Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Selina said:

 

Kako je moguce da jedan obrazovan covek, dete roditelja iz Indije i Jamajke, vrlo obraazovanih ljudi, ali i relativno

imucnih, ne dodje na ideju da ode u Pariz, London, Firencu?

 

Ne znam na sta mislis, privatna ili poslovna putovanja, ali bila je u Parizu poslovno (toliko je bilo upecatljivo da se ni ona mozda ne seca 😄 )

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne znam na sta mislis, privatna ili poslovna putovanja, ali bila je u Parizu poslovno (toliko je bilo upecatljivo da se ni ona mozda ne seca 😄 )

Kritikovali su je svi moguici mediji da nije nasla za shodno da ode na granicu, a ona je odgovorila da nije bila ni u Evropi.

U junu 2021 odlazi u Gvatemalu, a u Evropu dolazi tek u novembru, a i u Francuskoj je bilo podsmeha jer je u Luj Paster

Insititu drzala predavanja naucnicima tako sto je sa njima komunicirala kao sam malom decom.

Cudna je njena biografija, narocito sa aspekta mlade zene koja ulazi u vezu sa 30 godina starijim politicarem,

Afroamerikacem, usput i ozenjenim , ali vrlo popularnim i uticajnim u Kaliforniji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Skupljas selektivne informacije, sto je ok, ali onda bar preskoci 'pametne' doskocice. Bajeden je jasno i glasno rekao "necu pomilovati Hantera"

 

Interesatno da se godinama nisi pojavila na temi sve dok Tramp nije prebacio u vodjstvo za pobedu. Sada ces da nas brejnvosujes kako je sve po zakonu i ostale nebuloze o sirotom malom nevinom caru Trampu... a to je ustvari branjenje neobranjivog.

 

Ja Bajdena ne branim, nego pokazujem tebi sta ti radis. 

 

Ali mozda ti se i ispuni da taj legat i bude totalno 'fantasticna' Amerika koja ce te tretirati kao zenu u Avganistanu... 

 

 

Ne spekulisati sa mojim licnim zivotom. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ne spekulisati sa mojim licnim zivotom. 

 

Kojim licnim zivotom? Da si zensko u Americi? 

 

:ajme:

3 hours ago, Selina said:

Kritikovali su je svi moguici mediji da nije nasla za shodno da ode na granicu, a ona je odgovorila da nije bila ni u Evropi.

U junu 2021 odlazi u Gvatemalu, a u Evropu dolazi tek u novembru, a i u Francuskoj je bilo podsmeha jer je u Luj Paster

Insititu drzala predavanja naucnicima tako sto je sa njima komunicirala kao sam malom decom.

Cudna je njena biografija, narocito sa aspekta mlade zene koja ulazi u vezu sa 30 godina starijim politicarem,

Afroamerikacem, usput i ozenjenim , ali vrlo popularnim i uticajnim u Kaliforniji.

 

Ma ne znam, meni se cini da je ona neupotrebljiva uopste, a opet kad pomislim da zameni Bajdena i pobedi Trampa npr. bolja je od obe opcije. 

Medjutim, nista od toga, familija odlucila da Bajden ide dalje, moze samo bog otac da se suprotstavi... 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 hours ago, Angelia said:

 

Bolje da su pustili Desantisa da postane kandidat, ili da su pogurali Manchina, koji je veoma bipartisan. 

Ovako, play stupid games, win stupid prizes.

 

 

Još nije kasno za Desantisa.

 

Treba samo da demsi koknu Trampa, pošto je mardelj sad teška opcija, pa da na završnoj konvenciji repsi uvedu Desantisa sa klupe za rezervne igrače. Ionako dve trećine ispitanih delegata kažu da im je Desantis drugi izbor, tako da tu ne bi bilo problema.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kojim licnim zivotom? Da si zensko u Americi? 

 

:ajme:

Bavis se mojom licnoscu a ne argumentima. 

Bavi se temom.

10 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Još nije kasno za Desantisa.

 

Treba samo da demsi koknu Trampa, pošto je mardelj sad teška opcija, pa da na završnoj konvenciji repsi uvedu Desantisa sa klupe za rezervne igrače. Ionako dve trećine ispitanih delegata kažu da im je Desantis drugi izbor, tako da tu ne bi bilo problema.

E pa sad, necemo valjda sada racunati na atentate, da ne pominjemo da bi to bilo jako lose za US.

Ja sam ranije govorila da je Tramp trebao da pozove Desantisa za VPja, ali sad nisam sigurna da je on najbolji izbor. Desantisu nedostaje harizma.

Kako vidimo Biden pokusava da ostane. Interesatna vremena.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

A što da ne računamo na atentate?!

 

Bio sam dva puta u Slovačkoj, prvi put na dan proglašenja nezavisne Hrvatske i drugi put 15-ak godina kasnije, i oba puta mi je najveći ustisak bio kako su mirni i staloženi Slovaci... I onda ti mirni i staloženi upucaše premijera u po bela dana...

 

A Ameri ionako imaju iskustva u eliminisanju i vlastitih i tuđih lidera, Tramp im ne bi bio ni prvi ni poslednji,

 

edit

 

Zezam se, naravno. 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Angelia said:

Bavis se mojom licnoscu a ne argumentima. 

Bavi se temom.

E pa sad, necemo valjda sada racunati na atentate, da ne pominjemo da bi to bilo jako lose za US.

Ja sam ranije govorila da je Tramp trebao da pozove Desantisa za VPja, ali sad nisam sigurna da je on najbolji izbor. Desantisu nedostaje harizma.

Kako vidimo Biden pokusava da ostane. Interesatna vremena.

 

Izvini Andjo, ali si funkcionalno nepismena. Ja se tobom bavim kao snegom u Majamiju. Ne interesujes me. Vidim sta pises i odgovaram na to. 

 

Zena u Americi kada sam napisala su sve zene u Americi. Ne znam, nauci da citas i razumes... Ne mogu da nastavim. Izem ti momenat kada sam ti i replicirala a znam da vodi u besomucne dosadne kolotecinske rasprave bez kraja i konca i ponajvise smisla. 

Svako dobro... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Još nije kasno za Desantisa.

 

Treba samo da demsi koknu Trampa, pošto je mardelj sad teška opcija, pa da na završnoj konvenciji repsi uvedu Desantisa sa klupe za rezervne igrače. Ionako dve trećine ispitanih delegata kažu da im je Desantis drugi izbor, tako da tu ne bi bilo problema.

Zasto je mardelj teska opcija - ako sud donese takvu odluku ne bi trebalo biti nikakvih problema. U slucaju bilo kakve oruzane pobune Trampuljaka, Biden ima imunitet za sve akcije protiv onih koji ugrozavaju ustavni poredak…

 

Ali nema nista od toga- Biden je najavio da ce pobijediti Trumpa na izborima 2020, tako da je sve u redu

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Klotzen said:

Hunter Biden sigurno neće dobiti neku težu kaznu. Prvi put osuđivan, nema nikakvog nasilja. Dakle začudio bih se ako dobije više od neke uslovne kazne.

Šta konkretno zakon kaže?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Šta konkretno zakon kaže?

 

Zakon kaze da moze da dobije do 25 godina i 750K kazne. Praksa kaze da dobijaju znatno manje za isti prekrsaj. Sudija odredi kaznu, sto moze biti da ga pusti uslovno, da mu stavi nanogicu, da ga osudi na 5 meseci ili 20 godina, to cemo videti... Olaksavajuca okolnost je sto nema nikakvih drugih ni prekrsaja, obicno tada sudije budu blaze. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Šta konkretno zakon kaže?

Poenta nije u zakonu, posto se radi o jako neobicnom slucaju "kadija te tuzi, kadija ti sudi" samo sto je kadija na njegovoj strani, a I nije neobicno za prvi prekrsaj. Tako da je ovo sudjenje vise marketing. Tu ako dobije uslovnu, bez obzira sto zakon kaze "do 25 godina". Medjutim ima jos jedno sudjenje za utaju poreza, 1.4 mill $. Tu ce verovatno probati da naprave dil. Uz to ono sto se predvidja je da ako dodje do promene, tj da Tramp postane predsednik onda moze da mu se sudi za primanje mita od stranih sila. Ali u tom slucaju DOJ je u rukama Repsa. I onda vise nije prvi prekrsaj.

Tako da moze da bude "tante za kukuriku". Mislim, da nisu otvorili pandorinu kutiju sa namestenim sudjenjima za Trampa, to niko ne bi potezao. 

Naravno, Bajdenu niko ne moze da garantuje ako ga zamene kao kandidata da cak I ako neki novi kandidat pobedi Trampa, da ce biti u mogucnosti da zastiti Huntera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislila sam minimum, ako je minimalna omogućava uslovnu, ok.

Nego se tako sećam godina kad je slika predsednika morala da bude besprekorna, ono, žena, deca...

Nikakvi razvodi i problematična deca i slične stvari.

1 minute ago, Angelia said:

Poenta nije u zakonu, posto se radi o jako neobicnom slucaju "kadija te tuzi, kadija ti sudi" samo sto je kadija na njegovoj strani, a I nije neobicno za prvi prekrsaj. Tako da je ovo sudjenje vise marketing. Tu ako dobije uslovnu, bez obzira sto zakon kaze "do 25 godina". Medjutim ima jos jedno sudjenje za utaju poreza, 1.4 mill $. Tu ce verovatno probati da naprave dil. Uz to ono sto se predvidja je da ako dodje do promene, tj da Tramp postane predsednik onda moze da mu se sudi za primanje mita od stranih sila. Ali u tom slucaju DOJ je u rukama Repsa. I onda vise nije prvi prekrsaj.

Tako da moze da bude "tante za kukuriku". Mislim, da nisu otvorili pandorinu kutiju sa namestenim sudjenjima za Trampa, to niko ne bi potezao. 

Naravno, Bajdenu niko ne moze da garantuje ako ga zamene kao kandidata da cak I ako neki novi kandidat pobedi Trampa, da ce biti u mogucnosti da zastiti Huntera.

 

 

Pisala sam kad i ti.

Pa zar nije i tranp optužen za utaju poreza?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

 

Tako da moze da bude "tante za kukuriku". Mislim, da nisu otvorili pandorinu kutiju sa namestenim sudjenjima za Trampa, to niko ne bi potezao. 

 

🙂 🙂 🙂 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Mislila sam minimum, ako je minimalna omogućava uslovnu, ok.

Nego se tako sećam godina kad je slika predsednika morala da bude besprekorna, ono, žena, deca...

Nikakvi razvodi i problematična deca i slične stvari.

Nema minimum. Plus tuzitelj agitovao za njega na sudjenju.

 

A ta slika je iluzija, nemam pojma odakle se ti secas te slike, kad svi znaju za JFK I Merlin Monro. 

 

To glasacima odavno nije bitno, ako su presli preko Klintonovog skandala, koji je cista zloupotreba pozicije, nece ih neka afera spreciti.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

🙂 🙂 🙂 

Ne mislis da su sudjenja namestena I politicki motivisana? 

Imali smo optuznicu za negiranje silovanja pre 30 godina, nijedan dokaz nije iznesen osim "ona rekla".

Imali smo optuznicu za to da je povecao vrednost nekretnina, za dobijanje hipoteke, nema zrtve. Banka ima svog procenitelja, koji moze da odluci da je procena veca ili manja. Ako je to zlocin, svaki investitor je kriv.

Imali smo optuznicu I sudjenje za placanje NDA, u NY, gde su federalni tuziocu odustali od tuzbe. Da bi u NY izveli akrobatiku, on je to platio da bi uticao na izbore (sto je federalna jurisdikcija) I one instrukcije za porotu "ne morate da se slozite koje krivicno delo je pocinjeno, dovoljno je da mislite da mozda postoji", to ne prolazi Ustavno pravilo o reasonable doubt.

Imamo optuznicu za klasifikovana dokumenta, koje svaki predsednik ima, a kako smo videli, I VP. Nijedan predsednik nikad nije istrazivan za to, a kamoli optuzen. Ali Biden je senilni starac, pa njega necemo da optuzimo za isto.

 

Sta je ono bese u Georgiji, tuzilac spavala sa istraziteljem? Nisam otpratila taj deo, ali cini mi se nista od toga. 

Link to comment
Share on other sites

Pa napisala sam slika, takvu sliku je odavao i Kenedi sa uglađenom Žaklinom i svi naredni predsednici do tranpa, čak je i Klinton bio veran u javnosti.

Tranp je prvi predsednik u novijoj istoriji da je bio razveden i to više puta, evo ispravi me ako grešim.

Ne znam za one stare.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Helena said:

 

Pa zar nije i tranp optužen za utaju poreza?

Ne da ja znam, mislim bila sam malo zauzeta pa sam mozda to propustila ali koliko znam ne, nije bio optuzen za utaju poreza.

 

3 minutes ago, Helena said:

Pa napisala sam slika, takvu sliku je odavao i Kenedi sa uglađenom Žaklinom i svi naredni predsednici do tranpa, čak je i Klinton bio veran u javnosti.

Tranp je prvi predsednik u novijoj istoriji da je bio razveden i to više puta, evo ispravi me ako grešim.

Ne znam za one stare.

 

Mozda su pokusavali da pokazu tu sliku, ali glasaci su kod Klintona pokazali da im to nije bas bitno. 

Mislim da si u pravu da je Tramp jedini sa vise razvoda u istoriji, ali ljudi uglavnom kontaju da predsednici nisu neki super-human. Promenilo se vreme.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Ali nema nista od toga- Biden je najavio da ce pobijediti Trumpa na izborima 2020, tako da je sve u redu

 

Njih dvojica kao iz Monty Python, samo horor verzija. 

@Helena istina je, nikog nije briga sta ce biti sa Hanterom. Sta dobije, dobio je, njegov problem, trebao je misliti kad je lagao i utajivao porez. Nema tu puno filozofije. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Pa napisala sam slika, takvu sliku je odavao i Kenedi sa uglađenom Žaklinom i svi naredni predsednici do tranpa, čak je i Klinton bio veran u javnosti.

Tranp je prvi predsednik u novijoj istoriji da je bio razveden i to više puta, evo ispravi me ako grešim.

Ne znam za one stare.

 

Cini mi se da mesas pricu koju sam pomenula sa bankom, da je utaja poreza. Optuznica je isla nesto ovako, Tramp je ubedio banku da njegove nekretnine vrede vise, ali je placao porez na manju vrednost. Optuznica je da je precenio trzisnu vrednost nekretnina. Ako je sudija u pravu, koji je procenio njegov Mar-a-lago na mislim 28 milliona, evo ja cu sutra da ga kupim.

Kako to funkcionise u praksi, vecina nekretnina ima manju vrednost za potrebe poreza. Lokalna administracija funkcionise drugacije na drugacijoj lokaciji u US. Florida recimo pravi mali adjustment za vrednost, osim ako nekretnina nije prodana u zadnjih godinu dana. To nema nikakve veze sa trzisnom vrednoscu. U Filadelfiji za mene nisu ni gledali trzisnu vrednost. 

Ja sam u Filadelfiji placala porez na vrednost koja je bila vise nego duplo manja nego sto sam prodala kucu.

To je zakon. Ako optuzis Trampa za nesto sto je po zakonu, to je besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Ne mislis da su sudjenja namestena I politicki motivisana? 

Imali smo optuznicu za negiranje silovanja pre 30 godina, nijedan dokaz nije iznesen osim "ona rekla".

Imali smo optuznicu za to da je povecao vrednost nekretnina, za dobijanje hipoteke, nema zrtve. Banka ima svog procenitelja, koji moze da odluci da je procena veca ili manja. Ako je to zlocin, svaki investitor je kriv.

Imali smo optuznicu I sudjenje za placanje NDA, u NY, gde su federalni tuziocu odustali od tuzbe. Da bi u NY izveli akrobatiku, on je to platio da bi uticao na izbore (sto je federalna jurisdikcija) I one instrukcije za porotu "ne morate da se slozite koje krivicno delo je pocinjeno, dovoljno je da mislite da mozda postoji", to ne prolazi Ustavno pravilo o reasonable doubt.

Imamo optuznicu za klasifikovana dokumenta, koje svaki predsednik ima, a kako smo videli, I VP. Nijedan predsednik nikad nije istrazivan za to, a kamoli optuzen. Ali Biden je senilni starac, pa njega necemo da optuzimo za isto.

 

Sta je ono bese u Georgiji, tuzilac spavala sa istraziteljem? Nisam otpratila taj deo, ali cini mi se nista od toga. 

 

Namjesteno sudjenje je kada je rije o nevinom covjeku - Nelson Mendela ili tako neko.

Tramp nevin sasvim sigurno nije. I sve optuzbe su samo vrh ledenog brijega svih stvari u koje je umijesan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ters said:

 

Namjesteno sudjenje je kada je rije o nevinom covjeku - Nelson Mendela ili tako neko.

Tramp nevin sasvim sigurno nije. I sve optuzbe su samo vrh ledenog brijega svih stvari u koje je umijesan.

 

Tko je od vas (nas, njih) bez grijeha, neka prvi baci kamen!😁

Da se Tramp nije kandidovao zivog coveka ne bi zanimali njegovi merifetluci, a isto vazi i za Bajdena, konkretno njegovog sina.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

Tko je od vas (nas, njih) bez grijeha, neka prvi baci kamen!😁

Da se Tramp nije kandidovao zivog coveka ne bi zanimali njegovi merifetluci, a isto vazi i za Bajdena, konkretno njegovog sina.

 

Slazem se, ali sta je trebalo da urade, da pokazu svima 'evo gledajte, nas sistem ustvari ne radi, nisu svi jednaki pred zakonom?' 

 

Moze to da se kaze i na drugi nacin, recimo, mogao je Tramp da ostane da mulja dogod mrda na miru, ali je hteo vise - vlast. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Slazem se, ali sta je trebalo da urade, da pokazu svima 'evo gledajte, nas sistem ustvari ne radi, nisu svi jednaki pred zakonom?' 

 

Moze to da se kaze i na drugi nacin, recimo, mogao je Tramp da ostane da mulja dogod mrda na miru, ali je hteo vise - vlast. 

I, zahvaljujuci Demokratama, imao je i opet ce imati vlast.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...