Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, ters said:

O veliki manitu... Ima li iko iole normalan u USA politici - svi su pomahnitali. Pojavljuju  se ankete o Hilary Clinton kao kandidatu, dakle neko o tome razmislja.

 

https://www.msn.com/en-ca/news/world/kamala-harris-pulls-ahead-of-joe-in-trump-matchup-but-hillary-beats-them-both-poll-finds/ar-BB1pGefd?ocid=entnewsntp&pc=U531&cvid=a334ba46b7b34e3fa491f6afb59396f4&ei=10

Po meni ovo je još i najbolje rešenje-Klilary nek se žrtvuje jer je izvesno da će tranp da pobedi.

Niko pri zdravoj pameti i političkoj ambiciji neće ulaziti u trku sad.

Svet će valjda preživeti četiri godine tranp-haris kombinejšn a za to vreme će Amerikanci imati vremena da se prestroje u obe partije.

Ili platforme.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Helena said:

Po meni ovo je još i najbolje rešenje-Klilary nek se žrtvuje jer je izvesno da će tranp da pobedi.

Niko pri zdravoj pameti i političkoj ambiciji neće ulaziti u trku sad.

Svet će valjda preživeti četiri godine tranp-haris kombinejšn a za to vreme će Amerikanci imati vremena da se prestroje u obe partije.

Ili platforme.

 

Ja sam mislio da niko pri zdravoj pameti nece glasati za Trumpa, ali me par miliona ljudi demantovalo 2016 i 2020

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Ja sam mislio da niko pri zdravoj pameti nece glasati za Trumpa, ali me par miliona ljudi demantovalo 2016 i 2020

Par miliona te demantovalo? Skoro 80 miliona ako se pravilno secam sto je oko 50% glasaca. Da li si se zapitao zasto ili si automatski otpisao 50% amerike kao rasiste I fashiste ili budale? Ne secam se koliko je nezavisnih glasalo za Trampa, ali kad pola Amerike svrstate u krezube budale I extremiste, ne zastanete na par minuta da se zapitate zasto.

Prosto je naravno reci, ma to su sve budale. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Angelia said:

Par miliona te demantovalo? Skoro 80 miliona ako se pravilno secam sto je oko 50% glasaca. Da li si se zapitao zasto ili si automatski otpisao 50% amerike kao rasiste I fashiste ili budale? Ne secam se koliko je nezavisnih glasalo za Trampa, ali kad pola Amerike svrstate u krezube budale I extremiste, ne zastanete na par minuta da se zapitate zasto.

Prosto je naravno reci, ma to su sve budale. 

 

Ukupno 74 milliona glasova za Trampa - ali  me iznenadilo samo par milliona.
 

20 millions biraca  sa IQ ispod 80 (da ne bude zabune- slican broj iste grupe glasa i za drugu opciju

 

5 milliona biraca koji su imigranti pobjegli iz svojih drzava ali su ostali Putinovci, Vucicevci, Orbanovci, Erdoganovci…

 

25 miliona je onih koji u zivotu nisu vidjeli nista izvan svog “grada” u srcu mocvara Louisiane I Floride 

 

5 milliona Cletusa koji se zene u krugu najuze porodice, 

 

10- tak milliona rasista, fasista I ponosnih djecaka i njihovih djevojcica 

 

sto ostavlja  ne vise od 9 miliona normalinih, veoma inteligentnih ljudi koji su usprkos zdravom razumu glasali za Trampa

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni nisu jasni ti far-left stavovi (sto ne znaci da mi ni far-right nisu jasni). Znaci sta hoce, da ja radim I placam za njih, recimo ovako ja sam legalni imigrant u US, platila sam na jedan ili drugi nacin da mogu da se uselim u US. Levica sad ocekuje da ja dam deo mojih prihoda, da finansiram ilegalnu imigraciju. Sto bi ja to radila? Zar nije logicnije da prestanem da radim, I ispruzim ruku da mi neko plati sve, neko ko zaradjuje vise od mene. I onda kad smo svi jednako siromasni, od koga cemo da uzmemo pare?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Ukupno 74 milliona glasova za Trampa - ali  me iznenadilo samo par milliona.
 

20 millions biraca  sa IQ ispod 80 (da ne bude zabune- slican broj iste grupe glasa i za drugu opciju

 

5 milliona biraca koji su imigranti pobjegli iz svojih drzava ali su ostali Putinovci, Vucicevci, Orbanovci, Erdoganovci…

 

25 miliona je onih koji u zivotu nisu vidjeli nista izvan svog “grada” u srcu mocvara Louisiane I Floride 

 

5 milliona Cletusa koji se zene u krugu najuze porodice, 

 

10- tak milliona rasista, fasista I ponosnih djecaka i njihovih djevojcica 

 

sto ostavlja  ne vise od 9 miliona normalinih, veoma inteligentnih ljudi koji su usprkos zdravom razumu glasali za Trampa

Ok znaci zakljucio si da su oko 40% budale. Realno receno Dems nesto ne rade kako treba ako im je 40% glasaca budale. Ako uzmemo da si ti potpuno u pravu, u 20 godina, Dems drze 16 godina vlasti. Kako su zavrsili sa rezultatom da su im 40% glasaca debili? Da prihvatimo da su svi glasaci za Trampa 90% debili, tvoja tvrdnja. Sta Dems rade pogresno da im glasacko telo postaje neobrazovano, rasisti I fashisti?

 

Nemoj mi reci da je to prirodno, jer ako Dems nude bolji zivot, obrazovanje, ljudi bi se prirodno okrenuli ka njima.

Zasto su glasali za Trampa?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ters said:

 

Ukupno 74 milliona glasova za Trampa - ali  me iznenadilo samo par milliona.
 

20 millions biraca  sa IQ ispod 80 (da ne bude zabune- slican broj iste grupe glasa i za drugu opciju

 

5 milliona biraca koji su imigranti pobjegli iz svojih drzava ali su ostali Putinovci, Vucicevci, Orbanovci, Erdoganovci…

 

25 miliona je onih koji u zivotu nisu vidjeli nista izvan svog “grada” u srcu mocvara Louisiane I Floride 

 

5 milliona Cletusa koji se zene u krugu najuze porodice, 

 

10- tak milliona rasista, fasista I ponosnih djecaka i njihovih djevojcica 

 

sto ostavlja  ne vise od 9 miliona normalinih, veoma inteligentnih ljudi koji su usprkos zdravom razumu glasali za Trampa

I btw ako si u pravu, ako je oko 90% gladaca prosto, ili rasisti I fashisti, I to je ono sto hoce, pa to je najbolji primer demokratije, pusti ih da izaberu sta hoce, njihov problem.

 

Sam pao, sam se ubio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Zato što je bio nominovan, ni ovi ništa nisu valjali.

Za koga da glasaju, za Killary?

Muka je da takvi kandidati, računam i tranpa, uopšte budu kandidati.

 

 

Danas gledam neki video (ako ga nadjem, postavicu ga, nemam pojma gde sam videla) gde neki koji je radio po kampanjama 2020 za demokrate, i kako je neko otpao, on je presao u neciju drugu kampanju, pa u krug, kaze kako pricajuci sa ljudima je zakljucio da oni zele da glasaju za nekog sa iskustvom (na to je dodao ironicno, evo sad se zale na Bajdenove godine), a ne neke polu anonimuse za koje nemaju nista u uvidu sta su do sada uradili. To odnosilo na demokratske birace.

 

Ako pogledas republikanske predsednike, Hoover, Eisenhower, Trump, Taylor, Grant (pa ajd dodamo Regana koji je bio guverner Cali, a i Svarcija koji je bio guverner Cali, verovatno zato sto su bili najpoznatiji u trci za mesto guvernera) oni vole da glasaju za biznismene, popularne posleratne oficire, glumce i takoto... samo da je zvucno, show. Svih pet bez iskustva su republikanski predsednici (jedan je Wing, to je prethodilo republikanskoj partiji) i tri od pet su u 10 najgorih predsednika ikada. 

 

Tako da nije cudno da neomiljena Hilari bude opcija (iako nije i nece ni biti), pogotovo posto vecina koji nisu izasli na glasanje 2016 ili bili razocarani njome pa zaokruzili Trampa sada bi sebi prste odsekli. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

I btw ako si u pravu, ako je oko 90% gladaca prosto, ili rasisti I fashisti, I to je ono sto hoce, pa to je najbolji primer demokratije, pusti ih da izaberu sta hoce, njihov problem.

 

Sam pao, sam se ubio.

 

Rasisiti i fasisti rijetko sami sebe ubijaju... 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

 

Ako pogledas republikanske predsednike, Hoover, Eisenhower, Trump, Taylor, Grant (pa ajd dodamo Regana koji je bio guverner Cali, a i Svarcija koji je bio guverner Cali, verovatno zato sto su bili najpoznatiji u trci za mesto guvernera) oni vole da glasaju za biznismene, popularne posleratne oficire, glumce i takoto... samo da je zvucno, show. Svih pet bez iskustva su republikanski predsednici (jedan je Wing, to je prethodilo republikanskoj partiji) i tri od pet su u 10 najgorih predsednika ikada. 

 

Tako da nije cudno da neomiljena Hilari bude opcija (iako nije i nece ni biti), pogotovo posto vecina koji nisu izasli na glasanje 2016 ili bili razocarani njome pa zaokruzili Trampa sada bi sebi prste odsekli. 

 

Regan je bio iskusan politicar, on je bio neki funkcioner u filmskim sindikatima kojima je glavna zanimacija bila da cinkare glumce komuniste,

osam je godina bio guverner, mogao je jos cetiri, ali je vec imao na umu da se kandiduje za predsednika tako da njega ne mozes da

poredis sa nepismenim Arnoldom, bodibilderom.

10 hours ago, Angelia said:

Meni nisu jasni ti far-left stavovi (sto ne znaci da mi ni far-right nisu jasni). Znaci sta hoce, da ja radim I placam za njih, recimo ovako ja sam legalni imigrant u US, platila sam na jedan ili drugi nacin da mogu da se uselim u US. Levica sad ocekuje da ja dam deo mojih prihoda, da finansiram ilegalnu imigraciju. Sto bi ja to radila? Zar nije logicnije da prestanem da radim, I ispruzim ruku da mi neko plati sve, neko ko zaradjuje vise od mene. I onda kad smo svi jednako siromasni, od koga cemo da uzmemo pare?

To je i jedini razlog za nastanak ovih desnicarskih partija po Evropi.

Ilegalna migracija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Regan je bio iskusan politicar, on je bio neki funkcioner u filmskim sindikatima kojima je glavna zanimacija bila da cinkare glumce komuniste,

osam je godina bio guverner, mogao je jos cetiri, ali je vec imao na umu da se kandiduje za predsednika tako da njega ne mozes da

poredis sa nepismenim Arnoldom, bodibilderom.

 

 

Pa napisala sam da je Regan bio guverner Cali... i nisam ga stavila na listu od pet, tj. nisam ja izmislila listu. 

 

1 hour ago, Selina said:

 

To je i jedini razlog za nastanak ovih desnicarskih partija po Evropi.

Ilegalna migracija.

 

I sta se desilo? Posle iskustva sa desnicarskim partijama na vlasti, eno Francuska i Engleska birala levicare. Oni ce placati pa placati taksu, isto kao i mi ovde, a pak politicari koji biramo ce uvek deo takse davati u neke svrhe sa kojima se mi ne slazemo. 

 

Oni da nemaju koristi od ilegalne imigracije, sprecili bi je. Ilegalna imigracija je u US problem od ww2, ne od juce. Svi do jednog su imali vremena da je srede i nisu... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Regan je bio iskusan politicar, on je bio neki funkcioner u filmskim sindikatima kojima je glavna zanimacija bila da cinkare glumce komuniste,

osam je godina bio guverner, mogao je jos cetiri, ali je vec imao na umu da se kandiduje za predsednika tako da njega ne mozes da

poredis sa nepismenim Arnoldom, bodibilderom.

To je i jedini razlog za nastanak ovih desnicarskih partija po Evropi.

Ilegalna migracija.

Jel ovo izneseno kao mišljenje ili činjenica?

Šta je uzrok nastanka desničarskih i fašističkih partija u ex Yu, migranti...? pa i u Evropi- često se za le Pen lepe takvi pridevi?

Uglavnom, gadna konstatacija, da ne kažem vrlo...desničarska.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helena said:

Jel ovo izneseno kao mišljenje ili činjenica?

Šta je uzrok nastanka desničarskih i fašističkih partija u ex Yu, migranti...? pa i u Evropi- često se za le Pen lepe takvi pridevi?

Uglavnom, gadna konstatacija, da ne kažem vrlo...desničarska.

 

 

Desnicarske partije (ovo je moje misljenje) se uglavnom uzdizu kad pocnu da jacaju nacionalnu svest. Kad pocnu da ubedjuju stanovnistvo koje su doveli do prosjackog stapa kako su oni bolji od drugih (moraju nesto da im ponude), kako moraju da ocuvaju svoju naciju...  Plus, iste te crkve (vere) uvlace na siroka vrata. E sad, oni koji imaju migrante to je plus, imaju na koga da svale zasto stanovnistvo zivi lose. A zive lose jer plate ne prate rast cena, ali korporacijske zarade rastu. Ali nece valjda optuzivati svoj izvor zarade. 

 

(Bacih pogled juce na listu najbogatijih, svi su skocili na gore) 

 

Migracije stanovnistva postoji od kada postoji ljudski rod i ne moze se zaustaviti. Mozda moze ekonomski i bezbednosni nacin da funkcionise... a zidovi i ovo sto rade nikada, to je samo populizam. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Jel ovo izneseno kao mišljenje ili činjenica?

Šta je uzrok nastanka desničarskih i fašističkih partija u ex Yu, migranti...? pa i u Evropi- često se za le Pen lepe takvi pridevi?

Uglavnom, gadna konstatacija, da ne kažem vrlo...desničarska.

 

Desnicarske partije uopste nisu fasisticke jer da jesu tako bi se i zvale.

Da li su Republikanci ili Torijevci ili Fratelli d’Italia, ili Fidesz , FPÖ fasisti?

Ja ne lepim nikakve prideve nikome, htela sam samo da objasnim da su migranti u Evropi razlog da ovakve

partije procvetaju.

 

Ilegalna mgracija u Evropi ( u Srbiji je nema , pojma nemam zasto sada navodis Srbiju) nije isto sto je to

i u USA jer ti migranti u USA zive ilegalno, ali rade i bivaju iskoriscavani kao jeftina radna snaga, u Evropi je

dijametrelno suprotno.

Ove evropske desnicarske partije ( Le Pen, AFD, Wilders) iskljucivo su antislamske i to im je zajednicki imenitelj.

Toga u USA nema.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Desnicarske partije uopste nisu fasisticke jer da jesu tako bi se i zvale.

Da li su Republikanci ili Torijevci ili Fratelli d’Italia, ili Fidesz , FPÖ fasisti?

Ja ne lepim nikakve prideve nikome, htela sam samo da objasnim da su migranti u Evropi razlog da ovakve

partije procvetaju.

 

Ilegalna mgracija u Evropi ( u Srbiji je nema , pojma nemam zasto sada navodis Srbiju) nije isto sto je to

i u USA jer ti migranti u USA zive ilegalno, ali rade i bivaju iskoriscavani kao jeftina radna snaga, u Evropi je

dijametrelno suprotno.

 

Pa eto i razloga zasto nece da urade nista da se rese ilegalaca. 

 

Tj. ovaj projekat 25 i ovo sto rade u poslednje dve godine ustvari imaju plan. Pobiti sve ilegalce cim kroce na tlo (iako imaju pravo da traze azile), a zene naterati da rode novu jeftinu radnu snagu. Plus ukinuti skolu, da nase pare ne idu slucajno za skolovanje tamo nekog drugog. Ponuditi im boga, pa nek se mole ako im je lose. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Selina said:

Desnicarske partije uopste nisu fasisticke jer da jesu tako bi se i zvale.

Da li su Republikanci ili Torijevci ili Fratelli d’Italia, ili Fidesz , FPÖ fasisti?

Ja ne lepim nikakve prideve nikome, htela sam samo da objasnim da su migranti u Evropi razlog da ovakve

partije procvetaju.

 

Ilegalna mgracija u Evropi ( u Srbiji je nema , pojma nemam zasto sada navodis Srbiju) nije isto sto je to

i u USA jer ti migranti u USA zive ilegalno, ali rade i bivaju iskoriscavani kao jeftina radna snaga, u Evropi je

dijametrelno suprotno.

Ne, ne, ne-napisala si da su desničarske partije u Evropi nastale, ne procvetale.

Implicirala si da su loše, a pozivaš se na partije koje postoje decenijama.

Pominjem Srbiju kao što ti pominješ Evropu.Migranata ima, a ima i manjina za koje je uvreženo to tvoje mišljenje da žive na tvoj trošak.

Rekoh, vrlooooo desno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Helena said:

Ne, ne, ne-napisala si da su desničarske partije u Evropi nastale, ne procvetale.

Implicirala si da su loše, a pozivaš se na partije koje postoje decenijama.

Pominjem Srbiju kao što ti pominješ Evropu.Migranata ima, a ima i manjina za koje je uvreženo to tvoje mišljenje da žive na tvoj trošak.

Rekoh, vrlooooo desno.

Ja sam birala vrlo desno( a u sustini levo) na izborima za EU parlament. Ima raznoraznih partija i pokreta,

manjina konkretno u Nemackoj, Francuskoj, UK , Holandiji nema, ako mislis na neke nacionalne manjine.

Da se ispravim za Nemacku i manjine. Ima Luzickih Srba i Danaca na Severu, radi se mozda ukupno

o 100.000 ljudstva, ali su manjine i imaju sva manjinska prava, ukljucujuci jezik.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Danas gledam neki video (ako ga nadjem, postavicu ga, nemam pojma gde sam videla) gde neki koji je radio po kampanjama 2020 za demokrate, i kako je neko otpao, on je presao u neciju drugu kampanju, pa u krug, kaze kako pricajuci sa ljudima je zakljucio da oni zele da glasaju za nekog sa iskustvom (na to je dodao ironicno, evo sad se zale na Bajdenove godine), a ne neke polu anonimuse za koje nemaju nista u uvidu sta su do sada uradili. To odnosilo na demokratske birace.

 

Ako pogledas republikanske predsednike, Hoover, Eisenhower, Trump, Taylor, Grant (pa ajd dodamo Regana koji je bio guverner Cali, a i Svarcija koji je bio guverner Cali, verovatno zato sto su bili najpoznatiji u trci za mesto guvernera) oni vole da glasaju za biznismene, popularne posleratne oficire, glumce i takoto... samo da je zvucno, show. Svih pet bez iskustva su republikanski predsednici (jedan je Wing, to je prethodilo republikanskoj partiji) i tri od pet su u 10 najgorih predsednika ikada. 

 

Tako da nije cudno da neomiljena Hilari bude opcija (iako nije i nece ni biti), pogotovo posto vecina koji nisu izasli na glasanje 2016 ili bili razocarani njome pa zaokruzili Trampa sada bi sebi prste odsekli. 

 

Ti predsednici su ucestvovali u ratovima i zato su bili veoma oprezni oko istih, za razliku od ovih sto ni vojsku nisu sluzili.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ters said:

 

Rasisiti i fasisti rijetko sami sebe ubijaju... 

Potpuno nebitno, poenta je da negiras demokratiju da bi ocuvao demokratiju. Kao sto negiras kontradiktornost da iako su Dems realno na vlasti vise godina u zadnjih 2 decenije od Repsa, nekako im je glasacko telo otislo na drugu stranu. Znaci valjda tu postoji neka veza. 

Ili prosto nisi u pravu, I to su jednostavno uglavnom obicni ljudi, koji imaju neke razloge zasto nekad glasaju ovako ili onako.  Samo se tebi ne svidja kako su glasali u ovom slucaju, pa ih proglashavash za budale jer se ne slazu s tobom.

To je mozda I glavni razlog dosta ljudi zasto glasaju za Trampa, jer su Dems postali elitisti koji gledaju s visine na prosecnog glasaca.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Ok znaci zakljucio si da su oko 40% budale. Realno receno Dems nesto ne rade kako treba ako im je 40% glasaca budale. Ako uzmemo da si ti potpuno u pravu, u 20 godina, Dems drze 16 godina vlasti. Kako su zavrsili sa rezultatom da su im 40% glasaca debili? Da prihvatimo da su svi glasaci za Trampa 90% debili, tvoja tvrdnja. Sta Dems rade pogresno da im glasacko telo postaje neobrazovano, rasisti I fashisti?

 

Nemoj mi reci da je to prirodno, jer ako Dems nude bolji zivot, obrazovanje, ljudi bi se prirodno okrenuli ka njima.

Zasto su glasali za Trampa?

 

Nigdje nisam rekao da su 90% glasaca za Trampa debili, niti sam bilo koju grupu koju sam nabrojao kategorizaovao kao debile, pa ni grupu sa nizim IQ. Vecina ljudi sa IQ 70-80 uglavnom normalno funkcionise u drustvu i zivotu, pogotovo u ulogama koje imaju jasno definisana uputstva i odgovornost - odgovornost koju imaju prilikom glasanja je malo apstraktniji koncept koji im zbog toga izmice.  

 

Ostale grupe koje sam pomenuo imaju ljude veoma razlicitih stepena inteligencije, kao i sve druge drustvene grupe. Razlikuju se jedino po tome sto svojim izborom zive unutar veoma ogranicenih zajednica i veoma rijetko ili nikada ne dolaze u kontakt sa drugim ili drugacijim, ili u situaciji kada do tog kontakta i dodje, odbijaju bilo kakvu ideju smislene interakcije ili fuzije. Tu spadaju i ovi geografski ograniceni  iz malih mjesta u unutrasnjosti USA (u mom primjeru mocvara Louisiane), i oni "plemenski povezani" sto svog Putina ili Vucica nose u srcu gdje god bili - ljudi zive i rade u USA,  uglavnom se ponasaju veoma normalno na poslu, ali im se sav drustveni i kulturni zivot van posla svodi na krug zemljaka u i oko crkve i ocuvanje tradicionalnih "vrijednosti". Cletusi  koji se zene unutar familija su kombinacija ove dvije grupe - ograniceni i geografski i krvno bukvalno na svoje dvoriste i najblize srodnike. Rasisti i fasisti takodje nisu debili nego zli ljudi. I opet - da ne bude zabune, postoji par miliona rasista (raznih rasa)  i lijevog pandana fasistima (komuno-anarhisti) i u demokratrskom birackom tijelu ali je znatno manje izrazeno nego u Trampovom kultu.

 

O obrazovanju - vecina ljudi koji imaju obrazovanje je protiv  Trampa (ne znaci da su za demokrate) - jer znaju kako da ustanove bitne cinjenice i nadju uzrocno posljedicne veze izmedju izbora koji cine i kvaliteta zivota koji zele. Ovo je lista drzava (Izvor: List of U.S. states and territories by educational attainment - Wikipedia) rangirana po procentu stanovnika starijih od 25 godina koji imaju fakultetsko obrazovanje (boja pokazuje ko je dobio 2020 izbore u toj drzavi)

 

 

 1.District of Columbia           63.05 

 2.Massachusetts                   50.62

 3.Maryland                             48.55

 4.Vermont                              44.44

 5.Colorado                             44.42

 6.New Jersey                         43.10

 7.Connecticut                        42.13

 8.Virginia                                41.81

 9.New Hampshire                  40.98

10.Washington                         40.97

11.New York                             40.90

12.Minnesota                           38.90

13.Illinois                                   37.14

14. Utah                                     36.81

15.Pennsylvania                       36.54

16.Rhode Island                       36.50

17.Oregon                                 36.33

18.California                              36.19

19.Maine                                   35.99

20.Delaware                              35.62

21.Kansas                                 35.40

22.Hawaii                                  35.30

23.North Carolina                     34.91

24.Montana                               34.80

25.Georgia                                 34.63

26.Nebraska                              34.45

27.Florida                                   33.16

28.Texas                                     33.12

29.Alaska                                    32.79

30.Wisconsin                              32.54

31.Arizona                                   32.43

32.North Dakota                         31.74

33.Missouri                                 31.72

34.Michigan                                31.67

35.South Dakota                         31.67

36.South Carolina                       31.53

37.Ohio                                        30.72

38.Idaho                                      30.72

39.Iowa                                        30.54

40.Tennessee                              30.48

41.New Mexico                           30.05

42.Wyoming                                29.24

43.Indiana                                    28.88

44.Oklahoma                               27.92

45.Nevada                                   27.57

46.Alabama                                 27.43

47.Kentucky                                26.98

48.Louisiana                                26.45

49.Arkansas                                25.27

50.West Virginia                          24.12

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Potpuno nebitno, poenta je da negiras demokratiju da bi ocuvao demokratiju. Kao sto negiras kontradiktornost da iako su Dems realno na vlasti vise godina u zadnjih 2 decenije od Repsa, nekako im je glasacko telo otislo na drugu stranu. Znaci valjda tu postoji neka veza. 

Ili prosto nisi u pravu, I to su jednostavno uglavnom obicni ljudi, koji imaju neke razloge zasto nekad glasaju ovako ili onako.  Samo se tebi ne svidja kako su glasali u ovom slucaju, pa ih proglashavash za budale jer se ne slazu s tobom.

To je mozda I glavni razlog dosta ljudi zasto glasaju za Trampa, jer su Dems postali elitisti koji gledaju s visine na prosecnog glasaca.

 

Negiram demokratiju? Ti ljudi imaju poravo na svoj izbor, ja samo iznosim kako ja vidim razloge zbog kojeg prave taj izbor. 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aj što je Fox News raspalio po Bajdenovim kognitivnim sposobnostima, nego što i liberalni i levi mediji sada razvaljuju Bajdena reportažama i tekstovima o njegovom zdravstvenom stanju.

 

Njujork Tajms ga je zakucao pričom o tome kako je stručnjak za Parkinsonovu bolest osam puta bio u poseti Bajdenu u poslednjih osam meseci... A ovi iz Bele kuće odgovaraju da je to u sklopu redovnih medicinskih aktivnosti??!?

 

Pa to bi isto bilo kao da su rekli da neki stručnjak za kancer dolazi u Belu kuću osam puta u osam meseci u sklopu redovnih aktivnosti.

 

Jel realno da ti ljudi tako masno i glupo lažu? 

 

edit

 

Gledao sam sinoć Fetermana, izgleda i zvuči mnogo bolje nego pre. Utisak mi je da je ozdravio, što je baš dobro jer mi je on među omiljenim demsima sa svojom životnom pričom.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nek grmi jako said:

Aj što je Fox News raspalio po Bajdenovim kognitivnim sposobnostima, nego što i liberalni i levi mediji sada razvaljuju Bajdena reportažama i tekstovima o njegovom zdravstvenom stanju.

 

Njujork Tajms ga je zakucao pričom o tome kako je stručnjak za Parkinsonovu bolest osam puta bio u poseti Bajdenu u poslednjih osam meseci... A ovi iz Bele kuće odgovaraju da je to u sklopu redovnih medicinskih aktivnosti??!?

 

Pa to bi isto bilo kao da su rekli da neki stručnjak za kancer dolazi u Belu kuću osam puta u osam meseci u sklopu redovnih aktivnosti.

 

Jel realno da ti ljudi tako masno i glupo lažu? 

 

edit

 

Gledao sam sinoć Fetermana, izgleda i zvuči mnogo bolje nego pre. Utisak mi je da je ozdravio, što je baš dobro jer mi je on među omiljenim demsima sa svojom životnom pričom.

 

To bi bilo isto kao desetine neprijavljenih sastanaka clanova Trampovog tima sa ruskim zvanicnicima - navodno u sklopu redovnih aktivnosti i neobaveznog ceretanja.  I njemu je uspjelo da se izvuce.

 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...