Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 minutes ago, Kronostime said:

Moji moralni kriterijumi stavljaju kurtizane i sponzoruse van svakog javnog prostora i funkcije makar postale i sadasnja kraljica Velike Britanije.

Prostitutke su, sa druge strane, mnogo postenije, iskrenije i casnije u svetlu svoje profesije - ne kriju je i ne pretvaraju se da su nesto sto nisu, a na prvom mestu su odlicni psiholozi i slusaoci svojih kljiijenata pa tek onda ide zadovoljenje nagona.

Tvoji moralni kriterijumi ne postoje, zapravo postoje samo prema ženama.

Kurtizane I sponzoruše ne bi postojale da nije druge strane koja ima ista moralna načela.

Tebi sam odgovorila malopre, al sam zaboravila-sram te bilo godina i razmišljanja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

KamIla i Tranp nisu sveci, ali se ne gnusaju medjunozja kao sredstva za postizanje ciljeva - razlika je u cemu izmedju njih dvoje sem sto nju niko nije tuzio (do sada)?

Kronose dont go there...Maybe you cant come back...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Moji moralni kriterijumi stavljaju kurtizane i sponzoruse van svakog javnog prostora i funkcije makar postale i sadasnja kraljica Velike Britanije.

 

Znači na osnovu jedne kratke veze pre 30 godina sa uticajnim gradonačelnikom SF, ti si zaključio da je ona kurtizana i sponzoruša? Da li je veza bila iz interesa, verovatno jeste, ali daj bre kronose, ne seri tako mator. Ako joj je to najveći greh, pa ona je za Trampa, koji je sto puta veća kurva od nje, Sveta Petka bre. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Dobro, bre, staramajke - koja bi od vas prihvatila Kamalu kao snajku da vam je sin jedinac dovede u kucu?

Ajde budite iskrene bar prema sebi...

:classic_biggrin:

 

Kako ti ovakve stvari padaju uopste ne pamet? Izgubio si svaki argument da poentiras?

 

Sta fali Kamali kao snajki? Obrazovana, vredna, radna... 

 

Jel bi ti doveo Trampa za muza cerki jedinici? Prevaranta, lazova, silovatelja? 

 

Daj opasulji se, pises nevidjene gluposti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo po starom srpskom obicaju, da li ces na slavu da je zoves, a zapravo je imas dva kandidata za jedno mesto, jedan je lopov, seksualni prestupnik, a ujedno i narcis, ocajan za saradnju, a drugi je onako, nit smrdi nit mirise ali nema vidljive i toliko puta potvrdjene mane prvog kandidata. Drugih kandidata nema, moras da zaposlis nekoh. Izbor je prelak, ako se razmislja racionalno i za dobrobit kompanije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eddard said:

 

Znači na osnovu jedne kratke veze pre 30 godina sa uticajnim gradonačelnikom SF, ti si zaključio da je ona kurtizana i sponzoruša? Da li je veza bila iz interesa, verovatno jeste, ali daj bre kronose, ne seri tako mator. Ako joj je to najveći greh, pa ona je za Trampa, koji je sto puta veća kurva od nje, Sveta Petka bre. 

Izbor je izmedju dva vida promiskuiteta, pa prema svecu se i vernici ravnaju.

A svetinje nema ni u jednog.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

Dobro, bre, staramajke - koja bi od vas prihvatila Kamalu kao snajku da vam je sin jedinac dovede u kucu?

Ajde budite iskrene bar prema sebi...

:classic_biggrin:

Ja sam već raspravljala s tobom o onom IškolovaO SAM sina.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

‘We could have our child do it.’ Trump appears to throw shade at BMW, Mercedes workers in SC

Former President Donald Trump said foreign automakers are “getting away with murder” by making parts in Germany and assembling them in plants in South Carolina, describing it as something a child could do.

“They say, ‘Oh yes, we’re building cars.’ They don’t build cars. They take ’em out of a box, and they assemble ’em. We could have our child do it,” Trump said during an appearance at the Economic Club of Chicago Tuesday.

...

Businessman Mark Cuban said, “He still thinks it’s 1965.

It’s obvious he has no idea what it takes to manufacture any advanced product, car or otherwise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Ja sam već raspravljala s tobom o onom IškolovaO SAM sina.

 

 

 

Jesam, i nisam trazio ni ocekivao da mi drzava ista dotira ili oprasta kredite vec sam sve to posteno platio.

Jeftinije bi me kostalo da sam mu kupio diplomu, ali sam zeleo da nesto i nauci, a ne samo da ima parce hartije sa titulom na istoj.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:

Moji moralni kriterijumi stavljaju kurtizane i sponzoruse van svakog javnog prostora i funkcije makar postale i sadasnja kraljica Velike Britanije.

Prostitutke su, sa druge strane, mnogo postenije, iskrenije i casnije u svetlu svoje profesije - ne kriju je i ne pretvaraju se da su nesto sto nisu, a na prvom mestu su odlicni psiholozi i slusaoci svojih kljiijenata pa tek onda ide zadovoljenje nagona.

 

Meni se dopada ovaj tvoj kriterijum, zaista, možda ne bih bio tako rigidan ali se mahom slažem. Problem je u tome što ti u raspravi na ovoj temi nemaš kriterijume za odabir kriterijuma. Oni su čas liberalni i slobodoumni, čas konzervativni i tradicionalistički, čas tražiš iskrenost i autentičnost, a čas se pitaš šta će selo da kaže. Zapravo, jedini kriterijum je da kriterijumi moraju da idu u prilog kandidatu za koga si procenio da ima veće šanse da ograniči američki intervencionizam i imperijalizam.

 

Što i nije neki sramotan cilj sam po sebi, daleko bilo, ne znam zašto ti je teško da njega isturiš u prvi plan umesto što padaš na istim kriterijumima iskrenosti koje tako strogo postavljaš samo jednom od dva kandidata.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Jesam, i nisam trazio ni ocekivao da mi drzava ista dotira ili oprasta kredite vec sam sve to posteno platio.

Jeftinije bi me kostalo da sam mu kupio diplomu, ali sam zeleo da nesto i nauci, a ne samo da ima parce hartije sa titulom na istoj.

 

Opisao si Trampovog tatu nehoticno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Jesam, i nisam trazio ni ocekivao da mi drzava ista dotira ili oprasta kredite vec sam sve to posteno platio.

Jeftinije bi me kostalo da sam mu kupio diplomu, ali sam zeleo da nesto i nauci, a ne samo da ima parce hartije sa titulom na istoj.

Nisam ti to ni prebacila.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Meni se dopada ovaj tvoj kriterijum, zaista, možda ne bih bio tako rigidan ali se mahom slažem. Problem je u tome što ti u raspravi na ovoj temi nemaš kriterijume za odabir kriterijuma. Oni su čas liberalni i slobodoumni, čas konzervativni i tradicionalistički, čas tražiš iskrenost i autentičnost, a čas se pitaš šta će selo da kaže. Zapravo, jedini kriterijum je da kriterijumi moraju da idu u prilog kandidatu za koga si procenio da ima veće šanse da ograniči američki intervencionizam i imperijalizam.

 

Što i nije neki sramotan cilj sam po sebi, daleko bilo, ne znam zašto ti je teško da njega isturiš u prvi plan umesto što padaš na istim kriterijumima iskrenosti koje tako strogo postavljaš samo jednom od dva kandidata.

Moji kriterijumi, a ni vecine nas van US ne biraju Predsednika iste - samo imamo svoj stav prema kandidatima na osnovu onoga sto do sada znamo o njima i o onome sto bi neko od njih u buducnosti treba da donese prvo svojoj zemlji, a onda i ostatku sveta.

Smeta licemerje i jedne i druge strane u celoj ovoj prici.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Moji kriterijumi, a ni vecine nas van US ne biraju Predsednika iste - samo imamo svoj stav prema kandidatima na osnovu onoga sto do sada znamo o njima i o onome sto bi neko od njih u buducnosti treba da donese prvo svojoj zemlji, a onda i ostatku sveta.

Smeta licemerje i jedne i druge strane u celoj ovoj prici.

 

I onda si odabrao kandidata na osnovu traca ko je sa kim spavao i resio da je bas to problem za drzavu, jer otprilike nista drugo nisi ni znao do tada jer te nije ni interesovalo. Ali zato si u nastupima gotovo svetog napada moralnosti doneo zakljucak da je mnogo bolja varijanta za sve nas i u i van US da drzavu vodi neznalica, sudski osvedoceni krimos i silovatelj, drugar sa raznim svetski diktatorima.

 

Ma fenomenalno!! Za forumske anale. 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Opisao si Trampovog tatu nehoticno. 

I Kamalinu mamu, takodje, obzirom da im nismo bili kolege na fakultetu  kada su studirali pa nagadjamo kako su ga uopste zavrsili, obzirom na njihovu pricu oko p[stih stvari u javnim nastu[ima.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I onda si odabrao kandidata na osnovu traca ko je sa kim spavao i resio da je bas to problem za drzavu, jer otprilike nista drugo nisi ni znao do tada jer te nije ni interesovalo. Ali zato si u nastupima gotovo svetog napada moralnosti doneo zakljucak da je mnogo bolja varijanta za sve nas i u i van US da drzavu vodi neznalica, sudski osvedoceni krims i silovatelj, drugar sa raznim svetski diktatorima.

 

Ma fenomenalno!! Za forumske anale. 

Dobro, hajde ti pokusaj da objasnis sta to kvalitativno donosi Kamala, koji su njeni stavovi, ciljevi, zasto to nije postigla za vreme aktuelne administracije i sta garantuje da ce narodu koji je izabere biti bolje nego u zadnjih godine i 4 godine pre toga?

Samo nemoj da pocnes sa Znamo kako je bilo za vreme predhodne vlasti... to slusamo i ovde u Srbiji kao opravdanje za sve pizdarije sadasnjih vlasti.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kronostime said:

Dobro, hajde ti pokusaj da objasnis sta to kvalitativno donosi Kamala, koji su njeni stavovi, ciljevi, zasto to nije postigla za vreme aktuelne administracije i sta garantuje da ce narodu koji je izabere biti bolje nego u zadnjih godine i 4 godine pre toga?

Samo nemoj da pocnes sa Znamo kako je bilo za vreme predhodne vlasti... to slusamo i ovde u Srbiji kao opravdanje za sve pizdarije sadasnjih vlasti.

 

Bespredmetno je i odgovarati. Svakim novim upisom pokazujes da nista ne znas o americkom sistemu ali nekako zelis da budes moralno suporioran na racun naravno zenskog roda. 

 

I veoma aktivno ucestvujes ovde, a nisi odvojio sekund da pronadjes informaciju (ne na socijalnim medijima, nego u drzavnim spisima) sta je ko uradio, sta nije, koja su mu ovlascenja... za tvoju informaciju veb strane se zavrsavaju na .gov

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I dalje nisi shvatila. 

I plus, Kamala bar ima neki program, dok Tramp ima koncept programa u najavi. 

Pricas najozbiljnije o programima, dok mislis na ekonomiju, a njegov jedini program je kopati vise nafte, kad ga pitaju ponovo za ekonomiju, on im pusti muziku... 

 

Imaj bar neki standard. 

Pa imam standard, ja sam poprilicno avarage Joe, interesuju me nizi porezi, manja ako nikakva ilegalna imigracija, jaka spoljna politika sto sve generalno vodi ka jakoj ekonomiji, nizim cenama eto. 

 

Kad udjem u avion ocekujem da pilot zna da leti, a ne da nije nikad video kokpit, ili mi objasnjava kako avion leti zbog njegove moci misli.

 

Naravno, svi politicari tu i tamo ubacuju nemoguca obecanja, na nama je da ih prepoznamo, i ignorisemo. Ali ja jos nisam cula kako ce Kamalin program da se finansira, i izvede, i da ona uopste zna sta prica. Kopati vise nafte vodi ka energetskoj nezavisnosti, obezbedjuje vise poslova, spusta cenu proizvoda u prodavnicama... mislim tako ekonomija funkcionise, mislim dobra ideja zar ne?

 

 

Ali ajde i ja cu da se pravim da me nisi optuzila da hocu da ucutkam i eliminisem deo populacije :classic_biggrin:

 

1 hour ago, Kronostime said:

Moji moralni kriterijumi stavljaju kurtizane i sponzoruse van svakog javnog prostora i funkcije makar postale i sadasnja kraljica Velike Britanije.

Prostitutke su, sa druge strane, mnogo postenije, iskrenije i casnije u svetlu svoje profesije - ne kriju je i ne pretvaraju se da su nesto sto nisu, a na prvom mestu su odlicni psiholozi i slusaoci svojih kljiijenata pa tek onda ide zadovoljenje nagona.

iskreno receno u ovoj poziciji se slazemo, postenije.

Nemam pojma sta se svi iscudjavaju oko W Browna, pa svi znaju da je 10 godina bila njegova sponzorusa i da joj je on napravio karijeru. I da ga je sutnula kad mu je istekao rok upotrebe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Pa imam standard, ja sam poprilicno avarage Joe, interesuju me nizi porezi, manja ako nikakva ilegalna imigracija, jaka spoljna politika sto sve generalno vodi ka jakoj ekonomiji, nizim cenama eto. 

 

 

Kad god mislis o porezima, uvek misli na sta se rasporedjuju. Ja znam da ti to gledas kroz svoj dzep, svi mi tako gledamo. Bilo bi najlepse da porezi uopste ne postoje, ali onda nema ni drzave, ni granice. 

Manje poreza znaci, manje infrastrukture, manje policije, manje skolovanih ljudi oko tobe, manje vojne sigurnsti... da ne nabrajam, ceo spektar toga. 

 

Ti porez gledas kao na nesto sto ce tebi ostati u dzepu, a nadas se da ce volsebno sve da se sredi samo od sebe i da ces da zivis u divnoj, cistoj i urednoj drzave. Pa kreni od toga, ko ce to da finansira, sve kosta. 

 

3 minutes ago, Angelia said:

 

Kad udjem u avion ocekujem da pilot zna da leti, a ne da nije nikad video kokpit, ili mi objasnjava kako avion leti zbog njegove moci misli.

 

 

Ok, ovo je na racun Kamale... nema pojma o politici.

Zar nisi od Trampovog starta bila odusevljena sto on nije politicar????!!!! nego biznismen (nebitno kakav je, svako sebe zove biznismenom). 

 

4 minutes ago, Angelia said:

 

Naravno, svi politicari tu i tamo ubacuju nemoguca obecanja, na nama je da ih prepoznamo, i ignorisemo. Ali ja jos nisam cula kako ce Kamalin program da se finansira, i izvede, i da ona uopste zna sta prica. Kopati vise nafte vodi ka energetskoj nezavisnosti, obezbedjuje vise poslova, spusta cenu proizvoda u prodavnicama... mislim tako ekonomija funkcionise, mislim dobra ideja zar ne?

 

 

Naravno. Na jednu stranu trenutno imas politicara ili pretendivnog politicara koji obecava kako da poboljsa drzavu za sve stanovnike i imas na drugoj strani jednog koji gleda kako da unisti onu prvu (tj levu) stranu i obecava ti da ce ti biti bolje ako oni ne postoje ili se sateraju u coskove (svojih domova ili celije). Ja znam da ti misilis da ce ti biti bolje da se levicari utrnu, ali te onda pitam koji ocin radis ovde? Ima toliko zemalja gde su neke 'druge' strane utrnute, mozes da biras gde da odes, samo pogledaj sta je to utrnuto i sta ti odgovara. 

 

Lepota ove zemlje je raznolikost, a ko sa time ne moze da diluje, nije za ovde. 

 

Ekonomija sigurno ne funkcionise tako sto ce da buse naftu do iznomoglosti. Iz dva razloga. Busenje do iznemoglosti ne donosi jeftiniju nego skuplju naftu. Sto ides dublje, sve je skuplje izvlacenje. Drugo, ko eliminise globalno zagrevanje ne treba da prilazi vlasti. Globalno zagrevanje podize nivo vode, ima vise pozara, uragana, tornadoa, vetrova, suse ili previse kise...  i sve je to razorno. Oporavak od svega toga kosta milijarde i milijarde. 

Trampovim planom o tarifama (tj carinjenju) hrana, odeca, obuca, namestaj, automobili... nabroj bilo sta, nece postati jeftinije, nego skuplje. Jednostavno, Amerika vise ne proizvodi dovoljno repromaterijala da bi mogla da opstane sama u globalnom ekonomskom sistemu. A pak, ako pocne da proizvodi, cena radnika je tolika da opet dize krajnju cenu proizvoda. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kad god mislis o porezima, uvek misli na sta se rasporedjuju. Ja znam da ti to gledas kroz svoj dzep, svi mi tako gledamo. Bilo bi najlepse da porezi uopste ne postoje, ali onda nema ni drzave, ni granice. 

Manje poreza znaci, manje infrastrukture, manje policije, manje skolovanih ljudi oko tobe, manje vojne sigurnsti... da ne nabrajam, ceo spektar toga. 

 

Ti porez gledas kao na nesto sto ce tebi ostati u dzepu, a nadas se da ce volsebno sve da se sredi samo od sebe i da ces da zivis u divnoj, cistoj i urednoj drzave. Pa kreni od toga, ko ce to da finansira, sve kosta. 

Ne Baby, uopste ja to ne gledam kroz svoj dzep, izgleda da si izvela pogresne zakljucke. Ja to gledam sa poslovne strane, manji porez (korporativni) vise ulaganja, vise razvoja, vise radnih mesta. Manji porezi vise ljudi pocinje neki biznis jer im ostane vise u dzepu, ili ulazu u firme...

 

Onda prikupljas vise poreza jer ljudi imaju vece plate, kupuju vise kuce .... onda mozes vise da ulazes u infrastrukturu.

Kao posledicu imam I da ja imam vise u dzepu.

 

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ok, ovo je na racun Kamale... nema pojma o politici.

Zar nisi od Trampovog starta bila odusevljena sto on nije politicar????!!!! nego biznismen (nebitno kakav je, svako sebe zove biznismenom). 

Ne draga, ja cak I ne mislim da Kamala nema pojma o politici, upravo suprotno, mislim da je prazni politicar koji nema pojma o ekonomiji. Imas takvih I u kongresu koliko hoces. Prica sta god joj kazu da ponavlja 

 

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Naravno. Na jednu stranu trenutno imas politicara ili pretendivnog politicara koji obecava kako da poboljsa drzavu za sve stanovnike i imas na drugoj strani jednog koji gleda kako da unisti onu prvu (tj levu) stranu i obecava ti da ce ti biti bolje ako oni ne postoje ili se sateraju u coskove (svojih domova ili celije). Ja znam da ti misilis da ce ti biti bolje da se levicari utrnu, ali te onda pitam koji ocin radis ovde? Ima toliko zemalja gde su neke 'druge' strane utrnute, mozes da biras gde da odes, samo pogledaj sta je to utrnuto i sta ti odgovara. 

Opet podmeces. A ja te lepo pitam, obecava da ce svima biti bolje, iskreno to nisam videla za ove 4 godije, ali kako?

Kad je pitaju kako ce to da sprovede, odgovor je pa moramo, sta to uopste znaci?

Ja sam 2016te videla kako je Tramp to uradio.

Ali ajde sad me isteruj iz zemlje zato sto pitam sta je Kamali program 🙂

 

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Lepota ove zemlje je raznolikost, a ko sa time ne moze da diluje, nije za ovde. 

Izgubila si me....

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ekonomija sigurno ne funkcionise tako sto ce da buse naftu do iznomoglosti. Iz dva razloga. Busenje do iznemoglosti ne donosi jeftiniju nego skuplju naftu. Sto ides dublje, sve je skuplje izvlacenje. Drugo, ko eliminise globalno zagrevanje ne treba da prilazi vlasti. Globalno zagrevanje podize nivo vode, ima vise pozara, uragana, tornadoa, vetrova, suse ili previse kise...  i sve je to razorno. Oporavak od svega toga kosta milijarde i milijarde. 

Trampovim planom o tarifama (tj carinjenju) hrana, odeca, obuca, namestaj, automobili... nabroj bilo sta, nece postati jeftinije, nego skuplje. Jednostavno, Amerika vise ne proizvodi dovoljno repromaterijala da bi mogla da opstane sama u globalnom ekonomskom sistemu. A pak, ako pocne da proizvodi, cena radnika je tolika da opet dize krajnju cenu proizvoda. 

🙄 ok, ne mogu da se bavim spinovanjem. Odgovaras na pitanja kao Kamala....

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Angelia said:

Ne Baby, uopste ja to ne gledam kroz svoj dzep, izgleda da si izvela pogresne zakljucke. Ja to gledam sa poslovne strane, manji porez (korporativni) vise ulaganja, vise razvoja, vise radnih mesta. Manji porezi vise ljudi pocinje neki biznis jer im ostane vise u dzepu, ili ulazu u firme...

 

Onda prikupljas vise poreza jer ljudi imaju vece plate, kupuju vise kuce .... onda mozes vise da ulazes u infrastrukturu.

Kao posledicu imam I da ja imam vise u dzepu.

Drugim recima - Trickle-down economics

 

Trickle-down economics refers to economic policies that disproportionately favor the upper tier of the economic spectrum, comprising wealthy individuals and large corporations. The policies are based on the idea that spending by this group will "trickle down" to those less fortunate in the form of stronger economic growth. The term has been used broadly by critics of supply-side economics to refer to taxing and spending policies by governments that, intentionally or not, result in widening income inequality; it has also been used in critical references to neoliberalism.

 

Similar criticisms have existed since at least the 19th century, though the term "trickle-down economics" was popularized in the U.S. in reference to supply-side economics and the economic policies of Ronald Reagan. Major examples of what critics have called "trickle-down economics" in the U.S. include the Reagan tax cuts, the Bush tax cuts, and the Trump tax cuts. Major UK examples include Liz Truss's mini-budget tax cuts of 2022. While economists who favor supply-side economics generally avoid applying the "trickle down" analogy to it and dispute the focus on tax cuts to the rich, the phrase "trickle down" has also been occasionally used by proponents of such policies.

As of 2023, studies have not shown that there is a demonstrable link between reducing tax burdens on the upper end and economic growth.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...