Jump to content

Društveni uticaj religije i crkve


McLeod

Religioznost forumaša Vox92  

64 members have voted

  1. 1. Kako se izjašnjavate po pitanju religioznosti?

    • Religiozna/religiozan
      14
    • Agnostik teist
      11
    • Agnostik ateist
      9
    • Ateista
      30


Recommended Posts

Pa znalo se da će do ovoga doći i nije Irinej soft verzija, porfirije je ipak.

Ta rečenica o rodno senzitivni jeziku kao vidu borbe protiv braka i porodice je majstorski smišljena kao uvod u dalje-želja za poslom, za pravom  na abortus, na glas, na pantalone, na funkcije...uvek će biti "borba protiv braka i porodice"...

Nasilje nad ženama, femicid i ostali zločini, su ovim automatski abolirani kao "borba za očuvanje braka i porodice"...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Stiletto said:

Svaka žena koja ulazi svojom voljom u crkvu se slaže sa ovakvim stavovima. Stokholmski sindrom valjda, ne znam.

To je isto kao što se muslimanke svojevoljno zabrađuju i tvrde da su im ugrožena osnovna prava kad im to zabraniš u institucijama. Nakon što im majke svojevoljno ispiraju mozak tokom prvih 15-20 godina života.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovi paraziti ocigledno spadaju u grupu "muskarci koji mrze zene" a o takvima i sta bi sa njima trebalo uraditi, na celom svetu, najbolje misljenje ima Lisbet Salander.

 

Čuj bolesnih lezileba, oni bi da određuju položaj žena u društvu, a u zivotu ništa za drustvo nisu korisno uradili osim sto su parazitirali i huskali na zlo i atavizam, pravi psihopate.

 

Alo parazit, te zene o kojima drnda ćoravi, neke od njih su sa svojih 25, 6 godina vise doprinele tu, ukljucujuci i izdrzavanje ovakvih grbavaca, silovatelja i kabadahija, nego sto su ovi piluraspadnuti starci za ceo zivot.

 

Kako to, evo, molim lepo, brojke ne lazu. Ko ima za ovde ohoho pristojnu "platu" od npr 200,000 din, taj svakog meseca uplacuje isto toliko, i malo vise, za razna penziona i zdravstvena osiguranja, znaci taj svakog meseca uplati u drzavnu kasu 4 do 5 "plata" ovih koji primaju "plate" iz budžeta, kao sto su profesori i srednjoj skoli i slicni. Plus porez na robu koju kupuju, na racune itd.

 

Koliko su ovi paraziti ikada doprineli zajednickoj kasi iz koje debelo sisaju?

 

Kako bese onaj navodni citat od onog Adama Wnešto, koji je kao bio osnivac pravih Iluminata svojevremeno: ovaj svet nece biti slobodan dok se poslednjem velikasu ne uradi nesto crevima poslednjeg cukundede vrača.

 

Drug Mraks je bio u pravu. Paraziti i šlus.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

 

Hajde malo povuci rucnu. 

 

Hoce, kad popovi pocnu da poštuju zakone. Sve dok se ponasaju kao nasilnici i kabadahije, upadaju u škole i druge objekte i institucije gde im nije mesto, divljaju, prekidajh predstave i slicno, i ponašaju se neprimereno, huškaju na divljastvo pa npr u crkvama umesto da vencavaju ljude drze politicke i anticivilizacijske govore itd, kad tad ih iza ugla ceka mamuzanje i smuđenje. Bezbožnici obični.

 

Niko ne kaže da u toj crkvi vecinu ne cine pristojni ljudi, ali i oni su srbende, raja i podanici, pa su tako svoju crkvu dali nekolicini kabadahija, kao sto su srbende od silnog ponosa svoju zemlju dali kurvama i kriminalcima. Eno na primer, postavljao sam sta kaze staresina ili kako se zove manastira Prohor Pcinjski. Kaze da ne zna odakle je to doslo da degeni plivaju u sred zime za "časni krst" ali to definitivno nije nikakav obicaj od ranije, nego nekakvo pomodarstvo koje je doneo ko zna ko i ko zna zbog cega.

 

Eto, to je normalan svestenik. I da li ga neko slusa? Naravno da ne. Ne mogu da ga cuju od ćoravog kobasicara nasilnika i kabadahije kojj voli da lupa u zvona kad neko jede kobasice u vreme kad je ćoravi umislio da ne treba, zatim kad slobodni gradani setaju ulicom, onda organizuje fizicke napade na baptiste kad deci dele paketice, jeste, jeste, sta oni misle, da su ovde sve degeni koji pamte kao zlatna rinica, da, da, i tako dalje, sve nasilnistvo do nasilnistva.

 

Jesu li to svestenici? Da, da... To je samo jos jedna sramota te zemlje. A poslednji mohikanac bolje da ode kod Rileta Sotone kovid majstora pre nego sto krene mamuzanje, da se ne bruka.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nazivati ovde crkve, dzamije sinagoge zlocinackim je prosto neprihvatljivo i ne znam kako tako moze da se vodi normalna diskusija. Ja sam totalni ateista I ne posjecujem te objekte i zaista smatram da svako treba da iskaze misljenje ali ovo nije nacin komuniciranja. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Belper said:

Nazivati ovde crkve, dzamije sinagoge zlocinackim je prosto neprihvatljivo i ne znam kako tako moze da se vodi normalna diskusija. Ja sam totalni ateista I ne posjecujem te objekte i zaista smatram da svako treba da iskaze misljenje ali ovo nije nacin komuniciranja. 

Koga, čega? 😵

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Belper said:

Nazivati ovde crkve, dzamije sinagoge zlocinackim je prosto neprihvatljivo i ne znam kako tako moze da se vodi normalna diskusija. Ja sam totalni ateista I ne posjecujem te objekte i zaista smatram da svako treba da iskaze misljenje ali ovo nije nacin komuniciranja. 


Ne naziva niko ni dzamije ni crkve ni sinagoge zlocinackim nego organizacije koje se toboze predstavljaju kao zasititnici religija, a ustvari se radi o klasicnim zlocincima koji bi vrlo rado satrali sve sto nije po njihovom. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Belper said:

Sta se pravis da ne znas par postovacu gore crkvu naziva zlocinackom organizacijom

Kad prestanu kriminalci i losi ljudi  da je vode onda mozemo da je nazivamo crkvama i verskim zajednicama a ne zlocinackim organizacijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Belper said:

Sta se pravis da ne znas par postovacu gore crkvu naziva zlocinackom organizacijom

Je li tebi srpski (bosanski, crnogorski, hrvatski) maternji jezik?

Ako jeste, treba odmah u trajno vlasništvo da ti predamo trofej za najveće nedobacivanje poente u istoriji foruma.

Ako nije, evo odmah se izvinjavam, objasniću ti o čemu se radi i šta nisi razumio.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ne naziva niko ni dzamije ni crkve ni sinagoge zlocinackim nego organizacije koje se toboze predstavljaju kao zasititnici religija, a ustvari se radi o klasicnim zlocincima koji bi vrlo rado satrali sve sto nije po njihovom. 

 

10 minutes ago, Don Dusko said:

Kad prestanu kriminalci i losi ljudi  da je vode onda mozemo da je nazivamo crkvama i verskim zajednicama a ne zlocinackim organizacijama.

Ljudi su samo dio problema, religijske organizacije počivaju na 1) dogmama koje su i same kriminalne (svako može i sam da se uvjeri u to čitanjem tzv. svetih knjiga) i 2) odbijanju kritičkog mišljenja i racionalnih argumenata, zbog čega su inherentno zločinačke čak i kada apstrahujemo ljuCki faktor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Belper said:

Nazivati ovde crkve, dzamije sinagoge zlocinackim je prosto neprihvatljivo i ne znam kako tako moze da se vodi normalna diskusija. Ja sam totalni ateista I ne posjecujem te objekte i zaista smatram da svako treba da iskaze misljenje ali ovo nije nacin komuniciranja. 

Svaka priča ima dve strane.

Nisi ovako reagovao kad je porfirije govorio o ženama, Nikanor isto gadosti što je izgovarao...

Ali čak ni ti nisi sam kriv, kriva je sredina koja izaziva u ljudima ovakvu reakciju, država što pušta i podstiče SPC da javno nastupa u svom etosu...

Popovi su samo ljudi i to mahom poročniji ljudi od svoje pastve a kako se ide prema vrhu, taj porok, javašluk je veći.

SPC će još malo (ako to već i ne radi) stavljati svetog Savu ispred Hrista.

Uz to, crkva ne plaća porez, kriminalci iz njihovih redova ne idu na sud, oni su država u državi i mafija u mafiji...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Crkva nisu zgrade nego celokupno "clanstvo", i zasto to clanstvo dozvoljava nekolicini zlotvora da govore u njihovo ime je druga tema, ama fakat je da zlotvori koji su uzurpirali tu crkvu odavno nisu hrisćani. Hrisćanstvo je o pokajanju i iskupljenju, i o širenju poruka ljubavi i da su svi ljudi braća, i da ljudi treba da budu ljubazni jedni prema drugima, i da pristupaju drugima sa razumevanjem i saosećanjem itd, a ovi zlotvori i samodršci, kako je sad fensi da se kaže, koji su uzurpirali tu crkvu, kao i sve u toj zemlji, su samo zlotvori, koji kako lepo covek kaze, ne samo da uopste ne znaju šta je to pokajanje i razumevanje, nego bi najradije fizicki zatrli sve sto im nije po silovateljskoj i kabadahijskoj atavističkoj volji.

 

Samo što bi rekao Ilija Čvorović, malo su se zajebali. Njih su za sve spremali izuzev za normalne ljude, kojih mozda tu ima još malo, ali ih ima, i kojima nisu uspeli da isperu mozak, zato što su ti malobrojni normalni slobodni. I od kojih mogu da dobiju samo ku...kuruz, i koji znaju da ono sto ovi zlotvori u stvari hoće nema veze sa hrisćanstvom niti sa religijom, nego oni hoće privilegije, i da budu iznad zakona, da budu age i begovi, i da fukara u njih gleda sa strahopostovanjem, u njih i u njihove zgrade, i da sve što kažu rulja prihvata bezuslovno.

 

Evo im ku...kuruz, rekli smo. Ta pijaca je otisla u božju mater na onom istom fijakeru. Oni su u stvari samo bedni patuljci uplašeni od sveta koji se sve brže menja i kome oni više nisu potrebni, to je sve, zato pište, njište i vrište. Takvi su sramota i te crkve i te zemlje, i ako dođe dan da tu grupu kabadahija i zlotvora normalni vernici iscakaju nogama u straznjice i najure iz te crkve, to će biti najsvetliji dan u novijoj istoriji iste. Ako ne dođe taj dan, onda neka i ta crkva propadne, zajedno sa "narodom". Za bolje nisu ni bili.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Milenko slazem se sa tobom kao sto sam istakao nisam ni vjernik i uvjek sam bjezao od organizovane religije ali ne volim isto takoda se koriste uvrede i razgovara na takav nacin. Pogledaj samo kako pojedini forumasi reaguju pa ispadaju gori od onih koje kritikuju. Bahatost izrugivanje i spustanje na licni nivo. Kao i sa svim mislim da stvarni vjernici moraju da naprave distancu od korumpiranih faktora u crkvi. Iskreno ne zivim na Balkanu vec dugo ali dacu vam primjer. Ovdje u Engleskoj gdje zivim crkvu su napravili imigranti i sami su vlasnici iste. Prije par godina je dosao pop iz Srbije da sluzi i pokusao da proda imovinu u ime crkve i napravi profit jer crkva po njegovom tumacnje je vlasnik imovine.Ljudi koji su tu crkvu podigli na noge zvali policiju i popa ekspresno vratili za Srbiju.E sad znam da u Srbiji to vjerovatno ne moze jer ne postoji vladavina prava ali to je do drzave da rijesi sto cisto sumnjam da ce da se desi.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Crkva nisu zgrade nego celokupno "clanstvo", i zasto to clanstvo dozvoljava nekolicini zlotvora da govore u njihovo ime je druga tema, ama fakat je da zlotvori koji su uzurpirali tu crkvu odavno nisu hrisćani. Hrisćanstvo je o pokajanju i iskupljenju, i o širenju poruka ljubavi i da su svi ljudi braća, i da ljudi treba da budu ljubazni jedni prema drugima, i da pristupaju drugima sa razumevanjem i saosećanjem itd, a ovi zlotvori i samodršci, kako je sad fensi da se kaže, koji su uzurpirali tu crkvu, kao i sve u toj zemlji, su samo zlotvori, koji kako lepo covek kaze, ne samo da uopste ne znaju šta je to pokajanje i razumevanje, nego bi najradije fizicki zatrli sve sto im nije po silovateljskoj i kabadahijskoj atavističkoj volji.

 

Samo što bi rekao Ilija Čvorović, malo su se zajebali. Njih su za sve spremali izuzev za normalne ljude, kojih mozda tu ima još malo, ali ih ima, i kojima nisu uspeli da isperu mozak, zato što su ti malobrojni normalni slobodni. I od kojih mogu da dobiju samo ku...kuruz, i koji znaju da ono sto ovi zlotvori u stvari hoće nema veze sa hrisćanstvom niti sa religijom, nego oni hoće privilegije, i da budu iznad zakona, da budu age i begovi, i da fukara u njih gleda sa strahopostovanjem, u njih i u njihove zgrade, i da sve što kažu rulja prihvata bezuslovno.

 

Evo im ku...kuruz, rekli smo. Ta pijaca je otisla u božju mater na onom istom fijakeru. Oni su u stvari samo bedni patuljci uplašeni od sveta koji se sve brže menja i kome oni više nisu potrebni, to je sve, zato pište, njište i vrište. Takvi su sramota i te crkve i te zemlje, i ako dođe dan da tu grupu kabadahija i zlotvora normalni vernici iscakaju nogama u straznjice i najure iz te crkve, to će biti najsvetliji dan u novijoj istoriji iste. Ako ne dođe taj dan, onda neka i ta crkva propadne, zajedno sa "narodom". Za bolje nisu ni bili.

Tebi pod hitno baba Jevrosima da baca žarčići u vodu.....:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...