Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Zanimljivo bi bilo recimo, da smo živeli normalno zadnjih 30 godina, pratiti koliko bi Monika dugoročno uticala na popularnost tenisa i bi li interesovanje opalo čim je ona nestala sa scene. Ovako naravno da se ništa ne može zaključiti s obzirom na okolnosti, ali prvo bi recimo trebalo da tenis ostane u TV šemama i posle Novaka, mada naravno nužno redukovan :classic_sad: ali ako možemo da imamo toliko biciklizma i snukera, pa i NFL-a na sportskim kanalima, gde ne učestvuje niko od naših sportista, mogao bi vallda i tenis da se održi nekako.

Link to comment
Share on other sites

Nfla imamo premalo, a biciklizam i snuker prenosi es, nema to veze s nama.

 

Onda kad je djokovic bio povredjen i posle se mucio na pocetku povratka, isla prica medj narodom kako je gotov, drasticno se smanjio broj prenosa na sk, tipa masters na 2 kanala, nesto malo 500, a 250 bas bas tanko, a dotle su se redovno ukljucivali minimum od qf.

 

Najebali smo kad se djokovic povuce

Link to comment
Share on other sites

na zalost tenis je skup sport, kolikogod se video na tv stanicama i mnoogo bogatije zemlje ne iznedre sampione.novak iz srbije je izuzetak, samo oni znaju kako su uspeli da izadju na kraj sa finansijskim problemima.i nina je pricala u intervjuu koliko joj je porodica pomogla a ne savez ili sponzor.kad covek procacka malo po teniskim biografijama, skoro pa uvek su to deca iz dobrostojecih porodicama sa roditeljima koji su bivsi sportisti sa dobrim konekcijama u svet sporta .naravno da nije pravilo ali vecina. ovi mladji narocito , pocev od cipiripija, denisa, rubljova, danila pa i karatsev nije uboga sirotinja i td.

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nlavrnja said:

drasticno se smanjio broj prenosa na sk, tipa masters na 2 kanala, nesto malo 500, a 250 bas bas tanko

Na to sam mislila kad sam rekla redukovan :classic_sad: iskreno rečeno, nije realno da imaš prenos mastersa na 7-8 kanala, nije to realno čak ni za slemove, ne znam ima li to u nekoj drugoj zemlji a da se ne plaća posebno.

Svakako bolje i to što je bilo tada da ostane, a pošto ES nema veze s nama onda će ostati i prenosi slemova, a valjda i W, to je ipak stvar prestiža.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nlavrnja said:

Nfla imamo premalo, a biciklizam i snuker prenosi es, nema to veze s nama.

 

Onda kad je djokovic bio povredjen i posle se mucio na pocetku povratka, isla prica medj narodom kako je gotov, drasticno se smanjio broj prenosa na sk, tipa masters na 2 kanala, nesto malo 500, a 250 bas bas tanko, a dotle su se redovno ukljucivali minimum od qf.

 

Najebali smo kad se djokovic povuce

 

Ja se ovoga ne secam, ali se slazem da ce pracenje tenisa biti mnogo teze kad se Djokovic povuce.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vanjabarsa said:

na zalost tenis je skup sport, kolikogod se video na tv stanicama i mnoogo bogatije zemlje ne iznedre sampione.novak iz srbije je izuzetak, samo oni znaju kako su uspeli da izadju na kraj sa finansijskim problemima.i nina je pricala u intervjuu koliko joj je porodica pomogla a ne savez ili sponzor.kad covek procacka malo po teniskim biografijama, skoro pa uvek su to deca iz dobrostojecih porodicama sa roditeljima koji su bivsi sportisti sa dobrim konekcijama u svet sporta .naravno da nije pravilo ali vecina. ovi mladji narocito , pocev od cipiripija, denisa, rubljova, danila pa i katatsev nije uboga sirotinja i td.

Pa dobro, ovde nije toliko pitanje hoćemo li imati šampione nego hoćemo li imati dovoljno redovne publike za turnir u Beogradu. Tu je prvi uslov da tenis bude vidljiv na TV-u i da se ljudi "navuku" :classic_smile: a mislim da ćemo bar narednih godina imati par igrača u rangu Kecmanovića i Đerea za koje bi publika mogla da navija. Za ženski tenis već mislim da je dosta teže, manje ljudi ima naviku da ga gleda. Mada bi moja majka bila u prvim redovima verovatno, ona će uvek pre gledati žene nego muškarce iz nekog razloga :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Pa dobro, ovde nije toliko pitanje hoćemo li imati šampione nego hoćemo li imati dovoljno redovne publike za turnir u Beogradu.

ne mora sampione ali tenisre/ke zbog kojih ce prevashodno publika da dodje. da ne bude da ih samo familija gleda :classic_smile:.

 

meni uvek oni kineski wta  turniri napamet, sacica publike ali oni imaju $ i koliko citam bas ulazu tenis i tenisku infrastrukturu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...