Jump to content

Automobili, motocikli, kamioni, avioni


DASUBO

Recommended Posts

Motor?
Još ga je kolega koji ga je vozio pre mene čipovao na nekih 180-190 konja tako da taj motor apsolutno ne komunicira sa šestistepenim automatom, missim ko ga jebe, dienstwagen. To mi je privremeno da ne plaćamo rentacar, on je već dobio novi auto a ja čekam zato što nisu radile fabrike u Francuskoj, inače bih i ja već vozio novi auto. Nije loše, menjamo ih na tri godine.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alberto.ascari said:

Još ga je kolega koji ga je vozio pre mene čipovao na nekih 180-190 konja tako da taj motor apsolutno ne komunicira sa šestistepenim automatom, missim ko ga jebe, dienstwagen. To mi je privremeno da ne plaćamo rentacar, on je već dobio novi auto a ja čekam zato što nisu radile fabrike u Francuskoj, inače bih i ja već vozio novi auto. Nije loše, menjamo ih na tri godine.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

sledeci put trazi nesto ovako.

2019-Alpine-A110-coupe-blue-James-Cleary

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sledeci put trazi nesto ovako.

2019-Alpine-A110-coupe-blue-James-Cleary-1001x565p-(1).jpg

Korporat. Nije mi u tabeli za moju poziciju. Tražio sam GT, moj generalni mi je odobrio, ali me je odjebao direktor PL, CZ i SK, inače cool lik, ali kaže ne može, neću ja da objašnjavam u Parizu što si ti izuzetak.[emoji16][emoji16]

 

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alberto.ascari said:

Korporat. Nije mi u tabeli za moju poziciju.emoji16.pngemoji16.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

To ti je komunizam, samo sekretari mogu da voze. Meni stariji kukao kad ode u FR, da mu to kupimo, ja reko, a meni.

🙂

Link to comment
Share on other sites

Moj drug dobio sluzbenu novu oktaviju. Lepo izgleda i vani i unutra za tu neku osnovnu verziju. Al motor 2.0tdi 115ks. To verovatno prepakovan onaj stari 1.6 jer njih vise nema. 
Navodno će prestati proizvodnja Superba, zato je ta Octavia veća od prethodnog modela a preuzima i dizajn zadnjeg dela, skoro se ne razlikuju.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hamilton said:

Ma kakvi. 
 

ovo dok krene serijski, Tesla ce izbaciti nesto novo i tako idemo u krug. 
 

Cinjenica jeste da ce konkurencija biti samo bolja i obimnija. 

Videcemo.

Ovo im je vec na marketu. 

2020-porsche-taycan_100714579_h.jpg

Cena ista, a brze se puni. 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hamilton said:

Taycan? Pa majku mu zar nije on skuplji??

$90k, ali Cali daje rabat od $20k, isto i za Teslu.

Imas opciju tesla model s 90, ili Taycan za iste pare. 🙂

Nema tu mnogo da se bira. 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, christofer said:

90k $....osnovni taycan -20k....pa to je extra cena. U srb, a i u EU msm da nema ispod 130k i to eura.....osnovni model. Turbo s skroro 200k 😕

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

US market je baziran na broju komada. Cak mi se cini da je profit enormno veci u odnosu na EU. 

Link to comment
Share on other sites

Tradicionalni proizvodjaci nikada nece napraviti dobar EV. EV nije auto, Tesla nije automaker. Tesla je tech kompanija. EV je gadzet, ne auto kakav smo do sada navikli. To je pokazao Porsche sa Tycan-om, Audi sa e-Tronom i Mercedes sa EQ. Niko nece kupiti EV SAMO zbog performansi. Ljudi znaju da su oni brzi. Oni hoce self driving, mrezu punjaca, integraciju sa home sistemima, pa i glupave video igre dok stojite. Razvoj EV-a nije isti kao i razvoj ICE automobila. Koji automaker to ukapira i osnuje novu kompaniju koja radi samo to bez ikakvog uplitanja tradicionalnig razvoja, taj ce uspeti. Ne racunam “jevtine” varijaye tipa Leaf koje kupuju kompanije.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Videcemo.

Ovo im je vec na marketu. 

2020-porsche-taycan_100714579_h.jpg

Cena ista, a brze se puni. [emoji846]

 

Gde se puni? Krenes na duzi out gde ga punis? Koju mrezu brzih punjaca podrzava a da ti ne trebaju 105 aplikacija, 10 clanarina i urinokultura svaki put kad hoces da ga napunis negde uz put?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se. Sigurna ulica. Samo je pitanje kako cemo skladistiti energiju u tim automobilima. Za sada baterije vode. Ne znaci da ce biti tako ubuduce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U načelu se slažem s'tobom i ovo su mi bili uvk najjači argumenti. Ja ev vidim samo kao 5-6 auto, auto koji bi vozio u lokalu. Za duže rute, još uvek SUS motor. Međutim, Mercedes je najavio da im je ovo poslednja serija SUS motora. To nešto govori.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

US market je baziran na broju komada. Cak mi se cini da je profit enormno veci u odnosu na EU. 

To mi je jasno, oduvek tako bilo, secam se nekih automobila koji su prijatelji koji zive preko bare kupili pa sam se i onda cudio standardu kod vas. Visa godisnja plata ( za colege graduate npr) u odnosu na nize cene automobila, tehnike, itd...da ne idem previse u off. Ali sad je bas "gap" velik....

 

A koji je pravac dalji najbolji, tj najoptimalniji: hibridi, ev, vodonik...zavisice od mreze punjaca, nacina skladistenja energije i snabdevanja energentom ( ni struje bas nema toliko na "bacanje"), vodonik je tu u izobilju....naravno i auto industrija mora da povuce neki smer razvoja. Toyota tu uvek prednjaci, secamo se priusa ( taj auto gledam samo kao testing the water, estetiku zanemarujem [emoji14] ), sad imaju neki auto na vodonik, ima mreza punjaca u UK...VW grupa i MB idu zasad na ev + hibridi, BMW isto....Tesla je mali igrac u smislu prodatih jedinica ali znacajan u vidu marketinga, imidza i daljeg guranja ev price dalje. Neki sledeci period je definitivno prelazni sa hidridizacijom + ev u nekom broju, sa malo testa vodonika....a gde ide za 10 i vise godina tesko je reci.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...