Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

1 hour ago, Amigo said:

Koliko ima smisla kupovati super jake masine u drzavama gdje je ogranicenje brzine 110 km/h ili kod mene gdje je ogranicenje 100 km/h.

Dobro ljudi voze brze, do 120 km/h se tolerise, ako te i vidi policajac, nece te zaustaviti, medjutim sve preko toga je kaznjivo,

a vozacima koji voze 150 i vise km/h se oduzima vozilo na 7 dana na licu mjesta i placa se neka drakonska kazna do 10,000 dolara.

Kako uzivati u brzini i snazi, kada se to nema gdje primijeniti.

Druga je stvar ko je u Njemackoj i moze da vozi do ludila na pojedinim dijelovima njihovog autobana.

 

U vecini slucajeva je to samo neki statusni simbol, zamjena za onu stvar, i slicno. 

 

Uvek mozes da ga isteras na Mosport, znam lika koji je instruktor sportske voznje tamo ako te stvarno zanima raspitacu se posto je track day. Ti bese u Londonu, to ti je mozda malo daleko (Bowmanville, dobra 3 sata voznje u jednom pravcu) no imas i blize staze (TMP u Cayuga na primer).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Amigo imas dve grupe ljudi: jedni koji vide automobile kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B i druge kojima su automobili nesto vise. E sad, ako spadas u ovu prvu grupu, nema apsolutno sanse da ja tebi objasnim sta auto prestavlja za mene. Zasto je bitna kubikaza, zasto NA a ne turbo motor, zasto keramika, zast zast zasto... Kad na to dodamo novce, tek onda nema sanse da se razumemo. 

Kao sto su ti mrd i Radoye napisali, probaj da izadjes na stazu, nek te nauci instruktor trail braking, oseti miris guma posto zakocis posle 200 na sat i sa driftom prodjes kroz krivinu. Tada ces ili shvatiti ili ostati u grupi point A - point B. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sreta-steta said:

@Amigo imas dve grupe ljudi: jedni koji vide automobile kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B i druge kojima su automobili nesto vise. E sad, ako spadas u ovu prvu grupu, nema apsolutno sanse da ja tebi objasnim sta auto prestavlja za mene. Zasto je bitna kubikaza, zasto NA a ne turbo motor, zasto keramika, zast zast zasto... Kad na to dodamo novce, tek onda nema sanse da se razumemo. 

Kao sto su ti mrd i Radoye napisali, probaj da izadjes na stazu, nek te nauci instruktor trail braking, oseti miris guma posto zakocis posle 200 na sat i sa driftom prodjes kroz krivinu. Tada ces ili shvatiti ili ostati u grupi point A - point B. 

 

Nije bas da sam taj pod jedan, ali nisam ni za trkanje, pogotovu sada, kada sam vec mator, davno sam ja naucio da vozim, medjutim ono kada si mlad i lud, nisam imao mogucnosti da imam jedan takav automobil, vrlo brzo je dosao rat, ostanes bez svega, tu je beba, takve stvari ti vise ne padaju na pamet, trebalo mi je 7-8 godina da stanem ponovo na noge, a i moram da priznam ni da nisam imao bas neki veliki interes za neki super auto. Meni je Reno 4 u to vreme bio super.

Osim toga kod nas je vrlo malo nekog ravnog puta, cim negdje krenes ides uz brdo, niz brdo, druga, treca itd.

Sve u svemu skup je to sport i mnogo zavisi kada si mlad da budes iz dobrostojece porodice, koja moze da te pomogne.

Sada volim da imam auto opremljeno dzidzama, da povuce solidno, kao sto je Nisan Maxima, koje sam promenio 4 komada, 1993, 1996, 2003 i 2007. To je negdje moj nivo. TU Tu bih dodao i jedan Saab 9-5 2003, manual, onako to je bilo zabavno, a poslije toga samo japanci Toyote/Nisani, nema mnogo problema i prebaci me od tacke A do tacke B, a ponekad i do tacke C :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2020 at 4:48 PM, Amigo said:

Koliko ima smisla kupovati super jake masine u drzavama gdje je ogranicenje brzine 110 km/h ili kod mene gdje je ogranicenje 100 km/h.

Dobro ljudi voze brze, do 120 km/h se tolerise, ako te i vidi policajac, nece te zaustaviti, medjutim sve preko toga je kaznjivo,

a vozacima koji voze 150 i vise km/h se oduzima vozilo na 7 dana na licu mjesta i placa se neka drakonska kazna do 10,000 dolara.

Kako uzivati u brzini i snazi, kada se to nema gdje primijeniti.

Druga je stvar ko je u Njemackoj i moze da vozi do ludila na pojedinim dijelovima njihovog autobana.

 

U vecini slucajeva je to samo neki statusni simbol, zamjena za onu stvar, i slicno. 

 

Vidim da propaganda i dalje pumpa protiv Autobana (ne mislim na tebe vec sam na mnogo mesta video ovo kako je samo "na malom delu AB dozvoljeno"). Nije tacno da je dozvoljeno "na pojedinim delovima" vec na 70%. Tamo gde nije to je gde AB prolazi kroz grad ili veliko ukrstanje ili su radovi. Tacno je da zbog guzvi nije to bas uvek moguce ali jeste 80% vremena. Ja licno putujem 100Km na dan. 50 u jednom 50 u drugom smeru. Vecina deonice mi je "open" i u 80% vremena mogu da vozim bez problema koliko auto moze da ide. Uglavnom, to je daily commute, tako da se ipak gleda ekonomija koliko-toliko. Moj auto drzati na 230+ nije isplativo. Ako hocemo iskreno nije ni na 150-160 ali sam sam birao NA 6 cilindrasa. Tako da za mene licno, otvorne deonice AB su najpametnija stvar koju sam ikada video. Ta disciplina i postovanje propisa je za neverovati. Kao roboti da voze.  Cim vidis znak 120 ogranicenje, krece sranje. Guzva, niko ne koristi migavac, svi voze zakucano na 120,na braniku jedni drugima, gledaju u telefone, salju poruke, cackaju radio, navigacije potpuno rasulo kao da neko ukljuci chaos mode. Opis za vozace na velikim tockovima preskacem. Morali bi modovi mnogo da cenzurisu. 

 

Oko toga koliko ima smisla, pa upravo ovo sto su pre mene pisali. Ako ides na stazu, onda ima. Ali se zna koji tip auta.  Ali jeste pitanje cemu onda SUV od 400ks? Za stazu? LOL. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu SUV uopste ako ne stanujes na nekakvoj farmi ili navr' brda nekog pa moras po terenu voziti? Ako ti treba veliki auto za petoro dece, kucnog ljubimca i sa velikim gepekom za kupovinu bolje uzmi minivan, ako ti ne treba toliko vozilo uzmi redovan auto. 99% tih sto su kupili SUV nece dvocifren broj puta u zivotu skrenuti s asfaltiranog puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Radoye said:

Cemu SUV uopste ako ne stanujes na nekakvoj farmi ili navr' brda nekog pa moras po terenu voziti? Ako ti treba veliki auto za petoro dece, kucnog ljubimca i sa velikim gepekom za kupovinu bolje uzmi minivan, ako ti ne treba toliko vozilo uzmi redovan auto. 99% tih sto su kupili SUV nece dvocifren broj puta u zivotu skrenuti s asfaltiranog puta.

Na zalost, zbog zivotnog stila u US, suburban cesto zahteva da imas SUV, ili neki truck posto ne mozes ni na driveway da se popnes. Mi smo mami zabranili da parkira na driveway, posto nas uvek obrije. Ja cak i camas vucem outback-om, a ljudi se na rampi za spustanje camca krste, kako tako mali moze da vuce onako veliko. Moj im je odgovor, da je najvaznije da moze da stane s'tim velikim. To je sve lepa propaganda i ima se i moze se. SUV i truck, samo ako imas farmu paradajza, ili avocado-a. 🙂

Ne sudim SUV-erima, ali to za mene nije. Ja se ne osecam sigurno s'vozilom sa tako visokim tezistem na autoputu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to o tezistu i "visokoj poiciji za sedenje i preglednosti" tupim odavno. Cim kaze kupio SUV jer "ima bolju preglednost" znam da mu je orjentacija u prostoru uzas i ima pregled saobracaja k'o Filip Visnjic. Zato vecinom i zene vidjate u SUV-ovima. Kako moze neko da uziva u autu koji se ljulja kao camac, ja ne razumem. Ima onih koji se ne ljuljaju, ali im je vesanje od betona.  Bukvalno plombe ispadaju. Opet neprakticno. 

NI ja ne vozim sprtski auto vec karavan E segmenta ali brate makar se ponasa po putu kao auto. Volim gospodji da maznem auto cesto jer je (opet karavan ali za broj manji) sa sport paketom vesanja pa malo bacakam po sporedim putevima. Ne znam sta bi me nateralo da kupim SUV. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzoni_m said:

Cim kaze kupio SUV jer "ima bolju preglednost" znam da mu je orjentacija u prostoru uzas i ima pregled saobracaja k'o Filip Visnjic.

:lol_2:

Ipak ce moj slijedeci automobil biti SUV, jedan od razloga su moja ledja, osim toga sada ih ovde cini mi se ima vise od obicnih automobila, tj u pitanju je i sigurnost. Nema ko ne vozi, od djece od 17 godina, koji su me vec dva puta udarali, pa do staraca od 80+.

Samo ne znam jos uvijek koji, mozda Outback, ako stave neki pristojan motor, da ne ide ubrzava ko puz, ili Toyots RAV4, dakle oni manji, da ne trose ko tenk.

Jedan od razloga je da moze nesto i da se prevuce ponekad, kao sto ti imas karavan, koje ovde ne vidjam.

Link to comment
Share on other sites

[emoji38]_2:
Ipak ce moj slijedeci automobil biti SUV, jedan od razloga su moja ledja, osim toga sada ih ovde cini mi se ima vise od obicnih automobila, tj u pitanju je i sigurnost. Nema ko ne vozi, od djece od 17 godina, koji su me vec dva puta udarali, pa do staraca od 80+.
Samo ne znam jos uvijek koji, mozda Outback, ako stave neki pristojan motor, da ne ide ubrzava ko puz, ili Toyots RAV4, dakle oni manji, da ne trose ko tenk.
Jedan od razloga je da moze nesto i da se prevuce ponekad, kao sto ti imas karavan, koje ovde ne vidjam.
Ja kad čujem taj "argument" o sigurnosti, bio bih spreman da ubijam. A šta kojiqratz nas 80% učesnika u saobraćaju koji voze auta niže srednje klase? Moja žena u Smartu ili ćerka u A3? Gde je naša sigurnost?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Btw, imam na izbor jedno 8-10 auta na mojoj poziciji u firmi, smatraju me za ludaka što nisam uzeo Škodu Kodiaq nego Peugeot 508.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, ako hoću ubrzanje, onda sednem u pravi auto, a ne outback. Outback mora da bude maega i da me popne preko planine, a ne da ubrzava. Ako mi treba ubrzanje, tu je rs3, brz, miata, ova druga 2 i nisu ubrzanje, već zezanje. S'njima ne postoji šta ne može da se uradi.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

Ja kad čujem taj "argument" o sigurnosti, bio bih spreman da ubijam. A šta kojiqratz nas 80% učesnika u saobraćaju koji voze auta niže srednje klase? Moja žena u Smartu ili ćerka u A3? Gde je naša sigurnost?

 

U Evropi je malo drugacije nego ovde, nisam ja kriv sto ovde svako ziv vozi auto, ne sto voli, nego sto mora, takvi su gradovi, a i sela, gradski prevoz je nikakav, a prigradski uopst ne postoji. Nesrece su svakodnevne, voze i premladi i prestari ljudi. U Smart ovde ne bi sjeo, nema sanse, to su pokusali da prodaju, ali vidim da je to sve propalo, vise ih nema. Sada je vise na ulicama SUV-ija, nego sedana, da dodam jos pickup-e, ogromne kamioncine po autoputevima, tako da je sigurnost vrlo bitna, tj sto je vece auto, imas vise sanse u slucaju sudara da prezivis. Imao sam neugodna iskustva vise puta da se u mene zabiju u sslucaju kada cijela traka stane, vjerovatno se zajebevali sa telefonima i kada su shvatili da vi stoje vec je kasno. Sreca da je moje auto i ako sedan, malo vece, tako da sam prosao dobro.

 

1 hour ago, mrd said:

Da se razumemo, ako hoću ubrzanje, onda sednem u pravi auto, a ne outback. Outback mora da bude maega i da me popne preko planine, a ne da ubrzava. Ako mi treba ubrzanje, tu je rs3, brz, miata, ova druga 2 i nisu ubrzanje, već zezanje. S'njima ne postoji šta ne može da se uradi.

 

Ja ne mislim na divljanje po putevima, nego prosto ukljucivanje na autoput, preticanje gdje je samo jedna traka u jednom smjeru, da se izvuces ponekad iz neke situacije i slicno, nista posebno. Outback je super spor, cak i za moje skromne standarde.

Link to comment
Share on other sites

Citam ove vase postove i - ubice me ljubomora. Trenutno nemam auto.

 

Imam pick-up, F150, i stvarno mi treba. Vazda nesto majstorisem, pa prevozim gradju, sadnice, djubrivo, a i nevozne motocikle...

Ako hocu ubrzanje i jurnjavu, za to imam fini motocikl. Mada bi za isto to hteo i auto.

U principu sam odlucio za BMW Z3 Coupe, moze ih se naci jako dobrih koji su malo presli. Bas volim taj shooting brake stil (britanskim recnikom), jos otkako sam prvi put, kao klinac, video Volvo 1800 ES. Nije da nisu slicni... Noviji Z4 mi nije simpatican.

Samo, jos uvek kuburim sa ledjima i nogom, bilo kakva intervencija je odgodjena zbog corone, pa ne znam hocu li moci da vozim manual ili sam osudjen na automatic.

 

Slazem se ovde vecinskim stavom da je SUV najbezvezniji modni trend koji se pojavio u poslednjih 50 godina. Ma, koristan je za neke farmere ili lovce, ali za vecinu kupaca je samo moda. 4WD je na raspolaganju i drugde, a i to treba samo onima koji zive na Aljasci ili idu na skijanje.

Najsmesnije mi je kad vidim vlasnika kako pere i polira vec cisti SUV opremljen maltene traktorskim gumama - koji nikada nije video blato...

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hertzog said:

Zoki koje je godiste 150ka? Prijatelj ima Amaroka, al mu treba vecinprostor pa važe izmedju 150ke i Ram-a

 

Moj trenutni je 20 godina star - iz 2000. Imao sam par komada i novijih i starijih, a ovaj sam kupio (kao i inace, polovni) jer je u odlicnom stanju i relativno malo presao.

Kad sam trazio "sledeci", video sam i primerke sa predjenih 300 ili 400 hiljada milja, a na kraju uzeo ovaj sa predjenih 160. I sve radi.

Treba mi za prevoz i da bude pouzdan, ne zanimaju me pizdarije kao daljinski upravljaci za svasta i 12 kamera unaokolo. I hocu da sve to bude cim jeftinije, jer je to samo neophodni prevoz. Za uzivanje u voznji, imam drugo...

 

Ne bih se usudio da dajem savet tvom prijatelju. Kvalitet i tehnologija su slicni kod svih, ako kupujes novo. Kod polovnih, pitanje je kako ga je raniji vlasnik odrzavao.

Meni je glavni argument za F150 to sto je najprodavaniji model na trzistu, pa delova i opreme ima na svakom cosku i svaki klinac sa srafcigerom zna da ga servisira.

Kaj bi se reklo na 'rvackom, "kud svi Turci, tud i coravi Mujo..." :classic_biggrin:

 

Ja nisam ni najmanje relevantan jer sam pomalo lud. Pita me drugar iz domaje, koliko trosi? Jbg, V-8 i 5400 kubika. A ja kazem, ne trosi nista. Dva-tri rezervoara godisnje. Jer ga vozim da prevezem daske, cevi i kante farbe. Za sport imam motocikl, a u nabavke po duvan, za sitnice, hranu i kucu idem biciklom, sa rancem na ledjima, za rekreaciju.

Kazivali su u selu mog dede "lud, a ipak nekako zivi..." :roflmao:

 

edit: pre par nedelja sam kupio bicikl sa elektromotorom, baterijom i "power assist mode." Pre toga, lepo mi je bilo nizbrdo i po ravnom, a sada je lepo i uzbrdo! :smiley58:

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

SUV ima jednu prednost nad kockamobilima koji sluze da prevezu neogranicen broj dece i zivotinja tipa Ford Flex: klirens. Tako je i meni SUV bio izbor jer 3x deca + 1x ker od 50kg ne staje u puno vozila. SUV je bio logican izbor da gdza moze da zajase bilo koji ivicnjak bez problema. I tu sam dosta lutao... od Subaru tribece, Nissan x-traila ili ti rogue kod vas (o kome mislim sve najgore) do alfe stelvia. I svakom je falilo apsolutno isto: odvratan osecaj ljuljanja cim se malo jace udje u krivinu i volan koji je skoz numb. E onda sam nasao pravu stvar: bmw 6gt... auto nije karavan vec neki grand tourer, ima mesta za vojsku dece, vazdusno ogibljenje pa je preudoban i adaptivno ogibljenje. Ali ono sto je ubedljivo najbolje je motor. 3l straight 6 je cudo: poteze iz skroz niskih obrtaja, ima snage da vuce 2t auto i ne trosi previse.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

Moj trenutni je 20 godina star - iz 2000. Imao sam par komada i novijih i starijih, a ovaj sam kupio (kao i inace, polovni) jer je u odlicnom stanju i relativno malo presao.

Kad sam trazio "sledeci", video sam i primerke sa predjenih 300 ili 400 hiljada milja, a na kraju uzeo ovaj sa predjenih 160. I sve radi.

Treba mi za prevoz i da bude pouzdan, ne zanimaju me pizdarije kao daljinski upravljaci za svasta i 12 kamera unaokolo. I hocu da sve to bude cim jeftinije, jer je to samo neophodni prevoz. Za uzivanje u voznji, imam drugo...

 

Ne bih se usudio da dajem savet tvom prijatelju. Kvalitet i tehnologija su slicni kod svih, ako kupujes novo. Kod polovnih, pitanje je kako ga je raniji vlasnik odrzavao.

Meni je glavni argument za F150 to sto je najprodavaniji model na trzistu, pa delova i opreme ima na svakom cosku i svaki klinac sa srafcigerom zna da ga servisira.

Kaj bi se reklo na 'rvackom, "kud svi Turci, tud i coravi Mujo..." :classic_biggrin:

 

Ja nisam ni najmanje relevantan jer sam pomalo lud. Pita me drugar iz domaje, koliko trosi? Jbg, V-8 i 5400 kubika. A ja kazem, ne trosi nista. Dva-tri rezervoara godisnje. Jer ga vozim da prevezem daske, cevi i kante farbe. Za sport imam motocikl, a u nabavke po duvan, za sitnice, hranu i kucu idem biciklom, sa rancem na ledjima, za rekreaciju.

Kazivali su u selu mog dede "lud, a ipak nekako zivi..." :roflmao:

 

edit: pre par nedelja sam kupio bicikl sa elektromotorom, baterijom i "power assist mode." Pre toga, lepo mi je bilo nizbrdo i po ravnom, a sada je lepo i uzbrdo! :smiley58:

 

 

Jesam nasao koga cu pitati. Aj da sam pitao da linuzeti sputnik 1 ili sputnik 2, pa i nekako. A ja tebe pitam za vozilo iz ovog veka 😂 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sreta-steta said:

SUV ima jednu prednost nad kockamobilima koji sluze da prevezu neogranicen broj dece i zivotinja tipa Ford Flex: klirens. Tako je i meni SUV bio izbor jer 3x deca + 1x ker od 50kg ne staje u puno vozila. SUV je bio logican izbor da gdza moze da zajase bilo koji ivicnjak bez problema. I tu sam dosta lutao... od Subaru tribece, Nissan x-traila ili ti rogue kod vas (o kome mislim sve najgore) do alfe stelvia. I svakom je falilo apsolutno isto: odvratan osecaj ljuljanja cim se malo jace udje u krivinu i volan koji je skoz numb. E onda sam nasao pravu stvar: bmw 6gt... auto nije karavan vec neki grand tourer, ima mesta za vojsku dece, vazdusno ogibljenje pa je preudoban i adaptivno ogibljenje. Ali ono sto je ubedljivo najbolje je motor. 3l straight 6 je cudo: poteze iz skroz niskih obrtaja, ima snage da vuce 2t auto i ne trosi previse.  

Pomenuo Trebeca B9, to je bio nas 3-ci kontakt sa SUV, prvi jedini i nikad vise. Uzeli smo je na lease da probamo kako to nama lezi. Bila je to 2006-ta, i jos smo vozili 2002 Legacy SW, ali je vec tada, ako se dobro secam izbacen sa US trzista i Outback SW je preuzeo market. Za mene Outback bio visok, cinilo nam se da je B9 veca. Eeee, koja greska, u B9 nista nije moglo da se upakuje. Kad otvorimo treci red sedista u gepek ni karton vina ne moze da stane. Sto se ponasanja na putu tice, bila je dobra, ali ju je legacy uvek ubijao s'lezanjem na putu, a bio je 66% snage Trebeca-e. B9 je 256HP, a Legacy 170HP. Da ne pominjem da se na Legacy-u otvarao krov i da su deca ulazila u kola preko krova. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ah i meni je Tribeca bila blagi horror, ali iz drugih razloga. I ja sam mislio da sam mnogo pametan sa tim trecim redom sedista i zavrsilo se upravo tako: ako aktiviram treci red, zaboravi na gepek. Opet, u taj treci red samo najmanje dete/deca staju, a njih opet nikad neces da stavis tako daleko. Vozio sam ga jedno godinu - dve i zamenjen je za vecu kantu Nissan X trail (kod vas Rogue). E od toga gore nema.

Link to comment
Share on other sites

On 10/26/2020 at 2:41 PM, sreta-steta said:

zamenjen je za vecu kantu Nissan X trail (kod vas Rogue). E od toga gore nema.

 

Sta fali Rogue? Ozbiljno pitam, vozio sam ga i meni je bio sasvim solidan, za te pare. MIslim koliko para, toliko i muzike.

Zadnja sjedista su podignuta, pa imas osjecaj kao da si u autobusu. Meni je najveca mana bila da je bio bucan ko sjedi na zadnjim sjedistima.

Naprijed je bio ok.

Link to comment
Share on other sites

Vise razloga... Prvo motorizacija: ovde se prodaju manje kubikaze, ja sam vozio 1.5 dizel, mislim da je imao 130ks. To nije islo nikako a trosio je kao mig... secam se i dalje da je sa 120km/h tempomatom na autoputu trosio jednako kao Giulia QV. A kada dodje do 130km/h mislis da ce se raspasti. Drugo neka resenja na autu meni nikad nece biti jasna... 19" felne a unutra disk velicine tacne za kafu, tehnologija ugurana u auto samo na papiru zvuci zanimljivo a ustvari je genraciju dve stara... Trece menjac: ne bih da ulazim u neke rasprave, ali meni vece govno od CVT menjaca ne postoji. To stalno menja brzine, ne znas ni u kojoj si, sta je visi stepen, sta je nizi... Volan je bio poptuno glup, menjac (rucni) razdrndan od nultog kilometra, itd itd... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vise razloga... Prvo motorizacija: ovde se prodaju manje kubikaze, ja sam vozio 1.5 dizel, mislim da je imao 130ks. To nije islo nikako a trosio je kao mig... secam se i dalje da je sa 120km/h tempomatom na autoputu trosio jednako kao Giulia QV. A kada dodje do 130km/h mislis da ce se raspasti. Drugo neka resenja na autu meni nikad nece biti jasna... 19" felne a unutra disk velicine tacne za kafu, tehnologija ugurana u auto samo na papiru zvuci zanimljivo a ustvari je genraciju dve stara... Trece menjac: ne bih da ulazim u neke rasprave, ali meni vece govno od CVT menjaca ne postoji. To stalno menja brzine, ne znas ni u kojoj si, sta je visi stepen, sta je nizi... Volan je bio poptuno glup, menjac (rucni) razdrndan od nultog kilometra, itd itd... 
Ako se dobro sećam CVT je u početku bio continual, ali su ga posle programirali da prebacuje. Žalio se svet. No comment.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, sreta-steta said:

Vise razloga... Prvo motorizacija: ovde se prodaju manje kubikaze, ja sam vozio 1.5 dizel, mislim da je imao 130ks. To nije islo nikako a trosio je kao mig... secam se i dalje da je sa 120km/h tempomatom na autoputu trosio jednako kao Giulia QV. A kada dodje do 130km/h mislis da ce se raspasti.

To je onda potpuno drugacije auto. Ovde se prodaju samo benzinci, 2.5 litra, 4 cilindra, 180 KS, sa pristojnom potrosnjom. CVT je standardna transmisija, ima dosta ljudi koji to ne vole, mada ja ne vidim neku posebnu razliku izmedju CVT i klasicnog automatskog mjenjaca.

Imam obadva automobila, ovaj sa CVT je sestak, 3.5 litra, ide ko zmaj, Nissan Altima. Bose stereo.

Mada sam imao problema sa transmisijom i odem u servis negdje sa 98000 km, ponekad bi tresao malo pri malim brzinama i poprave to pod garancijom, jer garancija na masinu i menjac je 100.000 km. U stvari samo su stavili novi software i to je otklonilo taj problem. 

 

Sjecam se jednom kada sam isao tamo na odmor uzmem neki rent-a-car Ford Focus dizel, manuel, da ustedim na gorivu :classic_biggrin:, 1.4 litra.

Kada krecem uzbrdo moram da izgasim klimu, koja je jedva svakako radila. Nije mnogo trosio sto jes jes i nizbrdo je super isao :classic_biggrin:

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Ljudi jako cesto motorizaciju stavljaju na poslednje mesto: kada vide kubikazu razmisljaju samo o potrosnji i registraciji. Izaberi dobar auto i stavi najjeftiniji motor u njega i dobio si kantu. I onda nalepi panoramu, entertainment sistem itd i dobices kantu na kojoj ces jos vise para da izgubis pri prodaji. I ja sam delio menjace na rucne i automatske. Pa kad sam poceo ozbiljnije da vozim, poceo sam da primecujem razlike. Tako na primer u bmw-u koji trenutno vozim ZF 8 speed torque converter je jako ugladjen - nikakvo cimanje pri saltanju, idealan menjac za grad. Ali zato kada ga prebacim u sport mod, pritisnem gas do kraja, nema sanse da dobijem brzinu koju daje npr SMG menjac iz F80 M3. Koji je opet glitchy za kreni stani voznju... Kazem to su ti stvari koje su uporedive sa audiofilima koji mogu da provale kada slusaju lampasko pojacalo npr.

CVT menjac mi je uvek bio dno kace, ali sam se npr iznenadio kada sam video da je to tehnoloski vrlo savremena sprava. Svejedno mi je drago da su ga unapredili: ja neke automobile uopste nisam razmatrao zbog njega.   

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio kaskaija sa 1.6 benzinskim motorom. Majko mila isusovih muka, sve je kao mrd opisao, ne moze uz malo veci uspon u drugoj brzini, na FAP-u je precizniji menjac i manje razdrndan, 150kmh je maksimum pri cemu se auto raspada. Uvek sam govorio da je to izdigniti stojadin sa klima uredjajem (manuelnim) ocajan kvalitet izrade. U pitanju je 1. generacija

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...