Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

Neki inzinjer treba da ima invesitora (investitori obicno investiraju ne prave inovacije niti izumljuju nesto novo) da bi mogao da sprovede svoju inovaciju u zivot, osim ako nema licne finansije. 

Taksa sa tim nema veze, jer investitor ako veruje u izum na kraju zaradi prodajom ili koristenjem izuma, zato i investira. Investitor placa taksu na zaradu od inovacije kao i svi ostali. 

 

Ovo kako investicije u razvoj funkcionisu, mi je totalno novo, razmisljam dal da predlozim da otpustimo ceo R&D, pa nek traze investitora, sigurna sam da ce posle prodati proizvod koji smo osmislili :classic_biggrin: a i regulacionim telima da objasnim da im ne treba istrazivanje, jer Baby kaze da se tako ne investira.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, McLeod said:

 imas dva kandidata za jedno mesto, jedan je lopov, seksualni prestupnik, a ujedno i narcis, ocajan za saradnju, a drugi je onako, nit smrdi nit mirise ali nema vidljive i toliko puta potvrdjene mane prvog kandidata. Drugih kandidata nema, moras da zaposlis nekoh. Izbor je prelak, ako se razmislja racionalno i za dobrobit kompanije.

 

Ukoliko je u pitanju socijalisticko preduzece, sasvim si u pravu. Naravno da ces u takvom preduzecu zaposliti prosek koji se nicim ne istice i koji je prijemciv i poslusan posebno ko nema svoje misljenje i ko sluzi kao shraf ili zavrtanj.

 

A nekog ko je drugaciji pa cak i seksualni prestupnik (jel odlezao prestup?ili kazes da je narcis sa kojim se tesko saradjuje - takvog ne zaposliti? U socijalistickom preduzecu naravno da ne bi dosao u obzir

 

ali u kompaniji koja ima specificnu viziju i koja misli da ima vise koristi od prvoopisanog `cudaka` nego od drugoopisanog koji `nit smrdi nit mirise` naravno da je izbor jasan. Ako je strucan koga briga sto je ovakav ili onakav....drzis ga u posebnoj sobi i neka radi posao. 

 

A to sto neko niti smrdi niti mirise, mislim da je najgori opis osobe koju bih licno i pogledala a kamoli zaposlila....Takvi su najgori. One za koje mislis da su prosek ili su nevidljivi ili nebitni, pa sta ce tako nesto bilo kojoj kompaniji pa cak i socijalistickoj?

 

Znaci za imaginiranu soc. firmu ovo bi bio slogan - Ne istici se nicim pa ni strucnoscu i dobrodosao si 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vice President Kamala Harris is under scrutiny due to allegations of plagiarism in a book that she coauthored in 2009.

According to a new report by Dr. Stefan Weber, Austrian "plagiarism hunter," Harris and co-author Joan O'C Hamilton had 27 "fragments of plagiarism" in the book Smart on Crime: A Career Prosecutor's Plan to Make Us Safer.

In the 49-page report, Weber and his team also allege that the Democratic presidential nominee and her coauthor copied and pasted from a Wikipedia article for the book.

 

https://www.newsweek.com/kamala-harris-plagiarism-claim-smart-crime-1968831

 

Svoju knjigu pocinje  sa:

 

 Harris recounts a moment when she was separated from her parents during a civil rights march in Oakland, California. As she described the moment her parents found her, the story begins to closely resemble a narrative shared by the renowned civil rights leader. Harris mentioned, "My mother tells the story about how I'm fussing, and she's like, 'Baby, what do you want? What do you need?' And I just looked at her and I said, 'Fweedom,'" the book states.

 

Ali je ovu anekdotu ispricao 1965 dr. Martin Luther King:

In a 1965 Playboy magazine interview, the civil rights icon said he witnessed a similar interaction between a young Black girl and a white police officer.

"I will never forget a moment in Birmingham when a White policeman accosted a little Negro girl, seven or eight years old, who was walking in a demonstration with her mother," King told the magazine.

"'What do you want?' the policeman asked her gruffly, and the little girl looked at him straight in the eye and answered, 'Fee-dom,'" he continued.

 

Weber je inace cuveni lovac na plagijate, sijaset je politicara davalo ostavke zbog njega i svojih laznih doktorata.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da lli sam juce prepricavala poslednji intervju....Kamala je tvrdila da ce da okrene novi list, pitanje je bilo da pojasni kako ce taj novi list da izgleda - kakav to novi list

 

Kamalin odgovor ce vas zateci (ne)spremne za rusku salatu, evo sta kaze: 

 

Ja ocgledno nisam Joe Biden.....umm.....i to bi bila jedna promena .... Ali takodje, mislim da je vazno da kazem sa 28 dana do kraja....ja nisam Donald Trump..... And so,  kada razmisljamo o znacaju kako izgleda ova sledeca generacija rukovodstva....da budem izabrana za predsednika....ali radi se o....iskreno....umm, ja volim americki narod i verujem u našu zemlju......umm.... Volim sto je nas karakter i priroda da budemo ambiciozni narod....:roflmao:

 

Ako ne dobije ove izbore, Kamala ce tesko zaraditi na nekom drugom poslu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Da lli sam juce prepricavala poslednji intervju....Kamala je tvrdila da ce da okrene novi list, pitanje je bilo da pojasni kako ce taj novi list da izgleda - kakav to novi list

 

Kamalin odgovor ce vas zateci (ne)spremne za rusku salatu, evo sta kaze: 

 

Ja ocgledno nisam Joe Biden.....umm.....i to bi bila jedna promena .... Ali takodje, mislim da je vazno da kazem sa 28 dana do kraja....ja nisam Donald Trump..... And so,  kada razmisljamo o znacaju kako izgleda ova sledeca generacija rukovodstva....da budem izabrana za predsednika....ali radi se o....iskreno....umm, ja volim americki narod i verujem u našu zemlju......umm.... Volim sto je nas karakter i priroda da budemo ambiciozni narod....:roflmao:

 

Ako ne dobije ove izbore, Kamala ce tesko zaraditi na nekom drugom poslu.

 

Ona bukvalno ponavlja floskule koje joj je kampanja napisala, pa onda se ponekad zbuni koji je redosled, pa ponavlja isto po vise puta. Bukvalno ako pogledas vise njenih intervjua i govora svi skoro zvuce isto, iste recenice, pa kad crkne teleprompter ona zaglavi ko pokvarena ploca. Da ne pominjem podecinjavcki ton, ko da uci decu.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Nekoliko mi ljudi preporucilo, I stvarno, nisam zazalila da sam odgledala

 

Ko god mu je napisao govor, dobro zna svoj posao, plus njegove improvizacije su cist roast. Dobar deo publike su top Dems.

 

 

 

Ovo me podsetilo na davno vreme kada sam imala psa kog sam obozavala i koji se razboleo, pa bukvalno nisam mogla to da prihvatim iako sam ga vodila vise od 3 meseca dva puta dnevno kod veterinara. Onda sam dosla u fazu da kada pojede jedno parce salame dnevno, ja skacem do plafona od srece kako je ozdravio. Na zalost sam morala da ga uspavam posle veoma kratkog vremena jer sam shvatila da ga mucim i da niko nije srecan, ni on ni ja. 

 

 

------

Elem, danas sam putovala sa jednim prijateljem. On je Trampista. Izbegavam da ikada pomenem bilo sta jer budem zatrpana svim onim sto je ustvari standardna prica bukvalno svakog od njih. Naravno u nekom trenutku je on poceo da prica kako ce sve biti divno kad Tramp pobedi. Ja ga pitam odakle mu da ce da pobedi, a on kaze informise se, cita stalno nesto. Onomad mi je stalno slao na poruke neke videe Takera Karlsona... tako da otprilike imam predstavu gde i kako se informise. 

 

I pocne on da prica i ja shvatim da se obe strane, nebitno za koga glasaju/navijaju nalaze u istoj frustraciji. Isto koliko sam ja isfrustrirana, toliko je i on. I sto je neverovatno, gotovo istim stvarima smo isfrustrirani sa nekim razlikama.

 

On je ubedjen da ce Amerika propasti, da je kraj, da se nikada vise nece glasati (?!) ako Kamala pobedi i da je jako strasno sto je ona ta koja je poslednja u nizu da proglasi pobednika a u trci je i kako to nije fer. Ona ce ukinuti slobodu govora i zatvarati neistomisljenike, tako da ce Musk ici odmah u zatvor, tviter ce ukinuti, svi sto se ne slazu sa njom ce biti prognati i zatvarani, pogasice stampu i medije, upropastice nas finansijski i da ce svi menjati pol (to mu je inace glavni triger zasto mrzi levicare). Pricao je on tu i o nacinu glasanja kako je fenomenalno smisljen da vecina ne ugnjetava manjinu. Onda sam ga pitala ako nas troje glasamo za gde da rucamo i vas dvoje kazete jedno mesto, ja kazem neko drugo, to znaci mi moramo ici na mesto koje sam ja rekla jer nije fora da vecina ugnjetava manjinu? Naravno da je rekao 'ne, to nije isto'... 

 

I tako ja slusam i na kraju nisam odolela da ga ne pitam da li on cuje sta Tramp prica i gleda sta Tramp radi? On me gleda kao da sam sa marsa pala i kao 'sto?' Pa reko, ponovio si sve njegove reci koje on koristi da preti neistomisljenicima. On je ubedjen, milion posto da sam ja luda i da je on u pravu. Sreca pa nije konfliktan i tu se zavrsilo. Kladili smo se u 100 dolara ko ce pobeti za kraj 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

 

Ko god mu je napisao govor, dobro zna svoj posao, plus njegove improvizacije su cist roast. Dobar deo publike su top Dems.

 

Nimalo nije nevazno da govor koji zelis da odrzis obavezno bude sadrzajno kvalitetan i zanimljiv a da pritom odgovara predstavi osobe i da ne deluje glupo i izvestaceno napisano....ili toliko dosadno da na kraju zadremas i pitas se - Sta je ovoj osobi trebalo da netalentovano pokusava da isprica neku razlivenu pricu bez poente...Ako nemas minimum minimuma talenta za inteligentan i duhovit  izrazaj - nikome se ne obracaj na pisani nacin jer to je dizaster. 

 

Jer kao sto mozemo da vidimo i ovde i svuda - apsolutno nema nista tako tuzno kao lose napisan tekst, post, govor, knjiga ili slicno i jos da to moras da citas i stidis se zbog osobe koja tako nesto lose sroci.

 

Trebalo bi da svako poznaje sebe, da zna za sta je sposoban a zbog cega moze da ispadne budala ili smor. Zato ja telepatski porucujem Kamali kao i svima kojima Kamala pise `govore` da to ne dozvole. Da nikako ne pokusavaju da budu ono sto nisu jer to prvo upada u oci.

 

Da ne pokusavaju da kopiraju nikoga, vec da iz sebe izvuku iskljucivo ono sto su savladali da ne ispada da lupetaju stvari kao sto to radi Kamala. Kamala nista nije savladala, samo je tu da gnjavi nekim pricama bez mozga koje nikoga ne zanimaju. Ukacila je da glasace dobija delom na svoje lupetanje a vecim delom zato sto oni ne zele Trumpa pa ma koliko lupetala, upravo iz te cinjenice da je Trump omrazen i ova nesreca crpi poene koje ne bi dobila u normalnom zivotu.

 

Vec sam to napisala u postu za `Nek grmi`  da bih na njenom mestu sigurno zasluzila daleko vece postovanje kada bih se poklonila, zahvalila svima na podrsci i odbila kandidaturu. Ali to nas vraca na pocetak ovog posta - potrebno je poznavati sebe i svoje mogucnosti koje od tebe zbog tvog pisanog ili usmenog izrazaja, nece napraviti pateticnu kreaturu.

 

Ili sto kaze ovde:  Kamala Harris ‘absolutely obsessed’ with Donald Trump ‘like a crazy ex-girlfriend,’ Tommy Tuberville says....

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Govoreći na mitingu u Viskonsinu, Kamala Haris je čula tokom dela svog izlaganja posvećenog abortusu, povike iz publike - Jesus is Lord.


I pošto su ti uzvici bili veoma glasni, Kamala je rekla mladićima koji su pominjali Isusa da su na pogrešnom mitingu. I ti ljudi su zatim napustili okupljanje.


Neko bi rekao - pa šta sad, ali Kamala je ponovo dala mogućnost republikancima da je rastegnu kao lastiš na osnovu načina na koji tretira hrišćane. A to baš i nije dobro pred izbore, budući da su oko dve trećine registrovanih glasača upravo - hrišćani.


I nije baš preporučljivo da na drugom mestu liste netrpeljivosti na Kamalinim mitinzima bude Isus Hrist, odmah iza Trampa, što su Kamala i njene pristalice dokazali u Viskonsinu.


Jer guranje prsta u oko hrišćanima u Viskonsinu nije izdvojen slučaj, budući da je Kamala tek drugi predsednički kandidat koji se nije pojavio na Al Smitovoj večeri, tradicionalnom dobrotvornom događaju za glavne predsedničke kandidate u organizaciji hrišćanske zajednice.


U Americi postoje navodi koji se bave tim gafom, jer je Kamala navodno želela da ide na tu večeru ali je njen izborni štab zapravo doneo odluku da se ona tamo ne pojavi, jer bi morala da, shodno protokolu, razmeni barem nekoliko rečenica sa njenim protivnikom, kao što je i Čak Šumer snimljen kako neobavezno ćaska sa Trampom.


A svako ćaskanje sa Trampom ga istovremeno i humanizuje... Što se kosi sa ciljem kampanje da se Tramp dehumanizuje. 


Jer, zašto neobavezno ćaskati sa Hitlerom i najvećom pretnjom po Ameriku? I birajući između te dve solucije, demokrate su izabrale da ne pošalju Kamalu u istu prostoriju sa Trampom, gde bi njih dvoje na nekoliko metara razdaljine udisali isti vazduh.


A hrišćani? Pa koga briga za hrišćane...


Nisam siguran da se izbori dobijaju sa takvim tretmanom koji od demokrata prima hrišćanska zajednica, punim omalovažavanja i kenselovanja.  Čak neretko i otvorenog ismevanja, poput videa Grečen Vitmer na TikToku.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Pitanjce u vezi Kamale i njenog odnosa tj izjava ako je dala (nisam od onih koji prate redovno i unutrasnja politika usa me ne interesuje ne zivim tamo i ne bih da im se mesam ali svetska politika je drugo jer smo tu potencijalno svi )  u vezi njenog odnosa prema ratu tj Ukrajina i Izrael naravno. Koliko sam shvatila Tramp je izjavio da bi rat u Ukrajini zavrsio a za rat na Bliskom Istoku podrzava i podrzavace iz sve snage (da ne ulazimo da li ce on tako i da uradi to ne znamo ali koliko znam to je izjavio) - sta je Kamalin stav jel se izjasnila ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Pitanjce u vezi Kamale i njenog odnosa tj izjava ako je dala (nisam od onih koji prate redovno i unutrasnja politika usa me ne interesuje ne zivim tamo i ne bih da im se mesam ali svetska politika je drugo jer smo tu potencijalno svi )  u vezi njenog odnosa prema ratu tj Ukrajina i Izrael naravno. Koliko sam shvatila Tramp je izjavio da bi rat u Ukrajini zavrsio a za rat na Bliskom Istoku podrzava i podrzavace iz sve snage (da ne ulazimo da li ce on tako i da uradi to ne znamo ali koliko znam to je izjavio) - sta je Kamalin stav jel se izjasnila ?

 

Ona podrzava Ukrajinu da se brani kao suverena drzava i podrzava Izrael da se brani, ali (kako je rekla) nece okretati glavu od stradanja civila. 

 

Pitanje je kako ce Bajden odigrati jos ovih par meseci. Juce mislim je rekao da trazi prekid vatre za Izraelski rat i navodno ima neku ideju kako da se Izrael brani od Irana... 

 

Spoiler

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Scena u kojoj neki mladići uzvikuju - Jesus is Lord, a Kamala i njene pristalice im poručuju da napuste skup, izazvala mi je osetnu anksioznost kojoj isprva nisam mogao da pronađem bazu i osnovnu supstancu. 


A onda sam se setio da sam pre desetak dana puštao ćerki film Planeta majmuna, ali ne ovu najnoviju franšizu već onaj sa Čarltonom Hestonom u glavnoj ulozi. I taj film se, to znaju oni koji su ga gledali, završava simboličnim kadrom napola potopljenog Kipa slobode... 


Katarzičan kraj poduplala je moja ćerka prostodušnim pitanjem jedne 11-godišnjakinje: tata, zašto je Kip slobode u realnom vremenu uništen?


I morao sam da se dovijam prilikom odgovora, jer mi nije ni na pamet palo da joj kažem kako distopijski svet, zapravo, nije ništa drugo nego ovaj naš svet, u kome trenutno živimo. 


A na to sve me je podsetilo proterivanje Isusa Hrista sa mitinga u Viskonsinu, iako nas Biblija neprestano upozorava da ako Zemlja nema svoje subote, Gospod će ih nametnuti. 


Ali scenaristi Planete majmuna nisu izmislili toplu vodu, već su se jednostavno naslonili na Novozelanđanina, figuru u eseju Tomasa Makoleja, koji je kao putnik u davno nestalu civilizaciju video nešto što nije mogao da shvati - ruševine katedrale Svetog Pavla. 


Otprilike u isto vreme, Marks je svetu objavio dve postavke, i ispostavilo se da su obe bile tačne: rekao je da će u poslednjim fazama kapitalizma finansijsko-špekulativni kapital nadjačati industrijski kapital i da je kapitalizam neophodna faza propadanja, iz koje bi mogao da nastane komunizam.


Ali njegova vizija je za sam kraj predviđala prelazak u savršenstvo, a ne u haos, divljaštvo i raspad, što vidimo da je trenutno slučaj u celom svetu.


Marks je zapravo prerano stao u svojoj jednačini. Jer ako je već bila neophodna sila da se kapitalizam zameni komunizmom, bilo bi neophodno i obezbediti njegovu prosperitetnu zamenu, zar ne?


Ali cara Nikolaja je zamenio Staljin, a Batistu - Kastro... 


A kakve instalacije sada plediraju da zamene kapitalizam kakav poznajemo u zapadnom svetu?


U Farenhajtu 451 Reja Bredberija, vatrogasci budućnosti postoje da bi zapalili knjige čije je čitanje ili posedovanje zločin. Knjige se i danas cenzurišu i zabranjuju, a uskoro će krenuti i da ih pale oni što danas pale zastave sa žarom licenciranog besa. Pri tome, imamo sve glasnije najave cnezure reči i misli na društvenim mrežama, dok se u Velikoj Britaniji čak i ide u zatvor zbog postova na Fejsbuku...


Takođe, Sijetl sada besplatno deli teške droge i pribor svakome ko ih traži. Njujork uvozi ilegalne imigrante i smešta ih u hotele, a guverner Kalifornije, inaće moj omiljeni demokrata Gevin Njusom, želi da isplati naknade za nezaposlene ilegalnim imigrantima.


Hoće li aktuelna ekonomija, u kojoj jedan odsto ljudi na planeti ima više od 99 odsto populacije, biti apsurdnija od Staljinovog uništavanja ljudi besomučnim izgladnjivanjem? Hoće li se genitalno sakaćenje dece kao postulat transgender motiva smatrati manje divljim od klitoridektomija islama ili podrezivanja afričkih plemena? 


Zato sam skoro siguran da će buduće generacije, sa interesovanjem kibicera za našu istoriju, smatrati da je naša generacija sa svim tim neverovatnostima kojima svedočimo, bila glupa i povremeno srećna, kao i svaka druga izgubljena civilizacija.


Makijaveli, s tim u vezi, kaže da se bolesno društvo leči samo ako se na vreme dijagnostikuju problemi, ali u vremenu u kome se stvari brže odvijaju nego onda kada je Makijaveli živeo, kada se stvari precizno dijagnostikuju, onda je već - kasno.


Zapravo, pitanje je da li i postoji lek, jer društvo organski napreduje ka svome kraju. I to do mere u kojoj će se pre u Americi implementirati tehnike uzgoja bilja australijskih Aboridžina, nego što će se Amerika vratiti zdravoj sindikalnoj radničkoj klasi industrije iz pedesetih godina prošlog veka... 


Pa ako sledimo istorijske cikluse, jasno nam je da će zapadna civilizacija koju poznajemo jednom neumitno sići sa scene... 


Ali to ne mora da se desi baš ovog 6. novembra. 


Moglo bi se čak nastaviti u nekom revidiranom, ali operativnom i prepoznatljivom obliku - u ponovnom posvećenju i poštovanju Ustava, kao i judeo-hrišćanskim spisima i etici koji ga inspirišu.

 

Jer, jedno je biti gnostik, ateista ili neko ko ne praktikuje veru, a nešto sasvim drugo sprečavanje religioznih misli i dela.

 

I iz tog razloga proterivanje Isusa sa skupa u Viskonsinu svakako nije nešto što će nam doneti blagostanje.


 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Eddard said:


I to mi je cringe. Možda zato što sam više english-humor tip.

Pa I ja sam, ali to ne znaci da ne volim dobar roast. Njen mi je malo prosta reklama. A on je postigao sta je hteo, da je svuda u medijima, da je cak I CNN morao da kaze da je bio zabavan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...