Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

8 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

9 biliona, on kupio za 44 (realna vrednost je bila 41). Uspeo je u rekordnom vremenu da je unakazi, nema 2 godine. 

Od 'bas me briga, ne trebaju mi vase pare' pre par meseci kada je rekao oglasivacima, je doslo sada da ih tuzi jer se povlace sa platforme. 

Zanimljivo. Jel nesto iskocilo juce za njega da je dobio 25 biliona na sudu? 

 

Ehhh da mi je propasti tako kao X i Musk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

9 biliona

 

9 milijardi po naški. :classic_smile:

 

Pad vrednosti Iksa / Tvitera opet nije nešto što će Maska previše da zabrine. Ne treba njemu to zbog novca (ima on druge izvore prihoda), već za širenje ideja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Novi svet će biti bolji od ovog, pa makar na Marsu.

 

Uskoro... samo sto nije, za dve godine

 

 

 

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

9 milijardi po naški. :classic_smile:

 

Pad vrednosti Iksa / Tvitera opet nije nešto što će Maska previše da zabrine. Ne treba njemu to zbog novca (ima on druge izvore prihoda), već za širenje ideja.

 

Da, po naski, vise ne znam kad govorim sta treba da kazem, milijarde, bilioni 😄 I mene Toma pelcovao

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Zanimljivo. Jel nesto iskocilo juce za njega da je dobio 25 biliona na sudu? 

 

Ehhh da mi je propasti tako kao X i Musk

 

Ako imas neki izvor... ko mu je dao te pare i tako to... 

 

Niko nije rekao da je on propao, nego da je twitter propao. On ce da crpi i dalje pare od drzave za njegove marsovske ludorije. 

Link to comment
Share on other sites

Na sledecoj debati Kamala na bilo koje pitanje, bilo koje - i u vezi zdrastva, takse, you name it, samo treba da odgovara da je Tramp izgubio prosle izbore, bigly. Ovaj ce odma da objasni da SCOTUS i svih ostalih 100 sudija ne razumeju zakon. Jbt, ovo je stavrnost. A jos Kamala dodala vatru na to, he was fired by 81 milion people 🙂 Ko som kapitalac na bucku.

 

Edited by nonick
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Delulu 

 

Sad mi je jasno gdje su danas Trampobranioci na forumu - nemaju vremena jer odgovaraju na polls i to izgleda vise puta... Treba pokazati da je Trump pravi izbor za 92 necega (procenta ili ispitanika ?) 

Link to comment
Share on other sites

Prve projekcije pokazuju da debata nije pomerila iglu na kompasu kod neodlučnih, a demsi će ionako glasati za njihovu Mamalu, šta god da se desi, kao što će i repsi dati glas Trampu bez obzira na nekakve debate. 

 

Zato se i traži revanš, budući da je kod neodlučnih najvažnije izazvati strah da je Tramp pretnja za demokratiju, u čemu se sinoć nije uspelo. 

 

Na revanšu će insistirati onaj ko bude lošije stajao krajem septembra, dok onom ko bude bolje stajao takve avanture sa nepredvidljivim ishodom i ne trebaju. 

 

Tramp bi možda i pristao ako posle prve dve debate, koje su moderirale medijske kuće sa navijačkim odnosom prema njihovoj Mamali, treću organizuje Fox News, ali ako mu brojevi budu išli na ruku, može lagano da odbije i Foksovce. 

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ako imas neki izvor... ko mu je dao te pare i tako to... 

 

Niko nije rekao da je on propao, nego da je twitter propao. On ce da crpi i dalje pare od drzave za njegove marsovske ludorije. 

E sto se ticr izvora, nedje sam juce procitao to. Vrvt se moze naci lagano na world wide web.

 

A sto se tice propadanja  "twittera"?  9 biliona vrijedi. Po cijoj procjeni? Uzimas referentnu tacku cijenu kupovine i kao neku sadasnju vrijednost ali koja je to vrijednost?

 

Evo sutra zapuca neko i Musku se prodaje i proda za 5 biliona ili 50 biliona? Sta cemo sa tom procjenom od 9 biliona? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Dusko said:

Au koliko je Musk prolupao....Nije ni cudo sto je X mreza propala...

Twitter je propao mnogo pre nego sto ga je on preuzeo. To je izuzev u odredjenim nisama gde se prate informacije na izvoru, eho komora i shitposting vec godinama. Apsolutno nerelevantna mreza.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć mi je bila zanimljiva i ta nervoza na mrežama tokom duela.

 

Jer ako Kamali ide bolje nego Bajdenu, pa je stigla do tesnog rezultata u anketama i u sving državama gde je Bajden gubio i sa 10 i više pp zaostatka, ako je Tramp beli supremista, kriminalac, lažov i ludak kome Amerikanci svakako neće dati svoj glas i dozvolu da po drugi put uđe u Belu kuću, čemu sva ta nervoza??!?

 

Biće šta će biti, zato čuvajmo zdravlje i stop nervozi... I, naravno, kozumirajmo dosta tečnosti.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Po svim polovima i bukijima debata je pomerila iglu i to znacajno. Nije jos put bez povratka, ali je blizu.

5 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nerelevantna mreza a prenose se tvitovi ovdje? Ok

Da, zato sto je lakse preneti tvit sa sizeom informacija nego clanke od 1000+ reci jer ljudi u proseku citaju 100. Sto i odrzava tviter kako tako u zivotu. Relevantnost se odnosi na frekvenciju koriscenja, marketabilnost i gradjenje pratioca, u sve tri kategorije tviter je iza Instagrama i TikToka, a u jedinoj nisi gde je drzao primat, a to je politika i biznis, su Telegram i LinkedIn bas jako poceli da ga jedu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

E sto se ticr izvora, nedje sam juce procitao to. Vrvt se moze naci lagano na world wide web.

 

A sto se tice propadanja  "twittera"?  9 biliona vrijedi. Po cijoj procjeni? Uzimas referentnu tacku cijenu kupovine i kao neku sadasnju vrijednost ali koja je to vrijednost?

 

Evo sutra zapuca neko i Musku se prodaje i proda za 5 biliona ili 50 biliona? Sta cemo sa tom procjenom od 9 biliona? 

 

U tvom stilu odgovora cu ti odgovoriti... na tvoja pitanja nadji odgovor na world wide web. 

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

You are very welcome! 

 

Sledeci put kada pises da je neko dobio pare na sudu, eto, imas google pa procitaj sta je pay package... 

A google je sa world wide web? Thank you for your courtesy✌️

 

Ako mogu ponovio bih eh da mi je propasti kao Musk i X. 

 

Ne ulazim u te vase Harris-Trump price.

Link to comment
Share on other sites

Nejt Silver je u poslednjem predviđanju dao Trampu 64 odsto šanse za pobedu, što je zanimljivo budući da je Silver analitički guru demokrata, a ne republikanaca.

 

U principu, nije reć o nuklearnoj fizici, več o činjenici da će se sve svesti na četiri države kad saberemo one koje su već obojene u plavo i crveno. I ako Tramp uzme jednu od te četiri, Haris će morati da pobedi u preostale tri... 

 

Kad je reč o debati, njegovo predviđanje je sledeće:

 

Modal expectation is that Harris benefits from the debate but then Trump refuses to add more debates and doesn't pay that much of a price for it.

 

I sad demsi misle, pošto je lik njihov, da mu je neko hakovao kanale ili da su ga oteli vanzemaljci, jer im je nezamislivo da uz sve što čuju na njihovim medijima, kod Silvera pročitaju da Mamala ima tek trećinu šanse da pobedi.

 

Što možda i jeste neki razlog za nervozu, jer što bi se ljudi cimali i krivili ako je Mamala favorit i ako sigurno dobija trku?!

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

A google je sa world wide web? Thank you for your courtesy✌️

 

Ako mogu ponovio bih eh da mi je propasti kao Musk i X. 

 

Ne ulazim u te vase Harris-Trump price.

 

Ne bih te vise zadrzavala. Znas adresu gde mozes da udaras guruu lajove 😉 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nek grmi jako said:

I sad demsi misle, pošto je lik njihov, da mu je neko hakovao kanale ili da su ga oteli vanzemaljci, jer im je nezamislivo da uz sve što čuju na njihovim medijima, kod Silvera pročitaju da Mamama ma tek trećinu šanse da pobedi.

 

Što možda i jeste neki razlog za nervozu, jer što bi se ljudi cimali i krivili ako je Mamam favorit i ako sigurno dobija trku?!

 

@Mama_mia šta ste uradili čoveku?

Link to comment
Share on other sites

Ispravio sam na Mamala, to mi je omiljeno još otkad je Dru Barimor nazvala Kamalu - našom Mamalom. Što je svakako kul nadimak.

 

Ne znam da li je neko gledao tu epizodu u kojoj je, negde u aprilu ili maju, Dru ugostla Kamalu, pa sela uz nju na kanabe i ispričala priču kako svakom treba dobra mama. I da je ta dobra mama Amerike upravo Kamala, koja je od tada postala Mamala. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...