Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Za Cicipasa i Tijafoa me ne cudi. Korda i Zari su solidni na travi. Pogotovo je Cicipas tragican, bekhend nepostojeci, ritern nepostojeci. On ako stigne u drugu nedelju Vimbldona moze da peva. Iskljucivo ako uspe da odservira kao masina.

 

Korda je igrao lepo i pametno, on ima potencijal za top 10 bar jednom da mu se zalomi kao sad Tijafou.

 

Utisak dana mi je ipak Sapovalov, kako se samounistava decko, on ne stagnira, on nazaduje. I mislim da je nabacio previse mase, tezi je od Conge bukvalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imace poboljšan ELO ratings .

 

Nije neko preveliko iznenadjenje, anomalije se dešavaju.

Novak je tako celu karijeru 

vs Top 10 245-109 , odigrao 28 %  od svojih ukupno odigranih mečeva protiv T10.

Poredjenja radi ,prvi aktivni ATG do Novaka , Nadal 186-102, 22% od ukupnog broja odigranih mečeva odigrao protiv T10.

Ako se uzme da se većina njihovih statističkih pokazatelja kreče u opsegu od par %. 6% je jako velika razlika

 

 

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

Taj sistem ne vazi od 2020.

 

Between 2002 and 2019, seeding for the Gentlemen’s Singles was determined by a surface-based formula, which reflected more accurately an individual player’s grass court achievements in the two-year period immediately before the date used for seeding for The Championships. After The Championships 2019, it was decided that the seeding formula had served its time.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barker said:

Cek, sad je Karlos prvi nosilav na W?

Zar nije bilo nekog spec preracuna kad je u pitanju W?

Valjda je svima jasno da to ko je prvi a ko drugi nosilac nema nikakav uticaj na žreb.

 

Meni se najviše svidja pravilo da centralni teren otvara pobednik od prošle godine (Novak). To može da bude prilično velika prednost jer ta polovina žreba ima dan više za odmor u završnici turnira. I da naglasim da mi se ne svidja pravilo zbog Novaka već zbog principa, a ne da se ispunjavaju želje , gde je npr. Nadal, ispravite me ako grešim, gotovo uvek igrao prvi dan što mu je u par navrata zbog odlaganja donosilo ogromnu prednost u završnici. A to sam primetio i na drugim turnirima (uvek obratim pažnju zbog Novaka), naročito u Rimu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima uticaja na zreb ko je 1. a ko 2. nosilac. Njihove pozicije u zrebu se ne izvlace vec se automatski postavljaju, tako da u ovom slucaju Alkaraz ide gore, Novak dole. Sledeci ko bude izvucen isto automatski ide gore, ne izvlaci se njegovo mesto u zrebu. U tenisu je zreb poludirigovan, tako da bilo kakvo pomeranje medju nosiocima direktno utice na sam zreb. To je moje iskustvo gledanja zrebova uzivo poslednjih par godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milutinov Tata said:

Naravno da ima uticaja na zreb ko je 1. a ko 2. nosilac. Njihove pozicije u zrebu se ne izvlace vec se automatski postavljaju, tako da u ovom slucaju Alkaraz ide gore, Novak dole. Sledeci ko bude izvucen isto automatski ide gore, ne izvlaci se njegovo mesto u zrebu. U tenisu je zreb poludirigovan, tako da bilo kakvo pomeranje medju nosiocima direktno utice na sam zreb. To je moje iskustvo gledanja zrebova uzivo poslednjih par godina.

Ne slažem se da prva ili druga pozicija ima direktan uticaj na žreb. Pod tim mislim na moguće protivnike, a ne da li je neko gore ili dole u žrebu, jer kakve realne veze ima da li si gornja ili donja polovina žreba?

U polufinalu prvi ili drugi igraju rendom protiv 3. ili 4. U četvrtfinalu 1. ili 2. igraju rendom protiv jednog od 5-8... Mislim da većina zna kako to ide, da ne objašnjavam nadalje. Dakle, protivnici apsolutno ne zavise od pozicije 1 ili 2 već od žreba, tj. sreće. Dešavalo se mnogo puta da 1. dobije mnogo teži žreb od 2. Ponavljam, potpuno su ravnopravni u žrebu.

Link to comment
Share on other sites

Feli dobio i Tompsona, danas sa Hanfmanom QF. Kakva bi bila fora da osvoji oprostajni turnir, a nije nemoguce 😄

 

Meni je i danas favorit, onda verovatno Manarino. To bi bilo finale pre finala, ovamo Haris ceka Jubenksa ili Riderneka, to je bas plitak potok.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Feli dobio i Tompsona, danas sa Hanfmanom QF. Kakva bi bila fora da osvoji oprostajni turnir, a nije nemoguce 😄

Eto, mogao čovek da se oprosti s titulom, a ti baš nemaš milosti :classic_tongue:

 

Kecmanović :ajme:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Kecmanovic ne da nije napredovao u ove 4 godine več je nazadovao. Kukavička , u oba seta igra koju je prikazao odslikava verno njegov tenis. Kao da je Barrere Sampras sa druge strane

imao brejk prednosti

servirao za 1 set i izgubio oba gema,  u drugom opet klackalica , pa amaterski odigran TB

Edited by Keira
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...