Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Meni je savrseno jasno to, nije mi jasno, zasto se  dozvoljava da se u Lidlu nabije njih 300 odjednom

Taj zaključak i predlog da li i dalje nastaviti sa istim merama obrazložiće sutra na sednici i ostalim članovima Kriznog štaba, gde će se preseći sa kojim merama nastaviti od ponedeljka.

sa Bljuca, citirano..samo jedan u okeanu primera kontradiktornosti i sizofrenije u kojoj zivimo..koliko god da sma svestan da imamo teske degenerike na vlasti, i picke bez vog ja u KRSu, jel moguce da nemaju za toliko mozak da donesu odluke u subut, eventualno u nedelju ujutru, i da kazu, tako i tako ce biti od ponedeljka,a ne d acekaju ponedeljak d aobjave mere od ponedeljka, jbem ih u usta sve..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pre nego sto pokusam da odgovorim smislenije na tvoj post..jesi se ti vakcinisao urke? 
(temu pratim na preskoke,pa mi je mozda promaklo..znam da si bio 'protiv')

Aha, malko sam se nećkao, pa izboksovao 2 slobodna dana 🙂
Mislim izvukao sam neku dodatnu korist...
Nisam bio protiv, ja sam se zalagao za ili/ili, dakle ili vakcina ili mere, nekako mi je bzvz da postoje istovremeno i Izrael pokazuje da je moguće, ljudi vakcinisali digli mere, i čekamo da vidimo jesu u pravu...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Ja ne shvatan zasto su guzve u Lidlu kad Lidl, kao i sve prodavnice prehrane, radi svaki dan do 21 h?

to i kazem, ja sam ekstremno protiv toga da se prodavnice zatvaraju, ili da im se skracuje radno vreme, i to nije sprovedeno..rade ceo dan, u jednoj ulici imas u proseku 20 prodavnica..e kapiram..razlog vise da se ne prave guzve..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, handys said:

 

Nema potrebe da radis antitela. Imas celije koje ih proizvode kada dodjes u dodir sa virusom. Tako da, jedina merodavna situacija ti je realni zivot, a sada ionako svuda bukti pa moras da se ponasas kao pre. Umesto da ti dam savet, reci cu ti sta sam ja uradio. Tri nedelje posle revakcine otisao sam kod frizera, i nije bi bilo nista. Masku ne nosim napolju (kad sam u nekoj guzvi napolju, nosim poradi drugih), ne perem namirnice, ruke perem kao i obicno. Ako imas revakcinisane prijatelje i porodicu, probajte, oprezno, da se vidjate. To je ono sto cini mi se i CDC kaze da se sme (nek me neko ispravi ako nije tako), a cuo sam i razne epidemiologe (ne nase) da kazu da je to ok. Mozda to vec radis, ne znam kakve su ti navike bile tokom pandemije. Ali eto, to su moja dva centa.

Ja ovo sve radim od pocetka pandemije, a nisam vakcinisan. Cak ni ruke ne perem sapunom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

giphy.gif

E,sad si me razocarao i kao komunista i kao covek!
(salim se,ne znam da li da cestitam,ali mislim da si doneo ispravnu odluku. a odgovor ce uslediti..nisam bio nacisto sa onim tvojim "mi"&"oni")

E to ti je jedna priča na temu "učimo sa virusom"
Prvo sam jedva čekao vakcinu, mislio idem prvi majkemi, sve veze ću da potegnem.
Onda krenuli ovi iz "struke" izjave tipa: "e, alo vi vakcinisani i dalje da nosite maske, držite distancu" i "vakcine nisu rešenje" pa ispizdeo.
Pa se mislim, koga ovde pravite ludim, a?
Pa sam onda smislio ili/ili princip, i mislim se, ako mi date dodatne pogodnosti, može sve, samo vakcina i vrći se nazad, neće da prođe.
I trajalo to neko vreme... A kako dobar deo radnog dana provodim po poliklinikama i u zadnje vreme po Areni stigao dopis - mora.
Pa se mislim, dal` da izgubim licencu ili ne? Ono deca jedu nekog `leba i od te licence, a i moram bubu kod majstora treba nam para, pa bolje da je sačuvam...
U tom me podmitili sa dva slobodna dana i eto. Fajzer.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Cime peres ruke?

Cime bi prao? pa zaboga, perem vodom.

 

edit: da ne bude zabune perem ruke sapunom kad radim nesto napolju, kao npr u basti i djubrivom. Ili kad se tusiram pa kad perem kosu, onda ruke perem samponom.

Edited by Tomiprunet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, handys said:

 

Nema potrebe da radis antitela. Imas celije koje ih proizvode kada dodjes u dodir sa virusom. Tako da, jedina merodavna situacija ti je realni zivot, a sada ionako svuda bukti pa moras da se ponasas kao pre. Umesto da ti dam savet, reci cu ti sta sam ja uradio. Tri nedelje posle revakcine otisao sam kod frizera, i nije bi bilo nista. Masku ne nosim napolju (kad sam u nekoj guzvi napolju, nosim poradi drugih), ne perem namirnice, ruke perem kao i obicno. Ako imas revakcinisane prijatelje i porodicu, probajte, oprezno, da se vidjate. To je ono sto cini mi se i CDC kaze da se sme (nek me neko ispravi ako nije tako), a cuo sam i razne epidemiologe (ne nase) da kazu da je to ok. Mozda to vec radis, ne znam kakve su ti navike bile tokom pandemije. Ali eto, to su moja dva centa.

Pazi, zbog prirode posla moram da se krecem. Pazim koliko mogu. Dosada nista. Videcemo. Iako, dva dana imam temp uvece, 37.5-6. Ali moguce da je grip od supruge... sutra idem na pcr za svaki slucaj

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Harmonika said:

Meni je savrseno jasno to, nije mi jasno, zasto se  dozvoljava da se u Lidlu nabije njih 300 odjednom

Taj zaključak i predlog da li i dalje nastaviti sa istim merama obrazložiće sutra na sednici i ostalim članovima Kriznog štaba, gde će se preseći sa kojim merama nastaviti od ponedeljka.

sa Bljuca, citirano..samo jedan u okeanu primera kontradiktornosti i sizofrenije u kojoj zivimo..koliko god da sma svestan da imamo teske degenerike na vlasti, i picke bez vog ja u KRSu, jel moguce da nemaju za toliko mozak da donesu odluke u subut, eventualno u nedelju ujutru, i da kazu, tako i tako ce biti od ponedeljka,a ne d acekaju ponedeljak d aobjave mere od ponedeljka, jbem ih u usta sve..

 

Meni je generalno to zasedanje KrŠ u Srbiji na svaka 2-3 dana, konstantno davanje izjava svaki dan, te ovo ćemo, te ono ćemo, šatro razmatranje efekta nakon 3 dana od uvođenja mera... what the actuall fuck?! Čemu to? Osim zbog davanja lažnog utiska da se nešto radi i držanja konstantne napetosti. Brate, sedite jednom, donesite odluke na mesec dana, za 3 nedelje se opet sastanite da vidite št ima smisla šta ne i korigujte ako treba, pa tako u krug. Ovo užasno iritira.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Meni je generalno to zasedanje KrŠ u Srbiji na svaka 2-3 dana, konstantno davanje izjava svaki dan, te ovo ćemo, te ono ćemo, šatro razmatranje efekta nakon 3 dana od uvođenja mera... what the actuall fuck?! Čemu to? Osim zbog davanja lažnog utiska da se nešto radi i držanja konstantne napetosti. Brate, sedite jednom, donesite odluke na mesec dana, za 3 nedelje se opet sastanite da vidite št ima smisla šta ne i korigujte ako treba, pa tako u krug. Ovo užasno iritira.

pa to..govna govnarska..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Meni je generalno to zasedanje KrŠ u Srbiji na svaka 2-3 dana, konstantno davanje izjava svaki dan, te ovo ćemo, te ono ćemo, šatro razmatranje efekta nakon 3 dana od uvođenja mera... what the actuall fuck?! Čemu to? Osim zbog davanja lažnog utiska da se nešto radi i držanja konstantne napetosti. Brate, sedite jednom, donesite odluke na mesec dana, za 3 nedelje se opet sastanite da vidite št ima smisla šta ne i korigujte ako treba, pa tako u krug. Ovo užasno iritira.

Ali medijski minuti ovako bolje teku, šokantno FOTO/VIDEO

Link to comment
Share on other sites

Just now, ras kass said:

Koleginica mi javlja za diabeticara koji je umro 5 dana nakon Fajzera. 

Skocio mu secer drugi ili treci dan, pao u komu. 

 

Sad ne zna sta da radi jer joj je majka diabeticar, prijavila je ta vakcinu. 

e zato se Sinofarm daje osetljivim grupama, da bi se ovakve stvari izbegle..mada, mozda i nije od vakcine..ali, necu da gresim dusu..

13 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja ovo sve radim od pocetka pandemije, a nisam vakcinisan. Cak ni ruke ne perem sapunom.

svaka tebi cast..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

 

Gde su Vesic i Uros na istoj liniji;)

Da da, nekad može da bude baš smešno šta ti život servira. ne znam koliko je korektno ili možda nije ni mesto, hajde pričaću vam nekad na temu, kako smo okrenuli igricu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

EwOLkmRXIAgbdD7?format=jpg&name=medium

 

Fali još 16k Fajzera što je stiglo prošle nedelje. Dakle (Sinofarm excluded) ukupno nekih 650K vakcina. Što će reći, bez kineza, mi smo mogli da revakcinišemo svega nekih 250k ljudi (ovih 150k čeka revakcinu AZ iz kontigenta koji stiže u međuvremenu). 250k ljudi da se revakciniše u periodu od 3 meseca. Statistička greška, zapravo.

 

Tako da je apsolutni no brainer da li je trebalo dodati kinesku vakcinu, kakav god % uspešnosti da ima. Što reče ona žena na snimku što je Sprivel okačio, najbolja vakcina je ona koja vam je u tom trenutnku na raspolaganju. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...