što si dokazao moju poentu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

pogledao sam jucer preko youtube kanala Utisak nedelje, ali i Crvenu liniju. huh! nije totalna katastrofa (mada novinari forsiraju senzacionalisticki pristup), ali da je gadnije od mojih predvidjanja, jeste! imamo li na ovom forumu nekoga (zivog) iz Novog Pazara?

 

...

 

covid-hr-04-07-2020.jpg

 

u Osijeku situacija nije blistava (danas 14 novozarazenih), medjutim daleko je povoljnija od situacije u BiH i Srbiji. sutra su parlamentarni izbori. postoje samo preporuke, ne i obaveza nosenja maski na birackim mjestima. izaci ili ne izaci, pitanje je sad. bilo bi svakako imbecilno izaci na izbore, prekriziti listic, i za nekoliko dana zavrsiti u covid centru. posebno u slucaju mog starog. doduse, on veli da ima kandidata za kog bi glasao, al ima i dijabetes i 82 godine zivota.

 

 

 

Izbori raspaljuju epidemiju mnogo vise i mnogo pre dana za glasanje, zbog svih aktivnosti koje kampanja podrazumeva.

 

Samo glasanje nije veci rizik od odlaska u prodavnicu. Clan komisije ti pruza listic, kasirka ti puni kesu. Stojis u redu i blizu si drugih ljudi na birackom mestu, stojis u redu i blizu si drugih ljudi u prodavnici, ako se odabere vreme pametno, mozes sigurno da izbegnes guzve na birackom mestu.

 

Rukavice i maska i siguran si.

1 minute ago, Kronostime said:

Dok je korisnih idiota kao potdpolkovnik - vlast uvek ima odstupnu strategiju: Uzdali smo se u njihovo znanje,

 

I da je to tacno, a naravno da nije u tom konkretnom slucaju, za konkretni slucaj nase vlasti je i savrseno nebitno.

 

U drzavi u kojoj prodje da je pilot helikoptera bio pijan pa je helikopter pao i gde se i dalje ne znaju okolnosti smrti Stanike Gligorijevic ovo o cemu ti pricas je potpuno smesno i njima savrseno nepotrebno.

Link to comment
Share on other sites

Sto se prve opservacije tice, promasene u smislu procene i promasene u smislu svrhe pisanja, mogu samo grohotom da se nasmejem na odlicnu imitaciju Serhija Ramosa.

 

Sto se zahteva tice, dao sam vam, nisi citao. Juce je bilo 118 hospitalizovano. Rehabilitacioni centar se priprema da postane kovid, ali tamo ne verujem da moze da stane vise od 20 ljudi. Ali posto je Psihijatrija puna i Infektivna i svi ostali fizicki odvojeni objekti od glavne zgrade, verujem da je ideja da se prvo ti objekti ma koliko mali bili popune, kako bi bili bolje izolovani. Plan je da ostane urgentni, a ostalo u glavnoj zgradi ce da prazne ako se ukaze potreba. Tvrde da moze da se hospitalizuje 500 ljudi i ne ocekuju da cemo doci do toga.

 

Da li stvarno ima toliko mesta ne znam, iako je tvoja velika zelja da me posaljes na teren da rucno brojim krevete to ipak ne mogu da uradim, nije dozvoljeno.

 

A inace, dobro me podseti, evo jos jedne stvari za koju je iskljucivo Vucic kriv -

 

spacer.png

 

 

https://nova.rs/hronika/ukradeni-suncobrani-ispred-kovid-ambulante-u-kragujevcu/

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

po ministarstvima, čuje se, prelaze od ponedeljka na režim da ideš na posao svaki drugi dan.

Nije da će nešto da pomogne, ali je lepo 🙂

Pa jes lepo, napravice 50% manje sranja.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites


Vucic i dalje gura ovu pricu kako smo testirali kao manijaci, vise nego Koreja i ostatakcBalkana zajedno. 
 

on ladno odradjuje 9.000 testova dnevno, sve PCR bato. 
Nekakav jebeni Ontario sa duplo vecom populacijom mesecima raspredao kako da digne broj testova na 10.000 dnevno.

 

a Vucic dlanom o dlan i voila. 
on testira 6000 dnevno sa pneumonijom i teskom klinickom slikom jedva nadje 100 slucajeva korone. A onda izadje njegov glavni doca i kaze da u BGu 85 % testiranih ima Covid. 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@McLeod

Nije mi jasno tvoje insistiranje na prici birali ste i to vam je sto vam je, sad placite.

( ili niste hteli da birate pa ste na istom ).

Mislim, razumem to, ali svodis onda sve na varijantu ko dobije vlast, moze sta hoce, kako hoce dok je god na vlasti.

Pristajanje na to ne doprinosi ocuvanju i ovog minimalnog plamicka demokratije.

Pogotovo u ovakvim kriznim situacijama kada se ne sme ostaviti kompletna sudbina drzave u rukama, blago receno, psihicki nestabilne osobe. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu vise, odustajem od komunikacije s ovima sto su u Srbiji, inace samo glupost za gluposcu cujem!

 

Drzava mora da odradi svoj deo posla; punoletna, psihicki zdrava individua da ukljuci 3 mozdane vijuge i odradi svoj deo, inace cemo uskoro imati "nije pisalo na solji da je kafa vruca, opek'o sam se, daj da tuzim drzavu/XY!"

 

Sto ovo pisem? Eno gledamo vesti o kolonama na grckoj granici, i vidimo da je haos. Drzava ne moze da zabrani izlazak (setimo se placanja one neke takse da se izadje pre nekih 20-ak godina!), te je na nama samima da zakljucimo sta nam valja ciniti - ici ili ne ici. Ici, ako ne ugrozavas nikog osim samog sebe (i one koji mogu da se sloze s tvojom odlukom); ne ici ako postoji i najmanja mogucnost da na neki nacin ugrozis nekog ko nema mogucnost da se izjasni ide li mu se ili ne. E sad, moj kreten od devera, koji ima dvoje decice (2 i 1 godina!!) se pakuje da idu u Grcku iz Subotice, autom bez klime (a i da ima on ne koristi jer "ubi, ukoci"). Dzabe ja odavde drobim da nema nista razumno u odluci da dvekoro bebice vodi na tako dalek put u ovoj situaciji, kad moze da se desi da stoji satima u kilometarskim kolonama na suncu bez klime!!! 

 

Nekima ni sto drzava ne moze pomoci 😞

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

@McLeod

Nije mi jasno tvoje insistiranje na prici birali ste i to vam je sto vam je, sad placite.

( ili niste hteli da birate pa ste na istom ).

Mislim, razumem to, ali svodis onda sve na varijantu ko dobije vlast, moze sta hoce, kako hoce dok je god na vlasti.

Pristajanje na to ne doprinosi ocuvanju i ovog minimalnog plamicka demokratije.

Pogotovo u ovakvim kriznim situacijama kada se ne sme ostaviti kompletna sudbina drzave u rukama, blago receno, psihicki nestabilne osobe. 

 

Insistiram na tome zato sto ovde vazi narativ da je Vucic valjda pao s neba i doveo ga Zapad da prizna Kosovo, a cim prizna Kosovo Zapad ce da ga skine, dok ce svako ko kaze da je Vucic samo LOGICNA POSLEDICA SVEGA sto u ovoj drzavi ne valja da izazove valjda kratki spoj kod sagovornika koji ce samo da ponavlja nije tacno, on je uzrok BEZ IJEDNOG DOKAZA ZA TO.

 

Dok ovamo ih imas tonu. A posebno je smesno sto kada udjemo u tu diskusiju i pokusavas da dokazes svoje stanoviste, zapravo dokazuju moje, kao mare gore.

 

Nas "narod" je nepismen, potkupljiv, rdjav, bedan, neprosvecen, "elita" moze da se poredi sa africkim drzavama u kojima vladaju dozivotno neki srednjevekovni satrapi, ali da Vucica nema ovde bi sigurno bilo mnogo bolje i on ce samo eto da nestane.

 

Vucicevo sizofreno ponasanje savrseno oslikava sizofreniju ovdasnjeg stanovnistva. I ne postaje sizofreno stanovnistvo zato sto je on sizofren pa ih sludjuje, to je minoran procenat, oni jesu takvi, oni ne mogu da razluce sta je istina a sta laz, i tu ni mediji nemaju odlucujucu ulogu, zato sto po Fejsbuku imas stotine hiljada onih koji ce naci put do "istine koju niko od masovnih medija ne sme da kaze".

 

Instistiram na tome zato sto smatram da je bitno, jer smatram da cemo kao citavo drustvo tek kada shvatimo ovo sto ja pricam mesecima i godinama (sad ovo ti i drugi slobodno mozete da iskoristite da me zajebavate, nikakav problem), tek onda uspeti da se pomerimo napred i mozda uspemo da okrznemo, skinemo Vucica i onemogucimo drugog da se ustolici, jer ovako kako vecinski forum i vecinska prava opozicija radi i kaze, mi cemo tumarati kao guske u magli dok on ne umre.

11 minutes ago, Sunshine State said:

Ja ne mogu vise, odustajem od komunikacije s ovima sto su u Srbiji, inace samo glupost za gluposcu cujem!

 

Drzava mora da odradi svoj deo posla; punoletna, psihicki zdrava individua da ukljuci 3 mozdane vijuge i odradi svoj deo, inace cemo uskoro imati "nije pisalo na solji da je kafa vruca, opek'o sam se, daj da tuzim drzavu/XY!"

 

Sto ovo pisem? Eno gledamo vesti o kolonama na grckoj granici, i vidimo da je haos. Drzava ne moze da zabrani izlazak (setimo se placanja one neke takse da se izadje pre nekih 20-ak godina!), te je na nama samima da zakljucimo sta nam valja ciniti - ici ili ne ici. Ici, ako ne ugrozavas nikog osim samog sebe (i one koji mogu da se sloze s tvojom odlukom); ne ici ako postoji i najmanja mogucnost da na neki nacin ugrozis nekog ko nema mogucnost da se izjasni ide li mu se ili ne. E sad, moj kreten od devera, koji ima dvoje decice (2 i 1 godina!!) se pakuje da idu u Grcku iz Subotice, autom bez klime (a i da ima on ne koristi jer "ubi, ukoci"). Dzabe ja odavde drobim da nema nista razumno u odluci da dvekoro bebice vodi na tako dalek put u ovoj situaciji, kad moze da se desi da stoji satima u kilometarskim kolonama na suncu bez klime!!! 

 

Nekima ni sto drzava ne moze pomoci 😞

 

Hvala ti na ovome, upravo o cemu pricam. Moja poznanica sa svojom majkom i dva brata isto otisli u Grcku. Sve prazno, u hotelu samo - Srbi 😄 Na prvom su "prstu".

 

Da li je rizik ili ne, kazu ovi se bas ponasaju u skladu sa standardima, cak i svedski sto im je takav da ih posade na razdaljini, pa idu konobari i donose u tanjir sta treba, i pohvalno ako je sve tako, ali sam taj cin odlaska upucuje na to da tim ljudima nije preterano bitno da se paze (korona prevara) pa ce takvi izleti definitivno doprineti sirenju virusa.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...