Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, ciao said:

Cula sam za neki let AirCroatie iz Frankurta gde se navodno zarazilo vise od deset putnika a sve zbog nekog (nekih) svedjana - jel to neka zvanicna proverena vest ili?

Nigde nisam nista procitala o tome a ne secam se ni ovde da je bilo pominjano?

 

bilo je na danasnjoj pressici. od 105 putnika koji su nakon tog leta iz Frankfurta ostali u Hrvatskoj (u samoizolaciji) 80 je negativno, 14 pozitivno (medju njima dva pilota i 9 nasih radnika povratnika iz Svedske). jos cekaju rezultate testova za preostale. dva pilota (pozitivna) vjerojatno nisu zarazeni na tom letu, vec ranije.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Ološ na vlasti nije nikakva politička organizacija, već kriminalno mafijaška udruga.

Ja nisam pricala o mafiji u samoj organizaciji, nego o onima koji ih podrzavaju. Za korupciju, i mafijaske organizacije postoji zatvor. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

 

Ali - bilo je upozorenja. 22-og Januara, WHO je objavio da postoji human-to-human transmission. Nedelju dana kasnije, deklarisan je public health emergency (šta god to znači). Par dana kasnije, izbacili su plan gde se ističe važnost testiranja/contact tracing itd:

https://www.who.int/publications-detail/strategic-preparedness-and-response-plan-for-the-new-coronavirus

 

 

Zivim u Kanadi. Prvi virus unet 22. januara, bracni par iz Wuhana sleteo na aerodrom u Toronto linijom China Southern Airlines Flight CZ311.

 

Quote

 

Primljeni u bolnicu 23. januara.

 

Otpusteni iz bolnice 31. januara.

 

 

12 dana posle uvoza virusa u Kanadu iz Kine i 4 dana posle njihovog izlaska iz bolnice ... znaci

 

3. februara tweet obavestenje WHO direktno od majmuna na njenom celu :

 

Slobodno putujte avionima iz Kine i u Kinu i gdegod vam se q digne po svetu, nema potrebe da se putovanja ogranicavaju da bi se sprecilo sirenje virusa.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kanada danas:

 

ZARAZENIH: 77000 (potvrdjenih)

 

UMRLIH: 5800

 

IZGUBILO POSAO: 4 MILIONA gradjana

 

EKONOMSKA STETA: za sada procena 9 TRILIONA US$, ali se stalno povecava.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Moje pitanje je jednostavno: Zasto Bill Gates hvali ovu sharlatansku skupinu nesposobnih, korumpiranih, kriminalnih majmuna i cobana DIREKTNO ODGOVORNIH ZA SMRT STOTINA HILJADA LJUDI i potencijalno najvecu svetsku ekonomsku krizu?

 

Postoje samo 2 odgovora, nema treci ...

 

1. Covek je idiot

 

2. covek je zlo.

 

IZABERI ...

 

 

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam pricala o mafiji u samoj organizaciji, nego o onima koji ih podrzavaju. Za korupciju, i mafijaske organizacije postoji zatvor. 
Nezahvalno je diskutovati. Sve se svodi na filozofiju,"Ako se ne slažu sa mnom onda treba da ih nema!"
U stvari ovo je produktivna ideja koja može čuda da napravi.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Vjekoslav said:

 

bilo je na danasnjoj pressici. od 105 putnika koji su nakon tog leta iz Frankfurta ostali u Hrvatskoj (u samoizolaciji) 80 je negativno, 14 pozitivno (medju njima dva pilota i 9 nasih radnika povratnika iz Svedske). jos cekaju rezultate testova za preostale. dva pilota (pozitivna) vjerojatno nisu zarazeni na tom letu, vec ranije.

Pitanjce: sve putnike s tog leta (i posadu) su preventivno uputili u karantin (iako nisu imali nikakve simptome), pa se posle kod nekih pojavili simptomi i onda ih sve testirali?

Link to comment
Share on other sites

Da li se razumemo .......... ja kupim ujutro novine i citam kako je virus usao u Kanadu, ko ga je uneo - Kinezi iz Wuhana, kada su smesteni u bolnicu ..... kada su izasli iz bolnice ..........

 

Sledece nedelje kupim novine i citam kako majmun koji se lazno predstavlja kao neki direktor Svetske Zdravstvene Organizacije, a ocigledno nema 3 razreda osnovne skole, prica kao cobanin, izgleda kao cobanin - znaci jeste cobanin - kaze kako treba jos aviona iz Wuhana da primimo!!!

 

Pazi, ako sam ja procitao novine ...... valjda i on cita novine ?!?!?! Jesam li ja nenormalan :classic_huh:??? Pise mu u novinama da se virus prenosi avionima iz KINE !!! PISE MU U NOVINAMA BROJ LETA KOJIM SE VIRUSI SIRE !!! Pacijenti sleteli, bili u bolnici, izleceni, otpusteni iz bolnice, RASIRILI ZARAZU ...... a on prakticno kaze odlicno, tako treba!

 

Obrati paznju na datum ...... https://toronto.ctvnews.ca/first-canadian-coronavirus-patient-discharged-from-toronto-hospital-1.4791937

 

3 meseca posle toga neki ćoravi biznismen u dzemperciću ide po televizijama i objasnjava mi kako je to bolje za mene da je tako.

 

E sad ..... kada bih ja mogao da ga vidim uzivo i da nema 100 gorila u obezbedjenju, ja bih mu se najebao milosne majke i ne bi bilo potrebe da pisem na forumu i vas da maltertiram, ali posto ga necu nikada videti zelim da skrenem paznju da je umobolan i opasan covek sa meni nepoznatim, ali ocigledno jako opasnim i zlim, umobolnim namerama.

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

Pitanjce: sve putnike s tog leta (i posadu) su preventivno uputili u karantin (iako nisu imali nikakve simptome), pa se posle kod nekih pojavili simptomi i onda ih sve testirali?

 

da, tada su jos vazile te mjere.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Down With The Sickness

 

A jel mozes ti da das neki link da vidimo sta je tacno to Bill Gejts izjavio? 

 

Inace da su zasrali, jesu, kao izmedju ostalog i većina ostalih koji su imali ulogu u ovoj krizi. 

 

Ali ovde je isto bitno i kakva je bila njihova uloga u kasnijoj koordinaciji svih mera povezanih sa tretiranjem obolelih i suzbijanjem virusa. Iako su se drzave posle dugo vremena zaključale u svoje granice, komunikacija medju medicinskim stručnjacima je vrlo ziva i koliko sam ja razumeo WHO tu igra veliku ulogu. 

 

A i svakako je praktičnije da postoji jedno telo zaduženo za prikupljanje i informacija nego da drzave i istrazivacki centri to rade iskljucivo bilateralno. 

 

Na kraju dana, glavno pitanje je da li bi za svet u borbi protiv neke buduce pandemije bilo bolje da ima jednu organizaciju kao WHO ili ne? I da li bi ta organizacija trebalo da ima i vise resursa kako bi bolje odgovorila na izazove i pripremila mozda i neki buduci protokol za efilasnije i bolje reagovanje. 

 

To da pojedinci treba da odgovaraju za ono sto su zasrali i da se isprozivaju za uvlacenje Kini, ne znaci automatski da ne postoji potreba za Međunarodnom zdravstvenom organizacijom. 

 

Samo je bitno obezbediti da ti resursi ne idu na dalje narastanje birokratske strukture, nego u pravi rad. Znam da je to lakse reci nego uciniti, medjutim to vidim kao drugi tip problema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod nas nasli 80 pozitivnih (od ukupno 400 radnika) u jednoj filijali firme koja isporucuje pakete DPD u Heinsbergu. Oni su u kucnom karantinu jer niko za sada nema neke ozbiljnije simptome, a sad jure njihove kontakte (nisu svi iz tog mesta, vec i iz okolnih). Za sad se ne zna kako se virus toliko prosirio jer su se navodno drzali preporucenih mera.

Takodje su nasli 130 pozitivnih (120 izbeglica, 10 osoblja) u jednom smestaju za izbeglice kod Bona. 170 negativnih, za ostale se cekaju rezultati. Posto su vecina izbeglica mladji ljudi ili porodice za sada su vecina bez simptoma ili s blagim simptomima.

U jos dva izbeglicka smetaja su nasli 50 i 30 inficiranih.

U jednom delu Duizburga je takodje primeceno da ima mnogo vise inficiranih nego u ostatku grada. Tu uglavnom zivi sirotinja poreklom iz Bugarske i Rumunije koji zive u malim stanovima i u brojcano velikim porodicama. Zbog toga su u tom delu grada odlozili otvaranje skola. Testiranja su u toku.

 

Uglavnom, gde god su ljudi "na gomili" dolazi do masovnog zarazavanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darko said:

 

WHO je zasrao stvari - to stoji. Slepo su verovali Kini na početku pandemije. Neko u Kineskoj vladi (da li lokalnoj ili federalnoj) je morao da zna od 10-og Januara ili tako nešto da se virus prenosi od čoveka do čoveka. Takođe, nije mi jasno što se čekalo do početka Marta da se deklariše pandemija. Možda je razlog bio da ljudi ne pobudale i brže bolje masovno kupuju toalet papir/maske/itd itd, šta ga znam. 

 

Ali - bilo je upozorenja. 22-og Januara, WHO je objavio da postoji human-to-human transmission. Nedelju dana kasnije, deklarisan je public health emergency (šta god to znači). Par dana kasnije, izbacili su plan gde se ističe važnost testiranja/contact tracing itd:

https://www.who.int/publications-detail/strategic-preparedness-and-response-plan-for-the-new-coronavirus

Takođe, USA nisu hteli da koriste Covid-19 test iz te ustanove, što je usporilo stvari na početku.

Možda je na to Bill mislio.

 

Bilo kako bilo, Trump je 9-og Marta uporedio Covid-19 sa običnim gripom na svom Twitter profilu. I nastavio je da umanjuje opasnost virusa narednih par nedelja, čak i kada je pandemija deklarisana. 9-i Mart je dve nedelje od kada je virus počeo masovno da ubija Italijane i Irance. Pa i ja sam znao šta sledi od kraja Februara - kako on nije?

 

Hm, pa valjda mi imamo predstavu kako to funkcionise u jednoj autoritarnoj drzavi kakva je Kina: lokalne vlasti pokusavaju da zataskaju probleme i "eliminisu ih" na ovaj ili onaj nacin da ne naljute Velikog Vodju (inace bi njihove glave letele). Tek kad sve ode do djavola onda se informacija prenese do vrha ili neko s vrha sidje u bazu da vidi sta se to tacno desava (pa ce sad da lete i nihove glave). Naravno da sve ovo znaju i obavestajne sluzbe svih zemalja sveta, nisu oni naivni niti su Kostunice.

 

Inace, i u Nemackoj poceli s kritikama Vlade sto je kasno reagovala (?!?!?) - ljudi nikad zadovoljni. Navodno je neka organizacija (ne secam se sad koja tacno, nije WHO) jos 31.12.2019 upozorila na postojanje neobicne bolesti pluca u Kini, pa sad kritikuju Vladu sto jos tad nije reagovala. Pitali sinoc jednog profu infektologa, a covek im rekao da ta organizacija dnevno salje 10-15 upozorenja o raznoraznim bolestima u svakojakim delovima sveta, te da u to doba (31.12.2019) niko nije mogao da zna unapred u sta ce sve ovo prerasti. Lako je biti general posle bitke. Da ne pricam o tome kako bi nemacka javnost reagovala na nekakve mere zbog neceg sto se desava tamo negde u Kini, pre nego sto je i jedan slucaj potvrdjen u samoj Nemackoj. Takodje, uspeli su da ujure sve inficirane kod prvih slucajeva u Bavarskoj, pa se smatralo da se na taj nacin moze suzbiti epidemija i da se ne mora ici na drasticnije mere. Iskustva iz SARS epidemije su takodje govorila da su ljudi zarazni tek kad se pojave simptomi. Sto se, na zalost, pokazalo netacnim, a to smo saznali tek mnogo kasnije. Cim su Nemci dosli do ovog saznanja digli su uzbunu i krenule su mere.

 

Inace je prof Drosten s svojim timom poceo rad na adekvatnom testu cim je cuo da se nesto desava u Kini, pretpostavljajuci da je mozda u pitanju neka varijanta SARS virusa. Kad su u januaru Kinezi objavili genom https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30251-8/fulltext

on je finalizovao test i poslao na verifikaciju u nekoliko svetskih laboratorija. https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.02.07.937862v1

Potom je odmah poslao dokumentaciju/protokol WHO a ovi su odmah stavili na raspolaganje svima:

Quote

1. WHO interim guidance for laboratory testing

The purpose of this document is to provide interim guidance to laboratories and stakeholders involved in laboratory testing of COVID-19 virus.

- Read the document  (updated 2 March 2020)

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/technical-guidance/laboratory-guidance

 

Meni nije jasno zasto americki CDC nije hteo da koristi ovaj test, vec su razvijali svoj, pa ga kontaminirali i zbog toga kasnili mesec dana s testovima. Tu im WHO i Bil Gejts nisu nista krivi. Takodje, zasto nisu davali dozvolu drugim laboratorijama da rade testove (u Nemackoj su dosta radili na osposobljavanju laboratorija i osoblja za testiranje da bi se podigao kapacitet za testiranje)?

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo za putnike iz aviona je interesantno i neobicno ako je tako - znaci tj verovatno je da se ustvari niko nije zarazio u avionu? tih 9 iz svedske kako su dosli do Frankfurta uopste, zajedno ili su zajedno caskali cekajuci avion, - nije slucajno bas njih devetoro ???  dva pilota znaci od ranije - pitanje je da li je avion opasan sto se tice zarazavanja ili nije

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Zivim u Kanadi. Prvi virus unet 22. januara, bracni par iz Wuhana sleteo na aerodrom u Toronto linijom China Southern Airlines Flight CZ311.

 

 

12 dana posle uvoza virusa u Kanadu iz Kine i 4 dana posle njihovog izlaska iz bolnice ... znaci

 

3. februara tweet obavestenje WHO direktno od majmuna na njenom celu :

 

Slobodno putujte avionima iz Kine i u Kinu i gdegod vam se q digne po svetu, nema potrebe da se putovanja ogranicavaju da bi se sprecilo sirenje virusa.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kanada danas:

 

ZARAZENIH: 77000 (potvrdjenih)

 

UMRLIH: 5800

 

IZGUBILO POSAO: 4 MILIONA gradjana

 

EKONOMSKA STETA: za sada procena 9 TRILIONA US$, ali se stalno povecava.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Moje pitanje je jednostavno: Zasto Bill Gates hvali ovu sharlatansku skupinu nesposobnih, korumpiranih, kriminalnih majmuna i cobana DIREKTNO ODGOVORNIH ZA SMRT STOTINA HILJADA LJUDI i potencijalno najvecu svetsku ekonomsku krizu?

 

Postoje samo 2 odgovora, nema treci ...

 

1. Covek je idiot

 

2. covek je zlo.

 

IZABERI ...

 

 

 

 

Moje pitanje na sve ovo je:Sta je uradio Kanadski Centar za zarazne bolesti?

Cekao da vidi kako ce to da prodje kod drugih, ili?

Niko nije sprecavao ni Kanadu, a ni ostale zemlje da uvedu bar osnovne mere provere i zastite na aerodromima i lukama.

Vadjenje na WHO, Gejtsa i Kinu je degutantno - zatajile su Vase sluzbe koje su TREBALE I MORALE da Vas zastite, cak i ako WHO nije proglasila pandemiju.

Bilo je sumnjivo jos u Januaru i bilo je vremena da se deluje.

Zasto nije?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uhvatili sefa FDP-a (liberala) kako ne postuje mere (ovaj s portiklom) - to je onaj koji vrlo agresivno lobira za otvaranje svega:

Lindner.jpg

mada i ove dve dame se ne drze propisnog rastojanja i izbegavanja kontakata.

Narod imao "zanimljive" komentare. :classic_biggrin:

Lindner se izvinio.

 

U jednom klubu blizu Oberhauzena organizovali ilegalni amaterski fudbalski turnir (dogovorili se preko facebooka ili slicno) s nekih 200 ucesnika (timovi od po 6 igraca), sve s nagradama, trofejem. Policija morala da intervenise. Sad jure organizatore da ih kazne.

https://www1.wdr.de/nachrichten/ruhrgebiet/polizei-stoppt-turnier-mit-hunderten-teilnehmern-in-oberhausen-100.html

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kronostime said:

Moje pitanje na sve ovo je:Sta je uradio Kanadski Centar za zarazne bolesti?

Cekao da vidi kako ce to da prodje kod drugih, ili?

Niko nije sprecavao ni Kanadu, a ni ostale zemlje da uvedu bar osnovne mere provere i zastite na aerodromima i lukama.

Vadjenje na WHO, Gejtsa i Kinu je degutantno - zatajile su Vase sluzbe koje su TREBALE I MORALE da Vas zastite, cak i ako WHO nije proglasila pandemiju.

Bilo je sumnjivo jos u Januaru i bilo je vremena da se deluje.

Zasto nije?

 

Verovao ili ne ja se potpuno slazem s tobom. POSTOVANJE za ovaj post !!!

 

Nazalost premijer Kanade je ........ shvati to kakogod hoces .... ali realno, znacajno retardiraniji i gori olos od aleksandra vucica. To je cinjenica .... malouman!

 

Ako je Kina 2017 uplatila 10 miliona dolara WHO ....... a 40 puta (populacija) manja Kanada uplatila 35 miliona dolara,

 

ako je sledece godine 2018. Kina smanjila na 6 miliona dolara, a Kanada uplatila 30 miliona dolara .......

 

Da ne pominjem USA koje su uplatile 400 MILIONA DOLARA !!!

 

Koji ce nam kurac WHO ??????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

Koga ja placam? Etiopskog nepismenog idiota, COBANINA sa 3 razreda osnovne skole koji nije procitao novine da je u avionu iz Wuhana sleteo avion pun Kineza sa smrtonosnim virusom !!! Koji su zavrsili po kanadskim bolnicama, zarazili 80 hiljada Kanadjana, lekara, medicinskih sestri, UBILI 6 hiljada ljudi i ostavili 4 miliona kanadskih gradjana bez posla ????

 

KAZE MAJMUN PRIMITE JOS AVIONA, ZARAZITE SE JOS VISE ...... TO JE DOBRO !!!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Znas sta je gospodin Palma iz Jagodine za ovog ovna etiopijskog ..... GOSPODIN !!! :roflmao:

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

@kronostime

 

Evo nasao sam kako je retardirani premijer Kanade reagovao na pitanje novinara da li ce i Kanada zabraniti letove iz Kine jedan dan posto je Trump zabranio letove .......

 

Obrati paznju na nivo retardiranosti ove osobe za koju su recimo milorad dodik, ivica dacic ili gospodin Palma iz Jagodine olicenje inteligencije ............

 

Medicinski fenomen, 49 godina zivi bez mozga .......

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

zakljucno sa danasnjim danom, na milijun stanovnika USofA ima 4650 zarazenih, Kanada 2069 (vise od duplo manje). Srbija je na 1224 zarazena, Hrvatska na 542. umrli od Covida-19 (na milijun stanovnika) Hrvatska 23, Srbija 26, Kanada 155, USofA 277.

 

Belgija je na 784 deaths / 1M pop. 

huh!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vjekoslav said:

zakljucno sa danasnjim danom, na milijun stanovnika USofA ima 4650 zarazenih, Kanada 2069 (vise od duplo manje). Srbija je na 1224 zarazena, Hrvatska na 542. umrli od Covida-19 (na milijun stanovnika) Hrvatska 23, Srbija 26, Kanada 155, USofA 277.

 

Belgija je na 784 deaths / 1M pop. 

huh!

 

Sirija 58 zarazenih, 3 umrla.

 

Bocvana 25 zarazenih, 1 zrtva (vise od duplo manje).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Sirija 58 zarazenih, 3 umrla.

 

Bocvana 25 zarazenih, 1 zrtva (vise od duplo manje).

Imam predlog za tebe: posto je Kanada tako grozna i uzasna, preseli se u Bocvanu ili Siriju. Ne samo da je lepse vreme (i neces morati da koristis grtalicu 6 meseci godisnje), jos zdravstveni sistem savrseno funkcionise tako da gotovo da i nema zarazenih a jos manje umrlih. Milina!

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Ovo za putnike iz aviona je interesantno i neobicno ako je tako - znaci tj verovatno je da se ustvari niko nije zarazio u avionu? tih 9 iz svedske kako su dosli do Frankfurta uopste, zajedno ili su zajedno caskali cekajuci avion, - nije slucajno bas njih devetoro ???  dva pilota znaci od ranije - pitanje je da li je avion opasan sto se tice zarazavanja ili nije

 

primarijus Capak je na presici rekao da jos nemaju sve detalje tog slucaja, ali ga vode kao (epidemioloski) zasebnog, pa kad dodju do zakljucaka, izvjestit ce javnost.

 

...

 

inace, kod mene u Osijeku, izgleda jedini ja nosim masku i rukavice u trgovinama. barem je takav moj utisak (dakle doslovno nikoga drugog nisam vidio da nosi masku posljednjih nekoliko dana). na ulici da, ali u supermarketima jok. konobari takodjer ne nose ni rukavice ni maske u kaficima (u koje jos uvijek ne idem, samo skicnem u prolazu). doduse

 

https://mint.gov.hr/vijesti/hzjz-preporuke-za-rad-ugostiteljskih-objekata/21171

 

preporuka je da konobari nose maske samo u zatvorenom prostoru (dakle ne i kad sluze kavice vani na terasi), medjutim rukavice bi trebali nositi i vani. ali ne nose.

 

...

 

jos nekoliko dana pa cemo vidjeti prve rezultate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, wwww said:

Imam predlog za tebe: posto je Kanada tako grozna i uzasna, preseli se u Bocvanu ili Siriju. Ne samo da je lepse vreme (i neces morati da koristis grtalicu 6 meseci godisnje), jos zdravstveni sistem savrseno funkcionise tako da gotovo da i nema zarazenih a jos manje umrlih. Milina!

 

Nista te ne razumem. Ja obozavam Kanadu. Jedna od top 10 zemalja u svetu. Provedoh 20 fantasticnih godina u njoj, a moja deca ce tu ostati, ukoliko ne budu imali druge planove, to je vec njihova stvar. Odakle ti nebulozna ideja da je grozna i uzasna :krstipd4: Rekoh li ja to negde? Napisah li?

 

Moj post ukazuje na potpunu besmislenost uporedjivanja broja zarazenih i umrlih po zemljama te konsekventnog izvlacenja nekakvih zakljucaka iz tih brojeva tipa ....... Belgija je najgora zemlja na svetu, a Papua Nova Gvineja najbolja jer ima samo 8 zarazenih i svi su ozdravili :roflmao:, osim sto je kolevka kanibalizma, sve ostalo je sjajno. 

 

Imas neki problem za koji ne bih mogao, a ni hteo, da preduzmem odgovornost.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

@kronostime

 

Evo nasao sam kako je retardirani premijer Kanade reagovao na pitanje novinara da li ce i Kanada zabraniti letove iz Kine jedan dan posto je Trump zabranio letove .......

 

Obrati paznju na nivo retardiranosti ove osobe za koju su recimo milorad dodik, ivica dacic ili gospodin Palma iz Jagodine olicenje inteligencije ............

 

Medicinski fenomen, 49 godina zivi bez mozga .......

 

 

 

9 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Nista te ne razumem. Ja obozavam Kanadu. Jedna od top 10 zemalja u svetu. Provedoh 20 fantasticnih godina u njoj, a moja deca ce tu ostati, ukoliko ne budu imali druge planove, to je vec njihova stvar. Odakle ti nebulozna ideja da je grozna i uzasna :krstipd4: Rekoh li ja to negde? Napisah li?

 

Moj post ukazuje na potpunu besmislenost uporedjivanja broja zarazenih i umrlih po zemljama te konsekventnog izvlacenja nekakvih zakljucaka iz tih brojeva tipa ....... Belgija je najgora zemlja na svetu, a Papua Nova Gvineja najbolja jer ima samo 8 zarazenih i svi su ozdravili :roflmao:, osim sto je kolevka kanibalizma, sve ostalo je sjajno. 

 

Imas neki problem za koji ne bih mogao, a ni hteo, da preduzmem odgovornost.

Pa kad kazes da imate retardiranog premijera (koga ste sami birali, nije vam ga nametnula KP Kanade) plus svi ostali epiteti, a koji je gori od Dodiga, Dacica i Palme, pa kako niste sprecili Kineze da vam dodju i poseju virus iz Wuhana i sve ostalo - koji drugi zakljucak da izvedem nego da je ta Kanada uzasna (a jos i hladna)?

 

Na stranu tvoje rasisticko prozivanje pojedinaca na celu WHO.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Down With The Sickness said:

Da li se razumemo .......... ja kupim ujutro novine i citam kako je virus usao u Kanadu, ko ga je uneo - Kinezi iz Wuhana, kada su smesteni u bolnicu ..... kada su izasli iz bolnice ..........

 

Sledece nedelje kupim novine i citam kako majmun koji se lazno predstavlja kao neki direktor Svetske Zdravstvene Organizacije, a ocigledno nema 3 razreda osnovne skole, prica kao cobanin, izgleda kao cobanin - znaci jeste cobanin - kaze kako treba jos aviona iz Wuhana da primimo!!!

 

Pazi, ako sam ja procitao novine ...... valjda i on cita novine ?!?!?! Jesam li ja nenormalan :classic_huh:??? Pise mu u novinama da se virus prenosi avionima iz KINE !!! PISE MU U NOVINAMA BROJ LETA KOJIM SE VIRUSI SIRE !!! Pacijenti sleteli, bili u bolnici, izleceni, otpusteni iz bolnice, RASIRILI ZARAZU ...... a on prakticno kaze odlicno, tako treba!

 

Obrati paznju na datum ...... https://toronto.ctvnews.ca/first-canadian-coronavirus-patient-discharged-from-toronto-hospital-1.4791937

 

3 meseca posle toga neki ćoravi biznismen u dzemperciću ide po televizijama i objasnjava mi kako je to bolje za mene da je tako.

 

E sad ..... kada bih ja mogao da ga vidim uzivo i da nema 100 gorila u obezbedjenju, ja bih mu se najebao milosne majke i ne bi bilo potrebe da pisem na forumu i vas da maltertiram, ali posto ga necu nikada videti zelim da skrenem paznju da je umobolan i opasan covek sa meni nepoznatim, ali ocigledno jako opasnim i zlim, umobolnim namerama.

 

 

Sad citam clanak na linku koji si postavio. Kaze: 50-godisnji muskarac (ne specificira da li je Kinez ili ne, po drzavljanstvu ili etnicki), koji je bio u Wuhanu, je prvi slucaj registrovan 23.1. kada je u Kini bilo 50 mrtvih od covid-19. https://toronto.ctvnews.ca/first-presumptive-canadian-case-of-coronavirus-confirmed-in-toronto-1.4783484

Da li vi u Kanadi ukidate letove do svake destinacije u svetu kad tamo umre 50 ljudi od necega? (da ne pricam da je 50 mrtvih u Kini kao zrno peska u Sahari)

Takodje pise da je doticni prvi slucaj otpusten na kucno lecenje, gde je i negova zena (bice da ima ili boravisnu dozvolu ili je drzavljanin Kanade, mozda cak i neki anglosaksonski Kanadjanin koji je bio poslovno u Wuhanu). Zabranjujete li vi ulazak/povratak vasim gradjanima nazad u zemlju ako se razboole negde u inostranstvu?

 

Posle ove tvoje price pocinjem i ja stvarno da sumnjam da ta Kanada nije bas obecana zemlja kako svi pricaju. :smiley33::classic_wink:

Edited by wwww
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...