Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

32 minutes ago, McLeod said:

Zoran Radovanović bi mogao da oladi sa napadima na kolege posto je kod Beckovicke priznao da bi se u kriznom stabu ponasao isto. Ovako ispada najveci licemer medju njima.

 

Čuo sam i ja da je branio stručni štab, mada ne znam detalje. U svakom slučaju, ne može da bude licemerniji od lika koga imaš na profilu

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@NMX

Po onome sto ja znam, a imam info iz prve ruke za Nis, ovo sto je BIRN napisao deluje veoma verodostojno. Dakle, nije brojka sad 10 000 mrtvih, ali jedno 750-800 jeste. A najvise lazu sada, jer iako je klinicka slika blaza, sada je najveci talas novoobolelih.

42 minutes ago, McLeod said:

Zoran Radovanović bi mogao da oladi sa napadima na kolege posto je kod Beckovicke priznao da bi se u kriznom stabu ponasao isto. Ovako ispada najveci licemer medju njima.

 

Sad kada izadju prve vakcine pa kad zasvitkaju oci tom na tvom avataru :)

Link to comment
Share on other sites

Ovo što Janković priča su gluposti. Pisali smo o tome pre par meseci i WHO je izdao uputstvo po kome se broje mrtvi od korone. Dakle ne da tu idu svi kojima je utvrđen kovid nego idu i oni kod kojih se sumnja da je kovid mogao biti uzrok a nisu testirani pre smrti. Ako hoćemo da poredimo naše cifre sa ostatkom sveta onda moramo da poštujemo uputstva koje oni poštuju. A ako nećemo onda možemo da se poredimo sa Rusijom, Belorusijom i Severnom Korejom. Realno poslednji iz tog štaba kod koga nisam bio siguran da je SNS-vojnik, sad bar znam da je taj štab u stvari privremeni PR SNS-a tokom korone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darko said:

 

Čuo sam i ja da je branio stručni štab, mada ne znam detalje. U svakom slučaju, ne može da bude licemerniji od lika koga imaš na profilu

 

Naravno da moze, jer je upravo i pricao o problemima za koje zna da se susrecu i zbog cega je bitno biti drzavni vojnik u kriznom stabu, ali ocigledno je to zaboravio.

 

9 hours ago, Klotzen said:

 Realno poslednji iz tog štaba kod koga nisam bio siguran da je SNS-vojnik, sad bar znam da je taj štab u stvari privremeni PR SNS-a tokom korone.

 

Ovo nema veze sa zivotom.

 

Najbitnije u celoj prici je da se uradi damage control koliko je to moguce, a tu su bitna sva trojica. Ja sam siguran da je Zoran Radovanovic samo formalno iskljucen, a prakticno se sigurno cuju i konsultuju. Zbog toga ovakvi nastupi nit su kolegijalni nit korektni u opstem smislu.

Edited by marejosip
licni napadi
Link to comment
Share on other sites

@Zoran Radovanovic

 

Imam ogroman rispekt za matorog. Mnogo pre cele ove priče kada pola ljudi nije znalo ko je on. Ko želi baš da sazna neka gugla njegove tekstove gde briše patos sa onom budaletinom od Dane Grujičić i njenim ubi nas nato uranijumom idiotizmom. I za to kapa dole. 

 

Ono što sada priča za koronu takođe ima smisla ali samo ako se gleda iz koje perspektive to radi. Da je član kriznog štaba, pitanje je kako bi i šta izgledalo. Verovatno bi legao na rudu kao što su ostali legli.

 

Ono gde me smara Radovanović je apsolutna politizacija koju provlači u svakoj izjavi. Opozicija je svaka druga reč u izjavama. Umesto da priča o merama i bolesti, čovek priča šta će Psiho da radi ako opozicija izađe na ulice i sl. Plus, rolerkouster njegovih izjava, kao Kon fazon. Evo samo nekih

 

Izjave u 5 dana pred izbore:

 

Quote

On podseća da se u Srbiji od početka maja broj novootkrivenih slučajeva zaraze kreće “u rasponu od 20 do nekad i više od sto dnevno”.

 

Quote

“Ljudi se leti teže zaražavaju, a klinička slika će biti blaža. 

 

Quote

Ocenjuje i da nemamo snage da uvodimo onako restriktvne mere, kao za vreme vanrednog stanja.

“Možemo da uvodimo selektivna ograničenja, snažne preporuke i eventualno neke zabrane, ali ne tako da kaznimo stare zato što su stari. Neke zabrane će se ponovo uvesti samo ako bude puno obolelih i ako situacija izmakne kontroli, a oni veruju da neće”, zaključuje epidemiolog.

 

Izjave dan nakon izbora:

 

Quote

“Ta promena stava Kriznog štaba je posebno dramatična. Ispada su se oni odjednom probudili iz sedmonedeljne hibernacije. Kritično je bilo i prošle, i pretprošle nedelje i videlo se šta se iza brda valja. Nije smelo da se čeka da prođu izbori pa da protrljaju oči i probude se”, kategoričan je dr Radovanović.

 

Quote

 Sada, ako ja kažem – zabrana okupljanja, to znači ne sme opozicija da se okuplja, a to su i htelli. 

 

Na stranu sve, bila je ona jedna izjava u Utisku, gde je otprilike rekao da bi manje više sve isto radio da je član štaba, tako nekako.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

@Zoran Radovanovic

 

Imam ogroman rispekt za matorog. Mnogo pre cele ove priče kada pola ljudi nije znalo ko je on. Ko želi baš da sazna neka gugla njegove tekstove gde briše patos sa onom budaletinom od Dane Grujičić i njenim ubi nas nato uranijumom idiotizmom. I za to kapa dole. 

 

Ono što sada priča za koronu takođe ima smisla ali samo ako se gleda iz koje perspektive to radi. Da je član kriznog štaba, pitanje je kako bi i šta izgledalo. Verovatno bi legao na rudu kao što su ostali legli.

 

Ono gde me smara Radovanović je apsolutna politizacija koju provlači u svakoj izjavi. Opozicija je svaka druga reč u izjavama. Umesto da priča o merama i bolesti, čovek priča šta će Psiho da radi ako opozicija izađe na ulice i sl. Plus, rolerkouster njegovih izjava, kao Kon fazon. Evo samo nekih

 

Na stranu sve, bila je ona jedna izjava u Utisku, gde je otprilike rekao da bi manje više sve isto radio da je član štaba, tako nekako.

 

Bold 1: Ovo i mene smara, provlači sve kroz tu prizmu što malo zamagljuje poente koje su čini mi se jače bez toga, a odnose se na medicinu 

 

Bold 2: Ovde se već ne slažemo.

 

Ja sam uz tebe, Meka i još po nekog pokazivao navjiše razumevanja za krizni štab i branio ih ovde, ako može tako da se kaže. Ali to se odnosi najviše na period od početka marta do ukidanja vanrednog stanja, kada su se našli u izuzetno teškoj situaciji gde smo bili potpuno nepripremljeni za epidemiju i sve ono što ona nosi. Mislim da se i Radovanovićeva tadašnja izjava odnosi na to.

 

Za ovo ćutanje i skrivanje nakon toga, dok virus kreće da bukti možda i jače nego kada je epidemija bila u punom jeku, a podaci postoje u nekim izveštajima koji se ne objavljuju u javnosti treba već da ih bude sramota i stid. Pritom svesno dovode ljude u zabludu pričom kako je sve u redu i nereagovanjem na derbi, najave održavanja festivala itd. 

 

Zaista bih voleo da čujem argumente u njihovu odbranu sada, zanima me da li nešto propuštam.

 

 

Update iz leskovačke bolnice za koju sam pre nekog vremena pričao da se prazni. Prošle nedelje je ponovo krenula da se puni, ali deluje da je sada BG najveće žarište

Edited by nemanjaol
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, John Dies at the End said:

Radovanović je licemer.

Ali je zato kriminalac Kon ( uz ostatak ekipe)  idealan.

 

Kon nije kriminalac i vec sam objasnio tu tzv. aferu vakcine, mogao bi i ti i neki drugi da procitate.

 

Jedina greska Kona je procena u vezi opasnosti tog virusa, ali bolje je da procenis da je opasniji nego sto jeste, nego da se ponasas kao Nestorovic.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Po cemu je korumpiran? Sto je urgirao da se sto pre nabave vakcine da bismo bili spremni, a drzava se ugradila, potpuno mimo njega i njegovog znanja i uticaja?

 

Po cemu se to razlikuje od ove situacije na pocetku, kad u tom trenutku mislimo da su respiratori ono sto ce najpre spasiti zivot, pa Vucic nabavlja ko zna kakve i ko zna odakle samo da bi se slikao sa njima, a nit nam treba toliko nit su svi funkcionalni?

 

Je l' se Kon ugradio i tu?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao sam već... Za osobe koje su saučesnici ove nakaradne i profasisticke vlasti, u ovome što se od prvog marta dešava ( možda i ranije) , ne postoji dovoljno teška reč kojom bih ih opisao.

 

Ako pojedincima nije jasno, nije problem, mogu da objasnim.

Edited by John Dies at the End
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Objasni bolje korist alternative tvoje definicije, odnosno odbijanje saradnje sa tom i takvom vlascu, sto bi znacilo da nam ljudi, ukljucujuci i one koje ti znas, umiru po ulici, kako bi moralne vertikale od doktora uradile po tvom misljenju pravu stvar i kako bi ih tviter gurui pohvalili.

 

Jer je to alternativa.

 

Naravno, niko od vas i ako je svestan toga nece isto da prizna, i svi ste moralne vertikale na forumu, a u realnosti ne daj bobe da se dodje do slicne prilike i dileme, voleo bih da vidim kako bi se ponasali.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Bold 1: Ovo i mene smara, provlači sve kroz tu prizmu što malo zamagljuje poente koje su čini mi se jače bez toga, a odnose se na medicinu 

 

Bold 2: Ovde se već ne slažemo.

 

Ja sam uz tebe, Meka i još po nekog pokazivao navjiše razumevanja za krizni štab i branio ih ovde, ako može tako da se kaže. Ali to se odnosi najviše na period od početka marta do ukidanja vanrednog stanja, kada su se našli u izuzetno teškoj situaciji gde smo bili potpuno nepripremljeni za epidemiju i sve ono što ona nosi. Mislim da se i Radovanovićeva tadašnja izjava odnosi na to.

 

Za ovo ćutanje i skrivanje nakon toga, dok virus kreće da bukti možda i jače nego kada je epidemija bila u punom jeku, a podaci postoje u nekim izveštajima koji se ne objavljuju u javnosti treba već da ih bude sramota i stid. Pritom svesno dovode ljude u zabludu pričom kako je sve u redu i nereagovanjem na derbi, najave održavanja festivala itd. 

 

Zaista bih voleo da čujem argumente u njihovu odbranu sada, zanima me da li nešto propuštam.

 

 

Update iz leskovačke bolnice za koju sam pre nekog vremena pričao da se prazni. Prošle nedelje je ponovo krenula da se puni, ali deluje da je sada BG najveće žarište

 

Ne branim ih ja sada. Ono što se desilo od ukidanja VS do danas je nedopustivo i sramno. Nismo se razumeli. Nema argumenata u bilo kakvu odbranu za ono što rade nakon 06.05. 

 

 

8 minutes ago, 033zero330 said:

 

Kome još uvek nije jasno, sada je savršeno jasno.

 

Jasno. Rendom tviteraš izbacio da kon ima volvo dzipa i stan u bgh20, toeto, mora da je istina. Mislim, jebe mi se, njemu na čast ako ih je kupio nelegalno stečenim novcem ali me iskustvo malo uči da te jebem se za lajk tvitove preskačem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ili, alternativa je da doktor koji je po svom sopstvenom priznanju eticki obavezan i posten, videvsi kakvu farsu lopovi rade sa drzavom, lepo izadje i kaze "ljudi ja iz moralnih razloga izlazim iz ovog kriznog staba, ne slazem se sa time kako se ova situacija rukovodi i ne zelim da svoj integritet stavim pod sumnju!"

 

Ali ne...mora tu da bude jer tamo negde ima fiokica sa dokazima crno na belo da je covek sa puterom na celu i ta fiokica lako moze da se otkljuca.

 

Ima jedna olaksavajuca okolnost ako je to uopste. Nije Kon jedini koji je pokrao budzet u toj aferi, to se potpuno slazem. Ali saucesnik O DAAAAAAAAAA

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...