Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

19 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

U Fr je bilo 1000m od kuce max uz potvrdu, tj popunjen onaj papir. Ili do 3km ako ides u prodavnicu ili neku nabavku za kucu, apoteku,... Sad ne znam kako je da li se nesto menjalo.

 

Upravo dosao kuci sa PCR testiranja. Guraju stapic kroz usta, nije uopste bolno niti strasno. Rezultat sutra posle 9.

Inace kao sto je poznato moze zakazivanje preko e-uprave, moze preko telefona a moze i na licu mesta na salteru da se zakaze testiranje.

 

 

Stapic kroz usta? Samo?

 

U  Srbiji su mi u oktobru radili jedan stapic u nos i drugi stapic u usta; u NL jednu stapinu  kroz nos do zdrela (ne boli, ali na momenat je jako neprijatan osecaj).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Stapic kroz usta? Samo?

 

U  Srbiji su mi u oktobru radili jedan stapic u nos i drugi stapic u usta; u NL jednu stapinu  kroz nos do zdrela (ne boli, ali na momenat je jako neprijatan osecaj).

 

Ima i jos jedno mesto gde se gura stapic.:classic_biggrin:

28 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

U Fr je bilo 1000m od kuce max uz potvrdu, tj popunjen onaj papir. Ili do 3km ako ides u prodavnicu ili neku nabavku za kucu, apoteku,... Sad ne znam kako je da li se nesto menjalo.

 

Upravo dosao kuci sa PCR testiranja. Guraju stapic kroz usta, nije uopste bolno niti strasno. Rezultat sutra posle 9.

Inace kao sto je poznato moze zakazivanje preko e-uprave, moze preko telefona a moze i na licu mesta na salteru da se zakaze testiranje.

 

Mrs, bre, tebi 1000m od kuce uz potvrdu dobro dodje da zbrises u Tavankut.:lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Aj dalje...

А ‒ аз
Б ‒ буки
В ‒ вједје
Г ‒ глагољи
Д ‒ добро
Е ‒ есте
Ж ‒ живјете
З ‒ зeмља
И ‒ иже
Ђ ‒ ђерв
К ‒ како
Л ‒ људије
М ‒ мислите
Н ‒ наш
О ‒ он
П ‒ покој
Р ‒ рци
С ‒ слово
Т ‒ тврдо
У ‒ ук
Ф ‒ фрат
Х ‒ хјер
Ц ‒ ци
Ч ‒ чрв
Ш ‒ ша

 

`ajd sad ti daj  kontraprimer :s_d:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

Stapic kroz usta? Samo?

 

U  Srbiji su mi u oktobru radili jedan stapic u nos i drugi stapic u usta; u NL jednu stapinu  kroz nos do zdrela (ne boli, ali na momenat je jako neprijatan osecaj).

 

Da samo kroz usta su radili danas.

Prijateljici koja je otisla pre nedelju dana u nemacku, njoj su i kroz nos i kroz usta :)

Sad ne znam zasto, da li su razliciti testovi. Ne znam.

ali nije ni bitno, bitno da ja budem negativan :smiley58:

Mogli su i kroz uvo pa kroz supljinu pa da izvuku na drugo uvo.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sunshine State said:

Trend deluje obecavajuce (i pored juznoafrickih, UK, brazilskih, etc. sojeva)

 

Brojke na globalnom nivou su vec neko vreme u padu:

 

spacer.png

 

Suncica zavejana i u karantinu, ti u FRA - trendovi u SRB rastu,Uros3g kukumavci na mere....

Bemliga - krece na bolje.:krstipd4:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Amigo said:

U AmeriKi je ludilo, pun stadion na finalu americkog fudbala, koliko ce ih se zaraziti zbog ove utakmice.

 

 

 

ne luptaj

 

Quote

Yes there are thousands of people in the audience — including 7,500 vaccinated healthcare workers — but there are also 30,000 cardboard cutouts that look real.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

А ‒ аз
Б ‒ буки
В ‒ вједје
Г ‒ глагољи
Д ‒ добро
Е ‒ есте
Ж ‒ живјете
З ‒ зeмља
И ‒ иже
Ђ ‒ ђерв
К ‒ како
Л ‒ људије
М ‒ мислите
Н ‒ наш
О ‒ он
П ‒ покој
Р ‒ рци
С ‒ слово
Т ‒ тврдо
У ‒ ук
Ф ‒ фрат
Х ‒ хјер
Ц ‒ ци
Ч ‒ чрв
Ш ‒ ша

 

`ajd sad ti daj  kontraprimer :s_d:

 

Fali ti ovde ponesto... 🙂

Link to comment
Share on other sites

@handys 

 

Poslacu ti mamin email / broj telefona, urazumi je!

 

Mama ima 78 godina, zivi sama, ima nekih hronicnih bolesti (ali uglavnom sama sve odrzava u kuci i van kuce), vakcinisana je 22.januara, sad ceka revakcinaciju.... 

Pise mi danas:"Suncice, ja vise ne mogu da budem po ceo dan sama u kuci, izludecu. Odoh kod Danke na kafu, sama je i ona"

 

I sta ja njoj da kazem?

"Stara babo, ne druzi se, sedi tu i dalje sama, cekaj da prodje pandemija! Zar ti nije dosta sto mene, brata i bratovu cerku vidis preko Vibera i sto pricas s prijateljicama telefonom? Kao da moras s Dankom uzivo da popijes kafu, nije proslo ni pola godine od kad ste pile kafu napolju u dvoristu?"

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...