Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ja zapravo mislim da uopste nije problem finansijske prirode,cena za par hiljada cebadi je smesna...

Posto je onaj bilde Vulin ministar odbrane,a i video sam da se vrteo tamo kada je pocelo opremanje ne bi me zacudilo da je on licno insistirao da sve to izgleda po "vojnicki"...
Siguran sam da se idiotu ostvario san da dodje do nekog vanrednog stanja i krizne situacije,da bi on mogao da se iskaze kao veliki strateg i vojskovodja pa makar i protiv virusa....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da će da operu ćebad, samo se ne zna kad.😁 Ali ta ćebad su tako ogledalo stanja u vojsci a i u državi. 

To je logorska oprema za koju ne treba Bog zna kakva tehnologija, istraživanja, NASA. To je sve ostatak JNA sa petokrakom. Samo malo razmišljati o ljudima, a ne o propagandi koju moj deda može da pogleda na Pinku. A i treba se ugraditi u nabavku, dabome. 

A da ne pričamo o objektima gde se čuvaju ćebad.

 

Nema ko drugi da odjednom obezbedi ovoliki broj ćebadi, kreveta, dušeka, a da je džabe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bek said:

Prestao sam da pratim vesti, koliko ljudi se danas prehladilo i jel Tomi Henksu prestao da curi nos i da ga grebucka grlo? Jel Durent pije caj redovno?

 

Nastavak po starom. 7 dana. Svaki sledeći put duplo. 

  • Like 9
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

 

.

 

Gospodin  Angelo Borrelli ,  covek koji je svaki vecer izvestavao o trenutnoj situaciji u Italiji ...sa simptomima groznice...pre nekoliko dana bio negativan, ceka se novi rezultat testiranja...

 

 

 

(фото: ANSA)

 

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Carl Johnson said:

Cime je najbolje dezinfikovati ruke? Da li je asepsol dovoljan? Pitam kada sam van kuce, sutra moram da izlazim na teren.

 

Možda nije najbolje za kožu, ali napravi neki blagi rastvor sa hlor-granulatima i ponesi u nekoj maloj flašici, najbolje ako imaš praznu prskalicu malog Asepsola. Nije nežno ali deluje sigurno. Posle kući maži kožu Neutrogenom ili sličnim.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dezinfikuju ih..idu pripadnici VS (pretpostavljam da su oni,jer su u onim skafanderima pa se ne vide obelezja) i vrse dezinfekciju iz prskalica. Ali opet..

Možda misle da će bakterije sa ćebadi da pojedu virus.😁

Šta mislite kako izgledaju ćebad koja se svaki dan koriste, ako su ova u rezervi?😁

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

5jlrCgc.jpg

 

To možda pomaže kod kultivisanijih naroda sa nekom prirodnom dozom pristojnosti i socijalne distance.

Do apoteke ili radnje u Srbiji najbolje da ideš u pratnji Lucille:

image.png.50bd27a31b9473c6a6a248a0d5585c90.png

 

Može biti korisna i helebarda na ramenu, pa da vidimo ko će hteti da ti se zalepi za leđa:

image.png.163835e8f69eda1ba80384b4855fb84f.png

 

 

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Referent said:

Šta mislite kako izgledaju ćebad koja se svaki dan koriste, ako su ova u rezervi?😁

Isto,ta govna mogu atomski udar da izdrze...

Kada se ishabaju koriste se za ciscenje spavaona u kasarnama...

Ako nemas neku navlaku izmedju njih i tebe ne mozes da spavas koliko iritiraju...

Mogu zamisliti kako ce se neko bolestan ko nije imao to "zadovoljstvo" da ih ranije koristi osecati...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, NMX said:

 

Ovo neka zajebancija?

 

Žena je očito finansirana za svoj pristup. Plus lupeta stvari koje sigurno se ne razume.

Ali brojke vezane za virus su joj u principu tačne. Ona samo iznosi javno proverljive objektivne podatke.

 

Ali objektivni podaci nisu medijski interesantni. Javno mnjenje se pravi nekim drugim podacima.

Evo rečenice koju je rekla: statistički podatak je jedno, a slika kovčega je nešto drugo.

 

Edited by CheshireCat
dopuna
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CheshireCat said:

Žena je očito finansirana za svoj pristup.

 

Upravo tako. Jedna od Bannonovih ili "ruskih" investicija u Evropi.

 

https://www.opendemocracy.net/en/5050/revealed-trump-linked-us-christian-fundamentalists-pour-millions-of-dark-money-into-europe-boosting-the-far-right/

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CheshireCat said:

Ma providno je da ona radi za kintu isto ko i drugosrbijanci i Nato lobisti, ali deo stvari koje iznosi su objektivna zdravorazumska stvar.

 

Opla, bice da sam ja od tih "drugosrbijanaca" nekad su nas zvali snage haosa i bezumlja. Dalako joj lepa kuca i njoj i njenom zdravom razumu i svemu sto zastupa.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, mare80 said:

Ja zapravo mislim da uopste nije problem finansijske prirode,cena za par hiljada cebadi je smesna...

Posto je onaj bilde Vulin ministar odbrane,a i video sam da se vrteo tamo kada je pocelo opremanje ne bi me zacudilo da je on licno insistirao da sve to izgleda po "vojnicki"...
Siguran sam da se idiotu ostvario san da dodje do nekog vanrednog stanja i krizne situacije,da bi on mogao da se iskaze kao veliki strateg i vojskovodja pa makar i protiv virusa....

Naravno, sad je vreme njihovih zivota, i njemu i Vucicu. Za ovo su se decenijama pripremali. Doduse, nisu se nadali ovakvom neprijatelju, nego su se uglavnom pripremali da oni biju slabije, ali ovo je bolje, jer sad stvarno imaju priliku da se pokazu i mozda urade nesto korisno, a ne da ruše, pa neka ih. Cak mozda ima u tome neke pravde sto se bas njima zalomilo da ovo resavaju. Takva im karma verovatno :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CheshireCat said:

Ma providno je da ona radi za kintu isto ko i drugosrbijanci i Nato lobisti, ali deo stvari koje iznosi su objektivna zdravorazumska stvar.

Tebra,  to je azbuka svih teoraticara zavera i spin mastera. Izneti  cinjenica, ili jos bolje delove cinjenice ali samo one koje ti idu u korist i onda na njima plivas dalje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Plavi Golub said:

 

Opla, bice da sam ja od tih drugosrbijanaca, nekad su nas zvali snage haosa i bezumlja. Dalako joj lepa kuca i njoj i njenom zdravom razumu.

Ma pusti i toga isto :classic_smile: Kompletna izjava je obicno buncanje, ali prepostavimo da nije. Verovatno samoproglaseni takozvani prvosrbijanci i ostali patrijote rade za upotrebljen toalet papir. U pauzama dok cekaju da im se osuse gace sto im je oprala mama. A malo su i nervozni sto ne mogu da idu u grad u 11 uvece, umesto da se tada vracaju iz grada. Takvi su oni.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, CheshireCat said:

 

Jel radiš za kintu protiv interesa Srbije 😄

 

Ne kintu zaradjujem na drugi nacin. 👍 A sve ostalo sto radim radim u najboljem interesu Srbije onako kako ga ja vidim. Uzdravlje da ne trolujemo temu.

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi javio drugar od pokojnika. Imao upalu pluca, javio se u ponedeljak. Uradili mu test, bio pozitivan i danas kraj. Objavice nadam se, mada je u ovom gradu sve maskirano, prikriveno.
Inace, ovaj lik se bas mnogo muvao po gradu, pa se bojim da je mnoge zarazio

I ja sam sad čuo da ima novi slučaj u Nisu
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...