Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

35 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Istorija se ponavlja. Lyndon Johnson je odustao par meseci pre izbora a nominaciju dobio njegov potpredsednik koji je na kraju izgubio od Richard Nixon-a. Doduse to su bile neke druge okolnosti za odustajanje (rat u Vijetnamu) i Richard nije bio omrazen tada jos. 

 

Mislim da bi Trampa Newson ladno dobio, ali iz nekih razloga on ne zeli. 

Odustao je u martu, znaci pola godine pre izbora, sada je juli.

Newson verovatno to itekako zeli, ali je veliko pitanje kako bi biraci reagovali na jos jednog iz Kalifornije.

Kamala Haris je iz Kalifornije, a i nekada slavna., bogata, lepa i uspehsna Kalifornija bas je za vreme njegove

vladavine spala s konja na magarca. SF i LA su postali shitholes ( da se izrazim kao Tramp) iz kojih ljudi beze

u Teksas ili dalje.

Link to comment
Share on other sites

Pa nema, bice je sutra verovatno. Vikend i cek da im se stalozi. Donatori demokrata, neki, ne svi, su zapretili da ce prestati sa doniranjem ako ga ne zamenu, a opet, od posle debate on prikupio jos 27 miliona... 

 

Meni je uopste fascinantno da oni gledaju Bajdena godinama (bar dve poslednje) i prave se blesavi, kao sve je uredu, da bi sebe doveli u ovakvu situaciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Pa nema, bice je sutra verovatno. Vikend i cek da im se stalozi. Donatori demokrata, neki, ne svi, su zapretili da ce prestati sa doniranjem ako ga ne zamenu, a opet, od posle debate on prikupio jos 27 miliona... 

 

Meni je uopste fascinantno da oni gledaju Bajdena godinama (bar dve poslednje) i prave se blesavi, kao sve je uredu, da bi sebe doveli u ovakvu situaciju. 

Neverovatna je moc medija ( i ne samo u US). Juce je NT redakcija uputila otvoreno pismo Bajdenu u smislu da je

dosta dobrog ucinio za Ameriku, da je vreme to say goodbay, da su podrzavali demokrate u svakom smislu, ali...

 

I onda ide vest da ce se Bajden konsultovati sa svojim nekim najblizim saradnicima, porodicom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

Odustao je u martu, znaci pola godine pre izbora, sada je juli.

Newson verovatno to itekako zeli, ali je veliko pitanje kako bi biraci reagovali na jos jednog iz Kalifornije.

Kamala Haris je iz Kalifornije, a i nekada slavna., bogata, lepa i uspehsna Kalifornija bas je za vreme njegove

vladavine spala s konja na magarca. SF i LA su postali shitholes ( da se izrazim kao Tramp) iz kojih ljudi beze

u Teksas ili dalje.

 

Newson hoce u trku 2028, a sada nevidjeno izbegava, ne znam zasto. 

Ne bi biraci nikako reagovali zato sto je iz Kalifornije. Nije tamo trenutno nista gore ni bolje nego u ostalim drzavama. Eno stanovnistvo im ponovo raste. Ali je Newsom neko cije ime zna svako u Americi  a to mnogo znaci glasacima. Onaj siroti Filips ili kako li se zove, za njega cuo njegov okrug, taj nikada ne bi osvojio nista dalje od toga. Americki glasaci su poprilicno povrsni, zato je Tramp i pobedio. Obecao im osvetu za ono sto oni ne vole, a svi ga znaju kao 'uspesnog,' dobitna kombinacija. 

2 minutes ago, Selina said:

 

I onda ide vest da ce se Bajden konsultovati sa svojim nekim najblizim saradnicima, porodicom.

 

I onda onaj nevidjeni klip sa zenom

 

 

Gde ga tretira kao da je dosla u posetu u staracki dom... 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

I onda onaj nevidjeni klip sa zenom

 

 

Gde ga tretira kao da je dosla u posetu u staracki dom... 

 

Tretira ga ko malo dete. Razumem ja da mu je ona sad vise babisiterka nego zena ali opet nije glupa pa moze da ukljuci mozak u javnim nastupima. Na pocetku je bukvalno ko da je on malo dete, znao si se odgovore, samo jos fali eto ti bombona...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mucno za gledati. Trebalo bi podhitno da uvedu maksimum limit za godine, sto nece uraditi nikad. Jbg vide da nesto ne ide i drze se kao pijan plota i samo guraju li guraju. I brate mili pola vlasti im je odavno zrelo za penziju. 66 i is, idi radi nesto drugo, kao i na bilo kom mestu zaposlenja. 

 

Sa druge strane gledam onog Barnija, pa on je mentalno i fizicki tinejdzer za ovu dvojicu a ima 82. 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Mucno za gledati. Trebalo bi podhitno da uvedu maksimum limit za godine, sto nece uraditi nikad. Jbg vide da nesto ne ide i drze se kao pijan plota i samo guraju li guraju. I brate mili pola vlasti im je odavno zrelo za penziju. 66 i is, idi radi nesto drugo, kao i na bilo kom mestu zaposlenja. 

 

Sa druge strane gledam onog Barnija, pa on je mentalno i fizicki tinejdzer za ovu dvojicu a ima 82. 

Ima ljudi kao sto je Barni ili kao sto je bio Kisindzer, razum ih ne napusta nikada, zato je i nemoguca doskusija oko godina.

Ja bih uvela da u Kongresu moze da se bude samo osam godina, a ne da tamo borave ljudi od svoje tridesete pa do smrti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Mucno za gledati. Trebalo bi podhitno da uvedu maksimum limit za godine, sto nece uraditi nikad. Jbg vide da nesto ne ide i drze se kao pijan plota i samo guraju li guraju. I brate mili pola vlasti im je odavno zrelo za penziju. 66 i is, idi radi nesto drugo, kao i na bilo kom mestu zaposlenja. 

 

Sa druge strane gledam onog Barnija, pa on je mentalno i fizicki tinejdzer za ovu dvojicu a ima 82. 

 

Aha mucno, pogotovo za nas koji smo imali kontakta sa bliskima koji su poceli da se gube. Ja bih cak rekao da je ovo neki vid zlostavljanja, to sto on hoce da bude kandidat ne znaci nista ako nije sposoban, nazalost dobro su znali u kom je stanju i umesto da na vreme nadju nekog drugog jok. Ne znam sta su mislili ko zna mozda je bio napunjen raznim lekovima pa opet nije pomoglo.

 

A sto se tice americke politicke gerijatrije, Rusi su imali ranije mim sa bajdenovom administracijom, nasli fotku je bas skup metuzalema (bili i neki matori repsi) i sracunali koliko imaju godina, a onda isped slika sovjetskog politbiroa (breznjeva era cini mi se) iz nekog lova u fazonu po ovi nasi momcad za gerijatriju sa prve slike.

 

A inace breznjev kabinet je prvi svetski primer veca staraca koji nece u penziju.

Edited by MeanMachine
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Ima ljudi kao sto je Barni ili kao sto je bio Kisindzer, razum ih ne napusta nikada, zato je i nemoguca doskusija oko godina

 

Ja mogu popijem 3 piva i nisam pijan. Zasto bi ja morao da se pridrzavam pravila sa vise od 0.5 ne smem da vozim? 

 

Pravila se ne pisu za pojedince vec da odgovaraju za vecinu. Dakle sa 65 (ili kada je vec penzija) ne mozes ni politicar da budes. Kraj. Super sto su oni i dalje razumni i bistri i sl, nema, ne moze, tacka. Apsolutna penzija. Nesto kao resurs kod aviona. Ima preko XXXXXX sati naleta, u savrsenom stanju, dzaba, istekao resurs. Pisi knjige i to je to. Ne moze dalje od toga. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

 

Aha mucno, pogotovo za nas koji smo imali kontakta sa bliskima koji su poceli da se gube. Ja bih cak rekao da je ovo neki vid zlostavljanja, to sto on hoce da bude kandidat ne znaci nista ako nije sposoban, nazalost dobro su znali u kom je stanju i umesto da na vreme nadju nekog drugog jok. Ne znam sta su mislili ko zna mozda je bio napunjen raznim lekovima pa opet nije pomoglo.

 

 

Pa jeste vid zlostavljanja, to sam napisala u par navrata jos pre. Ali mucno ne iz razloga sto to nije ljudski i sto treba da imamo empatiju prema ljudima koji se suocavaju sa takvim stvarima, nego zato sto se takvi ljudi ne guraju na celo politickog vrha Amerike. Ne znam sta su mislili, da ce moci da prikriju nesto sto svi vec odavno znaju? Totalna debilana, neozbiljno, neodgovorno. Bukvalno su gurnuli Trampu i njihovim idiotskim projektima u ruke Ameriku. Mislim, verovatno ce pola sveta sa zadovoljstvom gledati cirkus koji sledi i u real time vremenu pad 'rimskog carstva' i jedino ih zanimati koliko to uticaja ima na njih i kako da se iscupaju. 

 

1 hour ago, Eddard said:

Razmišljate previše evropski. U Americi ne postoji obavezno penzionisanje na osnovu starosti. 

 

Tačnije, ne samo da ne postoji, već je i zabranjeno. 

 

Pa eto, jos jedan u nizu americkih nebuloza. Da te iscede koliko mogu i sto krace/manje da ti isplacuju penziju. Inace, ni jedna jedina firma nece trpeti nikog ko podbacuje ucinkom, zato ih lagano poteraju u penziju na 'fin' nacin. Kad vodis svoju firmu ne interesuje ih, mozes i do 200 ako mozes da dozivis. Imali su predlog da se pomere godine penzionisanja, ustvari sto bi znacilo da pomere odlaganje isplacivanja SS i zdravstvenog za penzionere. Nije proslo. A i prosek zivotnog veka se u odnosu na pre 5 godina skratio za 3 godine. 

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

Znači vreme je da komunistička partija USA preuzme posao pa ispravi te istorijske nepravde i nebuloze, nema druge. Još samo da dobije više od 0.1 promil glasova na izborima, i gotova stvar. Neće ljudi da im država nameće kad da idu u penziju, pa? Plus, penzija nije ni zamišljena da se neko baškari 20 godina, nego kad se penzioniše dve, tri godine pa ćao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Helena said:

Kako funkcioniše hirurgija kod operatora od 81 godinu?

To sam hirurg najbolje zna. Ne postoji starosna granica do kada sme hirurg da operise.

A sto se para tice narocito hirurg u USA moze i sa pedeset godina da prestane da radi.

1 hour ago, Patrik Hoksteter said:

Znači vreme je da komunistička partija USA preuzme posao pa ispravi te istorijske nepravde i nebuloze, nema druge. Još samo da dobije više od 0.1 promil glasova na izborima, i gotova stvar. Neće ljudi da im država nameće kad da idu u penziju, pa? Plus, penzija nije ni zamišljena da se neko baškari 20 godina, nego kad se penzioniše dve, tri godine pa ćao.

Baskarenje nije zabranjeno, ali ne bi smelo da se ocekuje da neko drugi danonocno radi za tvoje bashkarenje.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Helena said:

Kako funkcioniše hirurgija kod operatora od 81 godinu?

 

To odlučuje hirurg, ali i njegov poslodavac kome se uopšte ne isplati da operiše neko ko više nije u stanju to da radi. Zato i sme da ga otpusti od danas do sutra ako mu se ćefne. A ako može, onda će da radi i dalje. 

 

Tržišna ekonomija. 

Link to comment
Share on other sites

USA Today

 

After President Joe Biden's shaky performance at the debate with former President Donald Trump on Thursday night, some Democrats openly questioned whether he should be replaced as their candidate for the 2024 election. There is a process for doing so, but it would be messy. For answers on how that would work, Reuters spoke to Elaine Kamarck, a senior fellow at the Brookings Institution think tank, a Democratic National Committee member, and author of the book "Primary Politics" about the presidential nominating process.

 

The Democratic Party has had no real Plan B for Biden as its presidential candidate. He ran virtually unopposed for the party's presidential nomination this year.

He will not be nominated officially until later this summer, so there is still time to make a change and a handful of scenarios to enact one: Biden could decide himself to step aside before he is nominated; he could be challenged by others who try to win over the delegates he has accrued; or he could withdraw after the Democratic convention in Chicago in August, leaving the Democratic National Committee to elect someone to run against Trump in his place.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

To sam hirurg najbolje zna. Ne postoji starosna granica do kada sme hirurg da operise.

A sto se para tice narocito hirurg u USA moze i sa pedeset godina da prestane da radi.

Baskarenje nije zabranjeno, ali ne bi smelo da se ocekuje da neko drugi danonocno radi za tvoje bashkarenje.

Kako može da zna ako je senilan?

Eto Bajden je misli/o da može da bude predsednik.

Mislim, po zakonu može.

Ali po zakonu u USA, ljudi ispod 21 godine mogu da služe vojsku i ubijaju, ali ne smeju da konzumiraju alkohol 

1 hour ago, Eddard said:

 

To odlučuje hirurg, ali i njegov poslodavac kome se uopšte ne isplati da operiše neko ko više nije u stanju to da radi. Zato i sme da ga otpusti od danas do sutra ako mu se ćefne. A ako može, onda će da radi i dalje. 

 

Tržišna ekonomija. 

Ista stvar, kako će odlučiti ako je senilan, to prvo, imamo mi Nestorovića koji lupa svašta i leči jer misli da može, a trebalo bi da je u ustanovi.

Jel tržišna ekonomija važi i za pilote putničkih aviona?

1 hour ago, djura.net said:

USA Today

 

After President Joe Biden's shaky performance at the debate with former President Donald Trump on Thursday night, some Democrats openly questioned whether he should be replaced as their candidate for the 2024 election. There is a process for doing so, but it would be messy. For answers on how that would work, Reuters spoke to Elaine Kamarck, a senior fellow at the Brookings Institution think tank, a Democratic National Committee member, and author of the book "Primary Politics" about the presidential nominating process.

 

The Democratic Party has had no real Plan B for Biden as its presidential candidate. He ran virtually unopposed for the party's presidential nomination this year.

He will not be nominated officially until later this summer, so there is still time to make a change and a handful of scenarios to enact one: Biden could decide himself to step aside before he is nominated; he could be challenged by others who try to win over the delegates he has accrued; or he could withdraw after the Democratic convention in Chicago in August, leaving the Democratic National Committee to elect someone to run against Trump in his place.

Dozvoltii sebi ovo, eto koliko su ozbiljni.Ili koliko ta funkcija znači.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

The Democratic Party has had no real Plan B for Biden

 

Kakva gomila klovnova :ajme:

 

A po filmovima i serijama, ne znam koliko godina unazad, uvek furaju neke normalne i cool likove za POTUSa pa čak i kad su bad guys...  bukvalno jednog od tih glumaca/glumica da dovedu za kandidata pa bi imalo više smisla od vucaranja ovog nesrećnika u kampanju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Div said:

Naviklo to da živi. Nikad mu dostao. Ima rešenja, kako se na američkom kaže lapot?

 

Granny dumping.

1 minute ago, fancy said:

 

Kakva gomila klovnova :ajme:

 

A po filmovima i serijama, ne znam koliko godina unazad, uvek furaju neke normalne i cool likove za POTUSa pa čak i kad su bad guys...  bukvalno jednog od tih glumaca/glumica da dovedu za kandidata pa bi imalo više smisla od vucaranja ovog nesrećnika u kampanju...

 

Realno, president Camacho bi bio idealan izbor u ovom trenutku 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Joe Biden’s family on Sunday encouraged the president to stay in the 2024 race and privately discussed whether top aides should be fired on the heels of Biden’s stunningly poor debate performance, which has thrown his campaign into turmoil.

Biden’s family, including first lady Jill Biden, son Hunter Biden and their grandchildren, convened at Camp David for a previously scheduled get-together and implored the president to keep fighting in his bid for reelection, Biden advisers told CNN. One adviser described the family members as having offered their “unequivocal support.”

The family – clearly frustrated with the team that prepared President Biden ahead of his alarming debate with former President Donald Trump – discussed whether any of Biden’s top advisers should be fired and whether campaign staffing changes should be made, one adviser said.

 

https://edition.cnn.com/2024/06/30/politics/biden-family-camp-david-debate/index.html

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Selina said:

Joe Biden’s family on Sunday encouraged the president to stay in the 2024 race and privately discussed whether top aides should be fired on the heels of Biden’s stunningly poor debate performance, which has thrown his campaign into turmoil.

Biden’s family, including first lady Jill Biden, son Hunter Biden and their grandchildren, convened at Camp David for a previously scheduled get-together and implored the president to keep fighting in his bid for reelection, Biden advisers told CNN. One adviser described the family members as having offered their “unequivocal support.”

The family – clearly frustrated with the team that prepared President Biden ahead of his alarming debate with former President Donald Trump – discussed whether any of Biden’s top advisers should be fired and whether campaign staffing changes should be made, one adviser said.

 

https://edition.cnn.com/2024/06/30/politics/biden-family-camp-david-debate/index.html

Nusiceva "Gospodja Ministarka" postaje univerzalna.

:s_w:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...