Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Klotzen said:

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-69127707

 

Možda se ipak radi o maga propagandi. Svejedno ameri bi radije senilnog čoveka nego trampa.

 

Oni su svi kolektivno odlepili nacisto. 

 

Inace, gledao je padobrance na toj slici, ali bez obzira na to relfeks mu je u minusu svakako. Prosto gledas i ne verujem koliko ga zlostavljaju. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mama_mia said:

....................

Ima jos ali necu sve u ovaj post bice gusto.

 

Ovaj drugi video je fake tj. cropped (sasecen sa obe strane). Takvu verziju sire Republikanci.

U originalu, u sirokom kadru, vidi se da se Biden obraca padobrancu koji je sleteo blizu njih, a Meloni ga zove nazad da se zajedno slikaju...

 

Pogledaj:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, zoran59 said:

 

Ovaj drugi video je fake tj. cropped (sasecen sa obe strane). Takvu verziju sire Republikanci.

U originalu, u sirokom kadru, vidi se da se Biden obraca padobrancu koji je sleteo blizu njih, a Meloni ga zove nazad da se zajedno slikaju...

 

 

Hoces da kazes da je sve u redu. Da je Biden zapravo ziv ali repsi ga napravili na Lesinu, tako sto kropuju videe i slike gde se vidi ocita i nepatvorena zbunjenost Predsednika?

 

Ne bi trebalo slusati WH govornike jer oni svakako nece reci - Biden je u losem kongnitivnom stanju. Vec ce reci upravo ovo sto ti pokusavas da kazes - fake, cropped i slicno. Niti jedno niti drugo ne menja cinjenicu da je Biden iz cista mira okrenuo ledja kamerama i ostalim padobrancima ne bili blenuo u onog jednog ....Meloni ga tu ne zove nazad na slikanje, vec ga nezno prihvata i vodi kao slepca koji se zagubio.

 

Isto kao i onaj video gde se Biden zaledio, a Obama slicno kao ovo iznad, ga prihvata za ruku i vodi kao slepca koji se zagubio....Pa ovakve stvari koje se ticu Bidenovog sve losijeg stanja, nisu tajna, zasto bi ih bilo ko izmisljao ako nema potrebe. To se ne da sakriti. Ali da ne bude zabune, ne verujem da se iko tome smeje. Vise je neprijatno za gledati. Mozemo da se smejemo demokraturcima koji pokusavaju da uvere kako gradjane tako i svet da ono sto vide je ustvari fake i da su to sve smislili republikanci da naude Bidenovoj vitalnosti.

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nesposoban za sta?

 

Za razliku od Trampa koji je oko sebe skupio poslusnu olos koja je jel, zavrsila po zatvorima, Bajden nije. Daleko da su idealni, ali bar koliko toliko znaju to sto rade. I za razliku od Trampa koji je uvek najpametniji u sobi bilo da se radi o ajkulama, uraganu, medicini, vetrenjacama... pa nema sta ko tu da mu pomogne, Bajden pusta da svako radi svoj posao.  

 

Neuporedivi su, ma koliko Bajden bio mator, senilan, usporen... tuzan za gledati.

 

Evo mali prilog za zabavu:

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A čuj, pune su mreže i ovih i onih snimKova.

Moj utisak je da Amerikanci u ovom momentu ipak više naginju TrUmpu.

A iskreno, u nekoj naopakoj stvarnosti kad bih morala  da biram u koji autobus ću sesti, bio bi onaj koji Tramp vozi.

Link to comment
Share on other sites

Osim sto oni nisu 'vozaci', 'vozaca' zaposle. Predsednik i treba da ima vise protokolarnu i medijsku funckiju a konkretan posao da obavljaju ljudi koje se razumeju u konkretnu stvar, tvoji vozaci u primeru. Sto to vec decenijama nije tako (ne samo u USA) je druga prica, ali siguran sam da ce i senelni Bajden bolje oraditi posao od Trampa koji je moze samo da unazadi. Mada iako se dokopa vlasti, ima ceo aparat koji ce mu ovoga puta podmetati klipove u tockove jer znaju da moraju da ga drze na povocu 4 godine i posle toga je cao. Istorija, nadam se u tvorza. Ovoga puta mu se nece sklanjati, mada nisu ni prvi put, jer znaju da je orocen. Ovoga puta ce tu poruku dobiti i saveznici pa ce lepo razvlaciti sve sto se moze. A mogu. Napravice dosta gluposti, ne sumnjam u sposobnost istog, ali ce se ispraviti. Kao sto su popravili posle prvog mandata. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je veci problem od Bajdena to sto je Haris potpreCednica. Potpuno nedorasla za sve ovo sranje koje se desava u svetu. Pretpostavljam da Blinken ima siroku slobodu da hendla sve sto se desava van USA, dok druga ekipa donosi odluke o samoj USA. Bez sad da ulazimo u polemiku da li su radili/rade dobro ili su izlomili drzavu sto moze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

A čuj, pune su mreže i ovih i onih snimKova.

Moj utisak je da Amerikanci u ovom momentu ipak više naginju TrUmpu.

A iskreno, u nekoj naopakoj stvarnosti kad bih morala  da biram u koji autobus ću sesti, bio bi onaj koji Tramp vozi.

 

Naravno da imas taj utisak, a razlog tome mozes da nadjes prvenstveno u vreme izbora 2016, pa i 2020... Ne znaci uvek ako jako zveci da je toliko masovno. 

To sto bi sela u Trampov voz, pa, 99% Srba, poznatih po tome da briljiraju na izborima, se slaze sa tobom. 

7 hours ago, 40Wins said:

Mislim da je veci problem od Bajdena to sto je Haris potpreCednica. Potpuno nedorasla za sve ovo sranje koje se desava u svetu. Pretpostavljam da Blinken ima siroku slobodu da hendla sve sto se desava van USA, dok druga ekipa donosi odluke o samoj USA. Bez sad da ulazimo u polemiku da li su radili/rade dobro ili su izlomili drzavu sto moze. 

 

Dok je Pence imao onako veliki znacaj i uticaj na politiku US... ubilo se. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Naravno da imas taj utisak, a razlog tome mozes da nadjes prvenstveno u vreme izbora 2016, pa i 2020... Ne znaci uvek ako jako zveci da je toliko masovno. 

To sto bi sela u Trampov voz, pa, 99% Srba, poznatih po tome da briljiraju na izborima, se slaze sa tobom. 

 

Dok je Pence imao onako veliki znacaj i uticaj na politiku US... ubilo se. 

 

Uloga VP u USA je da ima puls dok je predsjednik ziv. U slucaju da se nesto desi predsjedniku (pricam o ovjoj dvojici posljednjih: Biden-u i Trump-u) - poludresirani tuljan bi bio podjednako dorastao ulozi koju su obavljali - da ne kazem da bi bio pomak na bolje. 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, 40Wins said:

Mislim da je veci problem od Bajdena to sto je Haris potpreCednica. Potpuno nedorasla .......................

 

Da, i sama cesto na ovoj temi gdju Kamalu posmtram na slican nacin....ali to sto je zena kao prva afro/azijska amerikanka udata za jevrejina bila bitna za Bidenovu pobedu ne znaci nista za slucaj da u slucaju potrebe postane Predsednica, jer su njeni dometi kratki i najcesce glupi (ovim ne kazem da nema svoje svetle trenutke ali su kao kometa, brzo dolete i jos brze nestanu).

 

Medjutim mislim, tj. tvrdim da se ovde ne shvata zbog cega se sustinski kritikuje Kamala Harris. Iskljucivo se kritikuje i sumnja u kredibilitet zbog visoke stope IZVESNOSTI da ona moze postati predsednicom. Tako da svako poredjenje sa nekim drugim potpredsednicima drugih predsednika nemaju dodirnih tacaka u izjednacavanju sa bilo kojim prethodnikom ciji predsednici nisu bili na korak od nemogucnosti da nastave svoju predsednicku karijeru. Svakako da je bolje da Biden pozivi, ako treba i da pobedi u nov. i da potraje u tom mandatu ama sve, samo ne da ga nasledjuje Harris.

 

Ovo sam napisala kao i mnogo toga, zbog preciznosti. Da ne ispadne da postoji neki drugi razlog zabrinutosti oko Kamale Harris vec samo ovaj jedan koji navodim i koji je trebalo da bude jasan odavano i to biti jasno svaki put kada se pomene delatnost Bidenove potpredsednice. Da se ovo razumelo na pocetku, ne bi se pojavio ovakav post koji pokazuje potpuno nerrazumevanje teme oko Harrisove.

 

16 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Dok je Pence imao onako veliki znacaj i uticaj na politiku US... ubilo se. 

 

 

edit: Obicno predsednici nisu u vidljivoj opasnosti da ih zamene njihovi potpredsednici kao sto je to nesrecno upadljivo kada je u pitanju Biden. Tako da, molim divno, kakve blage veze moze imati Pence sa ovim sto se pise......

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mama_mia said:

 

Da, i sama cesto na ovoj temi gdju Kamalu posmtram na slican nacin....ali to sto je zena kao prva afro/azijska amerikanka udata za jevrejina bila bitna za Bidenovu pobedu ne znaci nista za slucaj da u slucaju potrebe postane Predsednica, jer su njeni dometi kratki i najcesce glupi (ovim ne kazem da nema svoje svetle trenutke ali su kao kometa, brzo dolete i jos brze nestanu).

 

 

 

 

Ja sve nesto mislim da ce oni ( demokrate) ipak imenovati neku drugu ( zena mora da bude) za slucaj da Prezident ne daj Boze

ispusti dusu. Inace je gospodin Bajden bio 8 godina potpredsednik i bogami bio je jako aktivan, u Evropi mnogo aktivniji od samog

Obame.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Selina said:

Ja sve nesto mislim da ce oni ( demokrate) ipak imenovati neku drugu ( zena mora da bude) za slucaj da Prezident ne daj Boze

ispusti dusu. 

 

Nije nemoguce, ali malo i jeste. Jer rekoh vec iz pozntih razloga, izbor Kamale je ucinio dobro Bidenovoj pobedi....nesto mi demsi nisu tako promucurni da bi potrazili nesto bolje od ove `pobednicke ikone` iako ne verujem da je iko toliko glup da ne zna da se prethodna pobeda i euforija zbog Kamale - braon afroazijske amerikanke udate za jew koja svojom pojavom pokriva sve pozeljne opcije - moze ponoviti, jer postoji trag njenog delovanja koji mozda nije bas `pobednicki trag`....

Ali ako se odlicno kalkulisanje recimo nekog demokratskog politickog maga usvoji a koji ne vidi Kamalu u reizboru, onda bi moglo biti to sto ti mislis....Istina je da bih volela da me demantuju i da zaista nadju Nekoga sa velikim N, ali opet dolazimo do njihovih dometa koji grupno deluju kao kolhozi :lol_2: a misljenje kvalitetnog pojedinaca se ne uvazava

 

...jos samo da smisle da je najbolja AOC, ni to me ne bi iznenadilo (sala je to)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

...jos samo da smisle da je najbolja AOC, ni to me ne bi iznenadilo (sala je to)

AOC ne mere jer je katolkinja, mora jedna od druge dve ( mozda i obe):

 

gettyimages-1241922437-612x612.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znam sala, ali cisto mi je doslo da kazem (Da smo) normalni, pametni i talentovani politicari, izabrali bi najboljeg pa cak i da je zoroastrijanac ...nego problem je sto su budale uvek budale bilo koje vere pa onda ispada versko pitanje kao neki izgovor....

Kad si normalan, dobar za kljucnu funkciju,  niko se i ne seti sta si i iz koje vere ili planete stizes....Ali treba stici na taj nivo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Ja sve nesto mislim da ce oni ( demokrate) ipak imenovati neku drugu ( zena mora da bude) za slucaj da Prezident ne daj Boze

ispusti dusu. Inace je gospodin Bajden bio 8 godina potpredsednik i bogami bio je jako aktivan, u Evropi mnogo aktivniji od samog

Obame.

 

Sasvim je moguce da bilo koji od njih ispusti dusu u svakom casu, sto uostalom vazi za sve nas, pogotovo one cija je krstenica zuca i zdravstveni karton ispunjeniji.

 

Mislim da nece menjati nista oko Kamale. Ne znam odakle vam uopste AOC, njena politika nije politika ove administracije. Nju bi Sanders izabrao da je eventualno on postao predsednik. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

Medjutim mislim, tj. tvrdim da se ovde ne shvata zbog cega se sustinski kritikuje Kamala Harris. Iskljucivo se kritikuje i sumnja u kredibilitet zbog visoke stope IZVESNOSTI da ona moze postati predsednicom. Tako da svako poredjenje sa nekim drugim potpredsednicima drugih predsednika nemaju dodirnih tacaka u izjednacavanju sa bilo kojim prethodnikom ciji predsednici nisu bili na korak od nemogucnosti da nastave svoju predsednicku karijeru. Svakako da je bolje da Biden pozivi, ako treba i da pobedi u nov. i da potraje u tom mandatu ama sve, samo ne da ga nasledjuje Harris.

 

 

Evo, recimo da je IZVJESNO da ce Haris preuzeti ulogu predsjednika prije kraja mandata. Sta je to sto je cini manje kredibilnom od Bajdena koji 90% vremena nema pojma gdje se nalazi ? Ili od Trampa koji je kriminalac i koji 100% vremena nema pojma da postoji bilo ko osim njega na svijetu i 90% vremena nema pojma o cemu prica. Haris ce sama izaci na scenu, okrenuce se na pravu stranu, pricace podjednako informisano i inteligentno kao i ova dvojica, plus ne moras nositi rezervnu presvlaku za nju u slucaju nezgode...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ters said:

 

Uloga VP u USA je da ima puls dok je predsjednik ziv. U slucaju da se nesto desi predsjedniku (pricam o ovjoj dvojici posljednjih: Biden-u i Trump-u) - poludresirani tuljan bi bio podjednako dorastao ulozi koju su obavljali - da ne kazem da bi bio pomak na bolje. 

Zavisi od političke i ukupne snage predsedničke figure. Istraži potpredsedničke uloge Waltera Mondalea i Richarda Cheneya. Ovaj potonji je maksimalno koristio preorogative koje mu je pružala funkcija i najverovatnije je najmoćniji ikada i nalazi se u rangu sa potpredsednikom Georgeom H. W. Bushom. I izvesni Joe Biden se smatra donekle markantnim potpredsednikom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ryu said:

Zavisi od političke i ukupne snage predsedničke figure. Istraži potpredsedničke uloge Waltera Mondalea i Richarda Cheneya. Ovaj potonji je maksimalno koristio preorogative koje mu je pružala funkcija i najverovatnije je najmoćniji ikada i nalazi se u rangu sa potpredsednikom Georgeom H. W. Bushom. I izvesni Joe Biden se smatra donekle markantnim potpredsednikom.

Dick Cheney je imao ulogu kakvu je imao ne zbog toga sto je bio VP, nego jer je bio covjek iz unutrasnjeg kruga  koji je uzivao povjerenje. Tata Bus ga zaposlio kao dadilju sinu koji je bio kreatura, ali koji je i takav u POREDJENJU SA OVIMA koji su u opticaju od 2016 izgleda kao svjetski drzavnik i genije. Steve Bannon nije imao nikakvu funkciju kod Trampa pa je bio veoma aktivan.

 

I opet podsjecanje - Kamal Haris ne bi dosla u prvi plan nakon Ruzvelta, Regana ili Linkolna, nego nakon Trampa i  Bajdena... Nivo koji treba prevazici nije bas jako visoko: puls, kontrola mjehura i praznjenja crijeva, i sposobnost sklapanja prostih recenica.

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

Tata Bus 

 

E, kad ste vec kod VP-ja, svojevremeno, u doba predsednikovanja Busa seniora, kruzio je vic - sta prvo uraditi ako Bus u toku mandata ispusti kasiku.. - upucati odmah Dena Kvejla.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ters said:

 

Evo, recimo da je IZVJESNO da ce Haris preuzeti ulogu predsjednika prije kraja mandata. Sta je to sto je cini manje kredibilnom od Bajdena koji 90% vremena nema pojma gdje se nalazi ? Ili od Trampa koji je kriminalac i koji 100% vremena nema pojma da postoji bilo ko osim njega na svijetu i 90% vremena nema pojma o cemu prica. Haris ce sama izaci na scenu, okrenuce se na pravu stranu, pricace podjednako informisano i inteligentno kao i ova dvojica, plus ne moras nositi rezervnu presvlaku za nju u slucaju nezgode...

Trampa se svet plasi jer je USA ipak najmocnija na ovom svetu, a kod njega se ne zna sta nosi dan, a sta noc, plase ga se

i njegovi najblizi saradnici, a Kamala bi u slucaju predsednikovanja bila lame duck, svako bi radio sta i kako zeli jer znaju

da je nemocna pa i nesposobna.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Trampa se svet plasi jer je USA ipak najmocnija na ovom svetu, a kod njega se ne zna sta nosi dan, a sta noc, plase ga se

i njegovi najblizi saradnici, a Kamala bi u slucaju predsednikovanja bila lame duck, svako bi radio sta i kako zeli jer znaju

da je nemocna pa i nesposobna.

 

Sasvim si u pravu. Cak ni Tramp ne zna sta nosi dan a sta noc kod njegovih odluka. Sve zavisi iskljucivo od jedne stvari, a to je kako on vidi sansu da se on licno negde okoristi. Dovoljno je da npr Rusi/Iranci/Saudijci... njemu licno daju koje bilionce i da on promeni politiku kako njima odgovara.

 

Pre neki dan slusam, u njegovim govorancijama predlaze da studenti po diplomiranju dobiju zelenu kartu odmah, a on sam je rasterao internacionalne studente jer je uveo pravilo da im je posle dana diplomiranja pocinjao nezakoniti ostanak. 

 

Te sizofrene odluke uglavnom ne vode na nista dobro. 

 

2 hours ago, Helena said:

Kamala je sposobna da vodi računa o sebi, za razliku od Bajdena.

 

Uostalom mi pojma nemamo koliko je od ove danasnje politike njena. To sto ne govori na glas, ne znaci da ne sapce u pravo uvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

 

 

Pre neki dan slusam, u njegovim govorancijama predlaze da studenti po diplomiranju dobiju zelenu kartu odmah, a on sam je rasterao internacionalne studente jer je uveo pravilo da im je posle dana diplomiranja pocinjao nezakoniti ostanak. 

 

Te sizofrene odluke uglavnom ne vode na nista dobro. 

 

 

Uostalom mi pojma nemamo koliko je od ove danasnje politike njena. To sto ne govori na glas, ne znaci da ne sapce u pravo uvo. 

Ovo je genijalna ideja, a sigurna sam da su mu pametni ljudi rekli da bi to bilo dobro ( u nemackim medijima stoji da je neki milijarder

to uslovio svojim parama za predizbornu kampanju). Tako bi jednim udarcem ubio dve muve jer bi USA dobila najpametnije i najvrednije

( uglavnom Indija i Kina)  diplomce, a i imao bi izgovor da ipak nije protiv useljavanja u USA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...