Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa ni u susretu s virusom ne krenu simptomi isti dan/sutradan, tako da ovako brza pojava simptoma nakon vakcine, tesko da je uzrokovana vakcinom.....ne znam, ni ziv virus da su ubacili, ne bi se simptomi pojavili za dan

 

Vecini nas zarazenih prirodno, trebalo je bar nekoliko dana od izlaganja virusu do pojave simptoma

 

Nisam pametna....

 

slazem se s'tobom. Iz mog zivotnog iskustva, neophodno je neko vreme da virus sazri u organizmu. Ipak se nas odbranbeni mehanizam taba s'virusima. Sto se tice vaccine, mislim da nema mnogo veze, ako je ta zaraza instantno posle uboda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Devojka luke razića

Ne moraš da štampaš ako nemaš gde a ni da se cimaš do kopirnice.  U pitanju je saglasnost, papir isti kao što ga dobiješ na vakcinalnom punktu (ako nemaš taj svoj odštampan i popunjen tvojim podacima sa sajta za prijavljivanje) samo prazan - blanko.

 

@Sunshine State Tekst na nova.rs je glupo sročen. Tvrdnja "znam dosta ljudi" je besmislena i štetna. Ne znate ništa (ne ti nego ovi što pišu tekst a i dr. Emina) već nagađate. Uradite neko istraživanje pa tvrdite nešto. Ona SIGURNO ne može poznavati stotine ljudi ili imati toliko rodbine koji su primili sinopharm vakcinu a posle toga su se zarazili. Ako je ovako nešto izjavila, ne ide joj u prilog da kao naučnik tako nešto paušalno izbacuje kao upozoravajuću činjenicu. Evo, na osnovu zvaničnih izveštaja ja sam urošug3 dao statistiku pod pretpostavkom da je svaki od pozitivnih od početka vakcinacije bio i vakcinisan prvom dozom. Moja statistika je na istom nivou kao iz tog članka - besmislene tvrdnje bez tačnih podataka (zapravo, ja tačne podatke imam, 1.1M ljudi je vakcinisano i oko 60 hiljada pozitivnih u tom periodu).

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pitanje je koliko se ljudi opuste cim dobiju prvu vakcinu; zatim, koji je broj zarazenih posle svake od trenutno dostupnih vakcina...jer, cinjenica je da je najveci broj primio kinesku, pa je i ocekivano da ce taj broj biti veci za nju, nego za Pfizer i Sputnik.

 

Ja u maminom okruzenju i medju rodbinom znam bar 20 ljudi koji su se vakcinisali Sinopharmom (bio jedina opcija), svima je danas bar 10 dan nakon druge doze, i svi su ok! Cak je jedan par, cija se cerka zarazila (a zivi s njima) ok, nisu se zarazili od cerke (ona je dobila covid nekog 15-og dana od njihove prve vakcine.... oni imaju 69 god)

prave ljudi tu gresku dosta.ne kazem da su se svi zarazili jer su se opustili, ali dosta njih je u fazonu, primio sam bocu, odmah sma bezbedan..

4 minutes ago, shonke said:

@Devojka luke razića

Ne moraš da štampaš ako nemaš gde a ni da se cimaš do kopirnice.  U pitanju je saglasnost, papir isti kao što ga dobiješ na vakcinalnom punktu (ako nemaš taj svoj odštampan i popunjen tvojim podacima sa sajta za prijavljivanje) samo prazan - blanko.

 

@Sunshine State Tekst na nova.rs je glupo sročen. Tvrdnja "znam dosta ljudi" je besmislena i štetna. Ne znate ništa (ne ti nego ovi što pišu tekst a i dr. Emina) već nagađate. Uradite neko istraživanje pa tvrdite nešto. Ona SIGURNO ne može poznavati stotine ljudi ili imati toliko rodbine koji su primili sinopharm vakcinu a posle toga su se zarazili. Ako je ovako nešto izjavila, ne ide joj u prilog da kao naučnik tako nešto paušalno izbacuje kao upozoravajuću činjenicu. Evo, na osnovu zvaničnih izveštaja ja sam urošug3 dao statistiku pod pretpostavkom da je svaki od pozitivnih od početka vakcinacije bio i vakcinisan prvom dozom. Moja statistika je na istom nivou kao iz tog članka - besmislene tvrdnje bez tačnih podataka (zapravo, ja tačne podatke imam, 1.1M ljudi je vakcinisano i oko 60 hiljada pozitivnih u tom periodu).

ako se ovo ne frizira..ne kayem da su se svi vakcinisiani zarazili, Boze sacuvaj, samo ja u te brojke slabo vise verujem..

4 minutes ago, shonke said:

@Devojka luke razića

Ne moraš da štampaš ako nemaš gde a ni da se cimaš do kopirnice.  U pitanju je saglasnost, papir isti kao što ga dobiješ na vakcinalnom punktu (ako nemaš taj svoj odštampan i popunjen tvojim podacima sa sajta za prijavljivanje) samo prazan - blanko.

 

@Sunshine State Tekst na nova.rs je glupo sročen. Tvrdnja "znam dosta ljudi" je besmislena i štetna. Ne znate ništa (ne ti nego ovi što pišu tekst a i dr. Emina) već nagađate. Uradite neko istraživanje pa tvrdite nešto. Ona SIGURNO ne može poznavati stotine ljudi ili imati toliko rodbine koji su primili sinopharm vakcinu a posle toga su se zarazili. Ako je ovako nešto izjavila, ne ide joj u prilog da kao naučnik tako nešto paušalno izbacuje kao upozoravajuću činjenicu. Evo, na osnovu zvaničnih izveštaja ja sam urošug3 dao statistiku pod pretpostavkom da je svaki od pozitivnih od početka vakcinacije bio i vakcinisan prvom dozom. Moja statistika je na istom nivou kao iz tog članka - besmislene tvrdnje bez tačnih podataka (zapravo, ja tačne podatke imam, 1.1M ljudi je vakcinisano i oko 60 hiljada pozitivnih u tom periodu).

Nova rs je opozicioni kurir u sustini..volim nekad da procitam sta Zujovic pise, doduse..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

@Devojka luke razića

Ne moraš da štampaš ako nemaš gde a ni da se cimaš do kopirnice.  U pitanju je saglasnost, papir isti kao što ga dobiješ na vakcinalnom punktu (ako nemaš taj svoj odštampan i popunjen tvojim podacima sa sajta za prijavljivanje) samo prazan - blanko.

 

@Sunshine State Tekst na nova.rs je glupo sročen. Tvrdnja "znam dosta ljudi" je besmislena i štetna. Ne znate ništa (ne ti nego ovi što pišu tekst a i dr. Emina) već nagađate. Uradite neko istraživanje pa tvrdite nešto. Ona SIGURNO ne može poznavati stotine ljudi ili imati toliko rodbine koji su primili sinopharm vakcinu a posle toga su se zarazili. Ako je ovako nešto izjavila, ne ide joj u prilog da kao naučnik tako nešto paušalno izbacuje kao upozoravajuću činjenicu. Evo, na osnovu zvaničnih izveštaja ja sam urošug3 dao statistiku pod pretpostavkom da je svaki od pozitivnih od početka vakcinacije bio i vakcinisan prvom dozom. Moja statistika je na istom nivou kao iz tog članka - besmislene tvrdnje bez tačnih podataka (zapravo, ja tačne podatke imam, 1.1M ljudi je vakcinisano i oko 60 hiljada pozitivnih u tom periodu).

 

Pa rekla je Emina:

"Naša sagovornica apeluje na nadležne da sprovedu temeljnije i obimnije istraživanje koje bi pokazalo da li je problem u efikasnosti vakcina ili u ponašanju ljudi.""

 

Da ne bi ostalo na anegdotalnim pricama, naravno da treba da se istrazi kako treba. Ni moja izjava da se onih 20 nije zarazilo ne znaci mnogo, obzirom da se vakcinisao 1.1 milion

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, fancy said:

 

 


Ko dopušta ovakve otrovne paušalije po forumu?

Ja kapiram da je u5G ovde svima maskota i zajebancija, ali ovakve stvari ne bi trebalo da se tolerišu.

Sent from my phone using their app
 

 

Pa ti me lepo prijavi i mirna Bačka, ali ja ću i dalje da primećujem šta se dešava u mom okruženju i da pišem o tome. Kada imam da kažem nešto što mislim da je univerzalno potrudiću se da imam dokaze. Sve ovo ostalo je iz mog iskustva iz mog okruženja i moje viđenje dešavanja koje ne mora da bude univerzalno.
Za takvu vrstu iskustva dovoljna ti je moja reč. Ja to tako vidim u svetu oko sebe.
Ono što mene zanima sad ko je taj što ne treba da toleriše stvari koje vidim oko sebe i kako će intolerancija na njih da ih ispravi?

Zanima me istovremeno zašto misliš da je otrovno, to me jedino brine, pa ukoliko ti nije teško, a meni bi značilo.

 

Edited by urosg3
dupli post
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@shonke Hvala. 

 

@Sunshine State Hvala..Potrebno je da se uradi istraživanje.

 

IT Upravi je poznat i podatak koliko je ljudi vakcinisano kineskom a koliko drugim vakcinama. 

 

Bilo bi lepo da to i javnost zna, možda ne bi bilo toliko nedoumica i pitanja.. 

 

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
izmena teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@shonke Hvala. 

 

@Sunshine State Ljudi su mogli i pre vakcinacije da se zaraze a da se prvi simptomi pokažu posle vakcinacije. 

 

Pročitala sam taj tekst sa Nove rs. Ne deluje mi nimalo profesionalno.

 

U javnost se izlazi sa nekim podacima, ukoliko je stručno lice u pitanju.

 

Treba da se uradi istraživanje na većem broju ljudi koji su pozitivni -koliko je vremena prošlo od prve doze i sl..

 

Ovo je moje neko skromno razmišljanje laika. Ne znam..potrebno je vreme i za to istraživanje. 

 

Ne znamo ni koliko je tačno ljudi vakcinisano kineskom vakcinom a koliko ostalim vakcinama, a ti podaci postoje..sve se unosi u računar..  

 

Slazem se, zena je samo odgovorila na ono o cemu su ljudi poceli da "suskaju" i sto je stiglo do nje. Ne vidim da je rekla da su se ljudi  zarazili ZBOG/OD vakcine, zato i trazi da se ispita sta je uzrok

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

 

Pa rekla je Emina:

"Naša sagovornica apeluje na nadležne da sprovedu temeljnije i obimnije istraživanje koje bi pokazalo da li je problem u efikasnosti vakcina ili u ponašanju ljudi.""

 

Da ne bi ostalo na anegdotalnim pricama, naravno da treba da se istrazi kako treba. Ni moja izjava da se onih 20 nije zarazilo ne znaci mnogo, obzirom da se vakcinisao 1.1 milion

Pa mi ne znamo ni da li problem postoji ili je na nivou onoga što je viđeno u fazi 3 (OK, nemamo pojma o fazi 3 za kineza ali znamo za Pfizer) ili u Izraelu za pfizer.

Edited by shonke
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, shonke said:

Pa mi ne znamo ni da li problem postoji ili je na nivou onoga što je viđeno u fazi 3 (OK, nemamo pojma o fazi 3 za kineza ali znamo za Pfizer) ili u Izraelu za pfizer.

 

....i stoga je potrebno "temeljnije i obimnije istrazivanje", da bismo saznali, a ne po portalima licitirali brojevima i spekulisali jesu li ili nisu.

 

Bilo koja  neproverena infomacija, koja moze da utuce na vakcinaciju, trebalo bi da bude ispitana tamo gde treba i kako treba i rezultati jasno saopsteni javnosti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Super. 

 

Zanima me šta to stiže uz mejl, pa mora da se odštampa. Saglasnost, poziv ili..

 

Pitam jer sam odavno bacila štampač all one 😞 ali mogu da odštampam u bilo kojoj fotokopirnici..

 

Btw, danas sam se po treći put prijavila... Nisam naglasila koju vakcinu hoću..i kao mesto primanja ostao je Voždovac.  

 

Da, stigne ti upitnik, mada ako ne odstampas kod kuce, mozes da popunis i na licu mesta, imaju oni sve to pripremljeno, tako da bez brige 🙂

 

Meni bilo bas prijatno, one doktorice malo ocijukale sa mnom, ali sta cu 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

 

....i stoga je potrebno "temeljnije i obimnije istrazivanje", da bismo saznali, a ne po portalima licitirali brojevima i spekulisali jesu li ili nisu.

 

Bilo koja  neproverena infomacija, koja moze da utuce na vakcinaciju, trebalo bi da bude ispitana tamo gde treba i kako treba i rezultati jasno saopsteni javnosti.

 

Pa i ja to kažem ali Nova.rs se pretvara u blic.rs i ovakav tekst koji su objavili je glup jer nema ni jedan podatak osim rekla-kazala i poziv da se nešto istraži što je doktorka čula od rodbine, prijatelja i "dosta ljudi koji joj se obraćaju".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mentalnodetoniran said:

Preko milion doza su dali, pricati o nekoj vezi vakcinacije sa zarazavanjemje zaista glupo. Pogotovo o tim razmerama gde vi od 10ljudi znate nekoga ko je posle vakcine dobio koronu.
Jeste li svesni koliko bismo sada zarazenih imali?

Vidi nije tako mali uzorak u pitanju niti je random lupetanje to što pišem. Niti je zaključak koji sam napisao, da sam ubeđen da je u pitanju sociološki a ne epidemiološki fenomen plod hira - razmislio sam pre nego što sam napisao. Incidencija je ono što vidim svojim očima, jasno i nedvosmisleno. Ukoliko trenutno imamo 1 milion vakcinisanih na 6 miliona stanovnika ugrubo, a imamo isto ugrubo 2500k novozaraženih danas u tih 2500 treba da bude 5:1 u koristi nevakcinisanih. I onda imamo jasnu situaciju.
Šta ako je 4:2? Ili 4,5 prema 1,5?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Vidi nije tako mali uzorak u pitanju niti je random lupetanje to što pišem. Niti je zaključak koji sam napisao, da sam ubeđen da je u pitanju sociološki a ne epidemiološki fenomen plod hira - razmislio sam pre nego što sam napisao. Incidencija je ono što vidim svojim očima, jasno i nedvosmisleno. Ukoliko trenutno imamo 1 milion vakcinisanih na 6 miliona stanovnika ugrubo, a imamo isto ugrubo 2500k novozaraženih danas u tih 2500 treba da bude 5:1 u koristi nevakcinisanih. I onda imamo jasnu situaciju.
Šta ako je 4:2? Ili 4,5 prema 1,5?

Pa brate, koliko je? 

Link to comment
Share on other sites

Vidi nije tako mali uzorak u pitanju niti je random lupetanje to što pišem. Niti je zaključak koji sam napisao, da sam ubeđen da je u pitanju sociološki a ne epidemiološki fenomen plod hira - razmislio sam pre nego što sam napisao. Incidencija je ono što vidim svojim očima, jasno i nedvosmisleno. Ukoliko trenutno imamo 1 milion vakcinisanih na 6 miliona stanovnika ugrubo, a imamo isto ugrubo 2500k novozaraženih danas u tih 2500 treba da bude 5:1 u koristi nevakcinisanih. I onda imamo jasnu situaciju.
Šta ako je 4:2? Ili 4,5 prema 1,5?
Ako ti imas neke podatke za vecu grupu ljudi to je nesto sasvim drugo i ja kako nemam te informacije ne mogu to da komentarisem. Ja pricam o situaciji gde ljudi kazu e ja znam coveka koji se vakcinisao i posle toga je dobio koronu. Onda na osnovu toga iznose neke zakljucke. Jednostavno se takva situacija ne moze matematicki nikako objasniti.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mentalnodetoniran said:
8 minutes ago, urosg3 said:
Vidi nije tako mali uzorak u pitanju niti je random lupetanje to što pišem. Niti je zaključak koji sam napisao, da sam ubeđen da je u pitanju sociološki a ne epidemiološki fenomen plod hira - razmislio sam pre nego što sam napisao. Incidencija je ono što vidim svojim očima, jasno i nedvosmisleno. Ukoliko trenutno imamo 1 milion vakcinisanih na 6 miliona stanovnika ugrubo, a imamo isto ugrubo 2500k novozaraženih danas u tih 2500 treba da bude 5:1 u koristi nevakcinisanih. I onda imamo jasnu situaciju.
Šta ako je 4:2? Ili 4,5 prema 1,5?

Ako ti imas neke podatke za vecu grupu ljudi to je nesto sasvim drugo i ja kako nemam te informacije ne mogu to da komentarisem. Ja pricam o situaciji gde ljudi kazu e ja znam coveka koji se vakcinisao i posle toga je dobio koronu. Onda na osnovu toga iznose neke zakljucke. Jednostavno se takva situacija ne moze matematicki nikako objasniti.

Malo je šira slika, "moj" sistem to jest ovaj koji održavamo ima 16000 kartona jednako pacijenata, i jednu kovid ordinaciju. Ima desetak dana unazad da se povećava broj prvih pregleda nakon vakcinacije, do sada smo to vodili u opštoj anamnezi, daanas smo kreirali custom polje u kartonima i vodiće se ubuduće detaljna statistika. naprosto vlasnik nije očekivao ovo i nismo se spremili, to jest nismo dobili naređenje da to vodimo kao podatak. 
Lekari su upisivali u anamnezu ali mora neko ručno sad to da povadi unazad, a za ubuduće imaćemo tačnu informaciju. Iz razgovora oko kreiranja takvog polja zaključujem da postoji potreba da se ima takav podatak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Malo je šira slika, "moj" sistem to jest ovaj koji održavamo ima 16000 kartona jednako pacijenata, i jednu kovid ordinaciju. Ima desetak dana unazad da se povećava broj prvih pregleda nakon vakcinacije, do sada smo to vodili u opštoj anamnezi, daanas smo kreirali custom polje u kartonima i vodiće se ubuduće detaljna statistika. naprosto vlasnik nije očekivao ovo i nismo se spremili, to jest nismo dobili naređenje da to vodimo kao podatak. 
Lekari su upisivali u anamnezu ali mora neko ručno sad to da povadi unazad, a za ubuduće imaćemo tačnu informaciju. Iz razgovora oko kreiranja takvog polja zaključujem da postoji potreba da se ima takav podatak.

 

Ako je druga vakcinacija +2 nedelje, onda to nesto znaci.

Ako je prva vakcinacija + 3/4 dana, ne znaci nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ako je druga vakcinacija +2 nedelje, onda to nesto znaci.

Ako je prva vakcinacija + 3/4 dana, ne znaci nista.

I ja mislim da je do ponašanja, a i to nešto znači 🙂 Izgleda da je i problem gužva prilikom vakcinacije, mada nisam video da vrište mediji na to, a gori su redovi od redova na skijalištima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Pa ni u susretu s virusom ne krenu simptomi isti dan/sutradan, tako da ovako brza pojava simptoma nakon vakcine, tesko da je uzrokovana vakcinom.....ne znam, ni ziv virus da su ubacili, ne bi se simptomi pojavili za dan

 

Vecini nas zarazenih prirodno, trebalo je bar nekoliko dana od izlaganja virusu do pojave simptoma

 

Nisam pametna....

 

 

Pa to i ja pokusavam da objasnim zeni, da i zivu koronu da su spricali ne moze da krene za dan, ali ona se zbog toga nije vakcinisala, i evo je sad kuka kako je sve zivo boli. 

Mislim da se previše ovakvih slučajeva desilo i da sad krece svasta da se priča među narodom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

I ja mislim da je do ponašanja, a i to nešto znači 🙂 Izgleda da je i problem gužva prilikom vakcinacije, mada nisam video da vrište mediji na to, a gori su redovi od redova na skijalištima...

 

E pa evo mog iskustva: danas u Nehruovoj bilo 30tak ljudi rasporedjenih na dve strane dugackog hola, izmedju svih dobrani razmak (sedis a po 3-4 prazna mesta sa obe strane, red ispred tebe je na oko 2 i po metra), i naravno - svi su nosili maske. Na licu mesta mere temperaturu, inace ne bi mogao da udjes. Inace mislim da se to organizuje u nekoliko tura u toku dana, jer kad sam dolazio napravio se manji red na ulazu (koji se rascistio bukvalno za minut-dva, mere temperaturu, zaokruze te i ulazis), a kad sam izlazio bilo je vidno manje ljudi svuda. Verovatno i vetre u medjuvremenu. Ljudi sede tu 10tak minuta pa idu, ne znam koliki je tu rizik.

 

Ono sto je definitivno problem je to opsustanje, da ne zmurimo na nesto sto se ocigledno desava.Apsolutno sam siguran da se zbog toga zarazavaju i vakcinisani kao i nevakcinisani. 

 

Edit: da su punktovi problem, sa oko milion ljudi koji je prosao kroz njih, verovatno ne bi vise imao ko da vakcinise ljude - jer su te sestre i doktori najvise izlozeni. I to je jako bitno reci.

Edited by Antizemljaš koji lebdi
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

problem gužva prilikom vakcinacije, mada nisam video da vrište mediji na to,

 

Mislim da zbog te gužve vrištimo samo mi na ovom forumu. Ne vidim da se o tome piše na Fejsu, na Tviteru...

 

Na N1 su te gužve samo spomenute, onako usput..

 

@Antizemljaš koji lebdi hvala na prenetom iskustvu.

 

Ja bih volela da me pozovu u DZ. Ne bih da idem na Sajam..tamo su trenutno gužve.

 

I ako treba da čekam na vakcinu, radije ću čekati. 

 

 

  

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa to i ja pokusavam da objasnim zeni, da i zivu koronu da su spricali ne moze da krene za dan, ali ona se zbog toga nije vakcinisala, i evo je sad kuka kako je sve zivo boli. 

Mislim da se previše ovakvih slučajeva desilo i da sad krece svasta da se priča među narodom.

 

 Ne mogu da razumem da neko ima sansu da se vakcinise, a nece!!

Pa ne ubrizbavaju arsenik i cijanid!

 

Bar sad u Srbiji vec ima toliko vakcinisanih, da je jasno da se od vakcine ne umire. I kako joj moze biti bolje/prihvatljivije da se zarazi, nego da se vakcnise?!

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

 Ne mogu da razumem da neko ima sansu da se vakcinise, a nece!!

Pa ne ubrizbavaju arsenik i cijanid!

 

Bar sad u Srbiji vec ima toliko vakcinisanih, da je jasno da se od vakcine ne umire. I kako joj moze biti bolje/prihvatljivije da se zarazi, nego da se vakcnise?!

Evo moja zena izlomljenja i dalje tvrdi da je bolje sto se prirodno zarazila, mlada je pa ce pregurati.

 

Mlada je ali neće naučiti...

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...