Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 hours ago, erwin said:

 

https://rs.n1info.com/vesti/kon-jankovic-i-radojicic-o-koroni-sa-srednjoskolcima-djaci-ne-veruju-vakcinama/
 
Hm, čija li je dužnost bila da edukuje stanovništvo? Verovatno je trebalo ja da im organizujem edukaciju mladih.
 

 

Rastužuje me ova vest. Msm da se razumemo, kod dece je cost-benefit analiza malo kompleksnija i u slučaju da je virus relativno po kontrolom i da je dobra stopa vakcinacije u opštoj populaciji možda i nema velike potrebe da se svi vakcinišu, već oni koji su zbog još nekog stanja ugroženi. U ovakvoj situaciji kakva je sada u Srbiji, za svakog je veći rizik da se ne vakciniše.

 

Ali meni je više problem to kako je formuilsan ovaj stav (ako je tačno preneto) da niko od đaka ne veruje vakcinama. Kada vidimo kako nam rezonuju srednjoškolci i studenti stvarno sam pesimističan kada je u pitanju budućnost ove zemlje.

 

Pominjao sam to još krajem prošle godine kada je postalo izvesno da će vakcine biti dostupne ubrzo. Mi smo u startu izgubili, pošto je cela priča od početka pogrešno postavljena i ljudi na vakcinu gledaju kao na nešto opasno što će im naškoditi. Čak i među ljudima koji su se relativno brzo vakcinisali postojao je na početku određeni strah i skepsa. Ogromna je šteta koju je pseudonaučni pokret naneo svetu.

 

Čak i sad kada je toliko ljudi umrlo da se ljudi još nisu nimalo opametili, tužno je.

 

Što se tiče mene, otišao sam do lekara, jedva i da su me pogledali iako nije bilo gužve (kovid ambulanta Savski Venac kod pijace na Senjaku jedva da je bilo ljudi) ali mogu da vas prime tamo samo ako dolazite na prvi pregled, inače mora da se ide tamo gde vam je karton. Tako nekako meni rekoše danas, ali nisam siguran u potpunu pouzdanost informacije.

 

Dobio sam Pancef da pijem i aspirin (+ vitamini) uz uputstvo da ponovo uradim laboratoriju uskoro pa da će se na osnovu toga videti šta dalje. Nisu mi poslušali pluća samo su mi merili saturaciju, 96 je bila. Od simptoma samo kašljem (danas malo više nego juče), nemam ništa više. Krva slika: malo povišeni monociti i CRP 15.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

I ovo je rekla kazala, nema zvanicnog podatka, i doktorica koja mi je ovo rekla se ogradjuje da je ovo neki njen odokativni uzorak.

U novoj kovid bolnici u NS je veeeelika vacina nevakcinisanih. Nesto sitno vakcinisanih i to vecinom starijih koji su primili Sinofarm.

Fajzer jedan, Astra nula  i Sputnik jedan.

Ponavljam, žena koja je tamo kaže svoju grubu procenu na osnovu svog uvida, bez bilo kakve evidencije. 

Чашка чая с добавлением поллония, друг мой?

Незабываемый вкус!

:classic_ninja:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"NIKAD NISMO IMALI OVOLIKO SAHRANA" Na pogreb se čeka i do pet dana, groblja rade i nedeljom, a pogrebnici ne pamete da se IKAD VIŠE UMIRALO

 

Ne samo bolnice, korona neumoljivo puni i groblja. Opaka bolest svakodnevno kosi i stare i mlade, poslednjih dana podlegalo joj je ne manje od 50 ljudi u našoj zemlji. A tu su i ostali uzroci smrti.

Pogrebnici iz većine gradova u Srbiji poručuju – nikada nismo imali ovoliko sahrana. Čak, objašnjavaju, ni u prethodnim talasima epidemije. Ovaj je, kažu, najsmrtonosniji i to pravdaju brojkama.

Na deset prestoničkih gradskih grobalja u septembru sahranjeno je 1.417 preminulih. O kakvom povećanju smrtnosti se radi, govori podatak da je u istom mesecu prošle i pretprošle godine sarhanjeno 1.017, odnosno 936 preminulih. Od početka oktobra u Beogradu se dnevno u proseku obavi 60 sahrana. Ako se tako nastavi, ovog meseca imaćemo čak 1.800 sahrana!

- Broj raspoloživih termina za sahranjivanje, imajući u vidu trenutnu pandemijsku situaciju, zavisi o kom se grbolju radi. Naime, termin za sahranjivanje na grobljima u nadležnosti JKP "Pogrebne usluge" Beograd se čeka od dva do pet dana u zavisnosti od groblja. Najviše sahrana ima na većim, otvorenim grobljima u nadležnosti našeg preduzeća kao što su Nova Bežanija, Orlovača i Lešće. Od nedelje 3. oktobra zbog povećanog broja sahrana i kremacija uvedeno je i sahranjivanje nedeljom na nekih od većih grobalj, - kažu u JKP "Pogrebne usluge" u Beogradu.

 

"Ovako nikad nije bilo"


- Nikad nije bilo ovako - kratko u grobljanskoj upravi valjevskog JKP „Vidrak“ odgovaraju na pitanje o broju sahrana u ovom talasu epidemije korona virusa.

Naime, na valjevskim gradskim grobljima kojima upravlja „Vidrak“, kako kažu, u poslednjih mesec dana, svakog od šest radnih u sedmici, imaju između pet i sedam sahrana što je, kako ističu, „tako veliki broj da se često dešava da se sarhane moraju obavljati i u poslepodnevnim satima, što nikada nije bilo“.

U ovaj broj, inače, ne ulaze sahrane preminulih na seoskom području, jer seoska groblja nisu u nadležnosti valjevskog JKP.

- Broj sahrana poslednjih mesec dana je daleko veći nego u pretodnom talasu epidemije, koji je takođe odneo dosta života. Prosečno vreme čekanja na sahranu je do 48 sati, ali ako je neko preminuo tokom vikenda, onda se ono produži i za još jedan dan jer sahrana na valjevskom groblju nedeljom nema - objašnjavaju u prodavnici pogrebne opreme „Bora“.

Da je smrtnost od posledica korone u Valjevu izuzetno visoka potvrđuju i svakodnevni izveštaji lokalnog Zavoda za javno zdravlje po kojima gotovo da nema dana, a da bar dvoje Valjevaca ne izgubi životnu bitku. Od početka ovog meseca „crni“ rekord u boju preminulih u jednom danu je bio 5. oktobar kada je evidentirano čak šest preminulih. Od početka epidemije od posledica kovida u Valjevu je preminulo 286 osoba, pokazuje poslednji izveštaj Zavoda.

Ne pamti se da se u Užicu kupovala crna odeća i da su pogrebnici imali više posla nego septembra ove godine. Računajući sva tri groblja kojima upravlja JKP „Bioktoš“ – Sarića osoje, Dovarje i Vlaovac u Sevojnu, u Užicu je prošlog meseca sahranjeno 70 pokojnika.

- A najviše sahrana ranije bilo je 50 u jednom mesecu, a i to se veoma retko dešavalo - objašnjavaju iz Radne jednice „Gradska groblja“ i navode da je tužni rekod posledica trenutnog pika epidemije korona virusa koji je crnji nego prethdoni.

Pre pandemije, kažu ovde, na grobljima Sarića osoje i Dovarje obavljale su po jedna do dve sahrane dnevno u proseku. A sada ih je od tri do pet svakog dana.

- Sahrana u ovoj i prošlog godini je 30 odsto više nego u prethodne dve godine. U 2019. na užičkim grobljima je bilo 410 sahrana, u prošloj 528, a od početka 2021. do danas sahranjena su 463 Užičanina. Ako se ovaj trend nastavi, ova godina će premašiti prošlogodišnju brojku - kažu užički pogrebnici.

Brojke preminulih znatno su veće premda u ove spomenute se ne računaju pokojnici pokopani na seoskim grobljima koji nisu u nadležnosti „Bioktoša“.

 

"Premoreni su i vozači i kapeldžije i kopači grobova..."


Na groblju Sarića osoje se nalazi centralna kapela iz koje se dopremaju preminuli između ostalog i iz užičke Opšte i kovid bolnice u kojima umiru pacijenti iz celog Zlatiborskog okruga. Broj pokojnika koji prolazi kroz kapelu je 30-40 odsto veći nego ranije.

- Nikada ranije nije bilo ovako. Premoreni su i vozači, i kapeldžije, i kopači grobova koji svaki dan kopaju rake i moraju da rade svake subote, a do sada su im dve mesečno bile slobodne - objašnjavaju nadležni iz „Gradskih grobalja“ u Užicu.

I pored većeg obima posla užičkih pogrebnika nema čekanja na sahrane koje se obično obavljaju dva dana posle smrti preminulog.

 

Nezapamćeno crn septembar i u Novom Sadu


Septembar je bio nezapamćeno crn i u Novom Sadu. Početkom ovog meseca počeo je povećan broj sahrana.

- Prošle godine imali smo pik u decembru, ali ove će to biti ranije, jer je već u septembru krenulo sa većim brojem smrti koje su posledica korone. Na teritoriji Novog Sada, trenutno, svaki dan imamo jedno ili dvoje pokojnika za koje nam ožalošćena porodica kaže da su preminuli od korone. Tokom leta je bilo toliko retko da nismo imali skoro nijedan slučaj. I dalje je više ljudi koj umiru od drugih bolesti i starosti, a ne od korone, ali pojavom zime taj broj se povećava - rekli su nam u novogosadskog pogrebnom preduzeću „Konkordija“.

Zbog gužvi na novosadskim grobljima, pre svih Gradskom groblju, na sahrane se čeka i po par dana.

- Uvek se zimi više čeka jer ima manje ternima za sahrane, leti je duži dan. Prošle godine kada je bio pik korone na sahranu u Novom Sadu čekalo se i od sedam do deset dana - kazali su iz „Konkordije“.

U Kraljevu i Čačku sahrana je 20 odsto više nego prošle godine. Za razliku od marta i aprila kada se na pogrebe čekalo do pet dana, danas se na grobljima u ova dva grada ne čeka duže od dva dana.

 

"Povećan je broj koji preuzimamo iz kapele šabake bolnice"


U pogrebnom sektoru šabačkog JKP “Stari grad“ kažu da je poslednjih dvadesetak dana znatno povećan broj sahrana u gradu. Dnevno se u proseku sahranjuje po pet ljudi, a u ovom peduzeću ne mogu da zaborave i prošli ponedeljak kada su sahranili sedmoro ljudi.

Broj sahrana je znatno povećan u poslednjih mesec dana. Na primer, u junu i julu dnevno je bilo dve do tri sahrane, a sada i do pet dnevno.

- Radnim danima uspevao da sahranjujemo dan za danom, a vikendom se čeka ponedeljak ili utorak. Ono što je takođe primetno, povećan je broj koji preuzimamo iz kapele šabake bolnice – kaže Miloš Radovanović, rukovodilac pogrebnog sektora JKP „Stari grad“ Šabac.

U januaru i februaru ova služba na tri groblja beležila je u proseku oko 100 sahrana mesečno, dok je u junu i julu taj broj bio gotovo prepolovljen. U septembru broj sahrana dostigao je 80, a oktobru procenjuju da će premašiti tu brojku.

 

Subotica odudara


Subotica odudara od sumorne srpske svakodnevice. U ovom gradu nije povećan broj sahrana u odnosu na period pre epidemije korona virusa, a na sahranu se čeka „koliko je potrebno da stigne potvrda iz bolnice“.

- Konkretno, ako se smrtni slučaj dogodi danas potvrda stiže sutradan najkasnije do 11, eventualno 12 sati, i automatski stranke dolaze dok nas. Za drugi dan od dana nastupanja smrti se zakazuje sahrana. Nemamo povećan obri sahranjivanja. Problem je jedino kada smrt nastupi u subotu ili nedelju, ponedeljkom je malo zagušenje oko potvrde o smrti i zakazuje se za utorak. Tako je već nekoliko meseci, nije vezano za trenutu situacija sa kovid. U odnosu na prošu godinu, u septembru i oktobru imamo identičan broj sahrana. Desi se da jedan budan bude 10 ili 12, a sutradan dve sahrane. Na mesečnom nivou ne beležimo porast - kaže Vesna Prćić, direktorica JKP „Pogrebno“ u Subotici.

Sutobičani su već upoznati da ukoliko je smrt nastupila zbog posledica kovida telo pokojnika mora biti prvo smeštno u limeni, a zatim u drveni sanduk što povećava troškove i ne vrši se identifikacija jer nema otvaranja sanduka.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nikad-nismo-imali-ovoliko-sahrana-na-pogreb-se-ceka-i-do-pet-dana-groblja-rade-i/dwjceq4

Edited by erwin
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Clash said:

 

Morel fajzerica na sputnjik?

sto ne bi moglo?

bilo je na prethodnoj strani istrazivanje o 3. dozi (Moderna, Fajzer ili JJ) ako je prethodno primljena neka od JJ/Moderna/Fajzer vakcina (prema doziranju kako su preporucene). Vidi se da JJ tek posle 2. doze dostize efikasnost 2 doze Fajzera, a da i Fajzer i Moderna dobro bustuju JJ vakcinu.

 

FBmSc-eVgAAKUbf?format=jpg&name=4096x409

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, shonke said:

U šumicma nikad nije ni bilo ničega, ni rendgen ni lab. Tamo je samo bila ambulanta da ljudi dođu kod lekara opšte prakse, po recept i ako treba po upute a za sve ostalo moralo je uvek u krivolacku.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Znam, imala sam tamo nekoliko godina karton i izabranog lekara. Ali, ako poredimo Šumice i Vojvode Stepe, prostorno su Šumice troduplo veće od ambulante u Vojvode Stepe.

 

Šumice su ogranak DZ, kao što je ogranak i Braće Jerković.. I možda je moglo da se u nekoj ambulanti u Šumicama stavi privremeno rengen i bar malo olakša pacijentima. 

 

To je neizvodljivo u ambulanti u Vojvode Stepe.

 

Usput, sestra je dobila rezultat PCR testa- negativna je. 

 

Lekarki koja je sve vreme gledala u kompjuter i nije je ni pogledala rekla je da joj da potvrdu da je negativna i da može u B Jerković kod izabranog lekara da zaključi bolovanje kad bude ozdravila.

 

Dobila je tu potvrdu. Krvna slika pokazuje da ima malu upalu, sve ostalo je ok.

 

 

4 hours ago, DJ_Vasa said:

Ako ima još onih koji čekaju treću dozu, evo da sada i ja podelim vesti: upravo sam dobio SMS da se javim najbližem domu zdravlja za treću dozu. Nije naveden termin, samo piše da se javim u najkraćem mogućem roku.

 

Javljam čim dobijem predajnik za 5G i častim sve učesnike foruma jednomesečnim besplatnim pristupom 5G mreži 😁

 

Meni je 30.11. 183 dan od primanja druge doze. Kad bi otprilike mogla da dobijem taj SMS- koliko ranije obaveštavaju za tu treću dozu?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Meni je 30.11. 183 dan od primanja druge doze. Kad bi otprilike mogla da dobijem taj SMS- koliko ranije obaveštavaju za tu treću dozu?

 

Danas mi je 181. dan od druge doze, a poruka je stugla otprilike kada sam to i javio na forumu. Komšija je dobio 183. ili 184. dana, ako je dobro izračunao.

 

Ne spadam u prioritetne grupe (mislim na one spomenute na sajtu eUprava, kako je navedeno ovde), ali sam poruku dobio tačno 181. dana. Doduše, za prvu dozu sam čekao nešto duže od prijave do poziva i vakcinacije, ali sada sam dobio na vreme. Obaviću vakcinaciju večeras ili sutra, pa da sam miran. Ako ti je prošlo 180 dana i ako ti je frka zbog nečega, ipak pitaj telefonom dom zdravlja da li mogu da te prime i pre poziva. Saznao sam od poznanika da nije imao problem po tom pitanju, tj. nije bio pozvan, prošlo je 180 dana, a primili su ga. Mislim da je u pitanju DZ Stari grad, ali nisam 100% siguran.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Meni je 30.11. 183 dan od primanja druge doze. Kad bi otprilike mogla da dobijem taj SMS- koliko ranije obaveštavaju za tu treću dozu?

Ne obavestavaju pre nego što prođe 180 dana, nego par dana kasnije.

1 hour ago, nemanjaol said:

Ali meni je više problem to kako je formuilsan ovaj stav (ako je tačno preneto) da niko od đaka ne veruje vakcinama. Kada vidimo kako nam rezonuju srednjoškolci i studenti stvarno sam pesimističan kada je u pitanju budućnost ove zemlje.

Evo što je neko nedavno napisao kao komentar na vest o padu nataliteta, iseljavanju, nije ni važno:

 

Quote

Miloš:

 

Pa šta? Nismo zemlja ni elementarne pravicnosti, ni kulture, ni blagostanja. Mene je prestalo da dotice to pitanje a la "Sta ce biti sa Srbijom". Bice joj onako kako zasluzuje i onako kakve je ljude i civilizaciju iznedrila. Mislim da joj se ne pise dobro, ali bas me briga.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

"TROJE DECE JE NA RESPIRATORU ZBOG KOVIDA" Dr Minić: Među njima je i beba od šest meseci

Troje dece na respiratoru bije životnu bitku protiov kovida u Institutu za majku i dete u Beogradu, potvrdio je pulmolog prof. dr Predrag Minić.

- Nažalost, na respiratoru nam je beba od šest meseci i deca od 15 i 17 godina i svi su oni životno ugroženi. S izuzetkom dečaka od 17 godina, koji je malo gojazno, ostali nemaju nikakve komorbiditete, odnosno druge bolesti. I to je dokaz da je situacija zaista dramatičana - kaže prof. Minić i dodaje da deca od 15 i 17 godina nisu vakcinisana. Prof. Minić ukazuje da je krajnje vreme da ljudi shvate koliko je sutuacija ozbilja, kao i koliki je značaj vakcinacije i odraslih i dece starije od 12 godina, kao i ozbiljnog shvatanja propisanih mera jer su i deca počela teško da oboljevaju.

- Ovo su prva deca na respiratoru. Deca i dalje ređe oboljevaju i imaju blaže kliničke slike, ali ova od 15 i 17 godina imaju kliničku sliku kakva se viđa kod odraslih ljudi. Morali smo da započenemo najpre neinvazivnu mehaničku ventilaciju, a potom i da ih intubiramo, čime smo počneli invazivnu mehaničku ventilaciju. I dan i noć radimo oko njih. Nereagovanje na primenjenu maksimalnu terapiju vas ispunjava osećajem bespomoćnosti. Ipak, nadamo se da će doći do poboljšanja sada kritično bolesne dece - naglasio je prof. Minić, a potom poručio građanima:

- Apelujem na povećanje obima vakcinacije, pogotovu među mlađim ljudima i decom starijom od 12 godina. Spontanim zaražavanjem ne postiže se kolektivni imunitet, već isključivo vakcinacijom velikog broja ljudi u kratkom roku. U ovom trenutnu za to je neophodno bar 80% vakcinisanog stanovništva, a taj procenat u budućnosti bi mogao da bude i veći ukoliko se disciplina ne popravi.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/troje-dece-je-na-respiratoru-zbog-kovida-dr-minic-medu-njima-je-i-beba-od-sest-meseci/0k1vwkq

Edited by erwin
  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Jel planiras da vakcinises i Tomija i Pruneta? Kazu bice obavezno i za zivotinje. Nisu valjda oni antivaxeri?!?!? 🙂

Jos je Tomi ziv, Prunette je zenska macka, ona je uginula. Moje macke ne idu kod veterinara vise, tako da ih nece imati ko vakcinisati.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tomiprunet said:

Jos je Tomi ziv, Prunette je zenska macka, ona je uginula. Moje macke ne idu kod veterinara vise, tako da ih nece imati ko vakcinisati.

 

Ako hoces Seklerov kontakt, dam ti. 

P.S. Pozdrav za Tomita, nek je ziv i zdrav. Prunet RIP.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Ako hoces Seklerov kontakt, dam ti. 

P.S. Pozdrav za Tomita, nek je ziv i zdrav. Prunet RIP.

Hvala, ne treba kontakt. 

 

Tomi je jako tuzan poslednjih par dana jer mu je uginula prijateljica kerusa koja je obolela od dijabetesa i kancera. U pocetku nije bio tuzan jer je mislio da ce se vratiti, i onda je posle desetak dana od uginuca poceo da je trazi. Spava u njenoj kucici,.... Prunette je uginula pre godinu dana od starosti. 

  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mthomy said:

Ima li info koliko zarazenih je vakcinisano a koliko ne? Ispod svake vesti o broju zarazenih idu komenti kao svi su vakcinisani koji su zarazeni... znam naravno da je to troll samo takav...

 

Sta je realno, a drugo da li je stvarno moguce da ljudi lazu da su vakcinisani a u stvari nisu?

Naravno da je moguće. To je kao u telefonskim anketama oko izbora, svojevremeno, kad u anketi niko nije šešeljevac, a onda vadikali dobiju 20% glasova. I kakva je to onda opcija kad se i oni koji za nju glasaju stide da se otvoreno izjasne?

 

Isto je i to antivakcinaštvo. Oni koji praktikuju to zaumlje u suštini znaju da su obicni majmuni, ali su presli granicu pozverenosti, to je jace od njih, pa uporno odbijaju da se ponasaju normalno.

 

Sve dok se dozvoljava takvim očigledno oduzetim od straha, i zbog toga agresivnim majmunima da se izivljavaju i da zasipaju javni prostor svojim ludilom, kao u tom primeru sa tim komentarima, sve treba da ostane kako je.

 

Ima ko ce umesto njih primiti i cetvrtu, i petu i godisnje redovne doze ako treba, kao za grip, a njihovo je samo da redovno uplaćuju u fond za kupovinu vakcina i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sećate se point of view statistike?

Kao sve je to lepo što se objavljuje - ali šta od tih statističkih podataka mogu da primetim uživo.

Da li sam ja suviše introvert i ne krećem se dovoljno ne znam. Tek do sada nikada iz tog ugla nije bilo ovoliko tragično. Poslednjih nedeljak dana su sigurno najgore do sada iz ličnog ugla.

Čuo sam za smrt niza ljudi mlađih od 60 godina. Kao i da je tretman u bolnicama jako loš i ume da utiče na ishod, što nije ni neočekivano u ovakvim uslovima.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I ovo je rekla kazala, nema zvanicnog podatka, i doktorica koja mi je ovo rekla se ogradjuje da je ovo neki njen odokativni uzorak.
U novoj kovid bolnici u NS je veeeelika vacina nevakcinisanih. Nesto sitno vakcinisanih i to vecinom starijih koji su primili Sinofarm.
Fajzer jedan, Astra nula  i Sputnik jedan.
Ponavljam, žena koja je tamo kaže svoju grubu procenu na osnovu svog uvida, bez bilo kakve evidencije. 
Po rečima Dr. iz Kš isti je profil i tamo.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prica kako je jedan doktor doveo do nevakcinisanja 10tak mladih
Prijatelj od prijatelja ima neku ekipu ljudi sa kojima se dduzi, svi obrazovani, u tridesetim godinama. Blago rezervisani prema kovid vakcinama. Jedan iz ekipe se vakcinise fajzerom i tri nedelje posle druge doze pocinje da dobija cudne simptome, temperatura jedan dan, znojenje, gubitak kilaze, tahikardije. Ode on kod lekara i lekarka ga prvo pita da li se vakcinisao, kada je rekao da jeste odmah mu je rekla problemi sa stitnom zlezdom, vec smo imali takve slucajeve. Desava se posle fajzer vakcine. Vise se niko iz drustva nije vakcinisao.

Link to comment
Share on other sites

Jel mu ta doktorka rešila problem ili mu rekla da rezerviše parcelu na lešću?

Iste/slične simptome imala moja žena pre 7-8 godina, ode kod endokrinologa u KC, ispostavi se Hašimoto sindrom.

Evo, sledeće nedelje će da primi i treću dozu vakcine, rajfajzen posle kineza.

 

Kad pomenu štitnu žlezdu, ne znam da li sam već pisao ovde, žena (od školskog snajka) oko 40god, izvađena štitna žlezda pre 15-20 godina, posle toga dobila dvoje dece, sve u redu itd, pre nekih 5-6 meseci joj dr rekla da ni slučajno ne sme da primi vakcinu protiv korone. 

Eno je u Batajnici na kiseoniku.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, todorovic said:

Prica kako je jedan doktor doveo do nevakcinisanja 10tak mladih
Prijatelj od prijatelja ima neku ekipu ljudi sa kojima se dduzi, svi obrazovani, u tridesetim godinama. Blago rezervisani prema kovid vakcinama. Jedan iz ekipe se vakcinise fajzerom i tri nedelje posle druge doze pocinje da dobija cudne simptome, temperatura jedan dan, znojenje, gubitak kilaze, tahikardije. Ode on kod lekara i lekarka ga prvo pita da li se vakcinisao, kada je rekao da jeste odmah mu je rekla problemi sa stitnom zlezdom, vec smo imali takve slucajeve. Desava se posle fajzer vakcine. Vise se niko iz drustva nije vakcinisao.

Pa odlično, onda im neće smetati da (pored kašike) puše i ono crevo za vazduh ako zakače kovid, i ako bude potrebno.

 

Trebalo bi neko da obradi temu "zašto se određeni poveliki procenat srbskih lekara, a narocito ovi opste prakse, mešaju u oblasti za koje nisu obučeni". Mnogo su se oni zaigrali. Još nisam čuo da se npr inženjer školovan za jednu oblast tako olako petlja u drugu oblast iste struke. Ko je ovima rekao da su oni nešto više od proletera koji radi za platu, i zanatlije, niko ne zna. U stvari su zaostali 50 godina iza normalnog sveta, a to se vidi po tim antibioticima koje nemiluce cepaju svima za sve, što već decenijama niko ne radi, osim njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hanuma i moja malenkost primili danas najzad booster, na kraju smo ipak uzeli ponovo Pfizer kada već nije bilo Moderne. Psihološki već deluje, osećamo neko olakšanje, mada još dve nedelje mora da se sačeka na razvoj antitela. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...