Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, djole said:

 

 

I opet, nigde nisam našao koliko AZ je dato u UK. Svi ste me upućivali na ourworldindata, ali tamo nema podataka za UK. 

Nešto mi je čudno da ako je dosta AZ dato u UK (a trebalo bi), do sada nismo imali ove slučajeve, a sada se odjednom u više zemalja pojavljuju slučajevi tromboze.

Imas tamo "add country" dugme, i dodas UK i videces.

UK do 9 tog marta, fully vaccinated 1.25 mill (1.9%)

at least one dose: 22.81 mill (33.6%)

 

Link to comment
Share on other sites

Imas tamo "add country" dugme, i dodas UK i videces.
UK do 9 tog marta, fully vaccinated 1.25 mill (1.9%)
at least one dose: 22.81 mill (33.6%)
 
Ali to su sve vakcine ukupno.

Nema UK na spisku vezano za vrstu vakcine.
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Clash said:

Treba pod hitno anketa sta je ko primio od vakcina. Da se vidi sta je ko po vakcionalnosti. 
Citam da neki primaju i ove majmunske vakcine, pa sta je ovo, Planeta majmuna treci deo?

Strasno

jbg!

Da vas vakcionaliste nisam citao ne bih ni pogledao ko me je s'oprostenjem ubo'.

:lol_2:

Idem sada da se drugi put Pfizerisem.

😛 💪

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

Ali to su sve vakcine ukupno.

Nema UK na spisku vezano za vrstu vakcine.

Ahh da to si u pravu, ali cini mi se da su oni vecinski AZ. Ima samo za zemlje koje su prijavile. 

Moraces to da potrazis negde drugde.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stray_cat said:

Ja u dalje ne mogu da se načudim koliko sporo ide vakcinacija u Jevropi, mislim, neverovatno...

Tu su vidis raznorazni razlozi zasto je to tako - evo citam kako je jako neobicno ali da je eto nestasica flasica za vakcinu a i zapusaca za flasicu - niko o tome nije mislio, kazu pa je zato nestasica tj proizvodnja ide sporo - ko je ovde lud?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

 

To se ionako neće desiti tako da ne moraš ni na šta da pristaješ. Ali ajde onako, razgovora radi - što se mene lično tiče Đuka i krovovi me ne zanimaju, nije da i bez toga nisam znao kakav je to mentalni sklop. Ako bi se nekim nemogućim slučajem desilo da se ipak uvede zaključavanje a da oni opet divljaju po krovovima, pa neka ih, nek se zaražavaju između sebe, šta me se tiče? Ko će zbog Đuke i drugara da promeni mišljenje o bilo čemu? Tebi smeta to što oni mogu na krov a ti ne možeš u tržni centar, recimo? Ili ti smeta što ti vređaju inteligenciju? Pa sad, ja mislim da u ovoj situaciji treba izbegavati sve što nije baš neophodno, ja bez krovova i TC mogu. A Đuka i navijači da mi uvrede inteligenciju, ne znam šta da ti kažem. To što oni (vlast) koriste čak i situaciju zaključavanja da guraju neku svoju agendu ne znači da je sama ideja zaključavanja loša (u ovoj situaciji).

 

Šetnje u prirodi ne bih zabranjivao, naravno, i već sam rekao da bih uveo policijski čas samo noću, zbog mase klubova koji nesmetano rade. Mene interesuje baš taj pošten svet o kojem pričaš - po mom laičkom mišljenju taj svet se ovoga neće osloboditi ako ne prekinemo cirkulaciju virusa, usporimo mutacije i ne vakcinišemo pod hitno još ogroman broj ljudi.

 

Nego, vidim da ću ja opet da ispadnem fašista koji podržava kineski model a ti razbarušeni umetnik.

Od svega pomalo, a najviše moj prijatelju što smo bili tamo u tom lockdown, uveli ga na broju x, izašli iz njega na broju x+, ko fol sve je u redu. Na broju x++ nikom ništa, a sad je opet x+ i pričamo o uvođenju.
Ne vređa to moje mišljenje nego mišljenje kao pojavu 🙂
I istovremeno pričemo o policijskom času, imamo koncerte, a šta je to ako ne logiko zbogom.
Ne nedostaje meni slobode, sve i da imamo policijski čas, nedostaje mi elementarne logike i plan, plan, plan, ideja, plan, plan...

Šta posle njega, opet novi krug? Ako je to taj plan da nešto odložimo, pa hajde da progutamo žabu odmah, najveću prvo.

 

Quote

Doći do toga da imamo dovoljno mali broj zaraženih da možemo da pratimo njihove kontakte i pravimo mini-lokdaune po potrebi, pojedinih gradova ili čak samo nekih njihovih delova, to bi bio cilj zaključavanja.

Ovo najpre liči na plan, super. Ja naprosto nemam poverenja u ovu državu da je u stanju to da sprovede. Imam i dokaz - u zadnjih godinu dana ni jednom joj nije uspelo, hajde najlepše molim dajte neki argument da je ovo citirano ideja i sprovodiv plan u Srbiji reč neću da kažem. Ne razumem stvarno kako od ovih fanova policijskih časova u mom okruženju svesno žmuri na činjenicu da ovaj KrŠ, ovaj Vožd Srbalja, ovaj provizorijum države nema želju, ideju i volju da sprovede ovaj jednostavan plan, a istovremeno ga zagovoraju. Probao sam danas da iščupam odgovor od jednog lekara, ali sad bih kući, pa pišem kasnije. Zanimljiv je odgovor 🙂

1 hour ago, implant said:

 

To se ionako neće desiti tako da ne moraš ni na šta da pristaješ. Ali ajde onako, razgovora radi - što se mene lično tiče Đuka i krovovi me ne zanimaju, nije da i bez toga nisam znao kakav je to mentalni sklop. Ako bi se nekim nemogućim slučajem desilo da se ipak uvede zaključavanje a da oni opet divljaju po krovovima, pa neka ih, nek se zaražavaju između sebe, šta me se tiče? Ko će zbog Đuke i drugara da promeni mišljenje o bilo čemu? Tebi smeta to što oni mogu na krov a ti ne možeš u tržni centar, recimo? Ili ti smeta što ti vređaju inteligenciju? Pa sad, ja mislim da u ovoj situaciji treba izbegavati sve što nije baš neophodno, ja bez krovova i TC mogu. A Đuka i navijači da mi uvrede inteligenciju, ne znam šta da ti kažem. To što oni (vlast) koriste čak i situaciju zaključavanja da guraju neku svoju agendu ne znači da je sama ideja zaključavanja loša (u ovoj situaciji).

 

Šetnje u prirodi ne bih zabranjivao, naravno, i već sam rekao da bih uveo policijski čas samo noću, zbog mase klubova koji nesmetano rade. Mene interesuje baš taj pošten svet o kojem pričaš - po mom laičkom mišljenju taj svet se ovoga neće osloboditi ako ne prekinemo cirkulaciju virusa, usporimo mutacije i ne vakcinišemo pod hitno još ogroman broj ljudi.

 

Nego, vidim da ću ja opet da ispadnem fašista koji podržava kineski model a ti razbarušeni umetnik.

Od svega pomalo, a najviše moj prijatelju što smo bili tamo u tom lockdown, uveli ga na broju x, izašli iz njega na broju x+, ko fol sve je u redu. Na broju x++ nikom ništa, a sad je opet x+ i pričamo o uvođenju.
Ne vređa to moje mišljenje nego mišljenje kao pojavu 🙂
I istovremeno pričemo o policijskom času, imamo koncerte, a šta je to ako ne logiko zbogom.
Ne nedostaje meni slobode, sve i da imamo policijski čas, nedostaje mi elementarne logike i plan, plan, plan, ideja, plan, plan...

Šta posle njega, opet novi krug? Ako je to taj plan da nešto odložimo, pa hajde da progutamo žabu odmah, najveću prvo.

 

Quote

Doći do toga da imamo dovoljno mali broj zaraženih da možemo da pratimo njihove kontakte i pravimo mini-lokdaune po potrebi, pojedinih gradova ili čak samo nekih njihovih delova, to bi bio cilj zaključavanja.

Ovo najpre liči na plan, super. Ja naprosto nemam poverenja u ovu državu da je u stanju to da sprovede. Imam i dokaz - u zadnjih godinu dana ni jednom joj nije uspelo, hajde najlepše molim dajte neki argument da je ovo citirano ideja i sprovodiv plan u Srbiji reč neću da kažem. Ne razumem stvarno kako od ovih fanova policijskih časova u mom okruženju svesno žmuri na činjenicu da ovaj KrŠ, ovaj Vožd Srbalja, ovaj provizorijum države nema želju, ideju i volju da sprovede ovaj jednostavan plan, a istovremeno ga zagovoraju. Probao sam danas da iščupam odgovor od jednog lekara, ali sad bih kući, pa pišem kasnije.  Zanimljiv je odgovor 🙂



 

 

Edited by urosg3
dupli quote
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Od svega pomalo, a najviše moj prijatelju što smo bili tamo u tom lockdown, uveli ga na broju x, izašli iz njega na broju x+, ko fol sve je u redu. Na broju x++ nikom ništa, a sad je opet x+ i pričamo o uvođenju.
Ne vređa to moje mišljenje nego mišljenje kao pojavu 🙂
I istovremeno pričemo o policijskom času, imamo koncerte, a šta je to ako ne logiko zbogom.
Ne nedostaje meni slobode, sve i da imamo policijski čas, nedostaje mi elementarne logike i plan, plan, plan, ideja, plan, plan...

Šta posle njega, opet novi krug? Ako je to taj plan da nešto odložimo, pa hajde da progutamo žabu odmah, najveću prvo.

 

Ovo najpre liči na plan, super. Ja naprosto nemam poverenja u ovu državu da je u stanju to da sprovede. Imam i dokaz - u zadnjih godinu dana ni jednom joj nije uspelo, hajde najlepše molim dajte neki argument da je ovo citirano ideja i sprovodiv plan u Srbiji reč neću da kažem. Ne razumem stvarno kako od ovih fanova policijskih časova u mom okruženju svesno žmuri na činjenicu da ovaj KrŠ, ovaj Vožd Srbalja, ovaj provizorijum države nema želju, ideju i volju da sprovede ovaj jednostavan plan, a istovremeno ga zagovoraju. Probao sam danas da iščupam odgovor od jednog lekara, ali sad bih kući, pa pišem kasnije. Zanimljiv je odgovor 🙂

Ide vikend, a lockdown se lakse provodi na Kosmaju.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antizemljaš koji lebdi said:

Sta se ovo desava sa AZ vakcinom, citam da je povlace u nekoliko zemalja, ima li tu icega drugog sem senzacionalizma?

Nista, samo nek` hanuma, za svaki slucaj, kupi psenicu, orahe, secer u prahu i muskatni orascic. :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, shonke said:

Ucena (ono familija ugrožena, kao iz nekog filma). Sumnjam u ovu varijantu.

Realno, ovog puca sujeta, dodatak na tekućem za "borbu protiv virusa", možda neki stan, novi cvarak na reveru (on je vojni epidemiolog, unapređen je letos).
Čast je svakako otišla, ako je i bilo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ovde bih dodala i saradnju oko nabavki vakcina...Ne znam da li je istina da je u nekom Upravnom odboru u Fajzeru...ako je istina i to je razlog što još uvek sedi u KrŠ. 

Link to comment
Share on other sites

Imam tremu, zakazala sam sisanje kod frizera sutra u 13 h, nisam primetila da je ljut sto me nije bilo 14 meseci. Status: 5 punih nedelja od prve vakcine. Osecam se kao da idem na docek Nove godine, doje mi da idem kod nekog frizera da me upristoji za - odlazak kod frizera! 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Koleginica s posla dosla na red za vakcinaciju u Philliju :Hail: Ona ima astmu.

Znam zasigurno da sam se ja prijavila pre nje - ista grupa. Ne zna se ovde ko pije a ko placa....

Dodjes lepo k`o svi gastarbajteri u zavicaj, vakcinises se i problem resen.

Jos mozes da ih podkecujes k`o Suncica germanske komsije - gde ces bolje.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...