Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Koliko ja znam, nista ne sprecava stranku da izabere drugog kandidata, samo sto novac namenjen za kampanju Bajden/Haris, moze samo ona da trosi (posto je Bajden odustao). Novi kandidat znaci novo prikupljanje novca, ali ne znam kakva je procedura da li kampanja Bajden/Haris moze da vrati novac donatorima i ovi posle uplate za novog kandidata. Kapiram to je knjigovodstveni problem, ne i prepreka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima na ovom topiku čitava procedura u odnosu na odustajanje nekog kandidata zbog bilo kog razloga, sa svim primerima iz prošlosti i svim pravnim mehanizmima.

 

Post je dugačak jer ima ogroman broj detalja koji se odnose na svaku etapu tokom izborne kampanje u kojoj bi neki kandidat eventualno odustao, pa čak i nakon izborne kampanje.

 

Načini na koje možemo da dobijemo novog kandudata su takstativno navedeni, pa koga šta zanima, može lako da pronađe u tom postu.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cnn

 

Now that President Joe Biden has decided not to run for reelection, Democrats have an unprecedented challenge, given the traditional primary season has long since ended.

Biden on Sunday endorsed Vice President Kamala Harris to be the Democrats’ nominee this fall, but he can’t automatically make her the candidate.

As CNN first reported back in February, individual delegates will now select the party’s nominee on the convention floor in Chicago — or, potentially, during a virtual roll call tentatively scheduled for early August.

These delegates aren’t just pledged to vote for Biden; they’re also approved by his campaign. So while a majority of convention delegates could decide to pick a new nominee, doing so would require massive defections from the president’s own supporters.

Settling on a replacement could be divisive and ugly. It would be up to the delegates to decide, in a series of votes after frantic lobbying, who to pick.

On the Democratic side, there is also another group to consider: the “superdelegates,” a group of about 700 senior party leaders and elected officials who are automatically delegates to the convention based on their position. Under normal party rules, they can’t vote on the first ballot if they could swing the nomination, but they’re free to vote on subsequent ballots. However, it isn’t exactly clear how those rules would be applied in the unprecedented event that Biden were to leave the race at this point.

Link to comment
Share on other sites

A joj koji bi mogao picvajz biti ako opet demokratska kandidatkinja/kandidat dobije tesno, samo da ne bude ekipa koja je snimila civil war 2024 vidovita ko Simpsonovci...

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Obama je jasno rekla da neće, ne znam što bi sad pristala-da dovede sebe u situaciju da ona i porodica trpe uvrede od tranpa, em da uđe u istoriju kao neko ko je izgubio od kriminalca.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stiletto said:

Koje su šanse da nekako nagovore Mišel Obamu da izađe na crtu Riđanu?

 

Ili da je sačuvaju za sledeće izbore, ako su već ovi otišli down the drain?

 

Moje misljenje - nikakve. Ja ne znam da je zena pokazala icim da je uopste zainteresovana za tako nesto. Mislim da su to samo njihove neke fantazije... al' ko zna. 

 

 

Just now, Helena said:

Obama je jasno rekla da neće, ne znam što bi sad pristala-da dovede sebe u situaciju da ona i porodica trpe uvrede od tranpa, em da uđe u istoriju kao neko ko je izgubio od kriminalca.

 

Ona ne moze da izgubi od njega. Ali da bi trpeli uvrede, bi. Trpeli su i pre, neverovatno dostojanstveno

Link to comment
Share on other sites

Imajući u vidu da su skoro svi delegati za DNC Bajdenovi, biće veselo na konvenciji koja bi veoma lako mogla da bude otvoreni izborni battleground na velikoj sceni.

 

Dosad je završna konvencija Demokratske stranke imala dva neuralgična izdanja. Prvo takvo izdanje desilo se 1964. godine u Atlantik Sitiju, koje je obeleženo takozvanom Misisipi kontroverzom, odnosno napuštanjem delegacija južnih država Misisipija i Alabame zbog učešća delegata MFDP

 

Drugo neuralgično izdanje desilo se 1968. godine, a pratil su gai višednevni protesti, tuče i haos, kako unutar konvencije tako i na ulicama Čikaga.

 

Videćemo da li će i ove godine, takođe u Čikagu, biti treća-sreća.

 

  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Koliko ja citam, Pelosi se ozbiljno protivi izboru Kamile. Pitanje je koliko je sada sve to istinito. Do juce su pricali kako Bajden nastavlja trku. Koliko je to tacno, evo videsmo. Mada je bilo ocigledno sta ce se desiti.

 

Po meni je ovo cisto "pokrivanje" medijske paznje koju ima Tramp zbog pokusaja atentata. Tacno nedelju od dogadjaja, taman kada se mediji "izduvaju"

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Video sam neke ankete, doduše ne tako relevantne, gde je Njusom u egalu sa Trampom.

 

Ajmo, mačko, možeš ti to, pa da se ostvari ono što već više od godinu dana pominjem na ovom mestu, čak i pre nego što je Tramp objavio nominaciju - da čika Gavin ima najozbilnije šanse na tiketu demsa.

 

Spiker Džonson kaže: ako Bajden nije sposoban za kandidaturu, nije sposoban ni da obavlja predsedničku dužnost...

 

Idemo, 25. amandman ima rešenje i za to. A Kamala u niskom startu, sprema da postane prva žena predsednica SAD i prva afroamerikanka na čelu države.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:


Pomela bi budalu 

To su bile brojke pre atentata, sad ne verujem.

Drugo, i da ga dobije, pa stvarno bi bilo građanskog rata.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Moje misljenje - nikakve. Ja ne znam da je zena pokazala icim da je uopste zainteresovana za tako nesto. Mislim da su to samo njihove neke fantazije... al' ko zna. 

 

 

 

Ona ne moze da izgubi od njega. Ali da bi trpeli uvrede, bi. Trpeli su i pre, neverovatno dostojanstveno

A slušaj, vređao je i Obama, ne znam gde je to bilo, kad je prikazao kako bi bela kuća izgledala da je tranp u njoj, pa je pokazao neku animaciju koja podseća na kupleraj ili tako nešto.

Kamera zumira tranpa koji je baš uvređen.

To je bilo 2012. ako se dobro sećam i kažu da je taj momenat i prelomio u tranpovoj odlučnosti da postane predsednik.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dzoni_m said:

Koliko ja citam, Pelosi se ozbiljno protivi izboru Kamile. Pitanje je koliko je sada sve to istinito. Do juce su pricali kako Bajden nastavlja trku. Koliko je to tacno, evo videsmo. Mada je bilo ocigledno sta ce se desiti.

 

Po meni je ovo cisto "pokrivanje" medijske paznje koju ima Tramp zbog pokusaja atentata. Tacno nedelju od dogadjaja, taman kada se mediji "izduvaju"

 

To ti je politika. Tako da, svako ko se raduje unapred pobedi, moze mnogo da se iznenadi. Lopta je okruga... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Helena said:

A slušaj, vređao je i Obama, ne znam gde je to bilo, kad je prikazao kako bi bela kuća izgledala da je tranp u njoj, pa je pokazao neku animaciju koja podseća na kupleraj ili tako nešto.

Kamera zumira tranpa koji je baš uvređen.

To je bilo 2012. ako se dobro sećam i kažu da je taj momenat i prelomio u tranpovoj odlučnosti da postane predsednik.

 

 

Da, jeste. Pre toga je Tramp pricao za krstenicu, za Misel da je musko i tako... 

 

Naknadne uvrede su precutali dok je Tramp pricao i dalje o krstenici, deci narkomanima, Misel musko, pa Misel majmun i tako to... dok nije izasao iz predsednicke fotelje i onda rekao u stilu "vi zaista mislite da ce covek koji nije placao svoje radnike resiti vas problem?" 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad kad je Demokratska stranka u metežu, pitanje je da li će odmah stati iza Haris i pokušati sa zaustavljanjem kola koja idu nizbrdo, ili će se furtutma proširiti i nastaviti sve do završne konvencije, sa neizvesnim ishodom i sa manje vremena i novca za kampanju za nekog novog kadidata.

 

Očekuje se da i blek kokus podrži Kamalu, što igricu podiže na ekspert nivo budući da demsi računaju na glasove afroamerikanaca kao na krunsku tačku kampanje.

 

Ali najjači su mi od svega oni donatorski tantusi koji su sručili milione za Bajdena... A sad mogu da gledaju kako su svi ti milioni obesmišljeni brzinom lasera... I nek ih opet izvaćare za nekog grugog kandidata, pa za trećeg.  

 

I nisu za bolje.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Uopste ne mislim da ce to biti problem. Ne boj se, nacice se nacin da se taj novac "preusmeri". Siguran sam da u drzavi gde je nacionalni sport kako da platis sto manje poreza, ne postoje par finansijskih strucnjaka koji ce naci kako.

Link to comment
Share on other sites

Dok je Kamala u igri, novac je za njenu kampanju.

 

A Bajden je podržava, kao i Klintonovi, blek kokus će je podržati... Još ako zakuca mečka na vrata u vidu 25. amandamana, što je logčan naredni korak repsa, Haris ulazi u trku kao predsednica SAD.

 

Zamislite samo kako će deo glasača demsa i još veći deo neodlučnih reagovati na situaciju u kojoj bi rukovodstvo stranke preskočilo osobu koju su prethodno stavili na korak od predsedničke funkcije stavljajući je na VP tiket, jer je bila ogromna mogućnost da ona u sledeće četiri godine postane predsednik ako Bajden pobedi na izborima i zatim mu se nešto dogodi.

 

I kako onda: stavili ste ja da bude mogući predsednik, a sad joj ne date ni da bude kandidat??!

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dzoni_m said:

Uopste ne mislim da ce to biti problem. Ne boj se, nacice se nacin da se taj novac "preusmeri". Siguran sam da u drzavi gde je nacionalni sport kako da platis sto manje poreza, ne postoje par finansijskih strucnjaka koji ce naci kako.

 

Cak i mogu da prekrse zakon, mislim koliko puta je Trump vrdao sa zakonom pa...

 

Demsima je sad must da imaju sto jaceg kandidata, Kamala to nije.

 

Gavin to pak jeste. A pricalo se da Pelosi tj vrh stranke duguje Gavinu kad je birao novu senatorku Kalifornije. Odustao je od svog izbora da bi napravio kompromis sa vrhom stranke koja je bila protiv njegovog predloga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...