Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

58 minutes ago, Squabbit said:

U Klivlendu razvili test koji pokazuje da li je neko zarazen u roku od nekoliki sati vs dosadashnji koji je pokazivao za izmedju 2 - 7 dana

 

Emm.. Meni kolega rece da su ga testirali juce i da su rezultati bili za sat vremena 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sprivel said:

 

Svaka cast za Klivlend. 

 

Japanci imaju test za 10 minuta.

 

 

pih pa ako ce negde da bude shorka ovde ce. Kukaju ljudi zasto je test 1400 $, mada ne znam odakle ovo.


Pitaju se kako je NBA ekipa uspela da odmah dobije 56 ili 58 testova a ovamo je vec frka oko nedovoljnog broja.

 

Zatim, ovde mora da imas u zubima karticu zdravstvenog osiguranja da bi te primili. Klivlend je ugasio 🙂 
 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dulematic said:

Dezinformacija, bio je čovek na intenzivnoj nezi, stabilan je ali ima promena na plućima, videćemo kako će se razvijati dalje.

Info od poznanika kome je to od drugarice otac, pa se čuo sa njom skoro.

 

Jedino ako ima više takvih slučajeva a da ne znamo.

 

Sada su vesti na N1 Info.

 

Nije preminuo,  u Novom Sadu je  na intenzivnoj i stanje je ozbiljno.  

Link to comment
Share on other sites

Da napisem ovde, jer ipak nije tema za sport i Evroligu. Mislim ok, virus je nov. Ljudi su zarazeni, neki umrli, neki se izlecili, ali , da li neko prati dnevnu statistiku koliko se ljudi dnevno zarazi HIV virusom? Koji je mnogo gori i nema ozdravljenja. Ne prati niko, ne interesuje nikog. 

Kao sto neko pre napise da za vreme SARS virusa drustvene mreze nisu bile toliko razvijene, pa se nije znalo. Da li se nije znalo ili se zataskavalo? Drustvene mreze koliko su dobre toliko su i lose po drustvo. Nije ni cudo sto su neki toliko ozlojedjeni na reakcije pojedinih drzava, jer su napunili glave prateci drustvene mreze iz minuta u minut.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Da napisem ovde, jer ipak nije tema za sport i Evroligu. Mislim ok, virus je nov. Ljudi su zarazeni, neki umrli, neki se izlecili, ali , da li neko prati dnevnu statistiku koliko se ljudi dnevno zarazi HIV virusom? Koji je mnogo gori i nema ozdravljenja. Ne prati niko, ne interesuje nikog. 

Kao sto neko pre napise da za vreme SARS virusa drustvene mreze nisu bile toliko razvijene, pa se nije znalo. Da li se nije znalo ili se zataskavalo? Drustvene mreze koliko su dobre toliko su i lose po drustvo. Nije ni cudo sto su neki toliko ozlojedjeni na reakcije pojedinih drzava, jer su napunili glave prateci drustvene mreze iz minuta u minut.

 

Znalo se za SARS, ja se secam stepena panike i izvestavanja u to vreme.

 

Samo je SARS imao daleko manje obolelih, nekoliko hiljada vecinom u Kini i okolini.

 

Slicno i za H1N1 i za pticji grip.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Da napisem ovde, jer ipak nije tema za sport i Evroligu. Mislim ok, virus je nov. Ljudi su zarazeni, neki umrli, neki se izlecili, ali , da li neko prati dnevnu statistiku koliko se ljudi dnevno zarazi HIV virusom? Koji je mnogo gori i nema ozdravljenja. Ne prati niko, ne interesuje nikog. 

Kao sto neko pre napise da za vreme SARS virusa drustvene mreze nisu bile toliko razvijene, pa se nije znalo. Da li se nije znalo ili se zataskavalo? Drustvene mreze koliko su dobre toliko su i lose po drustvo. Nije ni cudo sto su neki toliko ozlojedjeni na reakcije pojedinih drzava, jer su napunili glave prateci drustvene mreze iz minuta u minut.

 

Kapiram da znaš kako se HIV prenosi, pa ajde razmisli da li takvo poređenje ima imalo smisla.

 

8 minutes ago, Grunf said:

Moguće je zaraziti se ponovo nakon ozdravljenja

 

Prijavljeni su neki slučajevi gde su se ljudi ponovo zarazili, ali dosta toga je tu nepoznato, da ne srljamo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djole said:

 

Kapiram da znaš kako se HIV prenosi, pa ajde razmisli da li takvo poređenje ima imalo smisla.

 

 

Prijavljeni su neki slučajevi gde su se ljudi ponovo zarazili, ali dosta toga je tu nepoznato, da ne srljamo.

 

mislim da je nemoguce da se od istog virusa opet zarazi.   Jer odbrambeni organizam funkcionise tako da ako se vec jednom izborio sa virusom stice antitela za taj virus....  jedino se moze ponovo zaraziti ako doticni virus mutira pa ga ta antitela vise ne prepoznaju

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

Ka dgod sam u Francuskoj, ne pratim domace medije, vec uglavnom se informisem preko ovog foruma. Stekao sam utisak, da se ovde uvek nekako dize prevelika tenzija oko bilo cega. Ne sada oko Corona virusa, vec uopste. Bili to izbori, opozicija, vlast, .... Ja se onda "napalim" a ono ni pola tih problema u realnosti. Nije samo u vezi ove situacije oko virus vac uopsteno.

 

Boss_DS_1_Distortion_Effects_Pedal_Bills

 

 

 

...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, razmisljam kako bi sve ovo bilo 180 stepeni drugacije da vec postoji lek/vakcina/sirup/skupi pregled kod lekara i da je kapitalisticka masinerija bila 'spremna'.

 

Umiru ljudi od/zbog pusenja, milioni njih godisnje diljem sveta pa se niko ne izoluje i kaci na respiratore iako je klinicka slika pusacevih pluca mnogostruko zajebanija nego nekoga sa mild oblikom Corone.

 

Potrajace ovo koliko da se farmaceuti i proizvodjaci medicinskih pomagala i ostala related industrija saberu i izbace nove SKU-ove u asortiman.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, lord_slawe_ said:

Uhapsiti, osuditi na prekom  sudu i poslati da negde razbija kamenje, al` u ono ukrasno oko cveca - od stene do dzakova i to 5 meseci.

Stoka!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, djole said:

 

Kapiram da znaš kako se HIV prenosi, pa ajde razmisli da li takvo poređenje ima imalo smisla.

 

 Naravno da zanm kako se HIV prenosi. Isto kao sto znamo kako se Corona virus prenosi.  U cemu je razlika?

Da li mislis da svako u Africi zna da li je HIV pozitiva ili ne?

Ili Afrika nije deo sveta?

Link to comment
Share on other sites




Umiru ljudi od/zbog pusenja, milioni njih godisnje diljem sveta pa se niko ne izoluje i kaci na respiratore iako je klinicka slika pusacevih pluca mnogostruko zajebanija nego nekoga sa mild oblikom Corone.


Ne znam da li ja nešto ovde loše razumem ili je ovo loš pokušaj ironije, štagod... ali ovo je nešto najgluplje što sam pročitao ovde...

Uspeo si da u istu ravan staviš jednu zaraznu i nezaraznu, akutnu I hroničnu bolest koje osim organa koji oštećuju nemaju ama baš ništa zajedničko.

I ne - klinička slika nekoga sa akutnim respiratornim distress sindromom Covid-19 je neuporedivo dramatičnija i ozbiljnija od bilo kojih pušačkih pluća.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 Naravno da zanm kako se HIV prenosi. Isto kao sto znamo kako se Corona virus prenosi.  U cemu je razlika?

Da li mislis da svako u Africi zna da li je HIV pozitiva ili ne?

Ili Afrika nije deo sveta?

Ovaj, indiskretno pitanje - a sto te interesuje HIV virus?

O njemu se vec dovoljno zna.

Link to comment
Share on other sites

Kakva dramoser... nisam zadovoljan.

 

E ovo je već ozbiljnije:

 

2 tima:

 

Jedan zdravstveni gde će biti Lončar i ostali stručnjaci

 

I ekonomski

 

Vučić mali, čatež

 

 

Jedan za sahrane, drugi da pljačka mrtve.

 

 

E sad je počeo da sere i da predizborno jede govna kupio sam zlato, zdravstveni radnici veće plate. Glas amerike laže... i odustajem...

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...