Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Sprivel želim ti brzo ozdravljenje..odmaraj što više.

 

@urosg3 šefe našeg KŠ, šta kažeš za izjavu dr Kona, da treba da se vakciniše 3, 5 miliona kako bi se došlo do 80% kolektivnog imuniteta?

 

To bi bila ok izjava da smo bogata zemlja +da postoji želja većine stanovništva da se vakciniše.

 

U tom slučaju potrebno nam je 7 miliona vakcina.

 

Ne znam da li će se to ostvariti kod nas.

 

By the way, da li će otvoriti i call centar i dati mogućnost da se online prijavljujemo za vakcinu?   

Mislim da je, ukoliko je cilj zaista 80% stanovništa zaista u pitanju taj broj., ako je verovati KŠ i njihovim istraživanjima oko trećina populacije je prokuženo. dodaš ovih 3 miliona i tu je to negde. Nije neostvarivo, e sad zavisi od mnogo faktora hoće li biti ili neće.

Ako je u pitanju prag od 60& pada na 1,5 miliona vakcinisanih.

Link to comment
Share on other sites

Jel se zna da li Srbija placa vakcine ili dobija u okviru nekog programa?

Velika je razlika u ceni vakcina , najskuplja Moderna sa cenom od oko 20 eura (mnoziti sa dva jer treba dve doze), Pfizer oko 16 eura (x2) AstraZeneca 2 eura (x2)

https://www.lci.fr/sante/video-doses-acheminement-quel-est-le-cout-reel-du-vaccin-contre-le-covid-19-facture-securite-sociale-2172415.html

 

Link to comment
Share on other sites

Kad su onomad davali po sto evra, 

mogli su tada da sklapaju ugovore , daju te pare fajzeru i obezbede vakcinu koja bi vec bila tu. 
Ovako, bice sta obezbedi EU i sta se dobije preko Kovaksa, koji je napravljen za sirotinjske zemlje. (Valjda ce nas ekonomski tigar umeti nekako da se kamuflira, uglavi ovde) 1.8 M vakcina do kraja godine. 
Rusi nemaju vakcinu za izvoz, a upitno je koliko ce vakcina imati kineski Sinofarm. 
 

Najbolja sansa je rapidna proizvodnja AZ u narednih 6 meseci i da sto vise kompanija dobije dozvole. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To je to, da smo onih pola milijarde bačenih para dali npr Fajzeru i Moderni i to preplatili im 30 eura po dozi, to je 16 miliona komada, znaci 8 miliona duplih doza, mogli bismo 2 puta da vakcinisemo po 4 miliona ljudi, ali nema veze, sve za rejting, sve za izbore.

U stvari nije Vučić kriv, da pitamo masu ljudi šta bi pre uzeli, 100 evrića ili da se štedi za vakcinu svi bi glasali za pare, zato ćemo i propasti kao država.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ode jos jedan mlad lekar, covek pre svega 😞

 

https://nova.rs/vesti/drustvo/ispovest-anesteziologa-nema-nas-dovoljno-i-umorni-smo/

 

Jutros u strucnoj grupi napisase.... 37 godina covek

 

Edit: a vakcine nek dzedze po friziderima! I nek se "deli" 5000 din penzionerima (kao da ce im to mnogo pomoci u zivotu) - bolje da su za te pare kupili vakcine za svakog tog penzionera.

Cekaju se one jeftinije, a u razliku ce se vec neko "ugraditi"!

Edited by Sunshine State
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

I sta bi radili sa tolikim vakcinama posle?

 

Pa nama sustinski ne treba, jer smo neobrazovana stoka koja nece da se vakcinise, ali cim budu pričvrljili srbendu da ne moze da ide u Paraliju bez vakcine ima svi da stanu u red.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa nama sustinski ne treba, jer smo neobrazovana stoka koja nece da se vakcinise, ali cim budu pričvrljili srbendu da ne moze da ide u Paraliju bez vakcine ima svi da stanu u red.

To stoji, ali to nije 8miliona srbendi, vec par hiljada. 

 

Nisam anti vaxer, ali nek svako odluci sam za sebe. Napisao sam vec nekoliko puta, da ako mi bude trebala zbog putovanja vakcinisat cu se, a ako ne necu, kao sto se nisam nikad vakcinisao vakcinom protiv gripa. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ciao said:

Jel se zna da li Srbija placa vakcine ili dobija u okviru nekog programa?

Velika je razlika u ceni vakcina , najskuplja Moderna sa cenom od oko 20 eura (mnoziti sa dva jer treba dve doze), Pfizer oko 16 eura (x2) AstraZeneca 2 eura (x2)

https://www.lci.fr/sante/video-doses-acheminement-quel-est-le-cout-reel-du-vaccin-contre-le-covid-19-facture-securite-sociale-2172415.html

 

 

Valjda Covax obezbedjuje vakcine za 20 posto stanovnistva, za ostalo kako se ko snadje.

Moderna ce, cenim, tesko stici u Srbiju do septembra. Rusija nema kapacitet za siru proizvodnju Sputnika, to jedino ako Torlak dobije licencu sto se granici sa neverovatnim.

Mislim da se ovde za siru vakcinaciju racuna na AZ i Sinofarm, a Fajzer koliko stigne - stigne. Mada kako se budu sirili kapaciteti, svuda ce stizati sve vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Ode jos jedan mlad lekar, covek pre svega [emoji20]
 
https://nova.rs/vesti/drustvo/ispovest-anesteziologa-nema-nas-dovoljno-i-umorni-smo/
 
Jutros u strucnoj grupi napisase.... 37 godina covek


Au brate, Neša... znam čoveka, studirao sa mojom suprugom, ona mi prethodnih dana pričala da je loše, znači nije se na kraju izvukao... ona je u isto nekoj Viber grupi sa kolegama iz Srbije, baš se brinula za njega... Do kurca...

Ma običan grip...
  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

To stoji, ali to nije 8miliona srbendi, vec par hiljada. 

 

Nisam anti vaxer, ali nek svako odluci sam za sebe. Napisao sam vec nekoliko puta, da ako mi bude trebala zbog putovanja vakcinisat cu se, a ako ne necu, kao sto se nisam nikad vakcinisao vakcinom protiv gripa. 

 

Nisam se ni ja nikad vakcinisala protiv gripa, ali nikad grip nije zatvorio ceo svet na godinu dana.

 

Onog trenutka kad bude bilo dovoljno vakcina za sve, a ljudi i dalje ne budu hteli da se vakcinisu, otvaraj sve! Nema smisla ziveti narednih godina i godina u nekom poluzatvoru, a resenje postoji. 

 

Zasto bi se vakcinisao samo ako mora zbog putovanja? Zasto ne ako mora i zbog odlaska u pozoriste, recimo? 

Ako vec namecemo jednima, pa nametnimo, onda, svima!

Link to comment
Share on other sites

 
Nisam se ni ja nikad vakcinisala protiv gripa, ali nikad grip nije zatvorio ceo svet na godinu dana.
 
Onog trenutka kad bude bilo dovoljno vakcina za sve, a ljudi i dalje ne budu hteli da se vakcinisu, otvaraj sve! Nema smisla ziveti narednih godina i godina u nekom poluzatvoru, a resenje postoji. 
 
Zasto bi se vakcinisao samo ako mora zbog putovanja? Zasto ne ako mora i zbog odlaska u pozoriste, recimo? 
Ako vec namecemo jednima, pa nametnimo, onda, svima!

U pozoriste ne idem [emoji4]

Bez obzira na zatvaranje sveta na godinu dana ostajem pri svom stavu oko vakcinisanja ( u vezi mene), ali ako bas budu dosadni pronaci cu neki posao u Srbiji.
Wwww nerviraju teorije zavere a mene nerviraju moranja vakcinisanja svih.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U firmi prikupljali podatke ko je zainteresovan za vakcinu, izgleda da sam jedini koji je za. Kakav šok ljudi kada sam rekao da hoću da se vakcinišem. Šef mi reče da verovatno nema ništa od toga, jer sam bio pozitivan, pa imam antitela.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:


U pozoriste ne idem emoji4.png

Bez obzira na zatvaranje sveta na godinu dana ostajem pri svom stavu oko vakcinisanja ( u vezi mene), ali ako bas budu dosadni pronaci cu neki posao u Srbiji.
Wwww nerviraju teorije zavere a mene nerviraju moranja vakcinisanja svih.

 

Pa je l' te nerviralo i kad si bio bebica i kasnije u skoli, kad su vakcinisali sve?

Zamisli da su pitali svakog roditelja hoce li DiTePer, hoce li BCG, hoce li.....?

 

Javno zdravlje ima odredjen znacaj u svakom drustvu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

To stoji, ali to nije 8miliona srbendi, vec par hiljada. 

 

Nisam anti vaxer, ali nek svako odluci sam za sebe. Napisao sam vec nekoliko puta, da ako mi bude trebala zbog putovanja vakcinisat cu se, a ako ne necu, kao sto se nisam nikad vakcinisao vakcinom protiv gripa. 

 

Koga je par hiljada? Sa 8 miliona duplih doza mogao bi da vakcinises ljude i sada i na jesen pred novi talas, da se sacuvaju ljudski zivoti i da cuvena tigrovska ekonomija radi normalno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AgroLaki said:

 

Koga je par hiljada? Sa 8 miliona duplih doza mogao bi da vakcinises ljude i sada i na jesen pred novi talas, da se sacuvaju ljudski zivoti i da cuvena tigrovska ekonomija radi normalno. 

 par hiljada ovih sto idu na more u Paraliju.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...