Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

5 minutes ago, BattleBender said:

Realno je da za demokate glasaju iole pismeniji i osvesceniji ljudi. 
A medju takvima nece 100% idealno da prodje cinjenica da su pokusavali sa senilnim kandidatom, u fazonu "Neka je i senilan, ali ga dozivljavaju ljudi kao gospodina". Gospodin -> Muskarac.
I onda kao pored visegodisne i ocigledne senilnost i mentalne nesposobonosti, onda tek tad guraju u plan pricu sa zenom. Zasto to nismo od pocetka?
Osoba sa kritickom svescu ce da se zapita "Ok, sad vam odgovara da idemo sa tom pricom, sad kada nemate druge sanse?"

Tramp i republikanci su prica za sebe. To mi se i ne komentarise. Ako se dobro secam Tramp se izjasnio da je protiv abortusa. Licno kod mene je to stvar koja bi me navela da ne glasam za rodjenog brata. Kamoli za bilo koji vid desnice i americkog republikanskog ludila.
 

 

Isto tako sam i ja mislila. Mislila sam da nema sanse (mislila sam da danas ima manje sanse neko ranije) da zena bude predsednik... i sve do juce dok nisam videla ustvari reakciju ljudi, kojom brzinom su prikupili pare i sa kojim olaksanjem prihvatili da Bajden ne ide i koliko ih vise boli uvo sta je razlog (otprilike kao da ti naraste trece uvo, pa ti ga odstrane, ne mislis vise sto je naraslo, nego si srecan sto ga nema). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Mogu, to su pokusavali dve i po godine i nisu nasli ni jednog jedinog svedoka da potvrdi razlog impicmenta i na kraju morali da odustanu... Sta da mu nadju sada? Senilan je?

 

Bajden ionako odlazi sa mesta predsednika za šest meseci, nije to sada republikancima cilj. Cilj je da, dok se Tramp bavi predizbornom kampanjom, Kamala, umesto da putuje od grada do grada, drži govore i gostuje na svim živim televizijama, što više zaokupi saslušanjima i raspravama o impičmentu u Kongresu i Senatu, gde kao podpredsednica mora da prisustvuje i učestvuje, a republikanci će je čerečiti svim zakonom dozvoljenim sredstvima i procedurama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 033zero330 said:

 

Mislim da je više, pominjale su se neke više cifre. :smiley24:

 

Nemam pojma, to je bio podatak juce predvece. Naravno da nece nastaviti da doniraju milione svakodnevno... ali je dobila najvecu donaciju ikada za najkrace vreme i to glasaca, ne milijardera (dok Trampara ide i hvali Elona koji mu je dao 45 miliona). 

1 minute ago, Stiletto said:

 

Bajden ionako odlazi sa mesta predsednika za šest meseci, nije to sada republikancima cilj. Cilj je da, dok se Tramp bavi predizbornom kampanjom, Kamala, umesto da putuje od grada do grada, drži govore i gostuje na svim živim televizijama, što više zaokupi saslušanjima i raspravama o impičmentu u Kongresu i Senatu, gde kao podpredsednica mora da prisustvuje i učestvuje, a republikanci će je čerečiti svim zakonom dozvoljenim sredstvima i procedurama.

 

Tramp ce tesko da nastavi da vitla po livadama tek tako, a zatvorene prostore ce mu verovatno traziti da plati unapred, posto prosli put nije pola platio... Nista od impicmenta, Majk Johnson se ispaljuje gde god stigne... 

Link to comment
Share on other sites

Neko je napisao ranije na ovom topicu da Demokratama treba samo neki glumac koji je u nekom filmu glumio normalnog americkog predsednika i to je to sto se tice pobede protiv Trampa.

 

Ova trenutna likusa, imala je karijerne uspehe u bransi kojoj se bavi, a sa druge strane slusajuci neke njene izjave, zena deluje prilicno plitko i priglupo. 

 

Mislim da je dobro sto je Bidon odustao, jer ne bi me cudilo da demencija progresivno napreduje, ali ne verujem da je Kamala kandidat koji moze da igra protiv Trampa. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Nego, gde je Bajden? Isključuje se i predsedničke trke preko twittera, a uključuje se u Kamalinu kampanju preko telefona, kao da su i dalje osamdesete.

koronarno. kući u Delaveru.

 

Ako sam dobro shvatio danas ide u neku posetu a od sutra je ponovo  u Beloj Kući.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Stiletto said:

Kamala je ozbiljno razmatrana za kandidata među demokratama i pre četiri godine, ali je izračunato da ne može da pobedi Trampa tada, pa je izvučen Bajden kao matori političar koji će moći da pobedi Trampa, što se i obistinilo. Kamala je postavljena za podpredsednicu uz nadu da će Bajden, zbog godina i zdravlja ili da ode sa ovoga sveta prirodnom smrću ili će sam da se povuče za godinu-dve i tako postave Kamalu za predsednicu dve-tri godine, što bi joj pomoglo da izgradi neki legacy na čijem bi osnovu dobila drugi mandat ove godine, bez obzira koga kandidovali republikanci. Međutim, Bajden niti je bacio kašiku niti se povukao i demokrate su morale da ponove isti gimmick, Bajden predsednik Kamala podpredsednica, uz nadu da će ovaj put priroda obaviti svoje. Ali ispitivanja javnog mnjenja pokazuju da ovaj put Bajden nema šanse protiv Trampa i sad Kamala mora da bude front runner jer bukvalno nema ko drugi. Da li će uspeti, videćemo.

Realno, jos uvek nije kasno da Bidon baci kasiku, sto bi Kamali hipoteticki dalo jos vecu prednost - da udje u trku sa mesta vazece predsednice.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Sve je to ok, SAMO:

- Nije svako ko se proglasi Afroamerikancem isto i koriscenje rase kao prednosti je pogresno.

- Iza Kamale stoji dugi niz godina karijere koja bas tradicionalnoj USA i nije po volji zbog nacina kako je do te karijere doslo.

- Trump sve to nikada nije krio i ne moze niko da ga zbog toga proglasi za lazova.

 

Demokrate su, nominacijom Kamale, sebi opalile rafal u obe noge za dugi niz godina...

Vise nego izborom Bidena, Clinton, Obama.....do sada.

:default_coffee:

 

Svakako postoji tumačenje po kome, da su republikanci imali samo jednu šansu da biraju samo jednog protivkandidata, i to dok je Bajden bio navodno zdrav i sposoban, izabrali bi bez ikakve dileme iste sekunde Kamalu Haris.

 

Takav pogled na situaciju, dakle, sugeriše da repsi sada skaču do plafona od sreće i zahvaljuju se nebu na takvom daru, koji i nije bio baš očekivan jer su kao mogući kandidati figurirali možda i jači kalibri, od Vitmar, Njusoma i Šapira, pa sve do Mišel Obame.

 

Ali s druge strane, postoji i drugačije mišljenje, po kome demokrate izborom Kamale Haris neće baš u toj meri iseći granu na kojoj sede jer ostaje barem neki patrljak, za razliku od otvorenog procesa i otvorene završne konvencije koja bi mogla da donese apsolutni stranački haos sa nepredvidivim ishodom i posledicama.

 

Za takav ekstremni slučaj kao jasna paralela već postoji jako sličan događaj u prošlosti, budući da je samo jedan predsednik učinio ono što i Bajden i povukao se iz izborne trke. I tu dolazimo opet do Lindona Džonsona i zaključne konvencije iz 1968. godine, koja je donela takvu sramotu demsima u očima američkih neopredeljenih glasača da oni nisu hteli da pipnu Demokratsku stranku ni štapom u narednih osam godina.

 

Svakako da stratezima stranke stoji i takav scenario u nekom delu mozga, pa je lakše izabrati manje zlo od bede poput događaja iz 1968. godine...

 

Mada, s obzirom na to da do konvencije ima nešto manje od mesec dana, u slučaju da se i Haris surva u ambis na anketama poput Bajdena, opet imaju tu mogućnost da menjaju u poslednjem trenutku i izvade iz ormara nekog trećeg kandidata...

 

Što, da ih možda ne obavezuje nešto pred stranačkim aktivistima koji su prrešli celu Ameriku za Bajdena, a sada će preći za Haris, glasačima i donatorima?!

 

Kako da ne.

 

Do toga im je stalo kao do lanjskog snega, što se jasno videlo u slučaju donacija za Bajdena i naročito njegovih glasova na prajmarisima, koji su ignorisani i obesmišljeni.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 40Wins said:

Neko je napisao ranije na ovom topicu da Demokratama treba samo neki glumac koji je u nekom filmu glumio normalnog americkog predsednika i to je to sto se tice pobede protiv Trampa.

 

Republikanci kao odgovor vade J.K. Simmonsa iz Red Alert 3 uloge.

 

 

(Realno, Trampova priča, samo poboljšana.)

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

:classic_biggrin:

 

 

Američki glasači i čitav svet zapravo još ne znaju da li je Bajden nateran da se povuče zbog demencije ili zbog toga što je loše stajao na anketama.

 

Jer ako je demencija baš u progresivnoj fazi i ako nadire kao val, o čemu znaju oni koji su nažalost imali takve slučajeve u porodici, onda je to jedna situacija, a ako je reč o izgledima za pobedu, oni svakako mogu da se promene za četiri meseca, o čemu svedoči i činjenica da je Tramp pre nekoliko dana samo pukim slučajem ostao živ...

 

A kada bi neko presekao i rekao - ljudi, takva i takva stvar, sad moramo ovako zbog toga i toga, verovatno bi mogli da se resetuju jer je istina uvek najbolji izbor i izlazna strategija, makar za duži vremenski period.

 

Jer, sada zaista imamo crno na belo samo Bajdenovu rečenicu u kojoj navodi da je "u najboljem interesu za stranku i državu da odstupi". Zašto da odstupi? Zbog čega tačno?

 

Ali pitanje je da li ljudi koji su toliko dugo lagali sve oko sebe veličajući Bajdenove sposobnosti, pa čak i one zdravstvene, uopšte imaju kapacitete da izreknu istinu...

 

Jer svako ko pamti duže od preksinoć zna sve one panegirike Bajdenu i neviđenu propagandu te vrste koja je prožimala skoro sve medije, a naročito one koji najviše inkliniraju aktuelnoj administraciji. I kad se ode na Jutjub, koji je u tom slučaju kao Kuća strave u zabavnom lunaparku, i pogledaju sve te bedne konstrukcije po kojima je Bajden zdrav kao tri zdrava, stvarno se čovek zapita da li su laži toliko pomutile razum tim lažovima da oni više i ne znaju šta je ispravno, a šta nije.

 

Pa oni su tri sata pre Bajdenove objave na MSNBC mrsili o tome kako je Bajden nikad jači, sa sve gostovanjem onog lika iz izbornog štaba koji priča o tome kako će Bajden da razvali Trampa dok Bajdenov tim u isto vreme sastavlja i sprema za objavu ono pismo kojim se stavlja tačka i izlazi iz izborne trke??!

 

Tri sata...

 

A dok se taj talog ne raščisti, uvek će se vući ti repovi... I uvek će neko moći da ih pita - a što nas stalno lažete?

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Neko je napisao ranije na ovom topicu da Demokratama treba samo neki glumac koji je u nekom filmu glumio normalnog americkog predsednika i to je to sto se tice pobede protiv Trampa.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Američki glasači i čitav svet zapravo još ne znaju da li je Bajden nateran da se povuče zbog demencije ili zbog toga što je loše stajao na anketama.

 

A kada bi neko presekao i rekao - ljudi, takva i takva stvar, sad moramo ovako zbog toga i toga, verovatno bi mogli da se resetuju jer je istina uvek najbolji izbor i izlazna strategija, makar za duži vremenski period.

 

Ali pitanje je da li ljudi koji su toliko dugo lagali sve oko sebe veličajući Bajdenove sposobnosti, pa čak i one zdravstvene, uopšte maju kapacitete da izreknu istinu...

 

Jer svako ko pamti duže od preksinoć zna sve one panegirike Bajdenu i neviđenu propagandu te vrste koja je prožimala skoro sve medije, a naročito one koji najviše inkliniraju aktuelnoj administraciji. I kad se ode na Jutjub, koji je u tom slučaju kao Kuća strave u zabavnom lunaparku, i pogledaju sve te bedne konstrukcije po kojima je Bajden zdrav kao tri zdrava, stvarno se čovek zapita da li su laži toliko pomutile razum tim lažovima d aoni više i ne naju šta je ispravno, a šta nije.

 

Pa oni su tri sata pre Bajdenove objave na MSNBC mrsili o tome kako je Bajden nikad jači, sa sve gostovanjem onog lika i iz izbornog štaba koji priča o tome kako će Bajden da razvali Trampa??!

 

Tri sata...

 

A dok se taj talog ne raščisti, uvek će se vući repovi... I uvek će neko moćoi da ih pita - a što na stalno lažete?

Razumeli smo da zbog zdravlja ne moze mada to nije nigde receno, ali smo i mi gledali vesti iz Normandije i Italije i bilo je savrseno

jasno da je covek u teskim zdravstvenim problemima. To stanje ne dolazi od danas na sutra nego je siugurno zadnju godinu bilo tako,

zasto su i s kojom namerom lagali nikome nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

Nego, gde je Bajden? Isključuje se i predsedničke trke preko twittera, a uključuje se u Kamalinu kampanju preko telefona, kao da su i dalje osamdesete.

Čovek ima koronu u ovom trenutku je na rehabilitaciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Značajno je to što je Pelosi juče podržala Haris, za neke možda i najznačajnije, ali ipak i dalje stoji to da se Obamina poslednja reakcija na aktuelna zbivanja u stranci odnosila na otvoren izborni proces tokom završne konvencije.

 

I sad, ne ulazeći u to čije je krilo u vrhu stranke jače, da li su to Klintonovi, Pelosi ili bračni par Obama, nekako se čini da od svih njih Barak ima najviše pozitivnih kredita u javnosti. Lično, bez obzira šta će ko da misli, meni on deluje i kao najracionalniji, da ne kažem i najpametniji, u toj grupi ljudi.

 

Tako da čekam šta će on da odluči... Jer bez njega i njegove podrške i finalne reči - to nije to.

 

A što se tiče Kimberli Čitel, svako ko je juče gledao saslušanje pred kongresmenima mogao je da shvat da su joj dani odbrojani. Čak je i AOC, za koju sam pre pet godina smatrao i na ovom mestu pisao da je najvažniji budući levičar na kugli zemaljskoj, i prema kojoj sam gajio samo simpatije dok nije revidirala svoje najvažnije tadašnje stavove ili ih se i odrekla, ispreskakala ko školice direktorku tajne službe na način da je bilo janso da je to njen kraj, kad čak i istaknutim demokratama ne pada na pamet da je odbrane.

 

Zato sam u tom postu od juče, u kome sam pisao o salušanju, i naveo da ono izgleda kao jedan od retkih relikata skoro pa zaboravljene američke demokratije i njene nekadašnje snage, i ne znajući koliko će to saslušanje zapravo tako brzo biti efektno i več sutradan uroditi barem nekim plodom.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko me secanje sluzi - Vladan sa starog foruma je strucan u oblasti procene sposobnosti u ovakvim slucajevima, pa ga ovim putem pozivam da da svoje strucno misljenje o stanju Bajdena, a i ostalih kandidata u izbornoj trci u US.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Kud me podseti na stari forum...

 

Kad se setim šta sam sve tamo trabunjao o svetloj perspektivi SAD i novih političkih lidera sledeće generacije, a podseća me upravo malopre pomenuta AOC koju sam dizao u nebo i koja je moja neprežaljena politička simpatija na levoj strani spektra, dođe mi da i ja pitam Vladana o vlastitom kognitivnom stanju :classic_laugh:

 

Jer umesto mladih lidera - dobili smo Bajdena i Trampa.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su Alchajmer JoeKamala Sponzorusa nesto najbolje sto Demokrate mogu da ponude, a sa druge strane se nude Trupac i Vance u zemlji koja je medju najuticajnijim u svetu i koja bi trebala da bude vodilja i uzor dobrom delu sveta - nesto se tu zestoko uzjebalo.

Pardon my french.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Trump je do sada ispucao 50 tvitova u kojima kuka zbog Herisove, trazi pare nazad i trazi izgovore da odustane od duela. Moguce da magovci imaju materijala da je napadaju, do sada se svodi na klasican rasizam i nazivanje mackarkom koja nema svoju decu. To je izgovorio JDV. Ocigledno da ne mogu da se kontrolisu, jace je od njih. Zena u kuhinju, da radja a on u sumu da lovi za hranu. 

 

Nema tu puno filozofije, populisti uvek lako do rejtinga, jer mogu da lazu koliko hoce i kad hoce. Trumpu vise ne mogu ni da prebroje lazi, jer jednu odmah poklopi novom. Njihovim biracima to prija usima, lako upijaju. Traze laka resenja i spasioca. Nece oni USA demokratiju, nego ovna predvodnika

Sa druge strane gradjanski kandidati moraju da odmere svaku rec. jer im se tesko prasta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ras kass said:

Trump je do sada ispucao 50 tvitova u kojima kuka zbog Herisove, trazi pare nazad i trazi izgovore da odustane od duela. Moguce da magovci imaju materijala da je napadaju, do sada se svodi na klasican rasizam i nazivanje mackarkom koja nema svoju decu. To je izgovorio JDV. Ocigledno da ne mogu da se kontrolisu, jace je od njih. Zena u kuhinju, da radja a on u sumu da lovi za hranu. 

 

Nema tu puno filozofije, populisti uvek lako do rejtinga, jer mogu da lazu koliko hoce i kad hoce. Trumpu vise ne mogu ni da prebroje lazi, jer jednu odmah poklopi novom. Njihovim biracima to prija usima, lako upijaju. Traze laka resenja i spasioca. Nece oni USA demokratiju, nego ovna predvodnika

Sa druge strane gradjanski kandidati moraju da odmere svaku rec. jer im se tesko prasta.

Trump je bio ugasen na Twitteru do preuzimanja istog od strane Elona Muska i sada kuka da odustane od duela?

Ako se duel bude prenosio live na Twitteru - od Demokrata ce ostati samo pomen da su nekad postojali.

Zahvaljujuci njima.

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako neko nije upućen kakve su sposobnosti Kamale Haris u debati, može na Jutjubu da pogeda njen duel sa Tulsi Gabard iz debate predsedničkih kandidata 2019. godine, kao i kakve nemušte opservacije je tom prilikom upućivala Bajdenu, koji ju je otresao kao perut sa ramena.

 

Taj video koji je objavio CNN govori sve što treba znati o tome.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Ako neko nije upućen kakve su sposobnosti Kamale Haris u debati, ima na Jutjubu da pogeda njen duel sa Tulsi Gabard iz debate predsednički kandidata 2019. godine.

 

Taj video govori sve što treba znati o tome.

Americka verzija Ane Brnabic - lupeta misleci da je mudra, samo je bolja dikcija i upotreba samoglasnika u recenici.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Americka verzija Ane Brnabic - lupeta misleci da je mudra, samo je bolja dikcija i upotreba samoglasnika u recenici.

 

Ni blizu Brnabicki. Da lupeta, da ponekad, al' ajd nadji jednog sto nije nikad lupetao... i opet, na drugoj strani je... stable genius

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...