Jump to content

Australian Open 2020.


zoe Bg

Recommended Posts

12 minutes ago, McLeod said:

Pa po mom misljenju Djokovic se u 90% slucajeva vestacki raduje. Sve oko njega odise vestackim. Oko toga ne moramo da se slozimo, to je moj utisak.

 

Preterano radovanje je kada ti je neko uzeo zvecku dok si bio mali, a on je sada mator i izlapeo i naturas mu na nos sto si ga pobedio u iks oksu recimo jer se i dalje secas tog oziljka iz proslosti.

 

Mozda insinuira da Djokovic vuce neke komplekse, prema tome neki odnos, sto opet predstavlja subjektivni stav koji ne mozemo proveriti niti izmeriti objektivno i sve se svodi na taj, jelte, utisak.

 

Sa druge strane, "rendom tviter srbenda" za 5 godina nece ni imati pojma ko je Djokovic, zanimace se necim drugim, bezati u misju rupu kad mu neko drugi bude nabijao komplekse, samo da bi u retkim trenucima kada slavi pobede onoga sa kim se identifikovao, trazio nekoga da mu to nabije na nos, ne znajuci da ce i taj kojem nesto virtuelno nabija na nos sledece sekunde reci sebi boze kakav idiot i zaboraviti i da postoji i da time samo sebe, pa i onog kog predstavlja bruka.

 

I ta rendom tviter srbenda je razlog zbog kojeg se Djokovicevi navijaci percipiraju kao prostaci, idioti koji nemaju pojma o tenisu i agresivni divljaci. Meni ne bi bilo drago da me neko identifikuje sa takvima, a pogotovo mi ne bi bili smesni.

 

Nema govora o vestačkom radovanju, situacija je bila na 1-0 u setovima i brejk na 5-4 za 2-0, tu je znao da je prelomio meč. Nema on nikakve komplekse, komplekse imaju samo oni koji to dozvoljavaju da im neko nameće. Npr ti imaš neki strah od navijanja za Đokovića, ne znam zašto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa ne moze...svaka Novakova pobeda nad Rogerom se pretvori u ovako nesto...Uvek postoje neki skriveni motivi, mimike, prstici, nevidljive sile, i ko zna sta jos...pri tom isplivaju i svi kompleksi koje Novak nosi, lose karakterne osobine, pa i prostakluk citave nacije kojoj on pripada...Sto se mene tice, nek bude sto vise ovakvih situacija ubuduce 😁

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Sto kaze Mats, da nisam znao da Fed ima probleme, ne bih ni primetio na mecu.

Bilo je donekle primetno kad se kretao u desnu stranu, nekoliko puta je neke prilicno dostizne lopte vratio kao lob, sto inace radi vrlo retko.

 

Na vrhunskom nivou nijanse mogu da dosta promene situaciju. Naravno da on nije sepao na terenu, ali bilo kakva kolicina oklevanja ili ogranicenja pri kretanju moze da promeni izgled meca.

 

Imo, Novak bi ga dobio i da je potpuno zdrav i u dobroj formi u ovim uslovima, nista nije promenila ni ta povreda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

 

Napisah novinar jer je neko to napisao. Ni ne znam ko je lik. Sto ne menja cinjenicu da mislim da je napisao evidentnu laz. 😀

 

Ali ste razvili pricu kako i nije neki novinar  i kako je subjektivan i ostrasacen itd., a on nije novinar :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vamos Laki said:

Odgledah extended hajlajtse.

 

Sto kaze Mats, da nisam znao da Fed ima probleme, ne bih ni primetio na mecu.

 

A da je nesto ozbiljno, ne bi on ni igrao.

 

Od kad Djokovic nosi lacoste, Vilander cvrkuce, sta sponzori rade :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Bilo je donekle primetno kad se kretao u desnu stranu, nekoliko puta je neke prilicno dostizne lopte vratio kao lob, sto inace radi vrlo retko.

 

Na vrhunskom nivou nijanse mogu da dosta promene situaciju. Naravno da on nije sepao na terenu, ali bilo kakva kolicina oklevanja ili ogranicenja pri kretanju moze da promeni izgled meca.

 

Imo, Novak bi ga dobio i da je potpuno zdrav i u dobroj formi u ovim uslovima, nista nije promenila ni ta povreda.

Skroz se slazem.

Kretanje je tu svakako najveci problem.

Ostrinu u udarcima je itekako imao.

Al kao sto si rekao, dobio bi ovo Novak i da je Fed bio 100% fit.

 

Ako nista, coukovao bi, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

On na AO moze nekako da otkine set kao 2016.

 

To je jednostavno Novakova teritorija, on je u poslednjih 10 godina izgubio od Istomina i Chunga kad je evidentno bio u problemu i od debelog koji na tom turniru ne bi izgubio ni od brace Brajan kako je igrao.

 

S tim sto mislim da Novak nije u formi u kojoj je bio pre recimo 5 godina, i da generalno nije igrac koji je bio tad i da to Dominik u finalu moze da iskoristi. Jedva cekam taj mec, nadam se da sutra Zverev nece da servira 92% prvog servisa i da se nekako usunja u finale.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

Da mi se nekako objasni....zašto je kv na Dominika 1.5 na najboljem slemu karijere za Zvereva? Šta znam....ja sam zamišljao neke blizu pa egal kv, tipa 1.8 vs 2.0

Odigrao je fantasticno protiv Nadala. U ovom trenutku, s obzirom na ono sto igra u poslednjih par meseci i po nivou na kom igra on je legit drugi najbolji igrac na svetu.

 

Ovo je podloga koja mu odgovara, uslovi su perfektni za njega, ne postoji igrac kog on ne moze da dobije ovde. 

 

Zverev je u proslom mecu odservirao goat partiju, ne verujem da iko misli da on moze da ponovi to. S druge strane, iz igre je prilicno tuzan, da se Sten nije samounistio on sad ne bi bio na ovom turniru. S obzirom da je Tim na riternu 10 nivoa iznad debelog i da ce stalno ulaziti u duge razmene, potpuno je logicno da Tim bude solidan favorit. Da se ja pitam, cak bih stavio i 1.40 tu.

Link to comment
Share on other sites

 

...

Ja iskljucivo poredim izneto misljenje, koje je izneto sasvim normalno i u neutralnom tonu i neprimerenu reakciju koju je dobio.

 

Dobro.

 

 

To jesu cinjenice.

 

Još bolje.

Da rezimiramo.

 

Ti si dakle proglasio da je:

1. činjenica da "mišljenje" izneto "u normalnom i neutralnom tonu" a

2. "reakcija" na to "mišljenje" - "neprimerena"?

 

Dobro. Sad se razumemo.

Lepo je kad se ljudi razumeju.

 

Nego, ne bilo ti teško, a zbog svih "neprimerenih reakcija" koje su nastale, molim te reci od kog do kog momenta je tačno nastala "neprimerenost Đokovićeve proslave pobede"?

Prošlo je oko 33 sec. od kraja meča pa do izlaska sa terena, hajde da više razjasnimo i tu nepodopštinu [emoji106]

 

Dakle,

a) 9 sec od kraja meča do pozdrava na mreži,

b ) 6 sec za pozdrav sa Federerom i sudijom i

c) 18 sec pozdrava publici.

 

Gde je tačno nastalo to neprimereno ponašanje? (sec. - sec.)

 

Meni ne izgleda ništa neprimerenije od bilo koje pobede bilo kog tenisera (NE u SF GS nego i u 2. kolu npr. Umaga) but then again..?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Bilo je donekle primetno kad se kretao u desnu stranu, nekoliko puta je neke prilicno dostizne lopte vratio kao lob, sto inace radi vrlo retko.

 

Na vrhunskom nivou nijanse mogu da dosta promene situaciju. Naravno da on nije sepao na terenu, ali bilo kakva kolicina oklevanja ili ogranicenja pri kretanju moze da promeni izgled meca.

 

Imo, Novak bi ga dobio i da je potpuno zdrav i u dobroj formi u ovim uslovima, nista nije promenila ni ta povreda.

 

Ono sto sam ja uspeo da vidim na ovom AO Rodzer je od prvog meca imao isti "problem", kasnjenje na loptu, i pravo je cudo sto je stigao i do SF. Kada se to poveze sa planom igre protiv Novaka, najagresivnije sto moze, onda su i greske "prirodnije". To je rizik koji je on prihvatio jer je verovatno mislio da mu igranje duzih poena nece pomoci i izbegavao je neutralne razmene po cenu da promasi. Dok Novak nije pronasao konstantnost na dubokim loptama Rodzer je i imao prednost, a to se poklopilo i sa Novakovim pronalaskom prvog servisa. Citav mec je prosao u taktickim nadmudrivanjima, gde je Rodzer cak probao nekoliko uzastopnih SABR napada na drugi servis. Za takav napad nikakva ogranicenja ili oklevanja pri kretanju ne pomazu tako da je tesko da su bila toliko izrazena kod Rodzera ako se odlucio na takvu taktiku.

Sto se tice mto, svaki teniser bi ga uzeo nakon onakvog prosipanja prvog seta

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cavani said:

Nego, sta mislite da li se Zverev kaje zbog izjave da ce donirati sve 4milke ako pobedi, sada kada je to realnije nego na pocetku. I da li ce publika navijati vise za njega zbog toga?

Ne verujem da se kaje, rece posle pobede nad Vavom na pitanje da li mu je to najsrecniji dan u zivotu, da voli da pobedjuje i da je ipak osvajanje zavrsnog turnira najveci uspeh. Bice sigurno presrecan jer prvi slem i skidanje tereta sa sebe, a para ce vec biti.

100% ce imati veliku podrsku. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nssa said:

 

Ono sto sam ja uspeo da vidim na ovom AO Rodzer je od prvog meca imao isti "problem", kasnjenje na loptu, i pravo je cudo sto je stigao i do SF. Kada se to poveze sa planom igre protiv Novaka, najagresivnije sto moze, onda su i greske "prirodnije". To je rizik koji je on prihvatio jer je verovatno mislio da mu igranje duzih poena nece pomoci i izbegavao je neutralne razmene po cenu da promasi. Dok Novak nije pronasao konstantnost na dubokim loptama Rodzer je i imao prednost, a to se poklopilo i sa Novakovim pronalaskom prvog servisa. Citav mec je prosao u taktickim nadmudrivanjima, gde je Rodzer cak probao nekoliko uzastopnih SABR napada na drugi servis. Za takav napad nikakva ogranicenja ili oklevanja pri kretanju ne pomazu tako da je tesko da su bila toliko izrazena kod Rodzera ako se odlucio na takvu taktiku.

Sto se tice mto, svaki teniser bi ga uzeo nakon onakvog prosipanja prvog seta

Kasnio je on na loptu na citavom turniru solidno, ali je ovde konkretno imao problem sa kretanjem u desno. Sta je razlog, nemam pojma, jbg, u godinama je covek, ne mora to da bude ne znam kakva povreda da bi ga ogranicila, classic case of old age.

 

Protiv Sandgrena je recimo evidentno imao problem pri servisu, nije imao nikakav push i brzina servisa mu je bila znatno niza nego inace. Bio sam ubedjen da su ledja u pitanju ali je na kraju ipak bila prepona.

 

U svakom slucaju nije ni bitno, previse se tome pridaje znacaja, ionako bi ga Novak dobio ovde sve i da je najzdraviji covek na svetu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbt, pa da li je taj Novak nekada nesto uradio i osvojio zbog nekih svojih kvaliteta i zbog svoje dobre igre, a ne zbog necije povrede ili uvredjenosti,  a ne zbog necije lose igre i necijeg umora ili necijeg epskog raspad.

Smeta radovanje, smeta psovanje, smeta kuliranje, smeta navodna izvestacenost, smeta nekakvo uvlacenje publici, smeta pevanje genocidnih pesama... Ima li nesto da valja...

Sa druge strane, sve je savrseno. Jedan bogovski talenat, drugi ratnik koji se ne predaje, kod jednog prst je prst a kod Novaka je prst polni organ.

Pa kako vam vise ne dosadi, aman!!!

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Napravih gif te sramne proslave osvajanja drugog seta, kojom se Novak Djokovic prakticno posrao na sva svoja dostignuca i pokusao da ponizi coveka koji je igrao sa obe pokidane prepone:

 

giphy.gif

 

"Deli me jedan set od finala gren slema." Sramna misao, jos sramnije radovanje. Zar ne??

  • Like 11
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...