Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Danas u Hali 11 na repertoaru - Pfizer, izvolite, da ne bude posle da nisam rekao :default_coffee:

 

Edit: Neprovereno, ali u drugoj (ne znam kojoj) hali, ljudi tvrde da su dobili Sputnik.  U H11 samo Fajzer...

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

Istraživanje u Britaniji i Južnoj Africi pokazuje da adenovirus vakcine dramatično gube efikasnost protiv južnoafričkog soja - pada na ispod 60%. Još jedan razlog zašto je ideja prirodnog prokužavanja sad možemo reći i dokazano potpuno idiotska. Jer ako virus uspe da učini jednu vakcinu neefikasnom u periodu od nekoliko meseci kada još uvek ne postoji šansa da se u celom svetu sistematski sprovede, kolektivni imunitet prirodno se ne može postići jer je svaki nosilac virusa inkubator za mutacije. Pa se bavite statistikom i šansama da dođe do ultra uspešne mutacije veće ako ima više zaraženih. Što nas dalje vodi do zaključka da nas je jedino australijski tip lockdowna kad smo imali dvocifreni broj mogao spasiti, ali sada je kasno za to.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Istraživanje u Britaniji i Južnoj Africi pokazuje da adenovirus vakcine dramatično gube efikasnost protiv južnoafričkog soja - pada na ispod 60%. Još jedan razlog zašto je ideja prirodnog prokužavanja sad možemo reći i dokazano potpuno idiotska. Jer ako virus uspe da učini jednu vakcinu neefikasnom u periodu od nekoliko meseci kada još uvek ne postoji šansa da se u celom svetu sistematski sprovede, kolektivni imunitet prirodno se ne može postići jer je svaki nosilac virusa inkubator za mutacije. Pa se bavite statistikom i šansama da dođe do ultra uspešne mutacije veće ako ima više zaraženih. Što nas dalje vodi do zaključka da nas je jedino australijski tip lockdowna kad smo imali dvocifreni broj mogao spasiti, ali sada je kasno za to.

Pa ništa onda, kraj je sveta, za sve je kasno. Da se izljubimo i  pozdravimo, zadnji gasi svetlo.

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije kraj sveta ali potpuno se slazem sa Eddardom. Kako toliko ljudi se razboljeva, a mere, restrikcije ne daju nam da disemo, da vidjamo prijatelje, a kada prodjes kroz individualne slucajeve zaraze, shvatis da su ljudi u globalu patoloski lazovi i govna.

 

Nemam pojma kako sam dobio ovo pazim se, nosim masku - bio na slavi. Ali bilo je samo nas 10, najbliza porodica - 5 pozitivno, slucaj Eddardove sestre i ko zna koliko jos ljudi.

 

Evo zatvoreni kafici nocni klubovi, pa i dalje korona divlja, znaci nebitno potpuno za zaustavljanje epidemije pustite ljude da se druze - ilegalne zurke, pa cak i ilegalne kafane rade vec dva meseca. Ja koji nisam isao ni na jednu znam za njih i znam za 4 kafane po podrumima i stanovima samo u Kragujevcu (u Beogradu ne smem ni da zamislim koliko ih je), proslog meseca je bilo zurki i u mojoj zgradi, sa 15+ ljudi u jednom stanu od 50 kvadrata.

 

Kako se recimo ja nisam razboleo do sad i vecina mojih prijatelja? Ne vidjamo se ni sa kim mesecima. Ko se i video, prosetao je napolju u dvoje, maksimalno troje. Svi zdravi.

 

Juce sam morao da odem na poslovni sastanak uzivo. Bilo je nas 6. Ako se razbolim, znacu zbog cega sam se razboleo. To je bilo prvi put da sedim u grupi od toliko ljudi od kako je ovo pocelo da divlja pre 3 meseca, kada je bilo smirivanje situacije pre novog talasa na jesen izasao sam par puta, jer je tada bio nizak dvocifreni broj zarazenih u Kragujevcu, pa je i sansa manja.

 

Mere nisu dovoljno uspesne jer ih ljudi ne postuju, lazu i sebe i druge, a zasto, stvarno ne mogu da dokucim niti sam ikada mogao.

 

A ko zna koliko je i prica zarazavanja po bolnicama po prinicpu Eddardove zene. To sve treba tuziti i odrati, sve im uzeti i strpati u zatvor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam od cega zavisi zarazavanje. Pisao sam vec prijateleva supruga radila mesec dana u crvenoj zoni covid odeljenja u Subotickoj bolnici, nije se zarazila. Nosila je dve maske i svu zastitnu opremu koja im je bila na raspolaganju. Spremacica dodje da prebrise pod u prostoriji sa pacijentima, ima samo masku. Boce za kiseonik se menjaju bez rukavica, i bez maski, i niko se nije zarazio. Tek posle povratka na svoje radno mesto i dva meseca posle se zarazila ali sa blagim simptomima. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

a mere, restrikcije ne daju nam da disemo, da vidjamo prijatelje, a kada prodjes kroz individualne slucajeve zaraze, shvatis da su ljudi u globalu patoloski lazovi i govna

 

Evo nikad jos na forumu nisam pozelela nekom bas nesto ruzno da kazem, ali tebi sad jesam!

 

Sram te bilo, shvatas li da neki ljudi moraju da idu da rade, da ne mogu da se zastite 100 % (da je tako, zar bi se Eddardova zena razbolela u bolnici?), i ti sad tu prozivas ljude zbog toga gde i kako su se razboleli?

 

Da se razvedem od muza jer je "govno islo na posao, tamo se zarazio, pa zarazio i mene, sram ga bilo, lazov jedan", a?

 

Akiro nije pazio, bahati jedan Akiro, isao po kafanama, pevao, pa se zarazio!

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

Slavisa, ta prica za boce za kiseonik i brisanje poda su stare godinu dana, i to koriste antimaskeri i antivakseri kojima "nije jasno kako to".

 

Evo da objasnimo ponovo kako to:

 

Virus moze da prezivi na povrsinama i to je dokazano, ali je prenosenje moguce iskljucivo direktno, dakle ako rukujes bocama za kiseonik i onda pocnes da sisas palac ili cackas nos, sto je inace nacin da se u srpskim bolnicama zarazis svakakvim bolestinama, a ne samo kovidom. Znaci, ne treba ti zastitna oprema ako ces potom propisno da dezinfikujes sve. Sto se, nadam se, radi i u nasim raspalim bolnicama. Ne znam, nista me ne bi iznenadilo, ali tako bi trebalo da bude.

 

Spremacici treba samo maska zato sto nema direktnog dodira i kontakta sa zarazenima. Virus se prenosi najcesce 1 na 1 kontaktom u odredjenom vremenskom intervalu kada se razmenjuju klice izmedju dvoje ljudi koji nisu na velikom rastojanju.

 

Na primer kad si lekar i deres se na debila koji je zarazen da stavi masku a on vice necu i pokaze ti srednji prst, kao u Eddardovoj prici.

 

Zastitna oprema je obicno sasvim dovoljna da zastiti sve i u crvenoj zoni i to dokazuje praksa iz drugih drzava. Do masovnog zarazavanja dolazi zbog premora, kada pada paznja, kada se mere ne sprovedu temeljno zbog guzve ili velikog pritiska na lekare i tehnicare. Tako se desilo verovatno i nama, mada poznajuci mnoge doktore i tehnicare ne bi me cudilo da su mnogi od njih doneli zarazu na posao i kasnije u kratkim trenucima odmora kada sede sa kolegama bez zastitne opreme, prenesu virus, odnosno da je to bio mehanizam sirenja po bolnicama, a ne iz crvene zone.

Link to comment
Share on other sites

Super, antivaxeri su krivi za sve. Ona nije antivaxer nemoj optuzivati nekoga za koga ne znas ko je i sta je. 

Ipak je kafica najveci problem, upravu je Kon.

Ne razumem zasto bi se neko derao na debila koji je zarazen? verovatno da se debil dere nazad pa da izbacuje virus u okolinu.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sunshine State said:

 

Evo nikad jos na forumu nisam pozelela nekom bas nesto ruzno da kazem, ali tebi sad jesam!

 

Sram te bilo, shvatas li da neki ljudi moraju da idu da rade, da ne mogu da se zastite 100 % (da je tako, zar bi se Eddardova zena razbolela u bolnici?), i ti sad tu prozivas ljude zbog toga gde i kako su se razboleli?

 

Da se razvedem od muza jer je "govno islo na posao, tamo se zarazio, pa zarazio i mene, sram ga bilo, lazov jedan", a?

 

Nisi shvatila, patoloski lazovi i govna su oni koji su se zarazili van, u zabavnim aktivnostima, pa onda lagali kako su ko zna dobili mozda u prodavnici u redu i tako negde, a isli po zurkama i slavama. I onda doneli na posao.

 

Na posao se virus donosi, pa se onda sa posla donosi kuci.

 

Cak i ovde svi moraju na poslu rigorozno da postuju mere, bar u svakoj firmi gde radi neko koga poznajem, raspitivao sam se jer me to zanima, tako da je jako malo verovatno da posao moze da bude rasadnik, obicno se zarazi na poslu samo poneko, ko je u stalnom bliskom kontaktu, zbog prirode posla.

 

Nije nemoguce trasirati put zaraze, cak i u ovim uslovima kada su brojke cetvorocifrene u Srbiji.

 

I svako privatno zna ko je mogao da mu prenese virus. Kao sto ja znam da sam juce potencijalno mogao da se zarazim jer sam otisao da se vidim sa ljudima za koje ne znam kako provode svoje vreme privatno, gde smo bili u prostoriji koja ima 10 kvadrata, za koju ne znam kako se provetrava (ima prozor i terasu), iako smo nosili maske.

 

Ali su ljudi u globalu licemerna govna koja ce da se prave luda i kukaju na mere, a da iste ne postuju privatno i onda kuku eto zarazih se, a ne znam kako, mere su sranje, podizi sve pusti nas da disemo.

 

ovo je ionako obican grip.

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Super, antivaxeri su krivi za sve. Ona nije antivaxer nemoj optuzivati nekoga za koga ne znas ko je i sta je. 

Ipak je kafica najveci problem, upravu je Kon.

Ako se ne moze zaraziti u crvenoj zoni, sta ce onda crvena zona?

 

Naravno da se moze zaraziti u crvenoj zoni, zato i postoje rigorozne mere koje ako se sprovedu kako treba rizik je jako smanjen. Sad vidim inace i odakle ta nebulozna prica koju forsiras i iskrivljena logika - ako je nemoguce, sta ce nam mere? nije nemoguce, i bas zato mere, da bi se smanjio rizik tamo gde je najveca verovatnoca da se prenese infekcija. I onda kada se to uradi, ako se mere postuju, rizik je smanjen. I onda ispada da je ogroman broj super prenosilaca krenuo na svoj put iz nekih privatnih aktivnosti, a ne sa posla ili nekog drugog mesta. Jer, logika nalaze, onda ne bi mogao ni da bude super-prenosilac.

 

Kako se onda desava da se ljudi po starackim domovima razbole, kad ne idu nikad i inace, imas mnogo lezecih korisnika doma svuda. Pa je to bilo jedno od prvih mesta gde je recimo u Italiji eksplodirala epidemija?

 

Sigurno je odatle krenulo, sigurno je nisu doneli tehnicari spolja jer se nisu dovoljno pazili.

 

Naravno da je Kon potpuno u pravu, samo sto je to vrlo nespretno reci na taj nacin, i zaista je nepostovanje onih koji postuju sve mere i pod ogromnim su pritiskom.

 

Ali da, najveca je verovatnoca da se lekar zarazi u trenucima kratkog odmora i predaha u medjusmeni na poslu, kada ima najvise kontakta medju osobljem.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Posto se virus na posao donosi od kuce, predlazem da se rasture kuce i da svi zive na poslu. Evo, posto su skole dokazano najsigurnije, vodjen @Clash - ovim nacelima "zdravago razuma", dolazim do sledece biznis ideje:

 

Izdajem salu za fizicko; parno grejanje, kablovska, mokri cvor, udobne strunjace, legalizovano, ekstra lokacija, u komsiluku biblioteka i produzeni boravak za decu, cena u inbox.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Danas u Hali 11 na repertoaru - Pfizer, izvolite, da ne bude posle da nisam rekao :default_coffee:

 

Edit: Neprovereno, ali u drugoj (ne znam kojoj) hali, ljudi tvrde da su dobili Sputnik.  U H11 samo Fajzer...

 

Jesi u nekoj prioritetnoj grupi?

Link to comment
Share on other sites

E pa vidis Slavisa, opet si sve promasio.

 

Necu da krivim nikoga, ja sam preuzeo rizik na sebe. Otisao sam zato sto moram da odem.

 

Ali posto sam preuzeo rizik na sebe, isto tako necu da dovodim u rizik nekog drugog, ko ne zna da sam bio na tom sastanku juce. Znaci necu da se vidim ni sa kim iz sporta bar naredne dve nedelje. Jedino ako moram, kao sto sam morao ovo, ali cu svakako toj osobi napomenuti da sam bio na tom sastanku, tako da ona moze da donese odluku za sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

Jesi u nekoj prioritetnoj grupi?

 

Ma ne, ja sam već dobio kineza pre neki dan, ortak otišao na bombaka, čuo je za Pfizera, otišao, dobio šta je hteo.  Pitao ovu što ga je vakcinisala da li ima Sputnika, ona je rekla ne (u toj hali), napolju je razgovarao sa ljudima koji su u drugoj hali (ne zna broj) dobili rusku...  eto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Ma ne, ja sam već dobio kineza pre neki dan, ortak otišao na bombaka, čuo je za Pfizera, otišao, dobio šta je hteo.  Pitao ovu što ga je vakcinisala da li ima Sputnika, ona je rekla ne (u toj hali), napolju je razgovarao sa ljudima koji su u drugoj hali (ne zna broj) dobili rusku...  eto.

 

Ja se prijavio pre nedelju i po dana, prioritetna grupa sam (ja sam ti neki dr mrrrr), ali jos me ne zovedu.

 

Srrrrrrrram ih bilo!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

E pa vidis Slavisa, opet si sve promasio.

 

Necu da krivim nikoga, ja sam preuzeo rizik na sebe. Otisao sam zato sto moram da odem.

 

Ali posto sam preuzeo rizik na sebe, isto tako necu da dovodim u rizik nekog drugog, ko ne zna da sam bio na tom sastanku juce. Znaci necu da se vidim ni sa kim iz sporta bar naredne dve nedelje. Jedino ako moram, kao sto sam morao ovo, ali cu svakako toj osobi napomenuti da sam bio na tom sastanku, tako da ona moze da donese odluku za sebe.

 

Mozemo li Eddardovoj sestri oprostiti to sto se zarazila na slavi, ako ona sama vise nikog ne zarazi?

 

Ja sam bila izuzetno srecna je bila sto oko mene nije bilo niko koga sam ja dalje mogla zaraziti... Nije lepo ljudima nabijati grizu savesti, sumnjam da je iko ovde (bar od nas na forumu) svesno zarazio nekog. 

 

primer 1 - Slavisa koji se relativno slabo pazi, druzio se s ljudima koji su bili pozitivni - nikako da se zarazi

primer 2 - Akiro, koji je bio merna jedinica pazenja/cuvanja - zarazio se

primer 3 - Suncica putuje u 4 drzave, vidjala se s ljudima, provela 50 sati po aerodromima/avionima - nije se zarazila

primer 4 - Suncica sedi sama kuci 3 nedelje - muz joj donese covid kuci - zarazi se u sopstvenoj kuci, bez vidjanja ljudi

 

 

Edited by Sunshine State
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, McLeod said:

Mere nisu dovoljno uspesne jer ih ljudi ne postuju, lazu i sebe i druge, a zasto, stvarno ne mogu da dokucim niti sam ikada mogao.

Moždu tu mogu da pomognem, pre svega uvidom sa druge strane tarabe, iz tabora protivnika nesprovedivih mera. Mislim da smo jednom bili na ovoj temi nije zgoreg još jednom da postavim tezu:

Neprirodno je živeti pod "merama" okreni obrni, hteo ne hteo, bio oprezan 70%, 90%, 99% neprirodno je. Ne žele ljudi da tako žive. 
Postoji ogroman skup potreba ljudskih potreba koje ne možeš pod merama da podmiriš. To što ih zanemaruješ, što ih proglašavaš za neetične, nepotrebne - neće nestati. Dakle neko kratko vreme svi mogu da se uzdrže od mnogih potreba, od nekih potreba većina može da se uzdrži neko vreme, ali da se svi uzdrže svih potreba dugo vreme - to neće da bude moguće i tome smo svedoci.
 

Link to comment
Share on other sites

Neprirodno ili prirodno, potpuno je nebitno.

 

Neko moze da ima stav da je to neprirodno i da ne postuje te mere jer eto nece da mu zivot stane. Sto je strasno neodgovorno i bar sa moje tacke gledista, takva osoba gubi ama bas svako pravo da trubi posle o solidarnosti i socijalnoj drzavi i slicnim lefticarskim tricama i kucinama, kad jednom, kada zaista moze sam svojim delovanjem nesto da uradi za ZAJEDNICU to sa gnusanjem odbija.

 

Ali da uzmemo i da je taj stav i ponasanje legitimno u uslovima globalne pandemije, opet je krajnje ljigavo i gadno da se sedeci na kafici sa slicnom individuoom sere o tome kako su mere sranje jer evo, srk, kolko ljudi bolesno, srk, a zatvorili nas u kaveze, srk, ocigledno te mere nista ne pomazu. Srk, srk.

 

 

19 minutes ago, Sunshine State said:

 

Mozemo li Eddardovoj sestri oprostiti to sto se zarazila na slavi, ako ona sama vise nikog ne zarazi?

 

Ja sam bila izuzetno srecna je bila sto oko mene nije bilo niko koga sam ja dalje mogla zaraziti... Nije lepo ljudima nabijati grizu savesti, sumnjam da je iko ovde (bar od nas na forumu) svesno zarazio nekog. 

 

 

 

 

 

Naravno da mozemo oprostiti Eddardovoj sestri sto se zarazila na slavi, ali bi bilo lepo imati svest i priznati gde se ljudi obicno zarazavaju, a ne forsirati neke manjkave kvazi-studije koje satro dokazuju neefikasnost mera i praviti se tosa uz sablaznjavanje na cinjenicu da gotovo svako zna kako se zarazio ili kako je mogao da se zarazi, ali to nece da prizna sebi i drugima, i jos ima drskosti da prica kako su mere sranje jer jelte niko ne zna kako ovoliko ljudi bolesno, a svi postuju mere.

 

Postuju se mere sve u 16.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites




Neprirodno je živeti pod "merama" okreni obrni, hteo ne hteo, bio oprezan 70%, 90%, 99% neprirodno je. Ne žele ljudi da tako žive. 
Postoji ogroman skup potreba ljudskih potreba koje ne možeš pod merama da podmiriš. To što ih zanemaruješ, što ih proglašavaš za neetične, nepotrebne - neće nestati. Dakle neko kratko vreme svi mogu da se uzdrže od mnogih potreba, od nekih potreba većina može da se uzdrži neko vreme, ali da se svi uzdrže svih potreba dugo vreme - to neće da bude moguće i tome smo svedoci.


Eto uroše, da se složimo. U prevodu, nisu problem mere, već činjenica da su ljudima preče njihove individualne potrebe, iliti nagoni, od opšteg interesa. A jesmo li svesna bića ili ne, koja svoje potrebe i nagone zarad nečega racionalnog mogu staviti pod kontrolu? Ili smo pak životinje?

 
Ali da, najveca je verovatnoca da se lekar zarazi u trenucima kratkog odmora i predaha u medjusmeni na poslu, kada ima najvise kontakta medju osobljem.


Anektodalni dokaz - kod mene u bolnici je trenutno 10ak osoba sa intenzivne nege u karantinu, jer je 6 sestara/tehničara pozitivno, a zarazili su se tako što nisu poštovali ograničenje broja osoba u sobi za odmor, pa su svi zajedno naopakovani u maloj prostoriji doručkovali... [emoji19]
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Naravno da je bitno. Ne da je bitno nego je ključno.

Ako želiš da analizarš problem onda je neophodno da uzmeš u obzir.

 

Nebitno je za slucaj o kom pricamo, odnosno to sto se ljudi prave ludi na cinjenicu da je do sada opste poznato kako i gde se najcesce ljudi zarazavaju, a to rade da bi zamaglili naucne dokaze i mistifikovali sam virus, kako bi onda ispalo da i dalje ne znamo nista, kako su naucnici i drzavnici sludjeni, kako ne znaju sta rade, kako su mere sranje, kako bismo onda opravdali svoje ponasanje sebi i drugima.

 

Dakle to o cemu ti pricas je samo pranje ruku pred sobom i svojim drustvom.

2 minutes ago, Eddard said:


Anektodalni dokaz - kod mene u bolnici je trenutno 10ak osoba sa intenzivne nege u karantinu, jer je 6 sestara/tehničara pozitivno, a zarazili su se tako što nisu poštovali ograničenje broja osoba u sobi za odmor, pa su svi zajedno naopakovani u maloj prostoriji doručkovali... emoji19.png

 

 

Sasvim je logicno da je tako, hajde, jos uvek nemamo studiju tako da si u pravu - to jeste i dalje na nivou anegdotalnog dokaza. Logika upucuje na to doduse, ali dao sam sebi slobodu da to tvrdim bas iz tog razloga, jer druga objasnjenja imaju manje smisla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...