Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Svaka obavezna vakcina koju mi primamo ovde je potpuno ista kao i vakcina koju prima mali Hans, mali Dzon ili mali Nikolaj.

 

Vakcine protiv gripa su sezonske jer prvo ne postoji dugotrajni/dozivotni imunitet kao kod nekih drugih vakcina, a ima ih mnogo zato sto igras svake godine rulet na to koji ce soj biti aktuelan, plus mnoge vrste gripa mutiraju maltene na mesecnom nivou. I zato jos uvek nemamo vakcinu protiv svih vrsta gripa, zato je prave 20 i kusur godina.

 

A vidim da ce morati da se pise i o toj laznoj aferi oko nabavke vakcina za svinjski grip.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Isto kao da si rekao da glasaš za Vučića jer je Đilas gori

Pa ja ne mislim tako...doduse ne zivim u USA da bih mogao sa sigurnoscu da tvrdim ali ne verujem da u takvoj drzavi bilo koji predsednik moze da bude diktator kao ovaj nas.. poredimo babe i zabe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Meni se čini da bi neki više voleli da se nađe vakcina protiv Novaka Đokovića nego protiv Covid19...

 

Pa znas kako, ne bi bilo lose, posto je samo tom jednom idiotskom izjavom udahnuo novi zivot antivakserskom pokretu koji je bio na aparatima vec vise od godinu dana.

 

Skinuo ih sa respiratora sto bi se reklo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Kao što rekoh, NĐ može čak i javno da se bode vakcinom sve u šesnaest, ostale faktore koji se svode na nepoverenje u državu nemoguće je zanemariti. A ne može se reći da se država nešto istakla u popravljanju svog imidža.

 

Kad nauka dođe do vakcine, sve normalne države poput SAD, UK, Nemačke, Francuske će uvesti propis da da stranac može da uđe na njihovu teritoriju samo ako je vakcinisan, pa Nole ima da se bode samo tako. Razlika je u tome što će NĐ primiti najkvalitetniju vakcinu koja se može naći u tom trenutku, dok će vlast u Srbiji za običnu raju koristiti destilovanu vodu po ceni najskuplje vakcine koja postoji.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Pa znas kako, ne bi bilo lose, posto je samo tom jednom idiotskom izjavom udahnuo novi zivot antivakserskom pokretu koji je bio na aparatima vec vise od godinu dana.

 

Skinuo ih sa respiratora sto bi se reklo.

Šta znam...ja se ne testiram na gluten, nisam vegan, ali gledam njegova finala, kad stignem, i navijam da pobedi.

Što se tiče te njegove izjave, ako nije davao neku novu, ne vidim nešto posebno da je odvraćao ljude da se ne vakcinišu. To mu je, na priliku, kao kad nije hteo da se konkretno izjasni oko neke političke izjave, da li beše nešto u vezi prethodnih ratova, ne znam. Uvek ima neka grupacija ljudi koji će jedva dočekati "na nož" svaku njegovu izjavu, a ima slučajeva da su i u pravu.

Opet, što se tiče vakcine, prvi bih je primio....samo što bi pre otišao u Vuhan da je primim, nego u Nišu. Zašto....pa eto, stvar je u poverenju izgrađenom na iskustvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Da li će kolektivni imunitet da se stekne prirodno prokužavanjem ili vakcinacijom, to je dobro poznato u medicini. Za decu sigurno neće biti vakcinacije jer je ova bolest izuzetno blaga za njih. Podigla se ta tema bez ikakve potrebe, deca moraju da se prokuže. Do prokužavanja bi u svakom slučaju došlo, samo se ubrzava u školi", objasnio je Kon.

Od profilakse do iskrene želje. 

Link to comment
Share on other sites

Isto kao sto su se ovde iznenadjivali tom izjavom kako Djokovic to da kaze, on je bas kulturan i pametan decko, elokventan, govori pet jezika i tako dalje.

 

Svako ko ga prati zna da se on krece u tom miljeu i ta izjava nije nikakvo iznenadjenje.

 

A sto se tice tebe, ja tebi nisam ni rekao da si antivakser. Pravi antivakseri ce izjavu sportiste kalibra Djokovica moci vrlo lepo da iskoriste i ne brinem za njih uopste, posto mogu da koriste izjave drugih popularnih ljudi iz njihovog miljea i tako da obrlate nove idiote da se pridruze sekti.

 

https://www.instagram.com/davidavocadowolfe/?hl=en

 

Sa ovim covekom, samo na primer, Novak Djokovic i supruga mu, su se slikali, promovisali ga na instagramu i izgleda bili i na izletu/odmoru porodicnom. Taj covek kao sto vidis ima skoro 400 hiljada followera na instagramu, sto je vrlo znacajna brojka, a reach mu se meri milionima. Stotine hiljada kupuju "organske" proizvode od njega, a svakome  bi na prvi pogled trebalo da bude jasno koliki je on prevarant, opasan covek i kriminalac koji je odgovoran za smrt hiljada ljudi, jer daje medicinske savete i odvraca ljude od konvencionalne medicine.

 

Novak Djokovic mozda nije svestan toga, ali ubrzo ce postati maskota tog pokreta i ta njegova jedna izjava ce se iznova i iznova koristiti kako bi se slaboumni privukli toj sekti.

 

Steta koju je naneo je nemerljiva.

 

Isto kao sto ravnozemljasi koriste Irvinga kao maskotu i onog repera jednog nebitnog zaboravio sam mu ime, jer su poznati. Samo sto su ravnozemljasi bas na margini i nisu tako direktno opasni kao antivakseri. I nije svaki antivakser ravnozemljas, iako je svaki ravnozemljas antivakser.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 minute ago, McLeod said:

.

 

Steta koju je naneo je nemerljiva.

Potpuno tačno, teško da ima PR koji može da ga izvadi, na žalost. A šteta je, svako ima svoj fetiš, ko nije poludeo ovde devedesetih taj stvarno nije normalan.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Ništa on ne dramatizuje. Ja sam više puta ovde pokušavao da kažem, mada nešto nisam naišao na sagovornike, međutim to nije bitno. Ovo je rezultat onog dana, kada je Daria rekla u Gerontološkom centru je preko 40 zaraženih, a sutradan vaspostavljeni Nedimović je korigovao brojku i rekao 8....opet pod uticjem ovog istog kadrovika SNS-a je počeo da naglo "ozdravljuje" ljude iz Hale Čair i da ih u toku noći, za vreme policijskog časa, tera kući....konstantno se kriju brojke iz Niša, ali izgleda ne mogu sve da sakriju. Ova žurba da što pre ukinu vanredne mere i izgleda oteraju gastarbajtere nazad, vrv su procenili da neće glasati za njega, će nas koštati kao "Svetog Petra kajgana"....

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Da je Federer to izjavio, šteta bi bila mnogo manja. Ovako je nemerljiva 😄

 

Samo sto Federer to nikad ne bi izjavio, ali dobro.

 

Ali u toj neverovatnoj paralelnoj realnosti u kojoj Federer izgovara takvu glupost, budi siguran da bih isto ovo sto sam rekao za Djokovica rekao i za njega.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali recenica "broj umrlih je manji nego u martu prosle godine, ljudi su ziveli ZDRAVIJE, ostajali su kuci"...posledice ovoga cemo tek videti...

Katastrofa u Nisu je direktna posledica cinjenja predsednika i debila kog je postavio u tom gerontoloskom centru...cudi me da nije optuzio gastose, kuckare ili neku drugu grupaciju za ovo...koliko srama nema, strasno...🤮

Edited by ZiS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

 Ova žurba da što pre ukinu vanredne mere i izgleda oteraju gastarbajtere nazad, vrv su procenili da neće glasati za njega, će nas koštati kao "Svetog Petra kajgana"....

Možeš li, molim te, da elaboriraš zašto ovo misliš?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Isto kao sto su se ovde iznenadjivali tom izjavom kako Djokovic to da kaze, on je bas kulturan i pametan decko, elokventan, govori pet jezika i tako dalje.

 

Svako ko ga prati zna da se on krece u tom miljeu i ta izjava nije nikakvo iznenadjenje.

 

A sto se tice tebe, ja tebi nisam ni rekao da si antivakser. Pravi antivakseri ce izjavu sportiste kalibra Djokovica moci vrlo lepo da iskoriste i ne brinem za njih uopste, posto mogu da koriste izjave drugih popularnih ljudi iz njihovog miljea i tako da obrlate nove idiote da se pridruze sekti.

 

Slažem se s tobom.....samo što ja baš i ne pratim toliko njegovo "lik i delu" u tom angažovanju. Jeste da govori tolike jezike, ali, po mom skromnom mišljenju, mislim i tvrdim ti da sam pametniji od njega, ali mu priznajem da bolje igra tenis od mene...realno. Mada mislim da bi ga u stonom-tenisu razbio...

Just now, urosg3 said:

Možeš li, molim te, da elaboriraš zašto ovo misliš?

U kom delu imaš nedoumice...gastarbajteri ili "kajgana"....?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Slažem se s tobom.....samo što ja baš i ne pratim toliko njegovo "lik i delu" u tom angažovanju. Jeste da govori tolike jezike, ali, po mom skromnom mišljenju, mislim i tvrdim ti da sam pametniji od njega, ali mu priznajem da bolje igra tenis od mene...realno. Mada mislim da bi ga u stonom-tenisu razbio...

U kom delu imaš nedoumice...gastarbajteri ili "kajgana"....?

gastosi su nekako rešeni, ko je ovde ostaće malo duže retko ko ima gde da se vrati tamo. Ovo oko kajgane 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vanjabarsa said:

dobro jutro forumasi, je ne odoh kuci,nije dobro stanje kod nas jos uvek ...

sto se vakcine tice , kad se bude pojavila na trzistu , zna se ko su prioritetne grupacije tako da nema potrbe za macevanjem.i ova briga oko novaka, tu tek nema potrbe za brigu, on sigurno nece , ako uopste bude vakcinisan, da dobije vakcinu sa indijskim i kineskim komponentama. nego da mi obicni smrtnici gledamo svoje dupice , sta cemo i kako cemo. 

 

Moje okice uprte su ka Vitelejmu i Berilinu :59:

 

14 minutes ago, Constantin said:

Ništa on ne dramatizuje. Ja sam više puta ovde pokušavao da kažem, mada nešto nisam naišao na sagovornike, međutim to nije bitno. Ovo je rezultat onog dana, kada je Daria rekla u Gerontološkom centru je preko 40 zaraženih, a sutradan vaspostavljeni Nedimović je korigovao brojku i rekao 8....opet pod uticjem ovog istog kadrovika SNS-a je počeo da naglo "ozdravljuje" ljude iz Hale Čair i da ih u toku noći, za vreme policijskog časa, tera kući....konstantno se kriju brojke iz Niša, ali izgleda ne mogu sve da sakriju. Ova žurba da što pre ukinu vanredne mere i izgleda oteraju gastarbajtere nazad, vrv su procenili da neće glasati za njega, će nas koštati kao "Svetog Petra kajgana"....

 

Jbg, Vulin bio požarni...

 

Šta bi to moglo krenuti po zlu?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Nadam se da ti termin nije nepoznat, pa to da objašnjavam...:smiley24:

ma jasno nego šta sam propustio oko ozdravljena iz Niša, Jel u pitanju ono oko jednog negativnog testa i sudija svira kraj? Na to misliš?

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

ma jasno nego šta sam propustio oko ozdravljena iz Niša, Jel u pitanju ono oko jednog negativnog testa i sudija svira kraj? Na to misliš?

Pa da...još od samog početka se manipulisalo brojkama iz Niša. Ne znam za ostale gradove, ali Niš pouzdano. Uostalom, linkuj mi (ne prozivam te) broj preminulih od virusa po gradovima ?

Nema....

Žuri im se, da što sprovedu izbore, a to ne može u uslovima vanrednog stanja. Svi znamo zašto. Niš nije bio spreman na ovakav udar, a to što premeštaju, otpuštaju i popuštaju....to su sastojci "kajgane"...

Sada će za sve da plati direktorčić Gerentološkog centra....po onom starom "Nije lopov koj krade, nego onaj kog u'vate"....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, urosg3 said:

gastosi su nekako rešeni, ko je ovde ostaće malo duže retko ko ima gde da se vrati tamo. Ovo oko kajgane 🙂

 

Ja bih da se vratim nazad, moram hraniti ribe u jezercetu. Otoplilo je a one se bude iz zimskog sna.

 

Pored toga, niko ne komentarise preko 500000 potpisa u USA za istragu protiv fondacije Bila Gejtsa i njegove umesanosti oko virusa i vakcina. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...