Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Akiro said:

 

 

                                                           Brljistan                          Tzatzikistan

Broj testova u zadnja 24h                21,757                             98,663

Broj novozaraženih                            5,633                               2,198  

Procenat novozaraženih                   25,89%                             2,23%           

 

 

:roflmao::roflmao::s_d:

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, shonke said:

@DJ_Vasa pa nije njima (teoreticarima) problem vakcina kao takva i činjenica da je ona iskorenila neke bolesti, pomogla da se spasi ko zna koliko života itd.

Njima se razvilo uverenje da na ovom stupnju tehnoloskog razvoja je vakcina najefikasniji sredstvo za depopulaciju planete.

Eto, pored onoliko prodora u genetskom inzenjeringu i mogućnosti da se napravi biološki agenta koji bi jednostavno zbrisao veliki deo stanovništva, njihova teorija se zasniva na tome da bi ONI da pobiju ljude koji im veruju i prijavljuju se za vakcinisanje.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

Razumem šta hoćeš da kažeš, mada moram priznati da se ne družim sa ludacima i idiotima, niti pratim šta lupetaju po internetu. Može njima da se razvije takvo uverenje, osim što su izostavili „sitnice” kao što su npr. ratovi, zagađenje, krkanje nezdrave hrane, alkohol, duvan i slično, ali smatram da ne treba naprezati mozak za ono što čovek ne poznaje. Reče davno Alexander Pope da je premalo znanja o nečemu opasna stvar, a bio je 100% u pravu. Meni se npr. desilo pre nekoliko dana da mi je nestala košulja, ali nisam za to optužio npr. tebe, gremline, Snežanu i sedam patuljaka jer sam pomenute uzroke lako eliminisao. Pomislio sam da su razlozi nestanka košulje sledeći:

a) slučajno sam je stavio među prljav veš

b) slučajno sam je stavio među opran veš spreman za peglanje

c) slučajno sam je stavio među majice

 

Nijedna od navedenih pretpostavki nije bila tačna, što sam utvrdio pregledom pomenutih mesta, ali opet nisam sumnjao ni na tebe, ni na gremline ni na Snežanu. Pomislio sam da postoji racionalno objašnjenje i uskoro se pojavilo: supruga je greškom stavila moju košulju među svoje jer ima jednu sličnu. Možda jesam pogrešio u pretpostavkama, ali evidentno je da je razlog za njen privremeni nestanak nešto sasvim racionalno, a ne svetska zavera protiv moje garderobe.

 

Isto važi i za vakcine - manja je verovatnoća da je neko baš neprimećeno rešio da umanji svetsku populaciju i da na tome baš svi sarađuju nego da naprosto bolest ume da mutira i da vakcina nije svemoćna, već samo štit koji može da pomogne.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Meni nije jasno zašto bi vakcina to trebalo da radi kad je virus mnogo efikasniji u tome? Ok, nemamo pojma koliko vremena treba da se dejstvo vakcine ispolji, aktivira u potpunosti. Valjda znaju ONI što nam rade o glavi ali u većini teorija zavere jedna od problematičnih stvari je način na koji ONI hoće da sprovedu depopulaciju planete tj. neefikasnost tog postupka, besmisao ishoda (čak da smanje broj ljudi ubijajući ih vakcinom, šta će posle kad im ostanu ovi neposlušni što se nisu vakcinisali - kako će njima da vladaju?) i razlog za depopulaciju.


 

Po ovom antivakseru-matematicaru koliko razumem vakcina je potpuno nevazna u smislu virus je napravljen da bi ubijao stare debele i bolesne i smanjio populaciju a vakcina ne radi nista sem sto donosi lovu farmaceutima tako da je besmisleno vakcinisati se, znaci vakcina ne pomaze to je jasno a mozda steti - sterilitet i sl :smiley5:

Edit : Nisam se bila dobro izrazila u prethodnom postu, bila sam napisala da on misli je vakcina napravljena da ubija ljude ali on tvrdi da je virus napravljen da ubija ljude - ne znam sta je gluplje ali ajde

Edited by ciao
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BojanaCZV said:

 

Svakako, opet smo medju najgorima, evo ja ne znam kako, ali sam cula da svadbe i veselja bas bas grme celo leto.


Grme od kako su se završile mature, a posebno poslednjih mesec dana, sto nije ni čudo kad ne postoje apsolutno nikakve mere.

 

Na kraju krajeva za ovaj buzdovanski narod je izgleda i jedino rešenje pustiti da sve normalno funkcioniše pa ko nije hteo da se vakcinise neka se snalazi kako zna, ali da nema nikakvih olakšica tipa rizicno radno mesto, bolovanja da se tretiraju kao da nije korona… Dok oni koji se ne mogu vakcinisati iz medicinskih, ili nekih drugih razloga mada ne znam koji bi to mogli biti, jbga moraju se maksimalni čuvati i za njih bi mogle da vaze olaksice, rad od kuće, plaćeno odsustvo ili nešto slično.

 

Mada sve to može i mnogo jednostavnije - obavezna vakcina i ćao, zdravo

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uvek pisem iz projekcije 60+, jer to su za mene mladi ljudi.
 
Isto delim misljenje sa vecinom, da je drzava odustala i da mera nece biti vise.
 
A ako si toliko ogranicen da i dan danas mislis da ce ti vakcina vise stete naneti od najgdjih krdza koje svakodnevno pusis, mesnih narezaka, koka kole itd, sta dalje  polemisati sa takvim osobama.
 
Ali iz svojih poznanika, mogu vam reci, "seljaci" su mnogo inteligentniji od mnogih visokoobrazovanih koje znam.
 
 
Ja samo da potvrdim ovo za "seljake" pricom o mom stricu. Covek od 65god koji nije bas mnogo sveta video, zivi na selu i nove tehnologije su mu totalno strane.
U februaru on ode do grada da zavrsi neke stvari i svrati do poste, u posti pocne pricu sa nekim nepoznatim covekom koji mu kaze da se daju vakcine bez zakazivanja. On lepo ode i primi vakcinu, bez pitanja koja je, ko pravi, itd.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Poenta mog pisanja nije Marić..već tablete koje su stigle u Srbiju, plaćene najverovatnije novcem iz budžeta i to 40K eura..i pitanja: Ko sve treba da ih primi ( na početku ili na sredini lečenja ) i da li su te tablete u protokolu lečenja u Nemačkoj, Francuskoj...etc..  


Ko kaže da su kupljene i da su stigle?

 

Mislim ako Vučić tako kaže onda mora da je tako, evo odavno se vozimo letecim automobilima, pare padaju iz helihoptera, jednostavno nezadrživo srljamo u progres

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, stray_cat said:

To je sve zato što smo mi zatucana zemlja trećeg sveta, pa nema ko da isprogramira vrlo prostu bazu jer se nikakva statistika ne može izvući iz 5 brojki: testirano, zaraženo, u bolnici, na respiratoru, umrlo. Vrlo je lako skupljati i obraditi podatke: koliko je vakcinisanih testirano, kojim vakcinom, pre koliko vremena, koje starosne dobi, koliko je nevakcinisanih testirano, koje starosne dobi, pa to tako isto za preostale četiri brojke.

Ako se u Srbiji moglo organizovati vakcinisanje sa različitim vakcinama tako brzo i efikasno, moglo bi se i ovo uraditi - ali neće. To bi otežalo štelovanje brojki. Pre neki dan je neko postavio link iz Economist, imamo 7,000 smrtnih slučajeva od kovida a 35,000 više preminulih od proseka, lideri u regionu i valjda peti u svetu. Naravno da nisu svi ti umrli od kovida ali većina jeste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ciao: Ja mislim (a možda i grešim) da likovi kao što je taj talentovani matematičar i njemu slični, pošto je treći milenijum i pošto su preobrazovani i isuviše hightech da bi bili vernici, da mnogo njih zbog svog ega i sujete, u glavi moraju da imaju objašnjenje za sve, ne smeju da dozvole sebi da im je nešto nejasno i nerazrešivo (ne smeju sebi da priznaju da ne znaju zašto je nešto tako kako je), a uvek je oportuno i misaono najlakše stvari kao što je kovid19, zašto, kako, odakle... svesti na religijskog Đavola, tj na milenijumske "one" koji nam rade o glavi, društvu i civilaziciji, 'oće da smanje populaciju itd. Recimo, navođenje Bila Gejtsa kao jednog od "onih" mi je fascinantno, tolika rupetina u saznanjima i obrazovanju je nenadoknadiva i ko zna šta će budućnost doneti.

Uvek treba imati na vrhu svesti da Španci i Portugalci nisu osvojili i pobili južnoameričke Indijance oružjem, već svojim otrovima - virusima, a usput su za sebe imali protivotrove - antitela.

Takođe, uvek treba imati u vidu Fermijev paradoks, čije vrlo logično objašnjenje može da bude da civilizacije IMAJU vrh svog razvitka nakon koga dolazi do nepovratnog kolapsa (kome, možda, prisustvujemo (ili makar njegovim obrisima (stvari koje će se tek desiti))).

Edited by stray_cat
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ciao said:

Moram da ispricam ne znam da li da se smejem ili da placem - prica danas kolega kako je njegov sin inace upravo diplomirani matematicar medju najboljima u generaciji (u Fra) zestok antivakser i non stop pljuje njega i majku sto su se vakcinisali, kako mogu da budu tako glupi (oni inace izuzetno obrazovani ljudi ) koji su pristali da se vakcinisu kad je potpuno jasno da je ova vakcina napravljena da bi se smanjio broj stanovnika na planeti tj da se ubiju stari ljudi, debeli i oni sa komorbiditetima i kome to nije jasno taj je stvarno nevidjena budala po njemu. Dobra strana je sto je mladic koji je imao nekih 20 kila viska iz tog razloga naterao sebe da smrsa i skinuo je tih 20 kila. Kolega ne moze sebi da dodje da mu je sin toliki idiot :classic_laugh::classic_sad:

Zamoljena sam od strane babatetke (84) antivaksera, da danas u 9.30 h idem sa njom na gradsku pijacu radi nabavke paprika za zimnicu. Sve sam pokusala da je odvratim od tog poduhvata ali ne vredi, ili paprike ili anatema na moju glavu. Kad sam zucnula da ni kupovni ajvar nije los, malo je falilo da me gadja pepeljarom. Eto sta 50 godina zivota medj vranjancima ucini od coveka.🙂  

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Po ovom antivakseru-matematicaru koliko razumem vakcina je potpuno nevazna u smislu virus je napravljen da bi ubijao stare debele i bolesne i smanjio populaciju a vakcina ne radi nista sem sto donosi lovu farmaceutima tako da je besmisleno vakcinisati se, znaci vakcina ne pomaze to je jasno a mozda steti - sterilitet i sl :smiley5:
Edit : Nisam se bila dobro izrazila u prethodnom postu, bila sam napisala da on misli je vakcina napravljena da ubija ljude ali on tvrdi da je virus napravljen da ubija ljude - ne znam sta je gluplje ali ajde
E to vec ima smisla [emoji28]
Neko je pomislio i napravio strategiju. Sad što virus ubija svega 1-2% zaraženih... Pa niko nije savršen.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

Meni se npr. desilo pre nekoliko dana da mi je nestala košulja, ali nisam za to optužio npr. tebe, gremline, Snežanu i sedam patuljaka jer sam pomenute uzroke lako eliminisao.

 

Znaš kako, meni je najverodostojnije ono mišljenje po kome se kod antivaksera i teoretičara zavere zapravo radi o nezrelim ljudima, o infantilima koji ne žele ili ne umeju da uzmu svoj život u svoje ruke pa onda okrivljuju NJIH da ih žele ubiti ili osakatiti ili čipovati i da oni tu ništa ne mogu. I tako lepo prebace odgovornost za sve na nekog drugog. Jer oni se tu ništa zaboga ne pitaju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

Ovo što ću napisati verovatno već znate i susretali ste se, ali mi se upravo smučio ljudski rod.

 

Kupio sam KN95 maske za 16.95 RSD po komadu.

 

Znate li koja je cena, uglavnom po apotekama?

 

60 do 65 RSD po komadu. Profitiranje na strahu uključeno na max.

 

Gde?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJ_Vasa said:

Meni se npr. desilo pre nekoliko dana da mi je nestala košulja, ali nisam za to optužio npr. tebe, gremline, Snežanu i sedam patuljaka jer sam pomenute uzroke lako eliminisao. Pomislio sam da su razlozi nestanka košulje sledeći:

 

 

Brale, sta god da se desi, nikako ne optuzuj pred ženom da je neka Snežana kriva...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ridji said:


Ko kaže da su kupljene i da su stigle?

 

Mislim ako Vučić tako kaže onda mora da je tako, evo odavno se vozimo letecim automobilima, pare padaju iz helihoptera, jednostavno nezadrživo srljamo u progres

 

Riđi, evo dajem ponovo link...I nije plaćeno 40 hiljada evra već 40 miliona za 2000 tableta

 

https://direktno.rs/korona/371202/milomir-maric-koronavirus-infektivna-klinika-goran-stevanovic-lek.html

 

Juče je "goreo"  Tviter zbog ove informacije. 

 

Ovde https://direktno.rs/korona/369375/aleksandar-vucic-koronavirus-pilule-lek.html  je izjavu dao i Radan Stojanović sa Medicinskog fakulteta i objasnio kada se i kako daje taj lek. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Wookie said:

Zaključavanje ima smisla samo ako imaš inteligentne ljude na vlasti, koji znaju da objasne narodu zašto se privremeno žrtvuju, i populaciju koja većinski ima iq oko 100 i viši, pa da ljudi mogu da shvate to što im se priča. Znači, ne prisilni lockdown, nego situacija kao na Novom Zelandu gde preko 80 posto stanovnika podržava zaključavanje, da bi nakon par nedelja mogli ponovo normalno da žive. Ako većina stanovnika misli da je lockdown neka kazna, kao što misle većina debila u ostalim zemljama, onda je lockdown osuđen na propast, jer će se koristiti svaka prilika da se prekrši.

 

Pricamo o Novom Zelandu sa 28% vakcinisane populacije i bez ikakve izlazne strategije evo vec godinu i po dana. Vracanje u normalan zivot znaci da ostaju zakljucani do vecnosti, niko niti da udje niti da izadje. Hvala ali ne hvala.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio sam do infektivnog u KG, situacija nije ruzicasta. Prvo sto se kovid sistem raspada, tako da zarazene vikendom salju i u hitnu, i po infektivnom, gde maltene ne postoji odvojenost kovid-nekovid pacijenata nego sestra izlazi na par minuta i vikne ko sumnja da ima kovid, ljudi dignu ruke, i onda kaze dobro vi na ovu stranu a vi drugi na onu stranu, i onda bukvalno ljudi koji duze stoje obavljaju ulogu kovid redara i pricaju ljudima sta da rade, dok se ne pojavi neki idiot i izbije svadja. I ne, ne zajebavam se. Ima oko 200-300 ljudi svaki dan zarazeno, ima vakcinisanih u bolnici, uglavnom matoriji kinezom, mladji nevakcinisani su trenutno vecina. Vakcinisanih fajzerom maltene nema uopste u bolnici, znam za neke koji su se razboleli i otisli da se testiraju za svaki slucaj, sa jako blagim simptomima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...